Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Šlágry Lechtalerských Alp

Hodnocení: 3/5

Německo, Bavorsko

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Šlágry Lechtalerských Alp

Poloha

ATRAKTIVITY NA POMEZÍ RAKOUSKA A NĚMECKA
Zavedeme vás do romantického regionu Reutte, který má báječnou polohu u hranic s Německem a může tak nabídnout návštěvu těch nejatraktivnějších cílů. Vyjedete na nejvyšší horu Německa, navštívíte asi nejromantičtější zámek, projdete se po nejdelším visutém mostě na světě....

Cena zahrnuje

2x nocleh - hotel / penzion - dvoulůžkové pokoje s vl. příslušenstvím
2x snídaně
doprava – klimat. bus
průvodce
povin. poj. CK.

Cena nezahrnuje

jednolůžkový pokoj - 1200 Kč
večeře - cena za 1 večeři 560 Kč

Slevy

first minute
Seniorská sleva 55+: 200 Kč (nesčítá se s jinými slevami)

Program

1. den
Odjezd v nočních hodinách.
2. den
Návštěva romantického hradu Ludvíka II. Bavorského Neuschwanstein - prohlídka zámku a procházka ke krásné vyhlídce z Marienbrücke. Poté do Reutte - "tyrolské brány"do Rakouska. Odvážní si přejdou přes nejdelší zavěšený most na světě (403 m dlouhý, 110 m vysoko), který spojuje ruiny hradu Ehrenberg a pevnost Claudia, nebo bude možnost navštívit Alpentherme Ehrenberg - lázně umístěné uprostřed NP region Reutte s výhledem na okolní horský svět Lechtalerských, Allgäuských a Ammergauských Alp - zde si užijete relaxace. Odjezd na nocleh.
3. den
Ráno vyjedeme k jezeru Eibsee ležícímu uprostřed rozeklaných hor a odtud potom je zlatým hřebem výlet lanovkou na Zugspitze (2.968 m), nejvyšší horu Německa, která zde navíc vyznačuje rakousko-německou hranici. Nahoře si můžete vychutnat úžasné panorama zubatých horských štítů na jihu a bavorských nížin na severu. Odjezd do známého alpského střediska Garmisch - Partenkirchen , které opět leží pod nejvyšším vrcholem Německa. Absolvujeme nenáročnou, ale fantastickou procházku soutěskou Partnachklamm. Na závěr dne si prohlédneme monumentální exteriéry benediktinského kláštera Etta l. Nocleh.
4. den
Linderhof - další ze zámků Ludvíka II. Bavorského , krásná barokní stavba s romantickou zahradou plnou altánů s umělou jeskyní a jezírkem. Oberammergau - procházka městečkem s nádhernými malovanými domy. Poté odjezd.
5. den
Příjezd v časných ranních hodinách.


Vyberte si termín

Doprava letecky

01:00 h

Popis

V Bavorských Alpách na vás čeká úžasné scenérie z vrcholků hor vystřihnuté jako z pohádky. Pohoří leží mezi Bavorskem a Salzburgskem a je divoce proloženo hlubokými údolími s jezery a rozmanitou faunou.

Nejen milovníci přírody a horské turistiky si zde přijdou na své, nachází se zde totiž celá řada malebných vesniček a zajímavých zámků. V Bavorsku nemůžete vynechat nejfotografovanější zámek Neuschwanstein, zámek Herrenchiemsee, který je známý jako věrná kopie zámku ve Versailles. Dále pak památky jako Berchstesgaden a Orlího hnízdo, které sloužilo jako residence Adolfa Hitlera, největší Krimmelské vodopády v Evropě nebo výstup na nejvyšší horu Německa Zugspitze, odkud můžete pozorovat německou i rakouskou krajinu přímo pod vámi.