Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šťastná sedma: Nejkrásnější letoviska severní Itálie

Grado

Grado

Severní Itálie má své kouzlo a uspokojí všechny členy rodiny. K perfektní dovolené v této lokalitě hraje do karet dobrá dopravní dostupnost, vynikající gastronomie, čisté moře, skvostné památky i dobře vybavená letoviska. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější...

Obáváte se fádních písčitých pláží a nikdy nekončícího ruchu v ulicích? Nemějte obavy, tento krásný kousek země nabízí pro každého něco. Na své si přijdou milovníci přírody, plážoví povaleči, roztančená mládež, obdivovatelé umění i rodiny s dětmi. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější...

1. Eraclea Mare

Eraclea Mare

Eraclea Mare

Příjemné, menší letovisko je perfektní volbou pro milovníky přírody. Husté jehličnaté lesy zde vytvářejí unikátní mikroklima, které ocení hlavně astmatici. Zdejší pláž se v minulosti umístila na předních příčkách žebříčku nejkrásnějších italských pláží. Zajímavou atrakcí je koňský ranč, který nabízí projížďky na koních i ponících. Na malém náměstíčku se konají pravidelné večerní programy a farmářské trhy. Zatoužíte-li po dokonalém kulinářském zážitku, pak navštivte stylovou restauraci Marinara se zaručeně čerstvými rybami a mořskými plody.

Vydejte se s námi do Itálie

2. Caorle 

Caorle

Caorle

V tomto půvabném městečku na vás dýchne historie. Jen málokteré letovisko se může pyšnit tak krásným, dva tisíce let starým historickým centrem s typickými pestrobarevnými domky, úzkými uličkami plnými obchůdků i kouzelným rybářským přístavem. Ne nadarmo bývá nazýváno malými Benátkami. Obzvláště večerní procházky tady mají nezapomenutelné kouzlo. Pozadu nezůstávají ani místní pláže, pokryté jemným pískem.

Nejkrásnější pláže Itálie

Čtěte také:

Nejkrásnější pláže Itálie

3. Lido di Jesolo 

Lido di Jesolo 

Lido di Jesolo 

Lido di Jesolo je skvělým příkladem příjemného souznění rušného letoviska a krásných pláží. Je považováno za nejkrásnější letovisko Benátské riviéry. Nad zdejším zlatavým pobřežím hrdě vlají Modré vlajky, udělované za kvalitu servisu a čistotu moře. Jaderské moře klesá do hloubky jen velmi pozvolna a tak si tady užijí dostatek zábavy i ti nejmenší. V průběhu léta se na pláži i v ulicích letoviska koná množství kulturních akcí. K těm nejoblíbenějším patří soutěž ve stavění soch z písku. Celé letovisko protíná dlouhá pěší zóna, lemovaná množstvím kaváren, obchůdků i barů. Nezapomeňte se zastavit v některé z tradičních cukráren. Vřele doporučuji návštěvu Gelaterie Colombina s nepřekonatelně jemnou pistáciovou zmrzlinou. Na předměstí Jesola se nachází také rozsáhlý aquapark Aqualandia s dokonalou kopií karibské pláže, množstvím tobogánů, línou řekou, bungee jumpingem i velkým dětským hřištěm.

Zájezdy na Benátskou riviéru

4. Lignano

Lignano

Lignano

Jen pár kilometrů od známého Bibione se nachází vycházející hvězda mezi severoitalskými letovisky. Dříve ospalá rybářská vesnička se pozvolna mění v moderní letovisko, které je sympatické nejen svou kosmopolitní atmosférou, ale i polohou. Cesta z Prahy sem trvá jen poměrně příjemných 8 hodin. Samotné letovisko je rozděleno na 3 části. Nejrušnější Lignano Sabbiadoro, Lignano Pineta s klidnými vilovými čtvrtěmi a Lignano Riviera, lemované hustým borovicovým porostem. Příjemným bonusem ke krásným plážím a živému centru je množství atrakcí pro děti. Vzít je můžete do zábavního parku Juniorpark, hřiště na minigolf, lunaparku, aqua parku či zoologické zahrady.

Vyberte si dovolenou v Lignanu

5. Grado 

Grado

Grado

Elegantní město leží v severní části Jadranu, na sever od Benátek. Toto letovisko se může pyšnit bohatou historií. Od 6. do 15. století zde bylo sídlo křesťanského patriarchy i mnoha biskupů. Většina architektonických skvostů pochází právě z této éry. První hotely zde vyrostly již za Rakouska - Uherska. Právě sem jezdila relaxovat evropská smetánka. Díky jedinečnému mikroklimatu zde byly zbudovány lázeňské areály, které se řadí mezi nejlepší na světě. Skutečným skvostem je také místní dlouhá písčitá pláž, která je považována za nejkrásnější v Itálii. Špičkovou kvalitu nabízí i zdejší moderní 18-ti jamkové golfové hřiště s jedinečným ostrovním greenem.

Dokonalá země pro romantiky i dobrodruhy: Slovinská příroda umí čarovat

Čtěte také:

Dokonalá země pro romantiky i dobrodruhy: Slovinská příroda umí čarovat

6. Lido degli Estensi 

Lido degli Estensi

Lido degli Estensi

Moderní letovisko, nabízející množství sportovních aktivit. Takové je Lido Degli Estensi, ležící 120 km na jih od Benátek. Velmi elegantní je místní kolonáda, připomínající okázalé pařížské bulváry. Město je spojeno mostem s letoviskem Porto Garibaldi, které je známé svými vynikajícími rybími restauracemi. Písčitá pláž zaujme velkým množstvím středisek vodních sportů. Nejmenší návštěvníci ocení moderní dětská hřiště, luna park i 3 km vzdálená vodní park Jo-Lido. Letovisko může být výchozím bodem pro zajímavé výlety. Za pozornost stojí městečko Comacchio, San Marino nebo ikonické Benátky.

Cestujte bez obav: Nové připojištění vás chrání před potížemi s Covid-19

7. Riccione 

Riccione

Riccione

Posledním ze zástupců severoitalských letovisek je Riccione, ležící nedaleko San Marina a Rimini. Díky krásným plážím a dostatku zábavy se jedná o jeden z nejoblíbenějších prázdninových regionů a v hlavní sezóně tady bývá skutečně plno. Zdejší plážové párty jsou již legendární a zpravidla končí až s východem slunce. Historie tohoto letoviska je pevně spjata s cestovním ruchem. Svá honosná sídla si zde stavěli bohatí Boloňané již v 19. století. Trochu luxusu si můžete užít během procházky hlavní promenádou. Své zboží tady nabízejí ty nejluxusnější obchody. Rodiny s dětmi mohou zavítat do delfinária či nově zrekonstruovaného aquaparku. Město láká návštěvníky i mimo hlavní sezónu. Termální lázně Riccione Terme nabízí bohatou škálu procedur, prospívajících tělu i duši a jsou otevřeny celoročně. 

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento magazín