Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Tropical Islands

Hodnocení: 3/5

Německo, Braniborsko

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

TROPICAL ISLANDS - Krausnick-Gross Wasserburg

AKČNÍ NABÍDKA

ALOHA OHANA! - VYZKOUŠEJTE pohodlí nových pokojů OHANA KOMFORT PLUS ● EXOTICKÁ DOVOLENÁ VE STŘEDNÍ EVROPĚ ● UBYTOVÁNÍ 1 NOC = KOUPÁNÍ 2 DNY

URČITĚ OCENÍTE

Proč TROPICAL ISLANDS? - pravá exotická dovolená ve Střední Evropě - pouze 60 km od Berlína. Autem cestu z Prahy zvládnete za cca 3 hodiny. - desítky atrakcí pro celou rodinu na jednom místě - ubytování přímo v areálu nabízí možnost být 24 hodin v centru dění - klidnější ubytování mimo areál v mobilních domech v separátním venkovním areálu kempu (denní kyvadlová doprava do areálu)

KDE BUDETE SPÁT

a) STAN pro 2 osoby (min. obsazení: 1 dospělý a 1 platící dítě do 14,99 let) b) STAN pro 4 osoby (min. obsazení: 2 dospělí a 1 platící dítě do 14,99 let). Tento typ není dostupný pro pobyt ze soboty na neděli. STANY - Safari jsou umístěny v hale Tropical Islands jsou vybaveny matracemi, polštáři a lehkými peřinami vč. povlečení. V blízkosti jsou společné sprchy a toalety. Matrace ve stanech jsou oddělené a nejdou dát k sobě kvůli stojně (konstrukční tyči) k sobě. Není zde možné dát ani dětskou postýlku. Stany nemají z bezpečnostních důvodů elektrické napájení. Vzhledem k tomu, že stany nemají klimatizaci upozorňujeme na možnost vyšší teploty. Dále upozorňujeme, že Tropical Islands tvoří živá příroda vč. rostlin a různých živočichů vč. hmyzu. V salonu Bora Bora, v Lagoon Baru a Tropické zahradě najdete nabíjecí stanice pro mobilní telefony. c) POKOJ PREMIUM: 2 - lůžkový pokoj d) RODINNÝ POKOJ PREMIUM: 4 - lůžkový pokoj (může být i patrová postel). Tento typ není dostupný pro pobyt ze soboty na neděli. (min. obsazení: 2 dospělí a 1 platící dítě do 14,99 let) Všechny pokoje PREMIUM mají vlastní Spr.+WC, TV, fén, klimatizace, minilednice, kávový a čajový servis. Nachází se v různých částech areálu (např. v laguně, v jižním tropickém moři, v deštném pralese, aj). Leží v centru haly a proto nemůžeme zaručit klid hotelového pokoje. Zejména v pátek a o víkendech zde vládne noční život až do pozdních nočních hodin. e) WOODLAND HOME pro max. 4 osoby (dříve MOBILHOME) Obývací prostor: cca 35 m2, pro max. 4 osoby, 2 ložnice pro 2 osoby, obývací pokoj s americkou kuchyní (nádobí, lednička, sporák, myčka, mikrovlnná trouba s grilem, kávovar, konvice), Spr.+WC, TV, Wi-Fi, topení, el. gril na terase (v zimě na ověření). Slouží k celoročnímu užívání (je vytápěný). Povoleno 1 dítě do 3,99 let bez nároku na lůžko a stravu ZDARMA (příp. dětská postýlka za poplatek). Woodland home leží v areálu Ferienhaus-Park, mimo halu Tropical Islands (cca 20 min chůzí, příp. jezdí bus). Děti do 18 let musí být ubytování ve Woodland home v doprovodu dospělé osoby. NOVINKA - ubytování v nové části OHANA v polynejsko-havajském stylu: f) POKOJ KOMFORT PLUS: 2 - lůžkový pokoj g) RODINNÝ POKOJ KOMFORT PLUS: 4 - lůžkový rodinný pokoj 1 pokoj s manželskou postelí, druhý pokoj s palandou (spodní lůžko je větší pro 2 osoby). Tento typ není dostupný pro pobyt ze soboty na neděli. (min. obsazení: 2 dospělí a 1 platící dítě do 14,99 let) Všechny pokoje KOMFORT PLUS se nachází v jihovýchodní části přímo u haly Tropical Islands, propojené s halou spojovací chodbou. Pokoje mají klasické venkovní okno (s čerstvým vzduchem). Pokoje mají vlastní Spr.+WC, TV, kávový a čajový servis, minilednice, klimatizace, fén, Wi-Fi. Prostory Tropical Islands jsou ve většině případů bezbariérové (vč. toalet) a některé Woodland Home jsou také bezbariérové. Zaměstnanci areálu jsou připraveni pomoci (prosíme, zadejte požadavek o pohybové indispozici do rezervace).

FORMA STRAVY

STANY a POKOJE: bufetová snídaně. WOODLAND HOME: bez stravy. Možnost dokoupení snídaní (formou bufetu, podávané v budově Tropical Islands - cca 20 min pěšky nebo jezdí bus) za doplatek v CK. Možnost zakoupení na místě snídaňových sendvičů a kávy v pekárně na venkovní ploše areálu kempu. Možnost dokoupení obědů a večeří v gastronomických zařízeních na místě za poplatek. Bližší informace o poskytování bezlepkové stravy najdete ZDE. Požadavek na bezlepkovou stravu je nutné uvést předem do objednávky pobytu.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

areál Tropical Islands

POBYT S DĚTMI

Stany a pokoje Premium/Komfort Plus a Woodland Home: Jedno dítě do 3,99 let bez nároku na lůžko se snídaní ZDARMA (až po obsazení všech lůžek ve stanu nebo pokoji).

SLEVY A VÝHODY

Slevy pro ubytování ve STANECH a pokojích PREMIUM a pokojích KOMFORT PLUS Sleva 3=2 s nástupem v neděli, pondělí, úterý v termínech: 07.01. - 18.01.24 25.02. - 15.03.24 02.06. - 20.06.24 09.09. - 19.09.24 10.11. - 05.12.24 Sleva pro ubytování v WOODLAND HOME Sleva 10% za vč. nákup do 29.2.2024 ve všech termínech.

DALŠÍ SLUŽBY

Dětská postýlka: dle dostupnosti za příplatek 10 Eur/pobyt (platba na místě v hotovosti). Ve Woodland Home je možné ji umístit pouze v obývacím prostoru (nikoliv v ložnicích). Zapůjčení županu: zdarma (platí se pouze vratná kauce cca 60 Eur/os./župan) Pečivový servis v části campingu s Woodland Home: cca 2,5 Eur/donáška (pečivo bude na příslušné recepci, vyúčtování večer v obchodě). Více informací na místě. Při ubytování ve stanech: doplatek za vstup do tropického saunového světa: cca 14 Eur/os./den

PARKOVÁNÍ (informativní údaj)

Tropical Islands má mnoho parkovacích míst. Vezměte prosím na vědomí, že naše parkovací místa jsou zpoplatněna (na parkovišti a u výjezdu jsou parkovací automaty). Poplatek za příjezd do bezprostřední blízkosti haly (parkoviště P1) je 7,00 EUR s maximální platností do 1:00 hodin následujícího dne. Poplatek za parkoviště P2 a P3 činí 4,00 EUR s maximální platností do 1:00 hodin následujícího dne. Bezplatná parkovací místa najdete hned za vjezdem do areálu Tropical Islands. Pro pobyty v kempu: Parkování na vyhrazených místech zdarma.

POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)

NEPOVOLEN!

NEPŘEHLÉDNĚTE

Pobyt ve STANECH a pokojích PREMIUM začíná nástupem od 15:00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. Klienti se hlásí na hlavní recepci u hlavního vstupu. Pobyt končí snídaní a uvolněním stanu/pokoje do 10:00 hod v den odjezdu. Pobyt v pokojích KOMFORT PLUS - část OHANA začíná nástupem od 15:00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. Hosté se hlásí přímo v budově OHANA Town na tamní recepci. Hosté pojedou k hlavnímu vchodu, projedou kolem a na konci haly odbočí doprava. Před budovou mají hosté možnost vyložit svá zavazadla a poté zaparkovat auto na jednom z hotelových parkovacích míst. Pokud přijedete na pobyt před 8:00 hod (ubytováni budete ale až od 15:00 hod, ale můžete využít koupání před check-in), tak se hlaste na recepci u hlavního vchodu. Po 8:00 hod je možné využít recepci v části OHANA. Pobyt v WOODLAND HOME (dříve Mobilhome) začíná nástupem od 15:00 hod a končí uvolněním do 10:00 hod v den odjezdu. Areál Tropical Islands je ovšem možné využívat v den příjezdu už od 06:00 hod (klíčky od ubytování obdržíte ale až od 15:00 hod) a v den odjezdu je možné také využívat Tropical Islands do 00:59 hod v noci následujícího dne (odevzdání klíčů viz časy uvedené výše). Příjezd do areálu po 18:00 hod je ovšem nutné nahlásit na telefonní číslo: +49 35477 -605050 Stany jsou zamykatelné, ale doporučujeme si osobní věci uschovat šatních skříňkách nebo na recepci. Úschovu mohou využít i hosté ubytovaní v pokojích. UPOZORNĚNÍ: Při pobytu na 2 a více nocí nebude prováděn žádný denní úklid v žádném typu ubytování (pokoje/stany/woodland home aj.).

1. PROGRAMOVÝ POBYT

TROPICAL ISLANDS při ubytování ve stanech a pokojích Premium a Komfort Plus - ubytování s bufetovou snídaní - využívání Tropického světa vč. tobogánového světa, dětského klubu Tropino a venkovní části Amazonia (v zimě omezený provoz) po celou dobou pobytu - při ubytování v pokojích Premium a Komfort Plus navíc: tropický saunový svět a fitness club (od 16 let) - Wi-Fi

2. PROGRAMOVÝ POBYT

TROPICAL ISLANDS v WOODLAND HOME - ubytování bez stravy s možností vlastního vaření ve vybavené kuchyňce - spotřeba vody, elektřiny, závěrečný úklid a ložní prádlo, ručníky (výměna ručníků není možná ani za poplatek) - využívání Tropického světa vč. tobogánového světa, dětského klubu Tropino a venkovní části Amazonia (v zimě omezený provoz), tropického saunového světa a fitness clubu (od 16 let) po celou dobou pobytu - Wi-Fi - parkování v areálu kempu - využívání terasy s grilem (v zimě na vyžádání) - dopravu busem z areálu Ferienhaus-Parku do haly Tropical Islands

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - (odlišné storno, omezení)

Venkovní část AMAZONIA Orientační provozní doba Amazonia: 01.01. - 28.03.: 11:00 - 17:45 hod * 29.03. - 15.05.: 10:00 - 19:45 hod * 16.05. -31.08.: 10:00 - 21:45 hod 01.09. -30.09.: 10:00 - 19:45 hod 01.10. - 31.12.: 11:00 - 17:45 hod * * zimní provoz (omezené služby) bude cca od října/listopadu do cca března/dubna (přesné časy budou sděleny dodatečně). • Z důvodu údržby bude řeka Whitewater v oblasti AMAZONIA uzavřena 3.6.- 26.6.2024 včetně.

UPOZORNĚNÍ

Při ubytování v pokojích Premium/Komfort Plus se platí příplatek za ubytování ze soboty na neděli. Při ubytování ve Woodland Home se platí příplatek za ubytování z pátka na sobotu a ze soboty na neděli. Osoby mladší 18ti let nemohou být ubytování bez zákonného zástupce. Informace o BEZBARIÉROVOSTI: Tropical Islands nabízí široké chodníky, toalety přístupné pro vozíčkáře, převlékárny a ubytování. Rampy a výtahy umožňují přístup do mnoha oblastí v kopuli. Zpevněné cesty a přechody v našem "pralese" jsou vhodné i pro vozíčkáře. V resortu Tropical Islands najdete také bezbariérové Woodland Homes. Pokud se přesto zaseknete, naši pracovníci vám kdykoli rádi pomohou.

REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)

neplatí se

NABÍJECÍ STANICE PRO ELEKTROAUTA

- přímo u hotelu je možnost si dobít Vaše elektroauto. Více informací ZDE - elektrostanice disponuje typem konektoru: Mennekes

POLOHA UBYTOVÁNÍ

Zhruba 60 km jižně od Berlína (kousek od dálnice, cca 290 km od Prahy), v oblíbeném Spreewaldu, se nachází obrovská hala, která je 360 metrů dlouhá, 210 metrů široká a 107 metrů vysoká. Více než 100 000 m² vnitřních a venkovních dobrodružných prostor. Tropical Islands "Tropický ostrov" byl otevřen v roce 2004. Průměrná teplota vzduchu se tady pohybuje okolo 26 ºC. Exotický svět je otevřen po celý rok nonstop s výjimkou Štědrého dne 24. prosince, saunový svět je otevřen denně od 9:00 do 24:00 hodin. V hale jsou živé tropické rostliny a zvířata.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Tropical Islands je rozdělen do několika sektorů, všem věkovým kategoriím může nabídnout to, po čem nejvíce touží na exotické dovolené. Jižní tropické moře s 200 m dlouhou pláží, kouzelnou lagunu s jeskyní, vodopádem a s vířivkami, tobogánový a skluzavkový svět, dětský klub Tropino, tropický prales, saunové domy vystavěny podle kambodžských chrámů a indického Elephanta Temple, fitness a wellness procedury, kosmetika, posilovna, venkovní oblast Amazonia - 35 000 m², četné vodní atrakce, rozsáhlé opalovací a sportovní plochy, wellness, sportovní a rekreační zařízení pro celou rodinu. V celém areálu je široká nabídka nákupních možností a bohatý výběr restaurací, kaváren, posezení. Můžete vybírat z těchto restaurací: Palm Beach Restaurant s výhledem na tropické moře nabízí plno pokrmů z ryb a masa. Sawadee - asijská restaurace - formou bufetu „vše co sníte“ (zde se ráno podávají snídaně formou bufetu) Mondial Food Court - nabízí saláty, wraps, Burgery, pizzu aj. Aroi Dee - široká nabídka tradičních jídel Tropical Garden Restaurant - můžete si vychutnat menu o více chodech pro gurmány, během toho si vychutnají své oblíbené jídla v Tropical Restauraci. Pokud byste se rádi podívali na tropický ostrov shora, můžete využít let balónem, který vás vynese až nahoru a budete mít celý ostrov jako na dlani. Kousek od haly je areál Ferienhous-Park, kde jsou umístěny Woodland home (cca 20 min chůzí, příp. jezdí bus). NOVÁ část OHANA TOWN: Přeneste se na Havaj - na více než 800 m² najdete vše, po čem vaše zábavní srdce touží: 6 bowlingových drah, karaoke box, šipky, kulečník, stolní fotbal a mnoho dalšího. Restaurace OHANA Vám nabízí čerstvé pokrmy v tropicko-mexickém stylu a na baru Vám rádi naservírujeme tropicko-ovocné koktejly nebo vychlazené, čerstvě točené pivo. Nové pokoje v havajském stylu Komfort Plus se nacházejí přímo na východní straně haly a všechny atrakce jsou tak na dosah. JIŽNÍ TROPICKÉ MOŘE: Jižní moře tropických ostrovů s pozadím znázorňujícím nebe, jsou stejně velké jako tři olympijské bazény a mají teplotu vody 28 ºC. Jsou obklopeny pravými palmami a písčitou pláží s lehátky, na kterých můžete odpočívat, relaxovat a dokonce se opalovat. MODRÁ LAGUNA BALI: s vodou o teplotě cca 32 ºC, laguna je ideální pro odpočinek (dospělý člověk zde dosáhne na dno). Najdete tady dva menší tobogány, vodopád, protiproud a dvě vířivky. Tuto lagunu si oblíbíte zejména pro její příjemnou teplotu vody a vydržíte v ní opravdu dlouho. TOBOGÁNOVÝ SVĚT: Pro milovníky adrenalinu je zde tobogánová věž (27 m vysoká). Jsou zde k mání tři tobogány a jedna malá skluzavka. Červený tobogán ocení ti, kdo si chtějí sjet dolů na nafukovacích kruzích. Jezdí se volně v řadě za sebou. Žlutý tobogán je středně rychlý a jezdí se tady podle semaforu. Double racer - tobogánová dvouskluzavka, která zvyšuje atraktivitu a kapacitu tobogánové věže, protože se pak mohou dvě osoby klouzat paralelně vedle sebe ve výšce 21 m - včetně měření času, délka 200 m. Je pro děti od 12 let a výšky 120 cm. Na noc se tobogány zavírají, aby nerušily klid tropického ostrova. KRAKI BEACH: vodní hřiště pro batolata Nechte své děti vydat se na objevnou cestu nedaleko od jižních moří! Obzvláště poutavá je obří růžová chobotnice, obzvláště velký přátelský obyvatel. Na okraji kotví ponorka a kolem jejích okének klouzají barevné ryby. Atrakce: 2 bazény s mělkou vodou, 2 vodní děla a mnoho dalších malých vodních atrakcí. Děti do 8 let by měly být pod dohledem rodičů. DĚTSKÝ KLUB TROPINO: Extra velká herní plocha pro děti, animace, lezecké prostory, softball aréna, motokárová dráha s mini auty (pro děti od 4 let), pirátské lodě na dálkové ovládání, autodrom (el. auta pro děti od 6 let), Air hockey, kuličkový bazén (pro děti od 3 let), dětská restaurace plná dobrůtek pro nejmenší. V Tropinu probíhají animační programy, denně jiné, zveřejňovány u vstupu na informační tabuli. TROPICKÝ PRALES: Na procházce tímto tropickým pralesem s 600 různými druhy rostlin potkáte v obrovských teráriích pavouky, hady. Poletuje zde 150 motýlů. V mangrovových bažinách patří mezi obyvatele tropických ostrovů želvy, dračí ryby a plameňáci nebo bažanti. Tropický ostrov a tropický les je přírodním biotopem, to znamená, že přirozené rovnováhy je dosaženo bez použití chemických prostředků. K hubení škůdců a molů jsou používáni jejich přirození nepřátele, tak se nelekněte nějakého toho broučka. SAUNOVÝ SVĚT: Na ploše ca 10 000 m² si můžete vychutnat 7 různých druhů saun. AMAZONIA: Venkovní oblast Tropických ostrovů, je otevřena po celý rok. S vnitřním areálem je propojena krytou chodbou, kterou se dostanete ke vstupu do divoké řeky (White Water River) - vodní kanál dlouhý 250 m , určen osobám od 8 let - a ke vstupu do bazénu. Venku jsou dva bazény (jeden s vířivkami a pomalou řekou, druhý se skluzavkou), dětské brouzdaliště, dětské hřiště, hřiště na míčové sporty a velká louka s lehátky na ležení. Voda je vyhřívaná na 31 °C. V zimních termínech listopad - březen/duben má Amazonia omezený provoz.

PŘÍJEZD AUTEM

Vzdálenost: z Prahy: 286,8 km, z Českých Budějovic: 443,5 km, z Brna: 500,2 km, z Ostravy: 505,2 km

PŘÍJEZD VLAKEM

Tropical Islands je přibližně 60 km od Berlína. Z Prahy jezdí přímý vlak do Berlína. Z Berlína, hlavního nádraží „Hbf (tief)“ jezdí přímý spoj na nádraží Brand Tropical Islands. Aktuální spojení vyhledáte na www.bahn.de Z nádraží Brand Tropical Island jezdí zdarma autobus k Tropical Islands. Jízdní řád ZDE.


Informace o hotelu

 • Klimatizace Klimatizace ano
 • Vnější bazén Vnější bazén ano
 • Vnitřní bazén Vnitřní bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV TV ano
 • Minibar, Bar Minibar ano
 • Lednička Lednička ano
 • Dětský koutek, Dětské hřiště, Dětský bazén Dětský koutek ano
 • Golf Golf ano
 • Potápěčské centrum Potápěčské centrum ano
 • Tobogány Tobogány ano
 • Silnice kolem hotelu Silnice kolem hotelu ano
 • Fitness Fitness ano
 • Animační programy Animační programy ano
 • Bezbariérový přístup Bezbariérový přístup ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Kavárna Kavárna ano
 • Půjčovna kol Půjčovna kol ano
 • Volejbal Volejbal ano
 • Kuchyňský kout Kuchyňský kout ano

Vyberte si termín

Recenze ubytování

Výborné (na základě 68 hodnocení)

Hodnocení 4,3 / 5

Ubytování 4,2 / 5

Strava 4,3 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 4,2 / 5

Původ recenzí: Je-li recenze označena jako "ověřená recenze", prokazatelně pochází od našeho zákazníka.

Tento hotel je 26. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 27694 v Německo.

Kristýna P.

Hodnocení 3,8 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 19.4. - 20.4.2024 Hodnoceno: Duben 2024

Tropical Islands Hodnocení: 3/5 Německo, Berlín

Moc pěkné, určitě stojí za návštěvu. Zaměstnanci velice ochotní,všude i uklizeno. Mínus bych dala za to,že jim do budovy všude možně dost zatíká.

Moc pěkné, určitě stojí za návštěvu. Zaměstnanci velice ochotní,všude i uklizeno. Mínus bych dala za to,že jim do budovy všude možně dost zatíká.

Ubytování 3,5 / 5

Strava 2,5 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Aleš K.

Hodnocení 3,8 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 11.4. - 12.4.2024 Hodnoceno: Duben 2024

Tropical Islands Hodnocení: 3/5 Německo, Berlín

Z počátku bylo vše v chaosu. Poté se to zlepšilo.

Z počátku bylo vše v chaosu. Poté se to zlepšilo.

Ubytování 3,5 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytování
ubytování dobré, chyběla možnost židlí na sezení ve stanu či před stanem. Hluk v nočních hodinách

Strava
Výborná.

Služby hotelu
Nic vyjíměčného.

Pláž
písek

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Filtrovat recenze

Kristýna P.

Hodnocení 3,8 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 19.4. - 20.4.2024 Hodnoceno: Duben 2024

Tropical Islands Hodnocení: 3/5 Německo, Berlín

Moc pěkné, určitě stojí za návštěvu. Zaměstnanci velice ochotní,všude i uklizeno. Mínus bych dala za to,že jim do budovy všude možně dost zatíká.

Moc pěkné, určitě stojí za návštěvu. Zaměstnanci velice ochotní,všude i uklizeno. Mínus bych dala za to,že jim do budovy všude možně dost zatíká.

Ubytování 3,5 / 5

Strava 2,5 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Aleš K.

Hodnocení 3,8 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 11.4. - 12.4.2024 Hodnoceno: Duben 2024

Tropical Islands Hodnocení: 3/5 Německo, Berlín

Z počátku bylo vše v chaosu. Poté se to zlepšilo.

Z počátku bylo vše v chaosu. Poté se to zlepšilo.

Ubytování 3,5 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytování
ubytování dobré, chyběla možnost židlí na sezení ve stanu či před stanem. Hluk v nočních hodinách

Strava
Výborná.

Služby hotelu
Nic vyjíměčného.

Pláž
písek

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Michal L.

Hodnocení 4,9 / 5

Ověřená recenze (Invia.sk) Datum pobytu 4.3. - 7.3.2024 Hodnoceno: Březen 2024

Tropical Islands Hodnocení: 3/5 Německo, Berlín

užasná dovolenka pre celú rodinu

užasná dovolenka pre celú rodinu

Ubytování 4,5 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
ubytovanie v stane bolo prijemne

Strava
ranajky na vysokej urovni

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Libor B.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 13.2. - 14.2.2024 Hodnoceno: Březen 2024

Tropical Islands Hodnocení: 3/5 Německo, Berlín

Pobyt měl nad očekávání velký úspěch u mně i dcerky.

Pobyt měl nad očekávání velký úspěch u mně i dcerky.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Ubytovaní jsme byli ve stanu, tak jak jsme si objednali. Vše bylo tak, jak jsme dohodli s CK

Strava
Zájezd byl podle podmínek CK se snídaní formou bufetu. Vybral by si úplně každý. Jistě se do TA s dcerkou vrátíme, jelikož jsme si výlet užili oba dva.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Petr F.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 17.1. - 19.1.2024 Hodnoceno: Únor 2024

Tropical Islands Hodnocení: 3/5 Německo, Berlín

splnilo očekávání

splnilo očekávání

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Spolková země Braniborsko se rozkládá na severovýchodě Německa a svým územím obklopuje Berlín. Dovolená za hranicemi Berlína slibuje zámky a zahrady z dob císaře Friedricha v hlavním městě Postupimi, romantické plavby lodí po řece Sprévě, relaxaci uprostřed přírodního bohatství, rozjímání u jednoho z průzračných jezer. Tři biosférické rezervace UNESCO a jedenáct národních parků tvoří třetinu rozlohy Braniborska a vybízejí k aktivnímu odpočinku. Krásné pěší túry objevíte mezi mokřinami a lesy vřesoviště Schorfheide. Cyklistům se nabízí 7000 kilometrů dlouhá síť cyklostezek skrz celý region. V oblibě jsou trasy podél řeky Havely, Odry a Sprévy. Další lemují hranice s Polskem či procházejí přes města plná kulturních památek. Braniborsku se přezdívá „Země 3000 jezer“. Ty spojuje říční síť v délce 30 000 kilometrů. Vodáci vědí, o čem je řeč. Objevujte braniborské poříčí na parníku, na kanoe, na houseboatu nebo sportovně na hydrobiku, wakeboardu, plachetnici. A až se nabažíte sportovních výkonů, přijměte pozvánku do lázní v Bad Belzig, Templin a Bad Saarow. Čekají na vás masáže lněnými oleji, aromatické lázně v dřevěné kádi nebo nahřáté křišťálové kameny a meruňkové pecky.

A pak už hurá za kulturou. Braniborsko, to je víc než 500 zámků a panských sídel. Vévodí jim památky UNESCO v Postupimi, jako je jako zámek a park Rheinsberg a letní sídlo císaře Friedricha Velikého zámek Sanssouci. Až si prohlédnete historické centrum, vydejte se do holandské čtvrti, nejrozsáhlejšího souboru staveb v holandském stylu mimo území Nizozemska. Prohlídku Postupimi završte na Novém trhu plném bohatě zdobených měšťanských domů z 18. století. Další stopy historie na vás dýchnou ve městech Brandenburg an der Havel, Rheinsberg, Templin nebo Gransee. V létě ožívá noční kulisa měst hudebními a divadelními festivaly.

Průmyslová kultura zanechala stavby po celé zemi a její vývoj mapují technická muzea. Příkladem je Průmyslové muzeum Brandenburg/Havel, muzejní park Rüdersdorf nebo huť Peitz. Mezi městy Lauchhammer a Finsterwalde stojí nepřehlédnutelný most F 60. Jeho míry jsou obdivuhodné: 502 metrů na délku, 202 metrů na šířku, 80 metrů na výšku a hmotnost 11 000 tun. Tzv. skrývkový most F 60 je největší svého druhu na světě a ilustruje vrchol technického vývoje ve 20. letech minulého století.

Poznávejte Braniborsko všemi smysly a ochutnejte speciality místní kuchyně. V tradičních receptech se snoubí vlivy z Čech, Pruska, Francie, Flander a Nizozemska. Výsledkem této originální směsice jsou spreewaldské okurky a následně okurková polévka, currywurst či chleba se sádlem. V kuchyni dominují lokální suroviny, jako je chřest, sladkovodní ryby, brambory a bílá řepa Teltower Rübchen, která doprovází masitá jídla. Žízeň zaženete sklenkou chlazeného piva.

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 26 °C v noci 15 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 25 °C v noci 14 °C

 • Neděle 26 °C v noci 14 °C

 • Pondělí 27 °C v noci 15 °C

 • Úterý 19 °C v noci 13 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout