Albánie Albánie

Oficiální název: Albánská republika
Hlavní město: Tirana
Státní zřízení: parlamentní republika
Náboženství: islám 50 %, albánské ortodoxní křesťanství 35 %, římskokatolické křesťanství 10 %
Úřední jazyk: albánština
Časový posun: GMT +1 hodina (+2 hodiny v létě)

Lokality v Albánii

Albánie - zájezdy od 850 Kč

O ALBÁNII


Albánie je převážně hornatou zemí. Pobřežní nížiny přecházejí velmi prudce v páteřní horské pásmo SZ-JV směru. Albánské hory patří do dvou horských systémů - severní část k Dinárkým Alpám (které přesahují z jugoslávské republiky Černá Hora), jižní část k pohoří Pindus pokračující dále na území Řecka. Nejvyšší horou Albánie je Korab (2764 m).

Nejdelší albánskou řekou je Drin, pramenící v Srbsku. Dalšími významnými řekami jsou Seman a Škumbin. Řeky mají převážně horský charakter, protékají hlubokými údolími a stržemi. Díky morfologii je velmi vhodné jejich využití pro výrobu elektrické energie.

Klimatické podmínky závisí zejména na nadmořské výšce. Pobřežní nížiny mají téměř středomořské klima se suchými horkými léty, zimy jsou deštivé, mírné. Pro horské oblasti je obecně typické vysoké množství sněhových či dešťových srážek, často s bouřkami.

Albánie - zájezdy od 850 Kč

Nejnovější recenze Albánie

Celkem: 8 Celková pohoda

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celková pohoda Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba čistá ale malá kúpeľňa

Strava
Dobrá dalo sa stále niečo vybrať

Služby hotelu
Personál veľmi ochotný a slušný

Pláž
Pláž udržiavana a prípustná len pre ubytovanich

Voda čistá ale dno bačorina

Pavol K., 14.11.2017, Datum pobytu: 28.8. - 4.9.2017
Oblast: Albánie Albánie, Dürres, Hotel: Vivas

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 3,8 Při výběru této destinace a tohoto hotelu jsme uvěřily pozitivním recenzím, kterých bylo více, než těch negativních. Pravdivé byly...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 1 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Při výběru této destinace a tohoto hotelu jsme uvěřily pozitivním recenzím, kterých bylo více, než těch negativních. Pravdivé byly bohužel ty negativní! Nechápu, kdo ty pozitivní recenze píše?! To může napsat snad jenom někdo, kdo je poprvé v životě u moře a nic hezčího ještě neviděl či nezažil - to je ale v dnešní době, kdy lidé hodně cestují, už skoro vzácné. Nebo si je snad píšou cestovní kanceláře, aby prodaly? Nejsme obě nijak zvlášť náročné, povětšinou se spokojíme se slušným průměrem, ale tohle bylo i na nás moc.

Hotel Leonardo kvalitou ani cenou v žádném případě neodpovídá uváděné kategorii 4*, maximálně snad tak 3*. Okolí velmi neutěšené, hotel stojí přímo u rušné dálnice (hlavní pobřežní magistrály) s velkým provozem, která je z obou stran ještě lemována vedlejší silnicí, pokoje orientované na tuto stranu musí být opravdu zážitek... Cesty a uličky v okolí hotelu a vlastně v celém našem "středisku" až na malé výjimky prašné, s výmoly, minimum vegetace a zeleně - povětšinou ubohé, zaschlé a zaprášené, nic, co by oko potěšilo... Večerní procházka možná pouze po pláži, kde je taková "udupaná dálnice" se stánky prodejců, tam všichni korzují, protože jinam není kam jít, pochmurné neosvětlené a prašné uličky mezi jednotlivými hotely a ubytovacími objekty k tomu opravdu nelákají.

Největším zklamáním bylo ale špinavé moře!!! Viz bližší informace pod bodem "Pláž". Ostatní by nám tak nevadilo, kdyby alespoň moře stálo za to!

Nejsvětlejším bodem byl fakultativní celodenní výlet do historického města Berat, moc pěkný zážitek, velmi chválíme i práci průvodce (Janko).

Do oblasti Durres už bychom ale na dovolenou nikdy nejely. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Připlatily jsme si pokoj s balkónem. Náš pokoj byl naštěstí jeden z těch renovovaných, takže celkem slušný (pouze část pokojů v hotelu je renovovaná, úroveň nerenovovaných pokojů byla dle vyjádření jiných ubytovaných hostů velmi špatná), výhled z pokoje neutěšený. Úklid průměrný. Klimatizace v ceně, fungovala dobře.

Strava
Strava povětšinou chutná, často dost kořeněná, vždy jsme si něco vybraly, ale po několika dnech už nám nedělala moc dobře. Kladně hodnotíme dostatek ovoce, většinou vodní či žlutý meloun, občas navíc i další druhy (hroznové víno, peckové ovoce apod.). Dostatek vody v malých plastových lahvích nebo bylo možno si natočit z velkého plastového kontejneru. Nejhorší byly nápoje u snídaně - čaj pouze z rozpustného umělého prášku zalitý horkou vodou (nechutný, nedalo se pít!), káva také vůbec nechutnala. U hotelu kategorie 4* by člověk očekával výběr ze sáčkových čajů, které si zalije horkou vodou a vyluhuje. Zmrzliny "umělohmotné" chuti a většinou přeslazené. Místní alkoholické nápoje (s výjimkou piva) pouze pro otrlé.

Služby hotelu
Kromě stravy a ubytování jsme žádné další služby nevyužívaly. Velmi nás však zarazilo chování číšníků v jídelně - chovali se jako roboti, naprosto bez emocí a reakcí, bez pozdravu (dokonce i bez odpovědi na pozdrav), bez úsměvu, bez očního kontaktu, když sklízeli nádobí ze stolu, vůbec se na hosty nepodívali, na poděkování nereagovali, velmi divné! Další Češi a Slováci z našeho letadla, s nimiž jsme mluvily na výletě, měli z jiných hotelů stejnou zkušenost.

Pláž
Z hotelu na pláž velmi blízko, pro hotelové hosty vyhrazená zóna s lehátky, bohužel přímo u věčně prázdného plážového baru, kde po celý den s několika přestávkami vyřvávala neskutečně hlasitá hudba, mnohdy tak hlasitá, až lehátka přímo vibrovala, nebylo před tím úniku, protože jinam (tj. mimo tuto pro hotel Leonardo vyhrazenou zónu) se uložit nesmíte, hlídači ostatních zón vás vyhodí, toto považujeme za totálně bezohledné, nepřijely jsme přece na diskotéku, ale na klidnou dovolenou k moři. Počet lehátek byl v porovnání s kapacitou hotelu nedostatečný, lehátka neskutečně špinavá a zanedbaná, částečně polámaná, vždy plná písku, to platilo i o stolečcích pod slunečníky - hoch, který se o vymezený úsek pláže měl starat, na to kašlal a celý den se někde poflakoval, kdyby alespoň kvečeru vzal do ruky smetáček a smetl z lehátek a stolečků písek!

Pláž špinavá, neudržovaná, s povalujícími se odpadky, nikdo ji neuklízel, posbírala jsem alespoň skleněné střepy, aby se nikdo nezranil.

Moře velmi špinavé!!! Plovoucí trávy, odpadky, většinou plastové, ale dokonce i skleněné střepy, voda zkarbovaná, promíchaná s pískem. Ve vodě občas plavalo i něco, co připomínalo lidské exkrementy.

Alena Brunová, 13.11.2017, Datum pobytu: 7.8. - 14.8.2017
Oblast: Albánie Albánie, Dürres, Hotel: Leonardo

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (4)

Celkem: 7 Na Albánii

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Na Albánii Zobrazit celou recenzi

Anonym, 23.10.2017, Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2017
Oblast: Albánie Albánie, Dürres, Hotel: Marika

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (4)

Celkem: 9 Super

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Super Zobrazit celou recenzi

Anonym, 19.10.2017, Datum pobytu: 7.8. - 14.8.2017
Oblast: Albánie Albánie, Dürres, Hotel: Depandance Akileda

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Celkem: 2,2 Ešte nikdy som takú dovolenku nezažila.

 • 3,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 2 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Ešte nikdy som takú dovolenku nezažila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie resp. hotel fajn, ale všetko ste si museli vyžiadať osobne.

Strava
strava nebola čerstvo pripravovaná, všetky jedlá zohrievané v konvektomatoch, nápoje podávané v plastoch aj teplé, káva zohrievaná - vyžmýkané ponožky - nenachádzam lepšie prirovnanie, ale je najvýstižnejšie.

Po dvoch dňoch črevné a žalúdočné problémy.

Služby hotelu
Snaha by asi bola, ale je veľa čo zlepšovať.

Pláž
Prístup k pláži od hotela dobrý, voda špinavá asi tým čiernym pieskom, sprchy na pláži nefunkčné, pri hotelovom bazéne žiadne.

Anna F., 15.10.2017, Datum pobytu: 28.8. - 7.9.2017
Oblast: Albánie Albánie, Hotel: Rafaelo

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (1)

Všechny recenze Albánie

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622