Malta Malta

Oficiální název: Maltská republika (Repubblika ta´Malta, Republic of Malta)
Hlavní město: Valletta (9000 obyvatel)
Státní zřízení: republika
Náboženství: 98% představuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: Maltština, která je semitským jazykem s románskými a arabskými prvky. Taktéž angličtina, jíž hovoří téměř všichni Malťané, v hotelech využijete i němčinu.
Časový posun: středoevropský čas

Malta - zájezdy od 2 015 Kč

O MALTĚ

Místo pohody, poznání a romantiky ve vodách Středozemního moře, které k návštěvě láká příjemným subtropickým podnebím, křišťálově modrým mořem a pohostinnou atmosférou, tak to je maltské souostroví, tedy ostrovy Malta, Gozo a Comino, které od Sicílie dělí jen asi sto kilometrů a od africké pevniny přibližně trojnásobek této vzdálenosti.

Pobřeží ostrovů je převážně skalnaté a členité, písečné pláže najdete spíše v zátokách. Golden Bay je na Maltě pokládána za nejkrásnější, na ostrově Gozo byste si pak neměli nechat ujít báječné koupání u pláže s červeným pískem Ramla Bay. Nedaleko odtud se také nachází známá jeskyně Calypso's Cave spojená s pověstí o krásné nymfě Kalypso, která svedla bájného Odyssea.

Kvalitní možnosti potápění díky skalnatým břehům s křišťálově průzračnou vodou, bohatou faunou i flórou a řada podmořských jeskyní jsou bezesporu největším lákadlem ostrovů.

Všechny mají poměrně malou rozlohu, lokality jsou proto snadno dostupné místní dopravou, půjčeným autem nebo na kole.

Malta svým návštěvníkům předkládá i mnoho historických zajímavostí, v nichž se spojily vlivy různých kultur a národů. Pozůstatky několika chrámů v Hagar Qim a Mnjadře na jižním pobřeží jsou dokonce považovány za nejstarší na světě. Také místní lázně, akvadukty a patricijské domy pocházejí z doby římské. Nejen kulturu, ale historii obecně významně ovlivnil řád Maltézských rytířů ? Johanitů. Červené telefonní budky a jízda vlevo jsou pak dědictvím britského osídlení. Proto také nebude problém dorozumět se téměř se všemi Malťany anglicky.

Malta - zájezdy od 2 015 Kč

Nejnovější recenze Malta

Celkem: 9,4 Skvělé

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Všude čisto

Strava
Výborná a rozmanitá

Služby hotelu
Vše bylo v pořádku

Pláž
Pláž kamenitá, protože celý ostrov je kamenitý.

Marie Šourková, 14.05.2018, Datum pobytu: 2.5. - 9.5.2018
Oblast: Malta Malta, Bugibba a Qawra, Hotel: Qawra Palace

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Na Maltě jsme byli prvně a moc se nám tam zalíbilo. Jistě se tam v budoucnu velmi rádi vrátíme. Vše je poměrně snadno dostupné. Malta...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Na Maltě jsme byli prvně a moc se nám tam zalíbilo. Jistě se tam v budoucnu velmi rádi vrátíme. Vše je poměrně snadno dostupné. Malta nabízí plno velice krásných míst, které rozhodně stojí za návštěvu. Hotel a jeho personál hodnotím velice pozitivně. Všichni byli velice ochotní a snažili se vždy vyjít vstříc. Pokoje byly pěkné, velké a především čisté. Jídlo taktéž hodnotím pozitivně. Na své si přijdou především milovníci ryb a středomořské kuchyně, avšak je možnost navštěvovat tematické restaurace, které tak pestrost jídla poměrně rozšiřují.

Bohužel až tak pozitivně nemohu hodnotit služby cestovní kanceláře, která zájezd pořádala. Kromě počátečních nesnází s zajištěním letů - min. 3x nám změnili let, jelikož nebyli schopní zajistit letenky ani ve chvíli, kdy již měli složené peníze za zájezd. Když ještě pominu, že jsme si nakonec museli za tyto změny letů doplácet a že na cílovém letišti je téměř nemožné nalézt osobu zodpovědnou za váš transfer na hotel, tak mě poměrně dost rozhořčila informovanost o zpátečním transferu na letiště. Během pobytu nás kontaktoval tamní delegát, na kterého jsme vznesli dotaz ohledně času, kdy nás někdo z hotelu bude vyzvedávat. Pán přislíbil, že nám informaci zašle SMS, což také splnil. Avšak podle jeho informací byl pick up time 3:45 ráno. Nebudu popisovat jaký byl pro nás šok, když nám daného dne ve 2:50 volali z recepce, že na nás čeká odvoz a máme si pospíšit. Ve velkém spěchu jsme opustili pokoj s tím, že jsme se od pána, který nás měl odvézt dozvěděli, že nás měl vyzvedávat už ve 2:40 (odlet jsme měli v 7:15, cesta na letiště trvala max. 40 min). Pán nebyl zrovna příjemný a celkově daná situace nebyla zrovna příjemná. Bylo to ještě méně příjemné o skutečnost, že jsme nebyli jediní, které měl odvážet a ostatní na nás museli čekat. Celkově tato situace byla poměrně dost stresující a hodně nám závěr dovolené zkazila. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 10.05.2018, Datum pobytu: 2.5. - 7.5.2018
Oblast: Malta Malta, Mellieha, Hotel: Seabank Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 10 Příjemná dovolená, velmi milý personál

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená, velmi milý personál Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spaní pod prostěradli nás pobavilo ale jinak standard - stav odpovídá ceně.

Strava
Jídlo bylo skvělé

Pláž
vzhledem k návštěvě v březnu jsme pláž nevyužili

Lucie H., 16.03.2018, Datum pobytu: 8.3. - 13.3.2018
Oblast: Malta Malta, Mellieha, Hotel: Ramla Bay

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Výhled 1 fotografie

Celkem: 7,8 Cesta letadlem tam i zpět byla bezproblémová,přestupy dobře organizované s bezpečným časovým rozpětím na přestup.Odvoz z letiště i na...

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Cesta letadlem tam i zpět byla bezproblémová,přestupy dobře organizované s bezpečným časovým rozpětím na přestup.Odvoz z letiště i na letiště také bezproblémový-osobním autem .Prožila jsem krásné 4 dny,kdy jsem se nemusela o nic starat,jen o sebe a své výlety. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měla jsem dvoulůžkový pokoj zcela pro sebe,čistý,dobře vybavený,pokojská byla velmi vlídná a šikovná.Soc.zařízení a výměna ručníku bezoproblémová.Recepce a informační centrum v hotelu také fungovaly dobře.

Strava
Nabídka jídel / měla jsem polopenzi/ byla rozmanitá,dostatek ovoce i zeleniny,jak syrové,tak tepelně upravené.Strava odpovídakla zásadaám zdravé výživy.

Bohužel v den příjezdu bylo již po večeři,stejně tak i v den odjezdu jsme odjížděli dříve,než se vydávala snídaně.Balíček,o který jsem žádala/ číšníka/ jsem nemohla dostat.Možná,že jsem to měla chtít v recepci.

Služby hotelu
V hale byla k dispozici veloplošná TV,ale já jsem ji nevyužívala,stehně jako fitness nebo bazény,které stejně v únoru byly mimo provoz.Na TV a fitness jsem neměla čas,byla jsem venku od rána do večera a pak jsem byla na svém pokoji.

Pláž
V době mého pobytu jsem jezdila hlavně po památkách a výletech.Velice oceňuji MHD,která je dobře organizovaná,přehledná a dostupná. Řidiči rádi poradí,všichno malťané mluví dobře anglicky.Je zbytečné si půjčovat auto,už s ohledem na ježdění vlevo,které je pro nás nezvyklé.

Blanka Paulová Mudr., 27.02.2018, Datum pobytu: 16.2. - 21.2.2018
Oblast: Malta Malta, Sliema, Hotel: Bay View

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 8,8 Vše probíhalo podle instrukcí,veškerý personál vstřícný, od vyzvednutí na letišti až po návrat

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vše probíhalo podle instrukcí,veškerý personál vstřícný, od vyzvednutí na letišti až po návrat Zobrazit celou recenzi

Ubytování
prostorný pokoj s výhledem na moře, bezvadně čistý

Strava
mnoho ryb a plodů moře,výborné sýry, pouze zmrzlina a některé zákusky příliš sladké

Služby hotelu
prvotřídní hotel, vnitřní bazén otevřen od 7.30 do 20 hod. denně, možnost jíst v různých hotelových jídelnách v různých denních dobách, skvělý bar

Pláž
nelze komentovat, v zimních měsících neplaveme v moři, ale pláž byla blízko - přímo naproti hotelu, je ovšem příliš malá

Hana K., 27.02.2018, Datum pobytu: 10.2. - 17.2.2018
Oblast: Malta Malta, Mellieha, Hotel: Seabank Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Malta

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622

string(14) "smartPixelCode"
NULL