Bahamy Bahamy

Oficiální název: Bahamské společenství (BS, The Commonwealth of The Bahamas)
Hlavní město: Nassau (přes 222 tis. obyv., tj. přes 60 % celk. počtu obyv. BS)
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: baptisté (32 %), anglikáni (20 %), římští katolíci(19 %), metodisté a Boží církev (po 6 %), jiní protestanti (12 %)
Úřední jazyk: angličtina, mezi haitskými imigranty převládá kreolština
Časový posun: UTC - 5 h

Lokality na Bahamách

Bahamy - zájezdy od 5 840 Kč

O BAHAMÁCH


Bahamy jsou členem Commonwealthu, jde o anglicky mluvící zemi, která leží v Atlantském oceánu JV od Floridy a SV od Kuby. Bahamy se rozprostírají skoro na tisíci ostrovech (30 větších, 700 menších - "keys", "cays") a 2400 korálových ostrůvcích. Bahamy se dělí na okruhy, nejznámnějšími jsou asi Bimini, Long Island a San Salvador.

Prvním místem, které Kryštof Kolumbus v Americe objevil, byl právě jeden z ostrovů Bahamského souostroví - v r. 1492 přistál na San Salvadoru. Většinu původního obyvatelstva odvezli Španělé jako otroky do zlatých dolů na Kubu a na Haiti, zbytek vymřel. Počátkem 17. stol. se na ostrově začali usazovat Britové a v roce 1717 se Bahamy staly britskou kolonií. 7. ledna 1964 však byla udělena Bahamám samospráva a 10. července 1973 pak vyhlášena nezávislost. Od počátku 80. let 20. století sem přicházejí uprchlíci z Haiti, kteří se snaží uniknout bídě a politickým nepokojům ve své zemi.

Bahamy jsou rovinaté, nenachází se zde žádné větší pohoří, z tohoto důvodu zde najdeme převážně rozlehlé pláže. Podnebí je subtropické, ovlivňované Golfským proudem, klimatické podmínky jsou tedy tropické a průměrné teploty v létě se vyšplhají až na +28 °C, v zimních měsících je to kolem +21 °C.

Bahamy lákají předvším svým luxusem a bohatstvím, jsou ukázkou přepychového turistického ruchu spíše pro zámožnější a náročnější klientelu.

Bahamy - zájezdy od 5 840 Kč

Nejnovější recenze Bahamy

Celkem: 8,6 Dovolená na Bahamách byla krásná. Moře čisté, azurové, tak jak jej obdivujeme v různých katalozích. Dlouhé bílé pláže s pozvolným vstupem...

  • 8 Ubytování
  • 9 Strava
  • 10 Okolí
  • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená na Bahamách byla krásná. Moře čisté, azurové, tak jak jej obdivujeme v různých katalozích. Dlouhé bílé pláže s pozvolným vstupem do vody, minimum lidí, slunce, prostě pohoda. Hotel je přímo na pláži, v menší tropické zahradě. Má velký bazén, ale bylo škoda koupat se v bazénu, když cca 100 m od něj byla nádherná pláž.

Bahamci jsou velmi přátelští, ochotní, usměvaví.

Prostě dovolená tak, jak má být. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je již starší, ale čistý , myslím, že plně uspokojí každého. Pokoje jsou celkem prostorné, vybavené na naše poměry velkými, širokými postelemi, televizí. Nemají balkony, pouze před dveřmi zábradlí. Pokoje mají dobře fungující klimatizaci. Koupelna se sprchovým koutem a WC. V koupelně fén. Ručníky čisté, výměna každý den.

Strava
Strava byla každý den dost podobná, ale pestrá. Snídaně tradiční ( máslo, marmeláda, jogurty, sýr, šunka) a pak asi bahamská - opečené brambory, zadělávané fazolky, různě upravená slanina, různě pečené maso. K tomu několik druhů dresinků, nakrájené zeleniny. Káva, čas, džusy. Sladké pečivo. Kdo rád sladké mohl si sám upéct vafle nebo nechat udělat vaječnou omeletu.

K obědu polévka ( opravdu dobrá), a opět několik druhů různě upraveného kuřete, pečeného, s různými omáčkami, jehněčí, na několik způsobů upravený králík, hodně těstovin a rýže. Občas pečené brambory. Zelenina jak syrová,

tak tepelně upravená. Různé zákusky a tradiční bahamské koláče dělané v páře. Čerstvě pečená pizza. Snad nejlepší byly ryby. Různě pečené v bylinkových obalech, kokosu nebo medu.

Jídla dost a dalo se vybrat.

Večeře byly obdobné

Služby hotelu
V hotelu byla možnost zahrát si stolní tenis, kulečník. Byla tu i malá posilovna . Internet běžně fungoval. Několik barů. Večer živá hudba s možností tance. Ve vstupní hala hotelu bylo info centrum, kde si bylo možné objednat různé výlety.

Bohužel zde nebylo pokrytí T-mobilu.

Pláž
Pláž byla nádherná, bílý písek, vstup do vody pozvolný. Drobné vlnky, takže báječné plavání. Voda byla průzračná, teplá. Zřejmě když byla na moři bouřka tak se objevily v blízkosti pláže chaluhy. Ale během dne se moře opět vyčistilo.

Na pláži lehátka zdarma, stín se hledal pod palmami. Na pláži několik altánů se 2 lehátky, ale ty byly rezervovány. Nevím pro které hosty hotelu, to se nám jaksi nepodařilo zjistit. Jinak minimum lidí, ochranka na pláži. Po pláži chodily občas dvě prodavačky triček a parea. Nebyly nijak dotěrné.

Jana Č, 17.11.2015, Datum pobytu: 6.11. - 13.11.2015
Oblast: Bahamy Bahamy, Hotel: SuperClubs Breezes

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

hotel Breezes 3 fotografie

Celkem: 8 Nádherný rezort, biele pieskové pláže, fantastické kúpanie v oceáne, ubytovanie v pohode, strava výborná.

  • 6,5 Ubytování
  • 10 Strava
  • 9 Okolí
  • 8 Cena

Celkové shrnutí
Nádherný rezort, biele pieskové pláže, fantastické kúpanie v oceáne, ubytovanie v pohode, strava výborná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Štandardné dvojlôžkové izby, klimatizované, s tv a trezorom. Všetky izby majú výhľad na oceán. Ku izbe prislúcha kúpeľňa s toaletou a sprchovým kútom. Ubytovanie v pohode, na izbe sa človek zdrží určite málo (prespať), pretože väčšinu času strávi na pláži, alebo pri bazéne.

Strava
Vynikajúca, každý si príde na svoje. Svetová kuchyňa, bohatý výber jedál formou švédskych stolov. Nechýbajú mäso, ryby, pizza, hamburgery, prílohy akéhokoľvek druhu, cestoviny, zákusky, ovocie, zeleninové šaláty - proste všetko, na si človek pomyslí, tu je ku dispozícií. Reštaurácia je otvorená do 23:00 a potom otvárajú mini pizzériu na pláži, ktorá funguje do 02:00.

Služby hotelu
Wifi v spoločných priestoroch, obchodíky, zábavné programy, stolný tenis, airhockey.... Ďalej je možnosť zakúpiť si aj fakultatívne výlety po Bahamských ostrovoch. V prevádzke je tu po celý deň bar, kde si môžete dať akýkoľvek nápoj , či už alko, pivo, nealko, miešané, kávu, čaj.

Pláž
Biely jemný piesok, ležadlá a slnečníky zdarma, taktiež osušky Vám zapožičajú zdarma. Za peniaze sa môžete povoziť na vodnom skútri, ísť loviť ryby v oceáne, potápať sa a podobne. Pozvoľný vstup do oceánu, voda teplá, občas sem zablúdia malé (asi polmetrové) žraloky, ale údajne sú neškodné a hravé :-)

Róbert Pavlík, 09.08.2012, Datum pobytu: 12.9. - 30.9.2011
Oblast: Bahamy Bahamy, Hotel: Viva Wyndham Fortuna Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (8) Ne (0)

27 fotografií

Všechny recenze Bahamy