Malta Malta

Oficiální název: Maltská republika (Repubblika ta´Malta, Republic of Malta)
Hlavní město: Valletta (9000 obyvatel)
Státní zřízení: republika
Náboženství: 98% představuje římskokatolické vyznání
Úřední jazyk: Maltština, která je semitským jazykem s románskými a arabskými prvky. Taktéž angličtina, jíž hovoří téměř všichni Malťané, v hotelech využijete i němčinu.
Časový posun: středoevropský čas

Malta - zájezdy od 2 205 Kč

O MALTĚ

Místo pohody, poznání a romantiky ve vodách Středozemního moře, které k návštěvě láká příjemným subtropickým podnebím, křišťálově modrým mořem a pohostinnou atmosférou, tak to je maltské souostroví, tedy ostrovy Malta, Gozo a Comino, které od Sicílie dělí jen asi sto kilometrů a od africké pevniny přibližně trojnásobek této vzdálenosti.

Pobřeží ostrovů je převážně skalnaté a členité, písečné pláže najdete spíše v zátokách. Golden Bay je na Maltě pokládána za nejkrásnější, na ostrově Gozo byste si pak neměli nechat ujít báječné koupání u pláže s červeným pískem Ramla Bay. Nedaleko odtud se také nachází známá jeskyně Calypso's Cave spojená s pověstí o krásné nymfě Kalypso, která svedla bájného Odyssea.

Kvalitní možnosti potápění díky skalnatým břehům s křišťálově průzračnou vodou, bohatou faunou i flórou a řada podmořských jeskyní jsou bezesporu největším lákadlem ostrovů.

Všechny mají poměrně malou rozlohu, lokality jsou proto snadno dostupné místní dopravou, půjčeným autem nebo na kole.

Malta svým návštěvníkům předkládá i mnoho historických zajímavostí, v nichž se spojily vlivy různých kultur a národů. Pozůstatky několika chrámů v Hagar Qim a Mnjadře na jižním pobřeží jsou dokonce považovány za nejstarší na světě. Také místní lázně, akvadukty a patricijské domy pocházejí z doby římské. Nejen kulturu, ale historii obecně významně ovlivnil řád Maltézských rytířů ? Johanitů. Červené telefonní budky a jízda vlevo jsou pak dědictvím britského osídlení. Proto také nebude problém dorozumět se téměř se všemi Malťany anglicky.

Malta - zájezdy od 2 205 Kč

Nejnovější recenze Malta

Celkem: 9,6 Úžasná a velice klidná dovolená. Kdo si chce odpočinout od všeho ruchu, hlavně ruchu města, dopravy atd, tomu se tady bude skutečně líbit.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasná a velice klidná dovolená. Kdo si chce odpočinout od všeho ruchu, hlavně ruchu města, dopravy atd, tomu se tady bude skutečně líbit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je starší, ale čistý a vše je funkční. My jsme měli trochu "měkčí" dno vany, první dny jsem měla strach, aby se nepropadla, ale bylo to v pohodě. Údajně chtějí hotel v budoucnu rušit a stavět nový (nebo rekonstruovat), ale ačkoli nepopírám, že možná by to nějaké drobnější úpravy sneslo, musím říct, že hotel se mi líbí tak, jak je. Neruší ráz krajiny, v podstatě vypadá, jako kdyby tam nějak vyrostl. Cokoli modernějšího už by nebylo ono. Pokud hotel neuzavřou, chceme se tam příští rok vrátit. Mimochodem to není na fotografiích vidět, ale v bungalovech si musíte připadat, jako když jste poslední člověk na planetě. Ty s výhledem na moře vypadaly božsky a je tam i vlastní bazén, takže nemusíte docházet k hotelu. Příště bychom rádi tam :-)

Strava
Myslím, že si každý něco najde. Není to vyloženě luxus, pokud jste zvyklí z velkých rezortů, ale vážně výběr je ok. Navíc v rámci all inclusive (které tu doporučuji, na ostrově vážně nic není, takže se stejně jinde nenajíte...) je i ferry na Maltu a Gozo zdarma (zeptejte se ale raději na recepci, nejdříve nás informovali, že se platí v rámci pokoje 11 euro na osobu a je jedno, zda a kolikrát přívoz využijte. Na konci nám řekli, že je platit nebudeme, že v rámci all inclusive je platila cestovka. Tak nevím, jestli to má každá cestovka jinak?).

Služby hotelu
Vše ok, na recepci byly dámy velice příjemné. Číšníci taky. Anglicky se bez problémů domluvíte, všichni umějí a slušně.

Pláž
Hotelová pláž je maličká ale za to hned u nosu. Za bungalovy je Santa Maria, kde jsme byli většinou sami (v květnu) a paráda. Vše čisté, moře úžasné a když se poštěstí a jste sami, přijdete si jako někde na Maledivách. Kousíček na druhou stranu je Modrá laguna - krásné místo, ale kdo budete bydlet zde, přes den se to nevyplatí, je maličká a narvaná přijíždějícími turisty. I když zase si tam můžete dát báječný koktejl v ananasu :-) Za to ráno a pak večer na západ slunce nad Gozem je to nádhera. A jste tam sami. Teda alespoň my jsme byli. Super také je, že ostrov má jen nějaké 3 km a všude jsou cestičky, na osamělé procházky je to ideál.

Denisa Zapletalová, 27.05.2019, Datum pobytu: 15.5. - 22.5.2019
Oblast: Malta Malta, ostrov Gozo, Hotel: Comino

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Velice příjemný pobyt a velká spokojenost se vším. Je třeba si uvědomit, že hotel je přímo u silnice s hustým provozem a u hotelu je...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velice příjemný pobyt a velká spokojenost se vším. Je třeba si uvědomit, že hotel je přímo u silnice s hustým provozem a u hotelu je zastávka busu, takže kdo má balkon na moře cítí smog z aut a slyší je. Ale pro nás nebylo na závadu, balkonové dveře dokonale těsnily a závěsy byly dvojité. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost, úklid perfektní, mění ručníky každý den.

Strava
Jídlo chutné, dostatek i výběr s ohledem na kategorii.

Služby hotelu
Perfektní služby recepce, úklidu, restaurace i baru.

Pláž
U hotelu miniplážička jinak skály a písečná pláž na jakou jsme zvyklí v dosahu pěší chůze San Giljan.

Anonym, 21.05.2019, Datum pobytu: 11.5. - 18.5.2019
Oblast: Malta Malta, Sliema, Hotel: Plaza

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Program dovolené jsem si určoval sám a byl jsem celkem spokojen.

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Program dovolené jsem si určoval sám a byl jsem celkem spokojen. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měl jsem jako jednotlivec dvoulůžkový pokoj s oknem do světlíku, který byl zastřešen. Takže jsem větral klimatizací (vzduch dovnitř) a odsáváním v koupelně. Žádal jsem delegáta hned první den o zajištění výměny pokoje, ten slíbil, ale pak ani nezavolal. Nikdy jsem ještě týden nebydlel v místnosti bez denního světla - dost otřesné, zdržoval jsem se tam jen na noc.

Strava
Strava byla rozmanitá jak u snídaně, tak u večeře - byl jsem spokojen.

Služby hotelu
Vnitřní bazén jsem využil jednou, pro osvěžení po výletě dobré. Venkovní bazén na střeše v 7.patře byl se studenou vodou (začátek května), nicméně jednou jsem si tam zaplaval. Příjemná byla terasa u venkovního bazénu, vybavená lehátky a přístupná nepřetržitě.

Pláž
Hotel Plaza je v husté aglomeraci Valeta-Sliema-St.Julien's a pobřeží je zde kamenité. Při vlnách a větru se zde nedá vstoupit do moře, koupání je možné jen při pěkném počasí bez vln a větru.

Petr Liška, 13.05.2019, Datum pobytu: 1.5. - 8.5.2019
Oblast: Malta Malta, Sliema, Hotel: Plaza

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pohled ze 7.patra hotelu 1 fotografie

Celkem: 9 Dovolená se nám moc líbila, hodně jsme cestovali po ostrovech, ubytování v této části ostrova byla skvěla volba, dobře dostupné na MHD.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila, hodně jsme cestovali po ostrovech, ubytování v této části ostrova byla skvěla volba, dobře dostupné na MHD. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je velmi pěkný a čistý. Se službami jsme byli spokojení, pokoje velmi pěkné, čisté, zařízené nově, resp. postel starší, ale matrace nové, čisté, zbytek zařízení nové, koupelna rovněž velmi pěkně zařízená a čistá.

Strava
Snídaně v hotelu byly perfektní, nám naprosto vyhovovali, velký výběr všeho možného, postupně doplňováno, personál milý. Restauraci v hotelu jsme navštěvovali italskou pizzerii, byla výborná. Místní specialita špagety s králíkem výborná, mívají v restauracích obdoby různých těstovin s králíkem, vše bylo chutné. Jinak často byl vidět klasický kebab, pizza (většinou jsme se setkali, že byly výborné, nadýchané těsto, hojně obsypané vším). Strava na Maltě je celkově chutná.

Služby hotelu
Využívali jsme běžné služby ohledně úklidu a stravy, s tím jsme byli spokojeni. Jinak ale personál na recepci sám od sebe nepozdraví, neusměje se... ale tak asi je to jejich nátura. Kdo ví. Ale zase pravda, nijak to člověka neobtěžuje. Jen slušně vychovaný člověk s dobrou náladou (protože je přeci na dovolené) ;-) se může nad tím asi i pozastavit.

Pláž
Byly jsme na Maltě na konci dubna, což ve Sliemě znamenalo poměrně větrnější počasí, koupat se v této části vůbec nedalo, velké vlny, narážející do skal. V některých zátočkách, kde byla klidnější voda, pár otužilců bylo, ale voda byla studená. Nicméně všude čisto a hezky. Voda téměř kolem celého ostrova krásně čistá. Dalo se válet po skalnatých útesech a opalovat se. V jiných částech ostrova se koupat dalo, přístupnější vlez do vody i nebyly takové velké vlny. Nicméně za nás je Malta spíš o cestování, než o koupání.

Eva S. V., 09.05.2019, Datum pobytu: 24.4. - 1.5.2019
Oblast: Malta Malta, Sliema, Hotel: Preluna & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Malta je ideální místo pro turisty a milovníky památek. Naprosto nevhodné pro povaleče na pláži nebo u bazénu. Nečekejte krásné...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 4 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Malta je ideální místo pro turisty a milovníky památek. Naprosto nevhodné pro povaleče na pláži nebo u bazénu.

Nečekejte krásné prostředí - domy jsou neudržované, nevzhledné zahrádky (pokud vůbec existují), odpadky na ulici. Našinec je už zvyklý na pořádek. Obchůdky a restaurace byly mimo letovisko často zavřené. Ve městech je přelidněno už teď, což teprve v hlavní sezóně. 10 km městským autobusem = min. 1 hodina jízdy. Dostupnost busem nebo trajektem na Gozo je dostatečná. Pozor - jezdí se zde vlevo, proto zvažte půjčení auta (doprava je opravdu hustá)!

Lze najít i místa bez lidí - útesy, pláže apod., ale je nutná delší túra. Info centrum pro turisty asi neexistuje, pouze kanceláře s nabídkou placených zájezdů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je příjemný, každý den uklizeno, ale 4 hvězdy je trochu moc, dala bych tak 3. Výhled je na bazén a zároveň staveniště v těsné blízkosti nebo výhled do ulice opět na staveniště. Rozsáhlé stavební práce (v podstatě na každém kroku) ovšem musí každý mimo hlavní sezónu předpokládat. Zařízení na přípravu kávy a čaje (dle oficiálního popisu) na pokoji není k dispozici! Pro kafaře katastrofa. Žehlička samozřejmě taky ne. Voda není pitná. Velký problém jsou el. zásuvky, o tom nikdo neinformuje - museli jsme na místě dokoupit adaptér (4 EUR). Ostatní informace z letáku souhlasí. Doporučuji pro ty, kteří v hotelu tráví pouze noc a přes den jsou v terénu. Poměr kvalita - cena odpovídá.

Strava
Snídaně: teplé (vajíčka na různé způsoby, opečená slanina, opečené párečky, fazole), pečivo (jen bílý a toustový chléb), sýry, salámy (bez chuti a zápachu), cornflakes + müsli, ovoce (jen pomeranč), káva (velice dobrá a silná), čaj, mléko, džus, marmelády, med, zelenina u snídaně chybí.

Obědy: neměli jsme koupené

Večeře: Během týdne byla každá večeře jiná. 1-2 chutné polévky, 2-3 masa, 1 ryba, různé přílohy, velký výběr zeleniny (saláty), dezerty. Vše nám velice chutnalo, je možné si vybrat a přidat (nebo ochutnat vše). Nápoje nejsou v ceně.

Služby hotelu
Fitko = 2 běžecké pásy, masáže a sauna není k dispozici, kadeřnictví nenalezeno, pizzerie zavřená. Venkovní bazén se studenou vodou (v březnu se dá předpokládat). Vnitřní bazén je ve sklepě - vlažná voda a nevábné, zastaralé prostředí. Vířivka na střeše - mimo provoz. WiFi je zdarma i na pokojích! Miniaturní dětský koutek se skluzavkou a domečkem je k dispozici. Pokud tady chce někdo wellness pobyt, bude zklamaný.

Pláž
Pláž je v nedohlednu, městská, kamenitá, nevhodné pro děti. Ostatní pláže na ostrově jsou písečné nebo kamenité se špatným přístupem do vody, v létě to tady musí být hlava na hlavě.

Sylvie, 03.04.2019, Datum pobytu: 24.3. - 31.3.2019
Oblast: Malta Malta, Bugibba a Qawra, Hotel: Canifor

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

pohled z balkonu do ulice 6 fotografií

Všechny recenze Malta