Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/nemecko/cestovani/covid_19.html

Dovolená Braniborsko

Braniborsko, jedna ze spolkových zemí Německa, se rozkládá na severovýchodě a obklopuje spolkovou zemi Berlín. Hlavním městem je Postupim. Braniborsko se báječně hodí pro cyklisty, pěší turisty a každého, kdo má rád dovádění na vodě. Kromě toho region nabízí vznešené zámky i lázně a spoustu atrakcí pro celou rodinu. 

Braniborsko - Země 3000 jezer

Braniborskou krajinou vede asi 2000 km značených turistických tras a 7000 km udržovaných cyklostezek, na kterých si můžete užít cyklovýlety i nádhernou přírodu. Projděte nebo projeďte se kolem křišťálových jezer, borových i bukových lesů. Známá je například 29kilometrová trasa bukovým lesem Grumsin, který je zapsaný na seznamu UNESCO. Větší dobrodruhy nadchne stezka korunami stromů Beelitz. 

Braniborsko okouzluje i četnými paláci. V Postupimi například můžete obdivovat letní zámecké sídlo Sanssouci s pozoruhodnými zahradami. Je součástí souboru paláců a parků v Postupimi a Berlíně, umístěných na seznamu dědictví UNESCO. V okolí Berlína je také množství klášterů, specializovaných parků a muzeí, třeba Barberini v Postupimi. 

Jak se dostat do Braniborska?

Z Prahy se do Braniborska snadno dostanete autem za přibližně 3 hodiny. Přímé autobusy mezi Prahou a Braniborskem nejezdí, stejně tak nejsou přímé vlakové spoje, ale můžete jet třeba vlakem přes Berlín a přestoupit.

Proč Dovolená Braniborsko

klidná oblast restaurace turistika žádná pláž vhodné pro páry cestování autem

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Braniborska

Počasí a klima v Braniborsku

Braniborsko leží v přechodové oblasti mezi oceánským podnebím v západní Evropě a kontinentálním podnebím na východě. Průměrná roční teplota vzduchu se pohybuje okolo 9 °C. Nejchladnější bývá leden s průměrem -1 °C. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 18 °C. S průměrným ročním úhrnem srážek menším než 600 mm se Braniborsko řadí mezi nejsušší spolkové země Německa. 

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín