Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blog o cestování, tipy kam vyrazit na dovolenou

Nejkrásnější pláže Zanzibaru

Nejkrásnější pláže Zanzibaru

Nejkrásnější pláže Zanzibaru

Exotický ostrov nedaleko Afriky u pobřeží Tanzanie oslňuje návštěvníky exotickou atmosférou, vůní koření, přívětivostí tamních obyvatel a v neposlední řadě také překrásnými plážemi s prachovým pískem a palmami. Zachovalý podmořský svět je bohatý na korály a nejrozmanitější živočichy. Sbírejte lastury, potápějte se nebo jen tak lenošte pod vřelým dotekem slunečních paprsků. Ještě předtím se ale seznamte s těmi nejlepšími plážemi Zanzibaru.

1. Nungwi

Nungwi je zřejmě nejkrásnější pláží Zanzibaru, s krásným modrým mořem a jemným bílým pískem. Lze tady strávit vskutku kouzelné večery a užívat si západy slunce. Dopřejte si také příjemné posezení ve zdejších malých restauracích a barech. Jediným drobným záporem je snad množství místních prodejců, kteří vám budou opakovaně nabízet své zboží. Nungwi má vlastně dvě části, jednu rušnější s mnoha hotely a druhou klidnější, relativně prázdnou a bez hluku. Ta je útočištěm pro turisty, kteří hledají soukromí.

Pláž Nungwi, Zanzibar

Pláž Nungwi, Zanzibar

2. Kendwa

Neodbytní prodejci chodívají často i na Kendwu, což je ovšem nádherná, široká a dlouhá pláž s hebkým světlým pískem, jenž připomíná polohrubou mouku a vůbec nepálí. Moře je tu průzračné s podmanivým tyrkysovým odstínem. Pláž má k dispozici dobré a levné restaurace a je ideální pro provozování plážových her a sportů.

Pláž Kendwa, Zanzibar

Pláž Kendwa, Zanzibar

Kendwa a Nungwi jsou nejoblíbenějšími plážemi na Zanzibaru. Leží na severu a na rozdíl od zbytku ostrova se nepotýkají s velkým přílivem a není tu téměř žádný odliv. Navíc jsou známé pro svou jedinečnou párty atmosféru. Největší a nejrušnější večírky se pořádají za úplňku na pláži Kendwa. Cestující, kteří touží spíše po vydatném spánku, čekají bohužel bezesné noci.

3. Kiwengwa

Další úchvatnou zanzibarskou pláží je Kiwengwa s bílým pískem a velkým odlivem. Představuje skvělou příležitost pro dobrodružný průzkum mořského dna, kde najdete nejrůznější mušle, hvězdice i ježky – na ty pozor! Při odlivu Kiwengwa vybízí k dlouhým romantickým procházkám daleko od hotelů a domů, kde bývá absolutní klid.

Pláž Kiwengwa, Zanzibar

Pláž Kiwengwa, Zanzibar

4. Matemwe

Úsek nádherného bílého písku na severovýchodním pobřeží Zanzibaru nabízí úžasný výhled na Indický oceán a láká k dlouhým procházkám. Zaujme pěknou čistou vodou a klidným prostředím, kde bývá jen málo turistů. Je odtud snadný přístup k nejlepším útesům na ostrově a v okolí se nalézá spousta dobrých restaurací.

Pláž Matemwe, Zanzibar

Pláž Matemwe, Zanzibar

5. Kizimkazi

Jižní pláž Kizimkazi je oblíbená pro výlety za delfíny. Milovníci kultury mohou poblíž navštívit mešitu Dimbani z roku 1107 n. l., která je nejstarší ve východní Africe.  Kizimkazi má spolu s plážemi Mtendeni a Mkunguni největší příliv na Zanzibaru. Během něj zde prakticky není žádná pláž, zatímco při odlivu je oceán naopak daleko. Nablízku se nalézá celá řada restaurací a barů.

Pláž Kizimkazi, Zanzibar

Pláž Kizimkazi, Zanzibar

6. Uroa

Uroa je pláž doslova jako z katalogu – s jemným světlým pískem a palmami, u hotelů udržovaná a jinde bohužel s mořskými řasami. Moře je tady vcelku teplé, s přílivem musíte dávat pozor na medúzy. Je ale krásně čisté a sběratelé mušlí si tu budou připadat jako v ráji.

Pláž Uroa, Zanzibar

Pláž Uroa, Zanzibar

7. Pingwe

Na východním pobřeží ostrova se nachází Pingwe, jedno z nejhezčích zanzibarských letovisek. Několik km dlouhá a až 40 m široká pláž ve stínu kokosových palem láká k lenošení na bělostném písku u blankytného moře. Je perfektní pro surfování, potápění nebo jízdu na vodních lyžích. Vaše děti se tady mohou celé hodiny brouzdat a hrát si. Specialitou Pingwe je restaurant The Rock, postavený na osamoceném skalisku trčícím z vody cca 30 m od břehu. Během odlivu se k němu dá dostat suchou nohou.

Pláž Pingwe, Zanzibar

Pláž Pingwe, Zanzibar

8. Pwani Mchangani

Krásná pláž Pwani Mchangani je známá coby skvělé místo pro potápění, šnorchlování a další vodní aktivity v moři neskutečně bohatém na korály. Působí jako pravý ráj a na východním pobřeží patří určitě mezi nejlepší. Je tu mnohem méně řas než jinde a i méně ruchu. Chcete si užít klid a pohodu? Pak není co řešit.

Pláž Pwani Mchangani, Zanzibar

Pláž Pwani Mchangani, Zanzibar

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog