Řecko - Peloponés Řecko

 • Doba letu

  02:40 h

 • Popis

  Nejjižnější část řecké pevniny, Peloponéský poloostrov, byl ve starověku pojmenován podle Pelopa, mýtického krále v Elídě, kterého vlastní otec předhodil jako potravu bohům. Převážně hornatý poloostrov skrývá mnoho historických památek: připomeňme si alespoň starověký Korint, Tiryns, Mikény, Epidaurus, Spartu, Olympie, byzantskou Mystru a středověké chrámy v Monemvassii. Na východě jej oblévá Krétské moře, na západě Jónské. Krajinu charakterizují zalesněná pohoří a pobřeží, která jsou lemována písečnými plážemi. Jeho malebnost podtrhují nekonečné pomerančové a citrusové háje, fíkovníky, cypřiše, eukalypty, olivy, agáve a vše co patří ke zdejší bujné vegetaci. Díky své poloze a výbornému klimatu letní sezóna na Peloponésu trvá od dubna do října.

Nejnovější recenze Řecko - Peloponés

Celkem: 9 Hotel splnil moje očekávání, personál hotelu byl velmi ochotný, okolí také skvělé. nemám žádné námitky.

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel splnil moje očekávání, personál hotelu byl velmi ochotný, okolí také skvělé. nemám žádné námitky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl malý, ale dostačující, měl vše potřebné. Hodil by se fén.

Strava
Jídlo bylo dobré, pestré.

Služby hotelu
Služby hotelu na dostatečné úrovni.

Pláž
Pláž může být trochu úzká, ale to bylo způsobeno topografií oblasti.

Halina K., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 06.10.2023, Datum pobytu: 26.9. - 3.10.2023
Oblast: Řecko Řecko, Peloponés, Hotel: Pavlina

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 9 Výborná dovolená.

 • 9 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v zadní části zařízení ve 2. patře bez výtahu. Nádherný výhled na moře, jsem zvyklá se budit před rozedněním, na balkoně jsem si užívala mořského vzduchu a nádhery rozednívání se světelnými proměnami moře. Pokoj byl prostorný, vybavený kuchyňskou linkou s lednicí, dvoukolovým vařičem a rychlovarnou konvicí i základním nádobím. Klimatizace v ceně pokoje. Pokoj bylo možno účinně zaclonit před sálajícím slunečním svitem. Zařízení jednoduché a vyhovující s hlediska doby pobytu.

Jedinou chybou ubytování byl nedokonalý sprchový kout - malá, plytká vanička a hlavně ze dvou stran byla zeď a jen z jedné závěs. Jedna strana byla tedy zcela odkrytá, takže po každém koupání koupelna plavala. Ale byla to jen malá nepříjemnost v celkové spokojenosti s bydlením.

Strava
Měli jsme jen pobyt bez stravy, využívali jsme vaření na pokoji částečně z vlastních dovezených potravin. Hned vedle východu na ulici byla z jedné strany taverna Angelo, mají prý ráno vynikající a vyhlášené bagety. Ty jsme neochutnali, ale daly jsem si tam oběd, který byl výborný. Na druhé straně východu je pekařství s velmi rozmanitou nabídkou včetně senzační zmrzliny. Hned vedle pekařství je potravinářský obchod s rozšířeným sortimentem. Večeře jsem si dávali v místních tavernách, kterých je v Tolu velký výběr. Vybírali jsme si ty s terasou nad mořem, jednou dokonce jsme měli prostřeno na molu, obklopeni mořem. Krásný zážitek. V Řecku je možno se spolehnout, že je tam výborné jídlo i pití a většinou i srdečná obsluha.

Služby hotelu
Služby fungovaly dobře. Denně základní úklid, třikrát výměna ložního prádla a ručníků. Styk s recepcí neproblémový, pokud paní na recepci nebyla, podílela se na práci v taverně Angelo, kam vedly z recepce otevřené dveře. Jednoho dne mně ve vichřici uletěly z balkonu šaty, nebyly nikde vidět. Už jsem se s nimi rozloučila, ale personál je do našeho odjezdu dohledal.

Pláž
Pláž asi 50 m od hotelu přes pobřežní silnici. Krásný písek na souši i ve vodě, obuv do vody nebylo potřeba. Dno rovné, bez kamenů, pozvolna se svažující. Výborné pro děti a starší osoby jako jsem např. já. Voda krásně čistá. Poněkud horší to bylo s kvalitou čistoty písku pláže. Někteří hosté, zvláště kouřící hosté, jsou prostě prasata a hážou nedopalky kolem sebe. Muž, který na pláži vybíral poplatky a večer pláž poklízel, posbíral jen větší odpadky a vajgly hrabičkami zahrabával pod písek. Ale celkový dojem z pláže zůstává pro mne seniorku vysoce pozitivní a přemýšlím, jak tam dostat dceru s malými vnoučky..

Karla M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 05.10.2023, Datum pobytu: 19.9. - 30.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Peloponés, Hotel: Studia Angelo

Celkem: 6.3 Bylo vidět, že už je po sezóně, zejména kvalita stravování zdaleka neodpovídala tomu, co jsem se dočetla v recenzích z léta. kvalita...

 • 7 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Bylo vidět, že už je po sezóně, zejména kvalita stravování zdaleka neodpovídala tomu, co jsem se dočetla v recenzích z léta. kvalita stravování Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Původně velké zklamání, neboť nás ubytovali ve vedlejší nevábně vypadající budově, o které jsem se předtím nikde nedočetla. Byli jsme tam jenom my a jiná česká rodina, zatímco ve vlastním hotelu byli samí Němci. Jsem si jistá, že jejich ubytování v této budově by si majitel hotelu nikdy nedovolil. Poté, co jsem trvala na ubytování přímo v hotelu, jsme byli po doplatku příplatku za see view po dvou nocích přestěhováni do odpovídajícího pokoje.

Strava
Snídaně pořád stejné - vejce, sýr, salám, k tomu jediný druh pečiva, stejný jogurt, zpravidla žádné ovoce a ze zeleniny jedině rajčata. káva jen filtrovaná. Oběd a večeře jediný druh jídla, pochutnali jsme si max. v polovině případů.

Pláž
Umístění pláže přímo před hotelem bylo super, jen tam cca od 15h odpoledne už nešlo slunce. To mi ale mohlo dojít při objednávce, hotelu to nemohu vyčítat.

Alena B., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 03.10.2023, Datum pobytu: 24.9. - 30.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Peloponés, Hotel: Aris

Celkem: 6.1 Okolie, more a služby hotela boli super... Izby neodpovedali 5*

 • 4.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Okolie, more a služby hotela boli super... Izby neodpovedali 5* Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby by si zaslúžili poriadnu rekonštrukciu

Strava
Strava veľmi dobrá aj keď po pár dňoch sa zunovala...

Služby hotelu
Ochota a ústretovosť s úsmevom na perách

Pláž
Velmi pekná pláž s dostatkom lehátok, čistým okolím a čistou vodou.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 01.10.2023, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Peloponés, Hotel: Aldemar Olympian Village

6 fotografií

Celkem: 9.5 Odporúčam, fantastická dovolenka ????

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Odporúčam, fantastická dovolenka ???? Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bývali sme v bungalove. Čisté moderné bývanie.

Strava
Podľa gusta Výborná.

Služby hotelu
V hoteli sme nebývali. Neviem posúdiť. Ale služby, ktoré sme využili na recepcii, boli vybavené k našej spokojnosti. Chcem vyzdvihnúť prácu našej delegátke Annamárie Horváthovej, ktorá si svoju prácu robila, myslím nad rámec jej povinností. Potrebovala som navštíviť lekára, hoci mala iné pracovné aktivity, osobne prišla za mnou do ambulancie, aby sprostredkovala komunikáciu mňa a lekára. Bola veľmi milá, ústretová a profesionálne. Naozaj aj kvôli nej sme sa tam cítili bezpečne. Veľmi pekne ďakujem.

Pláž
Super.

Ingrid, Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 25.09.2023, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2023
Oblast: Řecko Řecko, Peloponés, Hotel: Aldemar Olympian Village

Všechny recenze Řecko - Peloponés