Řecko - Kefalonia Řecko

 • Doprava letecky

  02:30 h

 • Popis

  Kefalonia je největší z Jónských ostrovů, její neuvěřitelně krásná a fascinující příroda, svou rozmanitostí připomíná pestrou mozaiku. Z údolí vystupuje k vrcholům pohoří Aenos bujná lesní vegetace s jedinečnou jedlí keffalonskou. Svahy Kefalonie jsou osázené vinnou révou, ze které se lisuje výborné víno Robola.

  Západní pobřeží ostrova lemují příkré útesy a půvabné oblázkové pláže. Jih ostrova má zvláštní kouzlo a připomíná stále kvetoucí zahradu, jižní pláže jsou pokryty zlatavým pískem a jsou ideálním místem pro odpočinek. Nejpozoruhodnějším unikátním přírodním jevem, který zde můžete obdivovat je voda ztrácející se u mořských mlýnů Katavothres, která se pak objevuje na opačné straně ostrova u jezera Melissani. Dalším přírodním úkazem, který si můžete na vlastní oči prohlédnout, je skála u osady Kounopetra, o které se říká, že je pohyblivá. Kromě toho jsou na ostrově vzácné jeskyně, kláštery obývané mnichy a zbytky benátských hradů.

  Kefalonia je to pravé místo pro milovníky nespoutané a divoké přírody, tajemných a magických míst, kteří rádi objevují neznámá a nová zákoutí a přitom upřednostňují soukromí a klid na plážích.

 • Vzdálenost

  1 574 km

Nejnovější recenze Řecko - Kefalonia

Celkem: 9,6 Krasny a tichy ostrov,ubytovanie v malebnej zatoke../signal telefonu len na parkovisku hotela,v izbach horsi/ inak maximalna...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krasny a tichy ostrov,ubytovanie v malebnej zatoke../signal telefonu len na parkovisku hotela,v izbach horsi/

inak maximalna spokojnost,strava vynikajuca,nadherne zapady slnka.Ticha lokalita. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Maximalna spokojnost,na izbe varna kanvica,mikrovlnka, el.varic.riady.

Strava
Maximalna spokojnost,velky vyber jedal, zeleniny,ovocie,..zakusok,vyborna obsluha .

Služby hotelu
Velmi spokojny.

Pláž
Plaz cista,moc sme ju nevyuzivali,nakolko sme mali pozicane auto a vyuzivali navstevy aj inych plazi.

Krasna dovolenka na dnes este relativne tichom ostrove.

Dušan K., 15.08.2019, Datum pobytu: 17.7. - 24.7.2019
Oblast: Řecko Řecko, Kefalonia, Hotel: Remetzo Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Velmi dobré.

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobré. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré,čisto,služba perfektně uklízela,žádné výhrady nemám

Strava
Myslím,že to plně odpovídalo řecké kuchyni,dobrý pocit.

Služby hotelu
Personál ochotný a přátelský.

Pláž
Pláž již byla horší,přeplněna lidmi,malá písková pláž,kamenná zase s problémy,někde nemaji službu,kde půjčují lehátka atd.

Robert Šilhart, 14.08.2019, Datum pobytu: 4.8. - 11.8.2019
Oblast: Řecko Řecko, Kefalonia, Hotel: Karavados Beach (Karavados)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 2,6 Za cenu 21 tis/osobu/10 dní/plná penze je to cena naprosto neadekvátní. Hotel jak z hororu

 • 1,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 8 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Za cenu 21 tis/osobu/10 dní/plná penze je to cena naprosto neadekvátní. Hotel jak z hororu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nedostačující kvalita. Místo manželské postele jsme byli ubytováni na pokoji, kde byli 3 jednolůžkové postele, nedalo se zde ani projít - nedostatek prostoru.

Strava
Velmi chudá, tady si o řeckých specialitách můžete nechat zdát - na výběr vždy 1x maso, 1x brambory, 1x těstoviny, 1x zapečená zelenina

Služby hotelu
Bazén smrděl savem, které bylo cítit i z lehátka. Bazén nečistí, jen dolívají chemikálie, raději jsme tam ani nevlezli.

Pláž
Hotel spoléhá na pláž, která je opravdu z těch lepších na Kefalonii.

Veronika Poslušná, 12.08.2019, Datum pobytu: 28.7. - 7.8.2019
Oblast: Řecko Řecko, Kefalonia, Hotel: Karavados Beach (Karavados)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Velmi dobrá dovolená

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrá dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dobré úrovně, nic mimořádného leč pro potřeby dovolené u moře naprosto v pohodě. Klimatizace OK, prostor odpovídající potřebě přespání a večernímu možnosti využití lodžie.

Strava
Strava velmi pestrá, řecká, což považujeme za velmi dobré, výborná, nelze než chválit a chválit.

Služby hotelu
Recepce velmi vstřícná, restaurační služby velmi přívětivé a ochotné, pokojová služba (úklid, ložní prádlo, čistota) velmi dobrá, údržba pokoje (porouchaný zámek na balkon, tu a tam něco trčí ze zdi, řešení ptačího hnízda na lodžii, apod.) na řecké poměry OK u nás by to asi nestačilo.

Pláž
Je dobré v nabídce zdůraznit, že přístup na malé pláže u hotelu činí trochu krkolomně 100 schodů dolů a zpět nahoru, což nemusí každému 3x až 4x denně vyhovovat. Jinak jsou tyto malé pláže nádherné a pokud to člověk zvládne, jsou lepší než centrální pláž ve Skale. Bazén u hotelu velmi dobrý s hloubkou do 2m, což nebývá běžné a s možností lehátka bez ranních dostihů a boje o místo.

Jiří H., 12.08.2019, Datum pobytu: 22.7. - 1.8.2019
Oblast: Řecko Řecko, Kefalonia, Hotel: Porto Skala

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vstup do hotelu 1 fotografie

Celkem: 4,6 Hotel uprostřed ničeho, bez půjčení auta bychom se tam ukousali nudou. Moře špinavé, smrdělo to tam, pláž neudržovaná, malá, k tomu...

 • 4 Ubytování
 • 6 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel uprostřed ničeho, bez půjčení auta bychom se tam ukousali nudou. Moře špinavé, smrdělo to tam, pláž neudržovaná, malá, k tomu placená. Naštěstí je u hotelu hezký aquapark, kde jsme strávili většinu dovolené. I bazény u restaurace byly hezké, čisté. Jídlo nám chutnalo. Děti byly spokojené s animačním programem s milými animátorkami i s večery trávenými hrou s novými kamarády v dobře uzpůsobeném venkovním zařízení hotelu (hřiště, dětské hřiště, venkovní posilovna..). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje (byli jsme v mezonetu) by potřebovaly rekonstrukci. Vypadalo to tam oproti oficiálním fotkám trochu jako v chatě na Mácháči. K tomu nešla nastavit teplá voda, tekla jen horká nebo studená (technik opravil hned po nahlášení), v půlce dovolené se vylomily dveře do koupelny. Kvůli hlučné klimatizaci se nedalo moc spát, zvykli jsme si až po pár dnech.

Strava
Jídlo bylo dobré, čerstvé, obměňovalo se, měli jsme možnost vyzkoušet mnoho výtečných řeckých specialit. Ocenili bychom možnost nějaké svačinky na baru i večer, po skončení večeře, kdy děti měly občas hlad a nebylo co jim dát. Dost nás iritovalo to obrovské množství plastových kelímků, které se na baru každý den vyprodukovalo, a neexistence tříděného odpadu.

Služby hotelu
Technik reagoval rychle a spravil, co bylo třeba. Uklízečka, co k nám chodila každý den, byla moc milá na děti i na nás, veselá, vždy nám zlepšila náladu. Všude bylo čisto, na pokoji, u bazénů i v celém areálu.

Pláž
Pláž byla celkem ošklivá, smrděly na ní hromady chaluh, které nikdo neodklízí. Přitom byla placená. Pozitivní na ní bylo, že je tu velmi pozvolný přístup do vody, nejsou tu vlny a je bezpečná pro děti. Na druhé straně ostrova jsou mnohem hezčí oblázkové bílé pláže.

Kateřina Pelcová, 12.08.2019, Datum pobytu: 31.7. - 7.8.2019
Oblast: Řecko Řecko, Kefalonia, Hotel: Ionian Sea

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Kefalonia