Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Ukrajina Ukrajina

Oficiální název: Ukrajina
Hlavní město: Kyjev
Státní zřízení: republika
Náboženství: Pravoslaví, řeckokatolické
Úřední jazyk: ukrajinština
Časový posun: UTC +1

Lokality na Ukrajině

Ukrajina - zájezdy od 2 100 Kč

O UKRAJINĚ

Ukrajina se rozprostírá ve východní Evropě, obklopená Ruskem, Moldavskem, Rumunskem, Maďarskem, Slovenskem, Polskem a Běloruskem. Jižní hranici tvoří vody Černého a Azovského moře. Území dnešní Ukrajiny pamatuje bouřlivou historii. Putovaly přes ni kmeny stepních bojovníků z Asie, které si postupně podmaňovaly mocné evropské civilizace. Po éře sounáležitosti se Sovětským svazem se Ukrajina osvobodila a od roku 1991 vystupuje jako samostatná republika. Po světě nechvalně proslula osudovým neštěstím v Černobylu.

Země má ovšem co nabídnout. Krásnou přírodu ilustruje už román Ivana Olbrachta, který zasadil svůj příběh o loupežníku Nikolu Šuhajovi do malebné vesničky Koločava v ukrajinských horách. Sem často směřují turisté, aby hledali stopy po rebelantském hrdinovi, a přitom obdivují autentičnost života místních obyvatel. Každé město i městečko staví na odiv monumentálnost pravoslavných kostelů, které berou dech návštěvníkům z cizích zemí. Dalším lákadlem je perla Černomoří. Poloostrov Krym s proslulou ruskou riviérou vybízí k dovolené na zlatavých plážích. Ne nadarmo sem emigrovali takoví velikáni jako Anton Pavlovič Čechov nebo Fjodor Michajlovič Dostojevskij. Ačkoliv se krymští starousedlíci považují za Rusy a nemohou unést oficiální ukrajinskou národnost, působí milým a přívětivým dojmem. Rušným životem tepou ulice hlavního města Kyjev, kde se návštěvníkovi dostane zábavy všeho druhu.

Ukrajina - zájezdy od 2 100 Kč

Nejnovější recenze Ukrajina

Všechny recenze Ukrajina

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622