Malta Malta

Oficiální název: Maltská republika (Repubblika ta´Malta, Republic of Malta)
Hlavní město: Valletta (9000 obyvatel)
Státní zřízení: republika
Náboženství: 98% představuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: Maltština, která je semitským jazykem s románskými a arabskými prvky. Taktéž angličtina, jíž hovoří téměř všichni Malťané, v hotelech využijete i němčinu.
Časový posun: středoevropský čas

Malta - zájezdy od 5 410 Kč

O MALTĚ

Místo pohody, poznání a romantiky ve vodách Středozemního moře, které k návštěvě láká příjemným subtropickým podnebím, křišťálově modrým mořem a pohostinnou atmosférou, tak to je maltské souostroví, tedy ostrovy Malta, Gozo a Comino, které od Sicílie dělí jen asi sto kilometrů a od africké pevniny přibližně trojnásobek této vzdálenosti.

Pobřeží ostrovů je převážně skalnaté a členité, písečné pláže najdete spíše v zátokách. Golden Bay je na Maltě pokládána za nejkrásnější, na ostrově Gozo byste si pak neměli nechat ujít báječné koupání u pláže s červeným pískem Ramla Bay. Nedaleko odtud se také nachází známá jeskyně Calypso's Cave spojená s pověstí o krásné nymfě Kalypso, která svedla bájného Odyssea.

Kvalitní možnosti potápění díky skalnatým břehům s křišťálově průzračnou vodou, bohatou faunou i flórou a řada podmořských jeskyní jsou bezesporu největším lákadlem ostrovů.

Všechny mají poměrně malou rozlohu, lokality jsou proto snadno dostupné místní dopravou, půjčeným autem nebo na kole.

Malta svým návštěvníkům předkládá i mnoho historických zajímavostí, v nichž se spojily vlivy různých kultur a národů. Pozůstatky několika chrámů v Hagar Qim a Mnjadře na jižním pobřeží jsou dokonce považovány za nejstarší na světě. Také místní lázně, akvadukty a patricijské domy pocházejí z doby římské. Nejen kulturu, ale historii obecně významně ovlivnil řád Maltézských rytířů ? Johanitů. Červené telefonní budky a jízda vlevo jsou pak dědictvím britského osídlení. Proto také nebude problém dorozumět se téměř se všemi Malťany anglicky.

Malta - zájezdy od 5 410 Kč

Nejnovější recenze Malta

Celkem: 7 Celkový dojem je kladný, až na ubytování a poměrně neudržované blízké okolí před hotelem, jsme nezaznamenali nic, proč bychom dovolenou...

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem je kladný, až na ubytování a poměrně neudržované blízké okolí před hotelem, jsme nezaznamenali nic, proč bychom dovolenou nedoporučili. Pokud člověk od dovolené čeká rozlehlé pláže s bílým pískem, jsou jistě vhodnější místa. Malta je ale spíše histrorickým klenotem, který je nutno procestovat a tak ji doporučujeme spíše aktivnějším lidem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo asi největším kamenem úrazu, rozhodně neodpovídalo fotografiím, když jsme si dovolenou vybírali. Ačkoliv pokoj celkem splňoval služby 4 hvězdičkového hotelu (klimatizace, vlastní koupelna, výměna ručníků a povlečení, vlastní minilednička apod.), i přesto byl pokoj zcela bílý s holými stěnami, naprosto fádní s nemocničními postelemi, povlečením a starým nábytkem. Člověk se tam cítil skoro jak na ubytovně. Nemluvě o starých flekatých kobercích, které lemovaly chodbu až k našemu pokoji. Naštěstí jsme na pokoji trávili jen minimum času.

Strava
Ke stravě nemůžeme říct špatného slova, výběr byl bohatý, jídlo chutné, každý si přišel na své a vždy odcházel s plným žaludkem.

Služby hotelu
Bez problémů

Pláž
Pláž není příliš velká, ale o tom jsme věděli. Na druhou stranu je poměrně útulná, výhradně pro hosty hotelu.

Martin Vavroš, 17.11.2017, Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2017
Oblast: Malta Malta, Mellieha, Hotel: Ramla Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Celkem: 10 Vyborna dovolenka

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vyborna dovolenka Zobrazit celou recenzi

Anonym, 16.11.2017, Datum pobytu: 31.8. - 5.9.2017
Oblast: Malta Malta, Sliema, Hotel: Preluna & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 7 Ubytování starší, ale služby kvalitní

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování starší, ale služby kvalitní Zobrazit celou recenzi

Anonym, 14.11.2017, Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2017
Oblast: Malta Malta, Mellieha, Hotel: Mellieha Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Dovolená byla naprosto skvělá od začátku až do konce. Vše perfektní, služby kvalitní. Moře čisté. Spokojenost se vším. Moc rádi se sem...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla naprosto skvělá od začátku až do konce. Vše perfektní, služby kvalitní. Moře čisté. Spokojenost se vším. Moc rádi se sem opětněkdy vrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo čisté. Pokoj poměrně velký s balkónem.

Strava
Jídlo nám velice chutnalo. Bylo vždy na výběr z několika druhů mas, ryby, přílohy, saláty, dezerty. Strava byla pestrá, jídlo nebylo třeba více dochucovat.

Služby hotelu
Co se týče služeb hotelu využívali jsme pravidelně pouze hotelovou loď mezi Cominem, Maltou a Gozem. S touto službou jsme byli naprosto spokojeni, nebylo co vytknout. Kapitáni šikovní, i přes velké vlny nás v pořádku dopravili zpět do hotelu.

Pláž
Hotelová pláž byla krásná, čistá a udržovaná. Voda naprosto průzračná, bylo vidět na dno, žádné kameny. Vstup vhodný i pro děti. Další pláž již tak čistá nebyla, hlavně poslední dny pobytu, kdy byl silný vítr a vlny.

Dominik, 08.11.2017, Datum pobytu: 18.10. - 28.10.2017
Oblast: Malta Malta, ostrov Gozo, Hotel: Comino

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Super, doporučujem

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super, doporučujem Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čistota, komfort, milý personál a vyborná lokalita

Strava
Maličký výber, ale nevadilo

Služby hotelu
Najlepšì

Pláž
Výborná lokalita

Anonym, 05.11.2017, Datum pobytu: 24.10. - 31.10.2017
Oblast: Malta Malta, Sliema, Hotel: Kennedy Nova

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Malta

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622