Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

7x ANO pro zážitky na Zanzibaru

Atypická restaurace v Zanzibaru

Atypická restaurace v Zanzibaru

Jemný bílý písek, dlouhé romantické pláže, křišťálově čistá voda, tropické ovoce, tajuplné chrámy vybudované daleko v historii, bohatý noční život, exotická zvířata všude okolo. Je až k nevíře, že tohle všechno najdeme na jednom místě. Řeč je o Zanzibaru, překrásné exotické destinaci ležící na východoafrickém pobřeží. Jakmile se o tomto kouzelném souostroví dozvíte více, nedokážete mu říci ne.

1. Navštívíte Zanzibar na podzim či v zimě?

ANO! Od června až do konce října zde panují mírné teploty a s dešti se téměř nesetkáte. Zanzibar však zůstává hojně vyhledávanou destinací i mimo tyto měsíce, pouze duben a květen patří mezi období dešťů, na což je třeba pomyslet vždy při plánování vhodného termínu.

Katamarán

Katamarán

2. Najdete si na Zanzibaru oblíbenou pláž?

ANO, rozhodně! Dlouhé pláže s jemným bílým pískem a exotickou zelení všude okolo přímo svádí k večerním romantickým procházkám, nebo k odpoledni plnému odpočinku a tichého obdivu této krásy. Pro milovníky plavání je rozhodně vhodnější severní část, kde není tolik patrný vliv přílivu a odlivu. Dech beroucí pláže v oblasti Nungwi si již získaly přízeň nejednoho turisty. Nejznámější pláž Ras Nungwi nebo o něco nenápadnější Kendwa si rozhodně zaslouží Vaši pozornost.

Zanzibarská pláž s bílým pískem

Zanzibarská pláž s bílým pískem

3. Budete mít na Zanzibaru své klidné místečko?

ANO! Toto vám zaručí téměř každý hotel. Přestože je Zanzibar snem mnoha cestovatelů, ubytovací kapacity zde zůstávají poměrně dost nevyužité. Přispívá k tomu také velký rozsah měsíců, ve kterých tuto zemi lze navštívit. Může se tedy klidně stát, že hotel budete mít téměř sami pro sebe.

Oáza klidu v hotelovém komplexu

Oáza klidu v hotelovém komplexu

4. Objevíte na Zanzibaru svůj podvodní poklad?

ANO! Pokud se rozhodnete navštívit východní oblasti Zanzibaru, z velikosti tohoto pokladu rozhodně nebudete zklamaní. V této oblasti je téměř jednolitý korálový útes, který vytváří po celé oblasti velké množství malých mělkých lagun. Ty v době odlivu odhalují všechny krásy zdejšího vodního života. Stačí tedy nasadit potápěčské brýle a z blízka prozkoumat lagunu za lagunou. Při přecházení mezi jednotlivými lagunami můžete pro změnu pozorovat malé rybky, hledat mušle nebo z blízka zkoumat mořské ježky v písku.

Korálový útes

Korálový útes

5. Potkáte na Zanzibaru exotická zvířata?

ANO! Zatímco v naší zemi občas přes cestu přeběhne myš či liška, obyvatele Zanzibaru jsou zvyklí na opice, antilopy a divoká prasata ležící uprostřed cesty. Dominantou je samozřejmě mořský svět, který nabízí pohled na želvy, delfíny či žraloky kladivouny v jejich přirozeném prostředí.

Typičtí obyvatelé Zanzibaru, opice

Typičtí obyvatelé Zanzibaru, opice

6. Najíte se na Zanzibaru dobře?

ANO, najíte se přímo výtečně. Ještě před tím však procvičíte jiné než chuťové smysly - čich. Ne nadarmo je Zanzibar nazýván ostrovem koření. Patří například mezi hlavní světové producenty hřebíčku. Při pátrání po dobrém jídle však zjistíte, že jídelníček zde mají mnohem pestřejší. Ovoce a zelenina je již samozřejmostí, kuchaři Vás zde rádi pohostí také mořskými plody, rybami a grilovanými specialitami.

Pouliční prodej ve Stone townu

Pouliční prodej ve Stone townu

7. Seznámíte se s historií Zanzibaru?

ANO! Návštěva původní vesnice a starých kostelů v historické části Stone Town by neměla chybět na seznamu žádného správného cestovatele. Za připomenutí jistě stojí také Mbweni ruins a Mtoni Palace ruins, pozůstatky zámků, které připomínají dobu mocných panovníků a otrokářů.

Katedrála a památník otroctví

Katedrála a památník otroctví

Exotické destinace kdysi bývaly snem, který si splnil málokdo. Dnes nám však cestovní ruch nabízí takové možnosti, že je jen na nás, které se chopíme. Za mě tedy rozhodně 7x ANO pro Zanzibar!

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog