Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Památky Bavorska

Hodnocení: 0/5

Německo, Bavorsko

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Památky Bavorska

Památky Bavorska

Nejkrásnější bavorská města

Svobodný stát Bavorsko je nejrozlehlejší a druhý nejlidnatější v rámci celého Německa. Norimberk je město Dürera, renesance, perníků, bratwurstů, císařů a obchodníků. Ale také město sněmů, sjezdů a procesů. Je to město kašen a Vánoc. Norimberk je největším městem Středních Franků. Würzburg je centrem franské vinařské oblasti a ve městě je to znát. Málokteré středověké město v Německu zůstalo zachováno tak jako Řezno.

1. - 1. den

:

odjezd v ranních hodinách. Dopolední přesun do Norimberku. NORIMBERK – prohlídka města, kterému vévodí císařský hrad. Na malebném náměstí Hauptmarkt najdeme gotický kostel Panny Marie, krásnou kašnu a gotickou radnici. Zachovala se i část mohutných městských hradeb. K nejpěknějším branám patří Frauentor. Vyzkoušet musíte norimberské klobásy

2. - 2. den

:

ROTHENBURG OB DER TAUBER (UNESCO) – středověké město si zachovalo historické jádro s mnoha klikatými uličkami a malými náměstími, které jsou obklopenými hrázděnými domy. Město obklopují hradby, které nebyly za 2. světové války poškozeny. Je také považováno za jedno z nejatraktivnějších měst v Německu. WÜRZBURG – dnes malebné město ležící na řece Mohan povstalo z popela po bombardování během 2. světové války. WÜRZBURSKÁ REZIDENCE (UNESCO) – rozlehlý palác na jehož výstavbě se podíleli přední barokní architekti. V současné době patří palác k nejvýznamnějším památkám Německa. Mezi další zajímavosti města se řadí malebná radnice, Nový chrám z červeného pískovce nebo románský dóm sv. Kiliána. Nad městem se nachází pevnost Marienberg.

3. - 3. den

:

REGENSBURG / ŘEZNO (UNESCO) – město patří mezi nejstarší v dnešním Německu a skrývá mnoho chráněných středověkých staveb. Mezi nejstarší stavby patří 310 m dlouhý kamenný most přes Dunaj, který byl postaven již v roce 1146. Z dalších staveb stojí za zmínku Stará radnice s pozdně gotickým arkýřem, gotický dóm Svatého Petra, bazilika, klášter Sv. Emmerama a rezidence rodiny Thurn Taxisů, ve které rodina stále žije.

V odpoledních hodinách odjezd, přesun zpět do ČR.

Cena nezahrnuje:

Tričko

Slevy:


- Děti do 15 let
- Dětská sleva
- OZP
- Rodinná sleva
- Seniorská
- Sleva pro stálé klienty
- Váleční veteráni a vojáci

Vyberte si termín

Doprava letecky

01:00 h

Popis

V Bavorských Alpách na vás čeká úžasné scenérie z vrcholků hor vystřihnuté jako z pohádky. Pohoří leží mezi Bavorskem a Salzburgskem a je divoce proloženo hlubokými údolími s jezery a rozmanitou faunou.

Nejen milovníci přírody a horské turistiky si zde přijdou na své, nachází se zde totiž celá řada malebných vesniček a zajímavých zámků. V Bavorsku nemůžete vynechat nejfotografovanější zámek Neuschwanstein, zámek Herrenchiemsee, který je známý jako věrná kopie zámku ve Versailles. Dále pak památky jako Berchstesgaden a Orlího hnízdo, které sloužilo jako residence Adolfa Hitlera, největší Krimmelské vodopády v Evropě nebo výstup na nejvyšší horu Německa Zugspitze, odkud můžete pozorovat německou i rakouskou krajinu přímo pod vámi.