Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lago di Como, jedno z nejkrásnějších míst Itálie

Lago di Como

Lago di Como

Italské fjordovité jezero Lago di Como je vyhledávaným turistickým cílem s množstvím atraktivních parků a lázeňských míst. Podél členitého pobřeží leží mnoho tradičních městeček s romantickými promenádami, útulnými kavárnami, obchůdky a rodinnými restauracemi, kde si můžete pochutnat na pravé italské zmrzlině či lahodné kávě. 

Comské jezero najdete na území provincií Como a Lecco v Lombardii a po Gardském jezeře a Lago Maggiore je třetím největším jezerem Itálie. Se svou maximální hloubkou 410 m náleží dokonce mezi nejhlubší v Evropě. Leží v nadmořské výšce 197 m a představuje domov pro velkou spoustu ryb, zejména pstruhy a kapry. Je samozřejmě vyhledávaným turistickým cílem s množstvím atraktivních parků a lázeňských míst. Podél členitého pobřeží leží mnoho tradičních městeček s romantickými promenádami, útulnými kavárnami, obchůdky a rodinnými restauracemi, kde si můžete pochutnat na pravé italské zmrzlině či lahodné kávě. Rozvinutá lodní doprava umožňuje spojení mezi městy Bellagio, Menaggio a Varenna.

Vyberte si zájezd na Lago di Como

Pláže u jezera Como

Pláže u Lago di Como

Pláže u Lago di Como

Jezerní břehy jsou většinou prudké a skalnaté, přesto vás místní pobřeží rozhodně okouzlí. Poklidné prostředí s oblázkovou pláží a travnatou plochou na vás čeká v polouzavřené zátoce Laghetto di Piona poblíž městečka Colico. Písečnou pláž má Lierna na jižní straně jezera. Příjemný pobyt u vody si užijete také v Derviu. Jihozápadnímu výběžku jezera se raději vyhněte, tam je přístup k vodě velmi problematický.

Zapomeňte na Benátky a Koloseum: 7 míst v Itálii, která musíte vidět

Čtěte také:

Zapomeňte na Benátky a Koloseum: 7 míst v Itálii, která musíte vidět

Lago di Como na kole

Objeďte Lago di Como na kole

Objeďte Lago di Como na kole

Malebné okolí jezera nabízí hladké cesty, pročež je velmi populárním cyklistickým cílem. Lago di Como můžete objet kolem dokola. Břehy lemují četná městečka a vesničky, s řadou atraktivních míst a zhlédnout nespočet zajímavostí. Vyjeďte si třeba pod úpatí ohromujícího masivu Grigne či na báječnou vyhlídku Rifugio San Grato. Otevřou se před vámi překrásné výhledy na horské štíty a samotné jezero. 

Vydejte se s námi do Itálie

Tipy na výlety v okolí

Varenna

Varenna

Varenně se říká město tisíce příležitostí a tisíců důvodů k návštěvě. Rozhodně je tu spousta míst, která byste neměli vynechat, např. hrad Vezio (Il Castello di Vezio) s mohutnou věží, starobylý kostel sv. Jana Křtitele (Chiesa di San Giovanni Battista) zdobený freskami ze 16. století, náměstí sv. Jiří, velkolepý komplex budov a zahrad Villa Cipressi a mnoho dalšího.

Recept na dokonalé italské tiramisu

Čtěte také:

Recept na dokonalé italské tiramisu

Villa Monastero

Villa Monastero

Zdejší zahrady Giardini di Villa Cipressi jsou přístupné veřejnosti. Toto mistrovské dílo architektury se vyznačuje řadou schodů a teras skloněných k jezeru. Na místě bývalého cisterciáckého kláštera na vás čeká úchvatná botanická zahrada, plná vzácných a exotických druhů rostlin. Villa Monastero, která dnes stojí na místě kláštera, láká k dlouhé procházce podél jezera a k zastavení v některém z mnoha půvabných zákoutí.

Cestujte bez obav: Připojištění Special vás chrání před potížemi s Covid-19

Bellagio

Bellagio

Na východním břehu jezera Como leží obec Bellagio. Úzké strmé uličky tohoto historického městečka nabízí úchvatné průhledy na třpytící se vodní hladinu. Turisty však do těchto prostor přitahují i jedinečné pamětihodnosti, kupříkladu zachovaná románská bazilika sv. Jakuba z 12. století s vysokou věží či barokně přestavěný kostelík sv. Jiří vedle radnice. Nad městem stojí Villa Serbelloni z 15. století, ve které dnes sídlí Rockefellerova nadace. 

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog