Černá Hora má nejkrásnějšími pláže, přírodu i skvělou kuchyní

Republika Černá Hora je v posledních letech u českých turistů velice oblíbenou destinací pro dovolenou. Nabízí totiž mnoho lákadel. Hory a národní parky nadchnou příznivce cyklistiky a turistiky, starobylá města zase milovníky historie. Najdete zde ale také čisté moře a jedny z nejkrásnějších pláží v Evropě. Pokud tak chcete ještě letos vyrazit k moři, zvažte Černou Horu. I na podzim je tu teplé počasí, last minute zájezdy jsou navíc stále v nabídce.

Nejmladší stát Evropy, samostatná a nezávislá Černá Hora, vznikla 3. června 2006 jako následnický stát soustátí Srbska a Černé Hory. Postupem času se pak země stala velmi oblíbenou dovolenkovou destinací. „Češi dokonce stáli u zrodu Černohorského turismu. Podobně jako v Chorvatsku byli první turisté v zemi právě z České republiky,“ informoval Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je jedničkou na českém trhu v oblasti prodeje dovolené přes internet. Zajímavé je, že Černá Hora není součástí Evropské unie, ale eurem se zde platí. Pro cestování do země je ovšem stále nutný pas. Ceny v obchodech a restauracích jsou pak podobné jako v tuzemsku.

Pláže v Černé Hoře patří dle odborníků k těm nejkrásnějším ve Středomoří. Dva kilometry dlouhá pláž v Bečiči byla například v roce 1935 vyhlášena v Paříži za nejkrásnější pláž Evropy. Pláže jsou čisté a na rozdíl od Chorvatska velice rozlehlé. „V zemi se nacházejí zejména písčité a oblázkové pláže, které se jen mírně svažují. Pozvolný přístup do moře ocení hlavně rodiny s dětmi a starší lidé,“ zdůraznil Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která pro letošní sezónu stále nabízí bezmála 2 tisíce pobytů do Černé Hory„Všechny pláže si navíc udržují vynikající zázemí, je zde možnost zapůjčení slunečníků, lehátek či sportovního vybavení, ale i množství kvalitních restaurací a barů,“ dodává Tůma. I další černohorské pláže ale zaujmou. Pláže Yachting, Cuba libre, Porto, Club 32 a Stevuzo byly například oceněny Modrou vlajkou, významným mezinárodním oceněním, které znamená vysoký standard ochrany přírody, čistotu moře a pláže.

 

Celý článek: Černá Hora má nejkrásnějšími pláže, přírodu i skvělou kuchyní

Publikováno: 18.08.2016