Ukrajina Ukrajina

Oficiální název: Ukrajina
Hlavní město: Kyjev
Státní zřízení: republika
Náboženství: Pravoslaví, řeckokatolické
Úřední jazyk: ukrajinština
Časový posun: UTC +1

Lokality na Ukrajině

Ukrajina - zájezdy od 6 749 Kč

O UKRAJINĚ

Ukrajina se rozprostírá ve východní Evropě, obklopená Ruskem, Moldavskem, Rumunskem, Maďarskem, Slovenskem, Polskem a Běloruskem. Jižní hranici tvoří vody Černého a Azovského moře. Území dnešní Ukrajiny pamatuje bouřlivou historii. Putovaly přes ni kmeny stepních bojovníků z Asie, které si postupně podmaňovaly mocné evropské civilizace. Po éře sounáležitosti se Sovětským svazem se Ukrajina osvobodila a od roku 1991 vystupuje jako samostatná republika. Po světě nechvalně proslula osudovým neštěstím v Černobylu.

Země má ovšem co nabídnout. Krásnou přírodu ilustruje už román Ivana Olbrachta, který zasadil svůj příběh o loupežníku Nikolu Šuhajovi do malebné vesničky Koločava v ukrajinských horách. Sem často směřují turisté, aby hledali stopy po rebelantském hrdinovi, a přitom obdivují autentičnost života místních obyvatel. Každé město i městečko staví na odiv monumentálnost pravoslavných kostelů, které berou dech návštěvníkům z cizích zemí. Dalším lákadlem je perla Černomoří. Poloostrov Krym s proslulou ruskou riviérou vybízí k dovolené na zlatavých plážích. Ne nadarmo sem emigrovali takoví velikáni jako Anton Pavlovič Čechov nebo Fjodor Michajlovič Dostojevskij. Ačkoliv se krymští starousedlíci považují za Rusy a nemohou unést oficiální ukrajinskou národnost, působí milým a přívětivým dojmem. Rušným životem tepou ulice hlavního města Kyjev, kde se návštěvníkovi dostane zábavy všeho druhu.

Ukrajina - zájezdy od 6 749 Kč

Nejnovější recenze Ukrajina

Celkem: 6 Celkový dojem je velice dobrý, vše co jsem měl mít zařízené, tak jsem zařízené měl. A celkově Kyjev i Černobyl s Pripjatí jsou krásné a...

  • 5 Ubytování
  • 6 Strava
  • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem je velice dobrý, vše co jsem měl mít zařízené, tak jsem zařízené měl. A celkově Kyjev i Černobyl s Pripjatí jsou krásné a zajímavé destinace, které rozhodně mají lidem co nabídnout. A Ukrajinci v Kyjevě byly velice příjemní a vůči cizincům velice solidní. A taky ceny byly velice příznivé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl naprosto průměrný, bylo tam vše co člověk potřebuje, ale nic navíc. Hotel i pokoj byl v kombinaci barev, který se mi vůbec nelíbil a ani nepůsobil dobře (fialová s šedočernou), ale víceméně to nevadí, protože tam člověk jenom přespí a jinak je celý den pryč.

Strava
Snídani v hotelu jsem vůbec nevyužil, normálně nesnídám a ten zvyk jsem neporušil ani na dovolené, celý den jsem byl pryč a prozkoumával Kyjev.

Služby hotelu
Služby hotelu byly dobré, nemůžu si stěžovat.

Anonym, 31.08.2019, Datum pobytu: 24.8. - 27.8.2019
Oblast: Ukrajina Ukrajina, Hotel: Amarant (Kyjev)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (4)

Všechny recenze Ukrajina