Malta Malta

Oficiální název: Maltská republika (Repubblika ta´Malta, Republic of Malta)
Hlavní město: Valletta (9000 obyvatel)
Státní zřízení: republika
Náboženství: 98% představuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: Maltština, která je semitským jazykem s románskými a arabskými prvky. Taktéž angličtina, jíž hovoří téměř všichni Malťané, v hotelech využijete i němčinu.
Časový posun: středoevropský čas

Malta - zájezdy od 2 215 Kč

O MALTĚ

Místo pohody, poznání a romantiky ve vodách Středozemního moře, které k návštěvě láká příjemným subtropickým podnebím, křišťálově modrým mořem a pohostinnou atmosférou, tak to je maltské souostroví, tedy ostrovy Malta, Gozo a Comino, které od Sicílie dělí jen asi sto kilometrů a od africké pevniny přibližně trojnásobek této vzdálenosti.

Pobřeží ostrovů je převážně skalnaté a členité, písečné pláže najdete spíše v zátokách. Golden Bay je na Maltě pokládána za nejkrásnější, na ostrově Gozo byste si pak neměli nechat ujít báječné koupání u pláže s červeným pískem Ramla Bay. Nedaleko odtud se také nachází známá jeskyně Calypso's Cave spojená s pověstí o krásné nymfě Kalypso, která svedla bájného Odyssea.

Kvalitní možnosti potápění díky skalnatým břehům s křišťálově průzračnou vodou, bohatou faunou i flórou a řada podmořských jeskyní jsou bezesporu největším lákadlem ostrovů.

Všechny mají poměrně malou rozlohu, lokality jsou proto snadno dostupné místní dopravou, půjčeným autem nebo na kole.

Malta svým návštěvníkům předkládá i mnoho historických zajímavostí, v nichž se spojily vlivy různých kultur a národů. Pozůstatky několika chrámů v Hagar Qim a Mnjadře na jižním pobřeží jsou dokonce považovány za nejstarší na světě. Také místní lázně, akvadukty a patricijské domy pocházejí z doby římské. Nejen kulturu, ale historii obecně významně ovlivnil řád Maltézských rytířů ? Johanitů. Červené telefonní budky a jízda vlevo jsou pak dědictvím britského osídlení. Proto také nebude problém dorozumět se téměř se všemi Malťany anglicky.

Malta - zájezdy od 2 215 Kč

Nejnovější recenze Malta

Celkem: 6,8 Malta je ideální místo pro turisty a milovníky památek. Naprosto nevhodné pro povaleče na pláži nebo u bazénu. Nečekejte krásné...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 4 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Malta je ideální místo pro turisty a milovníky památek. Naprosto nevhodné pro povaleče na pláži nebo u bazénu.

Nečekejte krásné prostředí - domy jsou neudržované, nevzhledné zahrádky (pokud vůbec existují), odpadky na ulici. Našinec je už zvyklý na pořádek. Obchůdky a restaurace byly mimo letovisko často zavřené. Ve městech je přelidněno už teď, což teprve v hlavní sezóně. 10 km městským autobusem = min. 1 hodina jízdy. Dostupnost busem nebo trajektem na Gozo je dostatečná. Pozor - jezdí se zde vlevo, proto zvažte půjčení auta (doprava je opravdu hustá)!

Lze najít i místa bez lidí - útesy, pláže apod., ale je nutná delší túra. Info centrum pro turisty asi neexistuje, pouze kanceláře s nabídkou placených zájezdů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je příjemný, každý den uklizeno, ale 4 hvězdy je trochu moc, dala bych tak 3. Výhled je na bazén a zároveň staveniště v těsné blízkosti nebo výhled do ulice opět na staveniště. Rozsáhlé stavební práce (v podstatě na každém kroku) ovšem musí každý mimo hlavní sezónu předpokládat. Zařízení na přípravu kávy a čaje (dle oficiálního popisu) na pokoji není k dispozici! Pro kafaře katastrofa. Žehlička samozřejmě taky ne. Voda není pitná. Velký problém jsou el. zásuvky, o tom nikdo neinformuje - museli jsme na místě dokoupit adaptér (4 EUR). Ostatní informace z letáku souhlasí. Doporučuji pro ty, kteří v hotelu tráví pouze noc a přes den jsou v terénu. Poměr kvalita - cena odpovídá.

Strava
Snídaně: teplé (vajíčka na různé způsoby, opečená slanina, opečené párečky, fazole), pečivo (jen bílý a toustový chléb), sýry, salámy (bez chuti a zápachu), cornflakes + müsli, ovoce (jen pomeranč), káva (velice dobrá a silná), čaj, mléko, džus, marmelády, med, zelenina u snídaně chybí.

Obědy: neměli jsme koupené

Večeře: Během týdne byla každá večeře jiná. 1-2 chutné polévky, 2-3 masa, 1 ryba, různé přílohy, velký výběr zeleniny (saláty), dezerty. Vše nám velice chutnalo, je možné si vybrat a přidat (nebo ochutnat vše). Nápoje nejsou v ceně.

Služby hotelu
Fitko = 2 běžecké pásy, masáže a sauna není k dispozici, kadeřnictví nenalezeno, pizzerie zavřená. Venkovní bazén se studenou vodou (v březnu se dá předpokládat). Vnitřní bazén je ve sklepě - vlažná voda a nevábné, zastaralé prostředí. Vířivka na střeše - mimo provoz. WiFi je zdarma i na pokojích! Miniaturní dětský koutek se skluzavkou a domečkem je k dispozici. Pokud tady chce někdo wellness pobyt, bude zklamaný.

Pláž
Pláž je v nedohlednu, městská, kamenitá, nevhodné pro děti. Ostatní pláže na ostrově jsou písečné nebo kamenité se špatným přístupem do vody, v létě to tady musí být hlava na hlavě.

Sylvie, 03.04.2019, Datum pobytu: 24.3. - 31.3.2019
Oblast: Malta Malta, Bugibba a Qawra, Hotel: Canifor

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

pohled z balkonu do ulice 6 fotografií

Celkem: 5 Příjem na recepci proběhl dost zmatečně. Již od začátku jsme měli evidováno chybné jméno a já, přestože se jmenuji jinak, jsem byla...

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Příjem na recepci proběhl dost zmatečně. Již od začátku jsme měli evidováno chybné jméno a já, přestože se jmenuji jinak, jsem byla vedena jako manželka mého přítele se stejně chybným jménem. Každý den byl bohužel nějaký nedostatek. Jednou chyběly na pokoji šampony a mýdla, jindy zůstaly otevřené balkonové dveře, potom nás zase nechtěli pustit na snídani - právě kvůli chybně vedenému jménu, přestože jsem to na recepci hlásila a opravovala. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V popisu hotelu měly být na pokoji župany, které chyběly, systém výměny ručníků mi také nešel do hlavy. Na pokoji byl jasně daný popisek, že pokud chceme ručník vyměnit, máme ho nechat na zemi. Jeden den byl ručník vyměněn i když jsme nechtěli, druhý den byly na zemi 3 a odpoledne byly pověšené na sušáku nevyměněné. Celý hotel působí zmatečně, jako velké bludiště. Spousta výtahů a žádné popisky kudy se kam dostat.

Strava
Se stravou jsme byli spokojeni v rámci možností. Podávány byly výhradně anglické snídaně, které samy o sobě chutné nejsou. V automatech na džus byly skoro každý den nedoplněné barely, popisky byly chybně, takže byl celkem risk vybrat správný automat. Snídaně se podávaly do 10:00, pokud ale člověk přišel před 9. hodinou, byl výběr jídel značně omezený.

Služby hotelu
Zde budu muset být bohužel také spíše negativní, jak již jsem zmínila výše, výměna ručníků nefungovala tak jak byla v popisech, které máme dodržovat. Dále nebyly doplňovány mlíčka a cukry ke kávovaru na pokoj. Jeden den zůstaly dokonce nedobouchlé dveře na balkon, takže se i přes zavřenou kliku daly krásně odtáhnout. V popisech hotelu jsou župany a domácí přezutí, ty na pokoji také nebyly. Vzhledem k tomu, že jsme měli na pokoji dlažbu, bylo celkem nepříjemné chodit po pokoji v ponožkách.

Pláž
Pláž nemohu hodnotit. Nejeli jsme v sezóně, tedy pláže nebyly vyčištěny. Celkem na Maltě není moc písečných pláží, většinou se jedná spíše o útesy a nebo kamenné pláže. Na první dojem na mě ale pohled působil smutně. Všude dost odpadků, jak z moře, tak zpřetrhané žárovkové řetězy, zbytky žárovek, skel, cedule popadané nebo opřené o křoví. Pláž pokrytou nepořádkem přikládám na fotografii.

Lucie B., 20.03.2019, Datum pobytu: 12.3. - 17.3.2019
Oblast: Malta Malta, Mellieha, Hotel: Ramla Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (1)

1 fotografie

Celkem: 9 Byli jsme v polovině března, počasí až na silné větry nádherné, teplota kolem 25 stupňů, moře 17. Kdyby nebylo silných větrů a vln, tak...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme v polovině března, počasí až na silné větry nádherné, teplota kolem 25 stupňů, moře 17.

Kdyby nebylo silných větrů a vln, tak by se i otužilci mohli koupat.

Malta je po stránce památek a historie nádhernou zemí i když poměrně drahou.

Nejkrásnější výlet kromě Valetty byl trajektem na severní ostrov Gozo, tak tam byla krásná příroda, moře i památky, prostě fantastické. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel skvělý, bez nejmenších připomínek.

Strava
Měli jsme polopenzi, výborné jídlo, drahé pití hrazené samostatně.

Pláž
Bez návštěvy pláže.

Dušan P., 18.03.2019, Datum pobytu: 9.3. - 14.3.2019
Oblast: Malta Malta, Mellieha, Hotel: Ramla Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,4 Dovolená byla super, škoda jenom, že jsme si nevybrali trošku poždější termín, únor byl docela chladnej. Hotel čistý, jídlo dobré, velký...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla super, škoda jenom, že jsme si nevybrali trošku poždější termín, únor byl docela chladnej. Hotel čistý, jídlo dobré, velký výběr. Zobrazit celou recenzi

Jana K., 12.03.2019, Datum pobytu: 26.2. - 3.3.2019
Oblast: Malta Malta, Bugibba a Qawra, Hotel: Qawra Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,8 Obdrželi jsme mailem všechny potřebné dokumenty. Let tam s přestupem ve Vídni v pohodě, transfer do hotelu také. Obdrželi jsme nějaké...

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Obdrželi jsme mailem všechny potřebné dokumenty. Let tam s přestupem ve Vídni v pohodě, transfer do hotelu také. Obdrželi jsme nějaké písemné, nic neříkající informace od delegáta. Info v hotelu od CK ve francouzštině, němčině a maďarštině. Info o odletu žádné, až na vyžádání na telefonické SOS lince. Transfer na letiště v pohodě, na přestup ve Vídni 35minut, takže sprint. CK mohla zajistit pozdější let. Zavazadla přišla v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel i vybavení starší, výhled na město a do zdí, ale celý den jsme byli venku, tak to nevadilo. Vše čisté a funkční.

Strava
Snídaně - klasické jednoduché švédské stoly, ale hladem jsme netrpěli. Večeře - 4 Chodová, výběr ze 3 jídel, velmi chutné.

Služby hotelu
Všechno v pořádku

Pláž
Městský hotel, moře přes cestu, ale přímo tam vstup do moře nebyl- v březnu jsme to vůbec nevyžadovali. Zato krásný výhled.

Pavel K., 11.03.2019, Datum pobytu: 2.3. - 7.3.2019
Oblast: Malta Malta, Sliema, Hotel: Bay View

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Malta