Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tajná místa v Řecku, která musíte vidět

Objevujte tajná místa v Řecku!

Objevujte tajná místa v Řecku! Shutterstock

Řecko patří k nejoblíbenějším destinacím pro letní dovolené. Ale proč vlastně? Je to skvělým řeckým jídlem jako jsou tzatziki, souvlaki či plněné vinné listy? Nebo na cestovatele působí kouzlo starodávných památek s libozvučnými jmény (Delfy, kláštery Meteora nebo palác Knossos)? A k tomu pohádkové pláže a vlnící se azurové moře... Až se příště vydáte do Řecka, nezapomeňte kromě vyhlášených atrakcí navštívit následující místa, rozhodně nebudete litovat!

Diovo oko, Thassos

Diovo oko, Thassos

Diovo oko, Thassos shutterstock

Thassos je krásný zelený ostrov, bájný úkryt sirén. Právě tady najdete přírodní jezírko Giola neboli Diovo oko naplněné mořskou vodou, která se sem dostává při příboji z moře. Nachází se ve skalách za vesničkou Astris (nedaleko města Limenaria v severní části ostrova). Rozhodně si vezměte na cestu pevnější boty a při sestupu do jezírka pozor na ostré hrany! 

Vyberte si zájezd do Řecka

Prasonisi, Rhodos

Prasonisi, Rhodos

Prasonisi, Rhodos shutterstock

Už jste slyšeli, že se u jednoho řeckého ostrova setkávají dvě moře, která mají odlišnou barvu? Rhodos vás uchvátí nejen překrásnými plážemi a průzračným mořem. Jednou z největších zdejších přírodních zajímavostí je pláž Prasonisi na nejjižnějším cípu ostrova. Z pevniny se tu vine pruh tekutých písků, který vytváří 3 km dlouhou písečnou pláž. Západní část malého poloostrova omývá Egejské moře, východní zas Středozemní, které je výrazně modřejší. Díky jinému zbarvení je spojení dvou moří vidět zcela zřetelně. Na Prasonisi vydatně fouká a tak se tu můžete kochat umem kitesurferů.

Tajemství dlouhověkosti odhaleno: 5 lokací, kde žijí století mladíci a mladice

Čtěte také:

Tajemství dlouhověkosti odhaleno: 5 lokací, kde žijí století mladíci a mladice

Modrá jeskyně, Zakynthos

Modrá jeskyně, Zakynthos

Modrá jeskyně, Zakynthos shutterstock

Modrá jeskyně patří k nejkrásnějším přírodním zajímavostem ostrova Zakynthos. Je to rozsáhlý komplex, který turisty lákají na neskutečně modrou barvu. Vlivem lomu slunečního světla se totiž voda barví do tyrkysové a nádherně se třpytí. Potápění a koupání v jeskyních je velmi populární. K Modré jeskyni se dostanete lodí z přístavu Agios Nikolaos. Většinou jsou tyto lodní výlety spojené i se slavnou pláží Navagio.

Cestujte bez obav: Nové připojištění vás chrání před potížemi s Covid-19

Agios Fokas, Kos

Agios Fokas, Kos

Agios Fokas, Kos shutterstock

V nevelkém turistickém středisku Agios Fokas najdete krásné pláže, útulné taverny, ale i lázně Empros Thermes. Vlivem sopečné aktivity tu vyvěrají horké podzemní prameny, které vtékají do mořského přírodního jezírka tvořeného malými skalisky. Teplota pramenů dosahuje až 50 °C. Jsou slané, bez zápachu a zcela čiré. Naopak v lázních vyvěrají sirné prameny, které mají velmi pozitivní účinky na pokožku a zmírňují také kožní problémy.

Nejvýhodnější dovolená v Řecku

Nikea, Nisyros

Nikea, Nisyros

Nikea, Nisyros shutterstock

Nikea je malinká vesnička s typickými bílými domky, které se rozprostírají na okraji kráteru Stefanos. Tato sopka je jeden z mála stále aktivních vulkánů v Řecku. Její kráter je největším lákadlem ostrova, a tak vás asi nepřekvapí, že až na samotné dno kráteru vede silnice. A uvnitř je to opravdu zajímavá podívaná! Stěny kráteru hrají oranžovou, bílou a žlutou barvou a ze země vycházejí horké plyny zapáchající sírou. Pozor na to ať nešlápnete do horkého kráteru a taky na pavouky! Na ostrůvek se dostanete lodí z ostrova Kos.

Jak jsem potkala Brusel aneb Odvážný malý urinátor

Čtěte také:

Jak jsem potkala Brusel aneb Odvážný malý urinátor

Jeskyně Melissani, Kefalonie

Jeskyně Melissani, Kefalonie

Jeskyně Melissani, Kefalonie shutterstock

Vydejte se do podzemního světa Kefalonie a nechte vést své kroky k jeskyni nymf, k nejkrásnější přírodní scenérii ostrova. Uvnitř jeskyně Melissani se nachází podzemní jezero s malým ostrůvkem, které bylo v době Mykén vyhledávanou svatyní. Část vápencového stropu se propadla a pronikající slunce vytváří nádhernou paletu barev. Voda měnící odstíny modré v závislosti na poloze slunce, medově hnědé stěny a nespočet krápníků vás rozhodně uchvátí. Dovnitř jeskyně se dostanete na lodičkách.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog