• Pro vstup do země je nutné mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dní po návratu z dovolené.
Zájezd do

Dosso Dossi Down Town

Hodnocení: 0/5

Turecko, Istanbul, Istanbul

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Dosso Dossi Hotels Downtown

Středisko

Fatih

Poloha

Hotel se nachází ve čtvrti Fatih, cca 2,5 kilometru od mešity Hagia Sofia. V okolí hotelu jsou nejrůznější nákupní možnosti včetně restaurací nebo barů. Mezinárodní letiště v Istanbulu je vzdáleno cca 40 kilometrů.

Vybavení

Pětihvězdičkový hotel je vybaven vstupní halou, recepcí otevřenou 24 hodin denně, restaurací, barem, vnitřním bazénem, WiFi zdarma, klimatizací, výtahem, trezorem, úschovnou zavazadel.

Ubytování

Dvoulůžkový pokoj Standard - manželská postel nebo 2 oddělená lůžka, pokoj je klimatizovaný a má vlastní sociální zařízení (WC, sprcha nebo vana, vysoušeč vlasů), TV, telefon, minibar, set na přípravu kávy/čaje, WiFi zdarma. Možnost ubytování až tří dospělých osob.
Dvoulůžkový pokoj Executive - manželská postel nebo 2 oddělená lůžka, pokoj je klimatizovaný a má vlastní sociální zařízení (WC, sprcha nebo vana, vysoušeč vlasů), TV, telefon, minibar, set na přípravu kávy/čaje, WiFi zdarma. Pokoj je prostornější než pokoj Standard.

Stravování

Snídaně formou bufetu.
Možnost vlastního stravování v okolních bistrech a restauracích.

Sport a zábava

Fitness, SPA centrum; sauna; vířivka; hammam. Za poplatek masáže.

Cena zahrnuje

* Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků
* Transfery v destinaci
* Počet nocí a stravování dle smlouvy o zájezdu
* 24/7 Služby česky hovořícího delegáta Čedoku na telefonu
* Pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Informace

Pro snazší cestování po městě doporučujeme zakoupit si tzv. ISTANBULKART, což je bezkontaktní dobíjecí čipová karta, která je využívána pro platbu jízdného ve veřejné dopravě v Istanbulu.

Vybavení hotelu

 • WIFI zdarma

Informace o hotelu

Vyberte si termín

Destinace

Doba letu

03:00 h

Popis

Mnozí ho znají jako Konstantinopol, Byzantion či Cařihrad. Istanbul je město dvou kontinentů, které rozděluje a zároveň spojuje Bosporská úžina. Většina historických památek se však nachází v evropské části města. K nejvýznamnějším památkám patří bezesporu Konstantinův sloup známý také pod názvem Čemberlitaš z roku 330. Dobře viditelnou dominantou města je Sulejmanova mešita, která se k výšinám města vyhoupla v nejslavnějších dobách Osmanské říše- za vlády Sülejmana Nádherného. Palác Topkapi byl sultánovou rezidencí a je i dodnes ozdobou Istanbulu. Palác Dolmabahce je reprezentační empírový palác na břehu Bosporu. Obrovský komplex zaujímá plochu asi 700 metrů čtverečných. Jeho nákladná stavba prý přispěla ke státnímu bankrotu v devatenáctém století. Modrá mešita je nejznámějším symbolem Istanbulu hned po Hagii Sofii. Největší mešita ve městě je zároveň vrcholem byzantského umění. Typickým příkladem osmanského baroka je Tulipánová mešita z osmnáctého století. Téměř 400 krámků, jeden vedle druhého, představuje tzv. Velký bazar. K zhlédnutí je toho v Istanbulu zkrátka dost.


Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 21 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout