Malta Malta

Oficiální název: Maltská republika (Repubblika ta´Malta, Republic of Malta)
Hlavní město: Valletta (9000 obyvatel)
Státní zřízení: republika
Náboženství: 98% představuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: Maltština, která je semitským jazykem s románskými a arabskými prvky. Taktéž angličtina, jíž hovoří téměř všichni Malťané, v hotelech využijete i němčinu.
Časový posun: středoevropský čas

Malta - zájezdy od 4 291 Kč

O MALTĚ

Místo pohody, poznání a romantiky ve vodách Středozemního moře, které k návštěvě láká příjemným subtropickým podnebím, křišťálově modrým mořem a pohostinnou atmosférou, tak to je maltské souostroví, tedy ostrovy Malta, Gozo a Comino, které od Sicílie dělí jen asi sto kilometrů a od africké pevniny přibližně trojnásobek této vzdálenosti.

Pobřeží ostrovů je převážně skalnaté a členité, písečné pláže najdete spíše v zátokách. Golden Bay je na Maltě pokládána za nejkrásnější, na ostrově Gozo byste si pak neměli nechat ujít báječné koupání u pláže s červeným pískem Ramla Bay. Nedaleko odtud se také nachází známá jeskyně Calypso's Cave spojená s pověstí o krásné nymfě Kalypso, která svedla bájného Odyssea.

Kvalitní možnosti potápění díky skalnatým břehům s křišťálově průzračnou vodou, bohatou faunou i flórou a řada podmořských jeskyní jsou bezesporu největším lákadlem ostrovů.

Všechny mají poměrně malou rozlohu, lokality jsou proto snadno dostupné místní dopravou, půjčeným autem nebo na kole.

Malta svým návštěvníkům předkládá i mnoho historických zajímavostí, v nichž se spojily vlivy různých kultur a národů. Pozůstatky několika chrámů v Hagar Qim a Mnjadře na jižním pobřeží jsou dokonce považovány za nejstarší na světě. Také místní lázně, akvadukty a patricijské domy pocházejí z doby římské. Nejen kulturu, ale historii obecně významně ovlivnil řád Maltézských rytířů ? Johanitů. Červené telefonní budky a jízda vlevo jsou pak dědictvím britského osídlení. Proto také nebude problém dorozumět se téměř se všemi Malťany anglicky.

Malta - zájezdy od 4 291 Kč

Nejnovější recenze Malta

Celkem: 6,8 Celkově hodnotím hotel průměrně. Nevím , zda omezení služeb pramenilo Covidovým režimem, ale velmi mě zklamalo stravování a okolí. Zábava...

 • 8,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkově hodnotím hotel průměrně. Nevím , zda omezení služeb pramenilo Covidovým režimem, ale velmi mě zklamalo stravování a okolí. Zábava žádná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme měnili, protože jsme měli objednaný pokoj s velkým balkonem a výhledem na moře. A první den jsme byli ubytování v pokoji s malým trojúhelníkovým balkonem s výhledem přímo na bazén a moře bylo bokem. Manželská postel s proleželou matrací, která celou noc vydávala nepříjemné zvuky. nedalo se na ní spát. Ložnice pro naše dva syny byla bez oken , ale měla vlastní koupelnu, což bylo příjemné. Po výměně pokoje bylo vše v pořádku. Oddělená ložnice pro syny opět bez oken, což se dalo přežít. Jen bylo nepříjemné, že hotel pořádá různé akce např. svatby a třeba v jednu hodinu ráno vás probudí bouchající ohňostroj a dovádějící hosté.

Strava
Strava mě zklamala ze všeho nejvíc. Snad to bylo jen Covid opatřeními, ale výběr minimální . Snídaně stále stejná , bez nápadu a kvality surovin. Nápoje nic moc. Oběd stále stejná písnička. Dvě až tři přílohy tři masa ve stejných úpravavách bez chuti alá školní jídelna či lázeňské zařízení. Saláty , ovoce výběr minimální. V areálu byla kavárna, kde byla možnost po předchozí rezervaci využít nabídku pokrmů z jídelního lístku ala carte, kde byl příjemnější výběr. Saláty, Pizza, Hamburgery, těstoviny, steaky....atd. Jídlo tam bylo výborné, jen bylo potřeba včas udělat rezervaci, protože byla stále obsazená. Co bylo fakt příšerné, že jídlo nebylo volně přístupné, abyste si nabrali co a kolik chcete. Ale museli jste si ukazovat a říkat obsluze , co chcete a oni vám dle vašeho přání nandali , co vašemu oku lahodilo. No to bylo fakt uhozené a mně osobně to bylo nepříjemné. A to jím málo. Myslím, že někomu kdo jí za tři to může být až trapné , žádat obsluhu několikrát o nášup.:-(())))Chápu opatření...ale....dovolená je dovolená.....:-( Rouška nebo respirátor ve všech prostorách hotelu samozřejmost! Personál u výdeje , ale ochotný a celkem milý. Personál , který sklízel špinavé nádobí až moc horlivý. Stávalo se, že než jste oběhali vše co jste chtěli a ulovili, mezi tím vám personál odnesl ze stolu, co jste si tam už před chvilkou donesli. No magorárna.....:-))))) Jinak na snídaních narváno, obědy a večeře volnější režim.

Nápoje byly k dostání u bazénu, u moře, v hlavní restauraci a v kavárně. Nejlepší nápoje byly v kavárně a v baru u moře. Zejména víno a káva.:.-)))) Jinak standard alko a nealko. U moře i míchané nápoje.

Služby hotelu
Personál v pohodě. Super člověk byl taxikář, kterého jsme měli zajištěného pro transfer z letiště. Celou cestu do hotelu nám vyprávěl vše o Maltě. Velmi přátelský a upovídaný.

Recepce v pohodě. Výměna pokoje nebyl velký problém. Bohužel pozdější check-out nebyl možný ani za poplatek, prý z důvodů obsazenosti hotelu.

Zdarma osušky na pláž ve Wellness centru. Slunečníky a lehátka všude zdarma.

Program žádný . Animace také žádné, přestože byly ve službách hotelu. Asi Covid opatření.:-(

Pláž
Pláž ...byla betonová uměle vybudované plato s přístupem do moře po žebříku a nebo po kluském betonu plném korálů a mechu. Ale to jsme věděli a kompenzací bylo příjemně teplé moře. Dva dny se nedalo příliš plavat pro velké vlny. Jednou proto ani nebyla možnost slunečníků, prý aby neuletěly.-(( Kolem 18.30 h už personál začal poklízet lehátka a vyhánět nás z pláže. Dvakrát i proto, že se v přilehlém baru a salonku konala nějaká svatba. To se mi teda vůbec nelíbilo. Poslední dva dny před odjezdem už pláž nabitá k prasknutí.

Anonym, 20.07.2021, Datum pobytu: 3.7. - 10.7.2021
Oblast: Malta Malta, Bugibba a Qawra, Hotel: New Dolmen

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 Malta jako ostrov je určitě místo pro milovníky nejen historie naprosto úžasná. Pro dovolenou kde chcete toto kombinovat s koupáním a...

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Malta jako ostrov je určitě místo pro milovníky nejen historie naprosto úžasná. Pro dovolenou kde chcete toto kombinovat s koupáním a výlety taktéž. Veliké množství jednoduchých městských pláží, čisté moře a opravdu krásná a malebná místa ve většině měst. V místech kde není veliká zástavba je koupání též možné jen s horším přístupem. Ostrov Gozo je o poznání klidnější a čistší. Trochu dražší jídlo v restauracích, ale pokud chodíte mezi místní a nebo jíte na ulici, není problém dostat se na podobné ceny jako jsou běžné v ČR. Doprava po ostrově pohodlně busem. Jezdí všude a čekání není tak veliké. Dovolenou na Maltě můžu jen doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování perfektní. Pokoj byl prostorný, čistý, každý den uklizeno, ručníky denně nové, doplněno mýdlo a ostatní drobné spotřební věci. Snad jen nízký tlak vody ve sprše nebyl příjemný a tedy sprchování velice zdlouhavé. Jinak s ohledem na ubytování spokojenost.

Strava
V hotelu jsme měli pouze snídani. Standartní kontinentální snídaně s běžným výběrem, avšak úplná absence ovoce a zdravějších produktů. Hotelová večeře se dala pořídit za předražených 20 euro. V podstatě každé restauraci na ostrově jste se za tuto částku mohli najíst o poznání lépe a kreativněji. Takže jsme k tomuto hotel nevyužili. Přilehlá restaurace patřící k hotelu sice nabízela cenově podmínky lepší, ale díky totální aroganci jejích zaměstnanců, neúměrnému čekání a ani náznaku omluvy za hodinové čekání na jídlo, jsme jí využili pouze 1 x a pak již nikdy více. Každý večer jsme byli na večeři jinde po ostrově a spokojenost byla vždy vysoká.

Služby hotelu
Služby jako recepce též na úrovni. Vybavení hotelu slušné, bazény perfektní. Krám v hotelu těžce předražený. Za cenu jedné balené vody 1,5 l běžně jinde běžně k sehnání celý karton o 6 ks. Ostatní produkty podobně předražené. Hlavně nápoje a drobné potravinářské výrobky. Kdyby si už chtěl člověk opravdu něco nutně koupit, musí ale pospíchat. Otevřeno je pouze do 17.30 což postrádá v podstatě smysl, pokud nejste přes celý den v hotelu.

Pláž
Pláž naproti hotelu je v podstatě v přístavu, kde se točí trajekty. Takové řešení na jednorázové vykoupání, ale ne na delší čas. Krásná pláž na druhé straně zátoky oproti hotelu, byla při nevelkém zaplnění příjemná. Jen složitější dostupnost s ohledem na cca 20-30 minut cesty pěšky kamenitou cestou nebo po silnici.

Anonym, 19.07.2021, Datum pobytu: 7.7. - 14.7.2021
Oblast: Malta Malta, Cirkewwa, Hotel: Paradise Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Super vše :-)

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super vše :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše ok

Strava
Vše ok,jen blbé že si nemůže člověk nabírat sám jídlo :-(

Služby hotelu
Super :-)

Pláž
Pláž suprovní,vše čisté.

Andrea Andrlíková, 14.07.2021, Datum pobytu: 4.7. - 11.7.2021
Oblast: Malta Malta, Mellieha, Hotel: Seabank Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Celkový dojem nám trochu pokazilo to, že o víkendu a státním svátku větší část hotelu obsadili místní obyvatelé, kteří posedávali i s...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem nám trochu pokazilo to, že o víkendu a státním svátku větší část hotelu obsadili místní obyvatelé, kteří posedávali i s dětmi na schodech do bazénu a nebrali ohled na nikoho, takže dostat se do a z bazénu nebo na pláž byl problém. Označení hotelu 4+ mi připadá nadsazené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj byl prostorný, úklid probíhal každý den

Strava
Strava byla pestrá, všechna jídla pravidelně doplňovaná, takže si opravdu mohl vybrat každý, vzhledem k plnosti hotelu v průběhu víkendu a svátku, jsme čekali na objednané nápoje více než půl hodiny.

Pláž
Moře bylo mělké a čisté, šnorchlovat se dalo u blízkých skalek, pláž písčitá a čistá. Vzhledem k tomu, že byla veřejná, o víkendu nebylo kam šlápnout, jak byla přeplněná.

Zdeňka V., 07.07.2021, Datum pobytu: 26.6. - 3.7.2021
Oblast: Malta Malta, Mellieha, Hotel: Seabank Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 5,4 Všechno tak napůl

 • 6 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Všechno tak napůl Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté, lůžka kvalitní, pokoj ne moc velký, ale stačí. Od rána 6h hluk ze staveb v okolí, prach. Všude kolem se něco staví.

Při problému s AC, okamžitě nám vyměnili pokoj i v noci.

Strava
Tak napůl. Hlavně britský výběr jídel. Nedochucené, občas maso suché a tvrdé, zmrzlina bez chuti. Po pandemii žádný samoobslužný bufet, chodí se za nataženou páskou a personál dává jidlo na talíř. Toto fungovalo strašně špatně, žádná organizace, chaos, personál neschopný, pomalý, protivný, 2 lidi obsluhovali fronty hostů. Nestíhali uklízet ze stolů, takže nebylo kam si sednout... Stravování u nich už nikdy více.

Služby hotelu
Plážová služba velký nezájem, neochota, ale ostatní hotelové služby v pořádku.

Pláž
Tak napůl. Lehátka pouze u bazénu, v pořádku. Přístup k moři přes smetiště za jídelnou. Plavání v moři je kousek vykrojený z přístavu lodiček. Nic moc.

Anonym, 28.06.2021
Oblast: Malta Malta, Bugibba a Qawra, Hotel: Qawra Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Malta