Malta - Valletta Malta

 • Doprava letecky

  03:00 h

 • Popis

  Hlavní město ostrovního státu Malta leží na pobřeží mezi zálivy Grand Harbour a Marsamxett Harbour. Ve Vallettě trvale žije přes 6000 obyvatel, ale letní sezóna počet příchozích několikrát navyšuje. Valletta patří k hlavním turistickým cílům Malty a její historické jádro figuruje od roku 1980 na seznamu světového dědictví UNESCO. Valletta dostala přezdívku „město paláců“. V malebných uličkách se skrývají architektonické poklady z doby baroka, zastrčená náměstí, kašny a kostely. Za mnohými stavbami stojí architekt Girolamo Cassar, z jehož díla pochází i Velmistrovský palác a katedrála svatého Jana. Za stopami historie se vydejte do pevnosti St. Elmo nebo do Cassa Rocca Piccola. Příjemný stín a odpočinek slibují zahrady Argoti nebo Upper Barraca. Zajímavosti ze života ostrova vypráví Národní muzeum, Muzeum umění, Námořní muzeum a Muzeum války.

  Hlavní tepnu města tvoří ulice Republic Street s obchody, restauracemi, bary a krámky se suvenýry. Vyhlídky na Republic Street otevírají pohled na další uličky svažující se k moři i samotné pobřeží s přístavem. Nezapomenutelné momenty přicházejí po západu slunce, kdy se hradby historické Valletty zalijí červeným světlem a atmosféra města se pomalu mění z turistické metropole na večerní pohodu. V okolí Republic Street se v létě konají kulturní akce a každá kavárna připravuje bohatý hudební či divadelní program. Restaurace lákají na kulinářské pochoutky, jako jsou mořské plody a ryby, nakládaná zelenina, polévka minestra, saláty a těstovinové taštičky plněné sýrem ricotta. Menu doplňuje bílé a červené víno, místní pivo Cisk Lager nebo nealkoholická specialita limonáda Kinnie. Večer zakončete romantickou procházkou po přístavu, zaposlouchejte se do šumění oceánu a vychutnejte si spolu s místními překrásně nasvícená zákoutí Valletty bez desítek turistů.

Nejnovější recenze Malta - Valletta

Celkem: 10 Kvalita ubytování a služeb odpovídá 5 hvězdičkovému hotelu. Hotel se nachází asi 5 minut chůze od centra města.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Kvalita ubytování a služeb odpovídá 5 hvězdičkovému hotelu. Hotel se nachází asi 5 minut chůze od centra města. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné pokoje s velkou koupelnou a veškerým příslušenstvím včetně rychlovarné konvice s nabídkou čajů a kávy. Většina pokojů má terasu s výhledem na moře. Jako pozornost hotelu obdržíte koš s místním vínem a ovocem.

Strava
Stravovali jsem se pouze v hotelové restauraci. Vybírali jsme pouze místní speciality. Vynikající.

Služby hotelu
Vyzkoušeli jsme vniřní a venkovní bazén, whirpool, Spa.

Pláž
Pláž u hotelu je opravdu malá, ale to není nic neobvyklého na tomto ostrově. Nejhezčí pláže se nacházejí na ostorvě Comino.

Anonym, 18.02.2013, Datum pobytu: 11.5. - 14.5.2012
Oblast: Malta Malta, Valletta, Hotel: Grand hotel Excelsior

Byla tato recenze užitečná? Ano (14) Ne (0)

vnitřní bazén 1 fotografie

Všechny recenze Malta - Valletta