Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/ukrajina/cestovani/covid_19.html

Ukrajina dovolená

Každé město na Ukrajině dává na odiv monumentálnost pravoslavných kostelů, které doslova berou dech. Ulice hlavního města Kyjeva tepou rušným životem a nabídnou návštěvníkům zábavu všeho druhu. Za velkoměsty však v kráse nezaostávají ani menší městečka, vzbuzující zájem starobylými hrady, muzei a památkami světového dědictví.

Proč jet na Ukrajinu?

Pokud hledáte místo s krásnou přírodou, bohatou kulturou a množstvím turistických atrakcí, je pro vás Ukrajina jasnou volbou. Najdete zde rozmanitá města plná památek (např. Kyjev, Oděsa, Lvov), moderní hotely i apartmány, úchvatnou krajinu, spoustu příležitostí pro aktivní cestovatele i možnost relaxace a wellness, vynikající národní kuchyni, dostupné ceny a také přátelské lidi.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Ukrajina mapa

Počasí a klima Ukrajiny

Na většině území je podnebí kontinentální s mrazivými zimami a teplými léty. Jižní oblast s výhledem na Černé moře mívá v zimě mírnější počasí. Slunce na Ukrajině svítí v zimě málokdy, hlavně ve vnitrozemí převládá šedá obloha. V létě tu naopak svítí často, zejména podél pobřeží Černého moře. Průměrné zimní teploty se drží pod bodem mrazu, letní teploty dosahují svého maxima v červenci (25–28 °C).

Cestovatelský magazín