Malta last minute dovolená

Příznivá nabídka last minute na Maltu přináší zájezdy do letovisek s krásnými plážemi, obdivuhodnými památkami, rušným nočním životem i pěknými obchody. Největším lákadlem jsou kvalitní možnosti potápěnípodmořské jeskyně. Protože je Malta součástí EU, není třeba se obávat zdlouhavých formalit. Vydejte se na dovolenou už zítra.

Nejlépe hodnocené hotely na Maltě

Sea View

Sea View

Hodnocení: 2/5

Malta, Bugibba a Qawra, Qawra

Hodnocení 4,7 / 5

od 7 430 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Modré okno

Modré okno

8.3.2017 se bohužel tento přírodní skvost zřítil do moře :(

Unikátní přírodní skalní oblouk, který hrdě ční nad mořem v oblasti Dwejra Bay (ostrov Gozo) byl vytvořen před tisíci lety jako následek zhroucení dvou vápencových jeskyní (prohlídka je možná ze břehu nebo z lodi). Pilíře oblouku jejichž šířka je 23 m a výška 28 m obsahují pozůstatky dávno vyhynulých mořských živočichů. Oblast v okolí Modrého okna je díky bohatému podmořskému životu vyhledávaným cílem milovníků potápění a šnorchlování. Oblouk je narušován působením eroze a dle průzkumů hrozí v následujících letech jeho zhroucení. Záběry Modrého okna byly použity ve filmu Hrabě Monte Cristo nebo v populárním seriálu Hra o trůny. 
Přírodní zajímavosti
Hagar Qim

Hagar Qim

Hagar Qim patří k nejznámějším megalitickým chrámům na ostrově Maltě. K jeho objevení a částečnému vykopání docházelo mezi lety 1839 - 1909. Datuje se do tzv. tarxienské fáze, sahající  mezi roky 3600–2500 př. n. l. Areál je tvořen celkem 4 chrámy: největší, centrální (symbol celého komplexu) je uprostřed, orientovaný svou nejdelší osou z jihozápadu na severovýchod; ostatní jej v půlkruhu ze severu obklopují. Samotná budova je tvořena řadou pokojů ve tvaru písmene C, známých jako apsidy. Procházkou hlavním vchodem najdeme centrální zpevněný prostor s apsidou na každé straně. Tyto apsidy jsou pevněji osazeny, než je obvyklé v jiných chrámových prostorech, které používají stěny a desky s čtvercovými otvory proříznutými jako dveře. Během výkopů byla v oblasti nalezena deska s dvojicí protilehlých reliéfních spirál a volně stojícím pilířem zdobeným na všech čtyřech stranách. Ty byly nahrazeny replikami a originály lze nalézt v Národním archeologickém muzeu. Jedna z prehistorických komor je vybavena elipsovitou dírou, která je vytvarována v souladu s východem Slunce v letním slunovratu. Při východu slunce, první den léta, sluneční paprsky procházejí tímto otvorem a osvětlují kamennou desku uvnitř komory. Díky své jedinečnosti je chrámový komplex zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. 

Historické stavby
Mnajdra

Mnajdra

Mnajdra je unikátní komplex výjimečně zachovalých megalitických chrámů, který se nachází na jižním pobřeží středomořského ostrova Malta . Mnajdra je přibližně 500 metrů od dalšího megalitického komplexu Ħaġar Qim . Mnajdra byla postavena kolem čtvrtého tisíciletí př. n.l. a patří k nejstarším starověkým náboženským místům na Zemi. Skládá se ze tří budov, které stojí před společným oválným nádvořím. První a nejstarší stavba pochází z fáze gangantija (3600 - 3200 př.nl). Druhý je jižní chrám, postavený v rané Tarxienské fázi (3150 - 2500 př.nl). Centrální chrám, vložený mezi další dva, byl poslední postavený. Jižní chrám je postaven způsobem, který označuje pozici východu slunce v první den každé sezóny a jarní či podzimní rovnodennosti.Díky své jedinečnosti je komplex zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Roku 2009 byly dokončeny práce na ochranném stanu, který má zajistit uchování památky na další staletí. Součástí komplexu je také návštěvnické centrum s interaktivními prvky. 

Historické stavby
Inkvizitorský palác

Inkvizitorský palác

Inkvizitorský palác se nachází ve městě Vittoriosa. Jedná se o unikátní památku, postavenou roku 1530, kterých se v raném novověku nacházelo velké množství po celé Evropě a jižní Americe. Maltézský palác hostil po celých pět století své historie vysoce postavené úředníky, což zajistilo jeho přežití. Dnes je jediným inkvizitorovým místem otevřeným veřejnosti ve světě. Zároveň se jedná o architektonický klenot nevyčíslitelné hodnoty. Palác má několik poschodí. V přízemí se nacházely kobky vězňů. Na zdech jsou zde vyryty vzkazy vězňů, kteří byli na Maltu deportování za přestupky i zločiny.  Návštěvníci zde mohou spatřit vězeňský komplex, soudní místnost, pracovnu inkvizitora, mučírnu, klavírní salónek či kuchyni. Církevní stavby Historické stavby

Malta last minute dovolená

Ostrovní země Malta oplývá řadou historických zajímavostí. Pozůstatky chrámů na jižním pobřeží jsou pokládány za nejstarší na světě. Působivé jsou však i zdejší zátoky a pláže, z nichž nejkrásnější je Golden Bay. Na Maltě není problém dorozumět se anglicky. Britské osídlení tu po sobě zanechalo červené telefonní budky a jízdu vlevo.

Malta – hotely s nejlepšími recenzemi

Patrik M.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 9.3. - 14.3.2024 Hodnoceno: Březen 2024

Sea View Hodnocení: 2.5/5 Malta, Bugibba a Qawra

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Travelplanet.pl) Datum pobytu 3.2. - 9.2.2024 Hodnoceno: Únor 2024

Mayflower (St. Paul's Bay) Hodnocení: 3/5 Malta, Bugibba a Qawra

Malta je nádherná země, kam se vyplatí mnohokrát vracet. Pro mě možnost aktivního odpočinku. Má výborné dopravní spojení a po zakoupení jízdenky na celý týden můžeme cestovat, kolik potřebujeme a kam chceme ;-). Ne každý o tom ví a proto o tom píšu.

Malta je nádherná země, kam se vyplatí mnohokrát vracet. Pro mě možnost aktivního odpočinku. Má výborné dopravní spojení a po zakoupení jízdenky na celý týden můžeme cestovat, kolik potřebujeme a kam chceme ;-). Ne každý o tom ví a proto o tom píšu.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Hotel je perfektně umístěn. V blízkosti je autobusová zastávka, odkud se dostanete téměř všude. Pokoje podle popisu, výhled na moře možný ve vyšších patrech. Denní úklid a co je fajn, každý den doplňován čaj, káva, cukr, mléko.

Strava
Hotel nabízí snídaně. Bohaté, chutné, jednotvárné jako snídaně v resortech, i když tady se je snažili trochu zpestřit. Rychlá obsluha a bdělé oko, aby se na místě nasnídala ;-) . V případě potřeby hotel zajistil externí stravování ve večerních hodinách a následně zajistil kantýnu.

Služby hotelu
V hotelu je bezplatný trezor a to je velké překvapení ve srovnání s mými předchozími pobyty. V koupelně je fén a gel na mytí těla, šampon a mýdlo jsou v případě potřeby doplněny. Na střeše budovy je venkovní bazén a posilovna. Bazén je docela malý, na rozdíl od toho na fotkách (optický klam) má nevyhřívanou vodu.

Pláž
Vzhledem k termínu jsem to nevyužil.

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Byla tato recenze užitečná? (4) (0)

Malta – Více recenzí ubytování

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Malta mapa

Počasí a klima na Maltě

I v nejteplejších letních dnech bývá na Maltě příjemně díky stálému vánku a vlivu okolního moře. Slunce tu svítí průměrně asi šest hodin denně. Teploty vzduchu i vody se v zimě drží okolo 15 °C, během léta stoupají i nad 30 °C. Letní měsíce bývají slunečné a téměř bez dešťů. Teplota moře je nejvyšší v srpnu (26 °C).

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín