Albánie last minute

S cenově výhodnými last minute zájezdy do Albánie můžete poznat starobylé a zároveň moderní město Drač s největším amfiteátrem v zemi nebo okouzlující letovisko Saranda s dlouhou pláží a čistým mořem. Díky nabídce last minute je možné vyrazit ze dne na den a obdivovat nejen albánskou architekturu, ale i hezkou přírodu.

Nejlépe hodnocené hotely v Albánii

Green Park -39%

Albánie, Durrës, Durrës

Hodnocení 4,6 / 5

od 13 658 za os.

Sandy Beach

Sandy Beach

Hodnocení: 4/5

Albánie, Albánská riviéra, Golem

Hodnocení 4,6 / 5

od 11 964 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Benátská věž

Benátská věž

Benátská věž byla postavena v 15. století na místě původní byzantské pevnosti z 6. století. Svůj název si nese již z doby své výstavby, kdy právě Durrës bylo součástí Benátské republiky. Věž kuželovitého tvaru postavená na základech o průměru 9 metrů je 9,6 metrů vysoká. Zdi o tloušťce 3,7 metru umožňují vystoupat po točitých schodech až na střechu. Vnitní prostor pevnosti tvoří jediná místnost, v níž se nachází pět děl. Některé části zdi pocházejí z původní pevnosti, která byla zničena při zemětřesení v roce 1273.

Rozhledny Historické stavby
Ksamil

Ksamil

Každý, kdo tráví dovolenou v Sarandë, by měl alespoň jeden den věnovat návštěvě města Ksamil. Nachází se zde krásné pláže, v létě lemované bary a restauracemi, které nabízejí čerstvé ryby a mušle z Butrintského jezera. Kousek od pobřeží v moři leží tři malebné ostrůvky, na které se dá z pláže doplavat. Pro přepravu na ostrůvky je ovšem možné si také vypůjčit šlapadla, anebo motorové čluny, pokud se návštěvníci chtějí podívat také na některé ze vzdálenějších ostrovů.

Pláže Města / Náměstí / Ulice Ostrovy
Hrad Gjirokastra

Hrad Gjirokastra

Gjirokastra je tajuplný hrad tyčící se na vrcholku skalnatého útesu nad stejnojmenným městem. Jedná se o jeden z největších hradů na Balkáně. Za návštěvu jistě stojí již samotný výhled na město, který je od hradu velkolepý. První pevnost byla postavena za vlády Epiru ve 12. a 13. století, svůj vzhled hrad dále měnil za vlády Osmanské říše a největších změn se hrad dočkal koncem 15. století za vlády Sultána Bajezida II. Dnes však převážná většina podoby hradu pochází až z 19. století. V hradu se nachází zbrojnice, dvě muzea anebo sestřelený tryskáč US Air Force. V době komunismu byl hrad využíván jako věznice.

Hrady / zámky
Amfiteátr v Dürres

Amfiteátr v Dürres

Tento amfiteátr pochází přibližně z 2. století, kdy bylo území Albánie pod římskou nadvládou. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších památek nejen v Albánii, ale rovněž na celém Balkánském poloostrově. Amfiteátr o kapacitě až 20 000 diváků se nachází v centru města. Objeven byl až v 60. letech 20. století a zatím je odkrytý pouze z poloviny. Uvnitř amfiteátru se nacházejí schodiště a galerie na různých poschodích; zachovala se dokonce i kaple s raně křesťanskou mozajkou.

Historické stavby

Albánie last minute dovolená

V Albánii lze trávit čas odpočíváním na pláži, poznáváním zdejší historie nebo horskou turistikou. Seznam dědictví UNESCO tu za kulturní památky zdobí Gjirokastra a Berat, za přírodní poklady pak rezervace Lumi i Gashit. K dovolené je zapotřebí platný pas nebo občanský průkaz. Žádné zvláštní očkování není vyžadováno.

Albánie – hotely s nejlepšími recenzemi

Jana P.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 3.6. - 10.6.2024 Hodnoceno: Červen 2024

Sandy Beach Hodnocení: 4/5 Albánie, Albánská riviéra

Úžasná dovolená

Úžasná dovolená

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Spokojenost, každý den uklizeno a čisté ručníky

Strava
Jídlo super, veliký výběr, maso všeho druhu, spousta ovoce a zeleniny.

Jediné malé mínus za teplotu jídlla, než se člověk dostal ke stolu, už bylo vlažné

Služby hotelu
Personál hotelu byl skvělý, milý usměvavý a upovidany . Měl snahu učit se slovíčka naší řeči:-D

Pláž
Pláž byla čistá, lehátek bylo dostatek. Byla tam i cestička, takže se nemuselo chodit po rozpáleném písku. Plážový bar taky super

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Adam Przepióra

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Travelplanet.pl) Datum pobytu 22.9. - 29.9.2023 Hodnoceno: Říjen 2023

Sandy Beach Hodnocení: 4/5 Albánie, Albánská riviéra

Celá dovolená byla naprosto OK.Služba BP žádná...už nikdy více, jakmile jsem viděl, že BP odchází z webu.Letadlo při odletu se zpozdilo o 3 hodiny BP si umyl ruce a kdo mi to nahradí čas strávený z mého pobytu v hotelu, kterého jsem dosáhl ve 20 hodin, takže o jeden den méně

Celá dovolená byla naprosto OK.Služba BP žádná...už nikdy více, jakmile jsem viděl, že BP odchází z webu.Letadlo při odletu se zpozdilo o 3 hodiny BP si umyl ruce a kdo mi to nahradí čas strávený z mého pobytu v hotelu, kterého jsem dosáhl ve 20 hodin, takže o jeden den méně

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
OK

Strava
Plody moře

Služby hotelu
Bazén v pořádku

Pláž
OK

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Byla tato recenze užitečná? (12) (3)

Albánie – Více recenzí ubytování

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Albánie mapa

Počasí a klima Albánie

Albánie leží v subtropickém pásmu. Na pobřeží panuje středomořské klima s mírnými deštivými zimami a horkými slunečnými léty (až 28 °C), zatímco ve vnitrozemí je klima více kontinentální. Moře v Albánii bývá v červnu ještě trochu chladné, jeho teplota je příjemná spíše od července do září.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín