Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/stredni_amerika/bahamy/cestovani/covid_20.html

Bahamy dovolená a zájezdy

Na rovinatém Bahamském souostroví najdeme převážně rozlehlé pláže. Nekonečné písky, pozvolný vstup do azurového moře, tropické zahrady a luxusní ubytování jsou jen některými z mnoha předností exotických Baham.

Bahamské společenství (či zkrátka Bahamy) a britské zámořské území Turks a Caicos leží v Sargasovém moři severně od Velkých Antil. Turks a Caicos na jižním cípu Bahamského souostroví je řetězec bílých písečných ostrovů, známých svým přepychovým ubytováním a all-inclusive resorty. 

All-inclusive ráj na ostrovech

Bahamy leží jihovýchodně od Floridy a jsou rájem bohatých i všech, kteří mají rádi rybaření, plavby, potápění a plachtění. Hlavní město Nassau na ostrově New Providence přitahuje nejvíce turistů hlavně na historickou architekturu. Rušný výletní přístav je směsicí velkých resortů, obchodů, restaurací a zábavních komplexů. Oblíbený je i ostrov Grand Bahama s nedotčenou přírodou. 

Ostrovy Turks a Caicos zahrnují jeden z největších systémů korálových útesů na světě. Potápění je tak jednou z nejlepších věcí, kterou tam můžete podniknout. Nádherné pláže s bílým pískem lemují tento náhrdelník ostrovů, kde jsou hlavními lákadly vodní sporty, přírodní stezky, rezervace leguánů, podzemní jeskyně a oslnivé mořské scenerie. 

Na Bahamy letecky i trajektem

Nejdůležitější letiště se nacházejí v Nassau (New Providence) a Freeportu (Grand Bahama). Odtud se létá na další ostrovy malými letadly, případně můžete využít trajekty. Doprava auty a autobusy je bezproblémová. 

Nejlépe hodnocené hotely na Bahamách

Nejlépe hodnocené hotely na Bahamách

Tropické Bahamy zvou k odpočinku pod palmami na březích Karibského moře. Nechte se unést atmosférou vyhlášených pláží a vyberte si třeba z pestré nabídky zájezdů. Čas tu lze trávit i potápěním nebo pozorováním leguánů v jejich přirozeném prostředí. Luxusní a bohaté Bahamské ostrovy jsou spíše pro náročnější klientelu, nabízejí však odpovídající kvalitu a prvotřídní služby.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Mapa Baham

Počasí na Bahamách

Na ostrovech panuje tropické klima. Na severu lze očekávat mírné a vlhké podnebí, zatímco na jihu spíše teplejší a sušší. Období dešťů trvá od května do listopadu. Průměrné teploty se tu v létě pohybují kolem 28 °C, v zimě pak okolo 21 °C. Bahamy jsou tedy vhodné pro dovolenou kdykoli během roku. Vrcholnou sezónu nicméně představuje období mezi polovinou prosince a polovinou dubna.

Ostrovy Turks a Caicos se vyznačují tropickým savanovým klimatem s relativně stálými teplotami v průběhu roku. Počasí na nich je slunečné a vcelku suché, poměrně často se tam vyskytují hurikány. Letní teploty zřídka překročí 33 °C a zimní noční teploty málokdy klesnou pod 18 °C. 

Cestovatelský magazín