Zanzibar Zanzibar

 • Cestovní doklady

  Cestovní pas, jehož platnost musí být alespoň o 6 měsíce delší než plánovaný pobyt. Pro cestovatele, přijíždějící z rizikových oblastí, je při vstupu do země vyžadováno potvrzení o očkování proti žluté zimnici.

 • Víza

  Jednovstupové turistické vízum je možné získat také na všech hraničních přechodech, doporučujeme ovšem o vízum požádat předem na zastupitelském úřadě. Víza lze také zařídit po příletu na letišti za poplatek 50$. Nachystejte si částku přesně, jelikož imigrační úředník může odmítnout rozměnit bankovky o vyšší nominální hodnotě. Vízum má platnost tří měsíců. Vízum je možno také získat na Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně.

 • Celní a devizové předpisy

  Vývoz, průvoz, ale i dovoz jakýchkoliv předmětů pocházejících nebo vyrobených z divoké zvěře (trofeje, výrobky ze slonoviny nebo z kůže chráněných druhů zvířat, ale např. i mořské fauny) je trestný, vývoz živých divokých zvířat, hmyzu nebo rostlinných druhů bez zvláštního povolení je přísně zakázán.

  Vstupní podmínky - Pro ověření aktuálních podmínek pro vstup do země a návrat do ČR navštivte stránky Ministerstva zahraničních věcí (https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/tanzanie/cestovani/index.html)