Malta Malta

Oficiální název: Maltská republika (Repubblika ta´Malta, Republic of Malta)
Hlavní město: Valletta (9000 obyvatel)
Státní zřízení: republika
Náboženství: 98% představuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: Maltština, která je semitským jazykem s románskými a arabskými prvky. Taktéž angličtina, jíž hovoří téměř všichni Malťané, v hotelech využijete i němčinu.
Časový posun: středoevropský čas

Malta - zájezdy od 4 144 Kč

O MALTĚ

Místo pohody, poznání a romantiky ve vodách Středozemního moře, které k návštěvě láká příjemným subtropickým podnebím, křišťálově modrým mořem a pohostinnou atmosférou, tak to je maltské souostroví, tedy ostrovy Malta, Gozo a Comino, které od Sicílie dělí jen asi sto kilometrů a od africké pevniny přibližně trojnásobek této vzdálenosti.

Pobřeží ostrovů je převážně skalnaté a členité, písečné pláže najdete spíše v zátokách. Golden Bay je na Maltě pokládána za nejkrásnější, na ostrově Gozo byste si pak neměli nechat ujít báječné koupání u pláže s červeným pískem Ramla Bay. Nedaleko odtud se také nachází známá jeskyně Calypso's Cave spojená s pověstí o krásné nymfě Kalypso, která svedla bájného Odyssea.

Kvalitní možnosti potápění díky skalnatým břehům s křišťálově průzračnou vodou, bohatou faunou i flórou a řada podmořských jeskyní jsou bezesporu největším lákadlem ostrovů.

Všechny mají poměrně malou rozlohu, lokality jsou proto snadno dostupné místní dopravou, půjčeným autem nebo na kole.

Malta svým návštěvníkům předkládá i mnoho historických zajímavostí, v nichž se spojily vlivy různých kultur a národů. Pozůstatky několika chrámů v Hagar Qim a Mnjadře na jižním pobřeží jsou dokonce považovány za nejstarší na světě. Také místní lázně, akvadukty a patricijské domy pocházejí z doby římské. Nejen kulturu, ale historii obecně významně ovlivnil řád Maltézských rytířů ? Johanitů. Červené telefonní budky a jízda vlevo jsou pak dědictvím britského osídlení. Proto také nebude problém dorozumět se téměř se všemi Malťany anglicky.

Malta - zájezdy od 4 144 Kč

Nejnovější recenze Malta

Celkem: 4 Ubytování pěkné

 • 8 Ubytování
 • 2 Strava
 • 2 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování pěkné Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj pěkný, čistý, bohužel na hotelu není pitná voda a musíte si ji chodit napouštět do džbánu mimo pokoj. Mimo hotel všude na ulici odpadky. Pravděpodobně neznají popelnice tak byly naházený pytle s odpadkama na ulici. To je však asi problém celého ostrova protože to bylo jedno v jakém městě jste - bylo to tak všude a s tím související zápach.

Strava
Jídlo tragedie, a to nejen na hotelu ale i v okolních restauracích. Možná jsme měli jen smůlu na restaurace ale jídlo nedochucené, sůl prakticky nepoužívají a o tom, že existuje i koření asi ještě neslyšeli. Po 5 dnech stravování na Maltě jsme se těšili ja rohlík s vysočinou a eidam “ třicítku”. Nejlepší restaurace na Maltě byly Pizza Hut, McDonalds a KFC. Pivo taky hrůza ale to jsme nečekali zázraky. Na výběr bylo vždy asi z 20 druhů jídel ale dalo se jíst tak jedno. O tom co nám naservírovali jako degustační Italské menu nebudu ani hovořit. Místama se mi nechtělo věřit, že ty kuchaři tam vaří za peníze. S láskou jsem vzpomínal na školní jídelnu.

Služby hotelu
Služby hotelu a chování personálu bylo na dobré úrovni.

Pláž
Pláží bylo poblíž hotelu více a snadno pěšly dostupné. Cca. 5m chůze.

Radek N., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 24.11.2023, Datum pobytu: 11.11. - 19.11.2023
Oblast: Malta Malta, Bugibba a Qawra, Hotel: db San Antonio & Spa

Celkem: 10 Zúčastnili jsme se velmi krásného a vzrušujícího výletu. Se vším jsme byli spokojeni. Jejich cestovní kancelář byla nápomocná. Jedna věc,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Zúčastnili jsme se velmi krásného a vzrušujícího výletu. Se vším jsme byli spokojeni. Jejich cestovní kancelář byla nápomocná. Jedna věc, která nám cestu ztížila, bylo to, že jsme se museli sami odbavit online, což pro nás bylo zvláštní, protože to za nás udělaly jiné cestovní kanceláře. Bohužel to v nás vyvolalo malé vzrušení. Příště si uděláme další průzkum a smlouvu podepíšeme pouze v případě, že to udělá i zaměstnanec úřadu. Moc děkuji za Vaši pomoc! Zobrazit celou recenzi

Krisztina Jakabné Wagner, Ověřená recenze (Invia.hu), Hodnoceno: 22.11.2023, Datum pobytu: 10.11. - 19.11.2023
Oblast: Malta Malta, Mellieha, Hotel: Seabank Resort & Spa

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 10 Skvělá hodnota za peníze. Vybrali jsme si ho kvůli jeho poloze. Trajekt do Valletty je velmi blízko.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá hodnota za peníze. Vybrali jsme si ho kvůli jeho poloze. Trajekt do Valletty je velmi blízko. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotelové pokoje jsou čisté a pohodlné a uklízečky je čistí každý den. Personál je milý a ochotný.

Strava
Snídaně v restauraci je vynikající, je zde tolik jídel, že si každý najde něco vhodného pro sebe. Číšníci jsou milí, stoly jsou neustále čisté.

Služby hotelu
Využili jsme jen saunu, místo toho jsme šli na túru.

Pláž
Hotel je na břehu moře. Pro koupání jsme si vybrali Ghadira Bay, protože je písčitá.

Péterné S., Ověřená recenze (Invia.hu), Hodnoceno: 13.11.2023, Datum pobytu: 2.11. - 8.11.2023
Oblast: Malta Malta, Sliema, Hotel: Preluna & Spa

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 7.8 Na Maltu jsem jel od 30. října do 3. listopadu. 2023. Počasí bylo dobré, teplo, vítr, mořský vánek, teploty mezi 25-28 stupni. Dokonale....

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Na Maltu jsem jel od 30. října do 3. listopadu. 2023. Počasí bylo dobré, teplo, vítr, mořský vánek, teploty mezi 25-28 stupni. Dokonale. Krásné výhledy, spousta míst k návštěvě, krásná Malta. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel Paradise Bay se nachází na konci ostrova, a proto je ze všech stran obklopen mořem. Výhled z okna mého pokoje je úžasný, na moře a záliv. Pokoj je velmi velký, vybavený vším, co na dovolené potřebujete (dokonce i žehličkou a žehlicím prknem) a velkou, pohodlnou postelí. Koupelna je čistá a hygienická.

Strava
Jídlo formou bufetu, velký výběr pro každého.

Služby hotelu
Služby hotelu byly milé a profesionální. Doporučuji hotel Paradise Bay.

Pláž
Pláž je malá, ale čistá, mírný sjezd dostupný pro hotelové hosty. Velmi dobrá a la carte restaurace u pláže.

Magdalena J., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 12.11.2023, Datum pobytu: 30.10. - 3.11.2023
Oblast: Malta Malta, Cirkewwa, Hotel: Paradise Bay

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 9 Velmi vydařený párdenní pobyt, konec října je ideální čas na návštěvu Malty, po celou dobu pobytu bylo 28 stupňů. Cestovali jsme autobusem.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi vydařený párdenní pobyt, konec října je ideální čas na návštěvu Malty, po celou dobu pobytu bylo 28 stupňů. Cestovali jsme autobusem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj je dost pro 2 osoby, čistý, i když potřebuje aktualizaci, stejně jako koupelna. V pokoji je velká šatní skříň, obrovská, velmi pohodlná manželská postel a toaletní stolek se zrcadlem.

Strava
Velmi dobré jídlo, nelze se přejídat na slano i na sladko, ovoce, vše, po čem vaše srdce touží.

Služby hotelu
Se službami jsme velmi spokojeni, pokoj i koupelna každý den uklízena, ručníky měněny každý den.

Pláž
Pláž u hotelu jsme neměli, ale nestáli jsme o to. Jednou jsme jeli na pláž Golden Bay, kam jsme jeli autobusem asi 20 minut od našeho hotelu.

Jolanta F., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 06.11.2023, Datum pobytu: 26.10. - 1.11.2023
Oblast: Malta Malta, Bugibba a Qawra, Hotel: Topaz

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Všechny recenze Malta