Albánie Albánie

Oficiální název: Albánská republika
Hlavní město: Tirana
Státní zřízení: parlamentní republika
Náboženství: islám 50 %, albánské ortodoxní křesťanství 35 %, římskokatolické křesťanství 10 %
Úřední jazyk: albánština
Časový posun: GMT +1 hodina (+2 hodiny v létě)

Albánie - zájezdy od 3 490 Kč

O ALBÁNII

Dříve uzavřená země se dnes otevírá světu. Albánci jsou jedni z nejpřátelštějších lidí na planetě. Když třeba nemůžete najít nějakou ulici nebo potřebujete s něčím poradit, rádi vám pomohou. Pokud umíte italsky či německy, je to velké plus. Mnozí Albánci totiž dříve pracovali v těchto zemích, ale mladší generace používá angličtinu, takže žádné problémy v komunikaci nevzniknou.

Albánie je převážně hornatou zemí. Pobřežní nížiny prudce přecházejí v páteřní horské pásmo severozápadně-jihovýchodního směru. Albánské hory se dělí do dvou systémů. Severní část patří k Dinárským Alpám, přesahujícím z Černé Hory. Jižní oblast náleží k pohoří Pindos, které pokračuje dále na území Řecka. Nejvyšší albánskou horou je Velký Korab (2764 m).

Nejdelší albánskou řekou je Drin, pramenící v Srbsku. Dalšími významnými řekami jsou Semani a Shkumbini. Řeky mají převážně horský charakter, protékají hlubokými údolími a stržemi. Využívají se pro výrobu elektrické energie.

Klimatické podmínky závisí zejména na nadmořské výšce. Pobřežní nížiny mají téměř středomořské klima se suchými horkými léty. Zimy bývají mírné a deštivé. Pro horské oblasti je typické vysoké množství sněhových či dešťových srážek, často s bouřkami.

Ubytování v Albánii

Možnosti ubytování v této zemi s relativně nízkým počtem turistů jsou překvapivě bohaté. Výběr čistých a kvalitních hotelů je v současnosti poměrně slušný. Nalézt dvoulůžkový pokoj za méně než 35 € by neměl být problém. Ceny jsou téměř vždy uvedeny v eurech a obvykle zahrnují i snídani. U jednolůžkových pokojů lze očekávat malou slevu. Během léta se doporučuje rezervovat si soukromé pokoje na pobřeží. Hostely (ubytovny) ve městech Tirana, Saranda, Berat a Gjirokastra si účtují 10–14 € za lůžka. Všechny pokoje zde mají bezplatný přístup k wi-fi. Co se týče vyhrazených kempů, je nabídka poněkud skromnější.

Cestování po Albánii

Mezi turisticky nejpopulárnější destinace v Albánii patří okouzlující Saranda, kde podél vody najdete krásný plážový bulvár s bary a restauracemi. Zhruba 30 minut jízdy od Sarandy leží Ksamil, kde na vás čekají některé z nejlepších pláží Evropy – s tyrkysovou vodou a bílým pískem. Mezi Sarandou a Dračí leží Dhërmi a Himara, nádherná místa s pěknými plážemi. Další oblíbenou destinací je hlavní město Tirana s rušným nočním životem a docela jinou atmosférou, než jakou nabízí jih země.

Drač – perla Albánie

Turisté také často jezdí do Drače, nejstaršího a druhého největšího města Albánie. Význačný přístav na východním pobřeží Jaderského moře leží asi 30 km západně od Tirany. Je moderní a zároveň má přitažlivou starobylou atmosféru. Překypuje pozůstatky římského a byzantského dědictví. Prohlédnout si lze např. ruiny největšího albánského amfiteátru, kde je také kaple s úchvatnými nástěnnými mozaikami světců. Mezi další působivé pamětihodnosti patří hrad Drač (sestávající z jediné věže a zdi) a královská vila na vrcholku kopce. Milovníci kultury a historie by si neměli nechat ujít návštěvu největšího archeologického muzea v Albánii. Kdo zatouží po odpočinku, může si dopřát zaslouženou relaxaci na více než 10 km dlouhé městské pláži.

Albánie - zájezdy od 3 490 Kč

Nejnovější recenze Albánie

Celkem: 5,2 Hezký hotel na přímo u pláže, Wi-Fi po celém hotelu na pokojích i pláži velikou výhodou.

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Hezký hotel na přímo u pláže, Wi-Fi po celém hotelu na pokojích i pláži velikou výhodou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje menší, ale čisté s velkým balkónem a vždy s výhledem na moře.

Strava
Strava byla dobrá, ale bohužel studená.

Služby hotelu
Služby na hotelu fungovaly dobře jen delegátka Čedoku byla naprosto k ničemu. Takovou neochotu a laksní přistup ke klientům jsem ještě nezažila.

Pláž
Pláž písečná poměrně čistá, chtělo by to více odpodkových košů.

Jan M., 23.09.2021, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2021
Oblast: Albánie Albánie, Dürres, Hotel: Rinia 2

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Hotel byl skutečně na úrovni 5 hvězdičkového hotelu. Vše výborné, interiér, ubytování i jídlo. Úklid na 1 ku. To bylo perfektní. moře...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel byl skutečně na úrovni 5 hvězdičkového hotelu. Vše výborné, interiér, ubytování i jídlo. Úklid na 1 ku. To bylo perfektní.

moře bylo ale velmi mělké, muselo se jít 100 až 200 m do moře , abyste nedrhnuli palcem o písek.

A okolí bylo velmi chudé, nebylo se na co dívat. Venku na ulici to bylo o úraz, komunikace samá díra. Člověk musel stále koukat pod nohy. A paní delegátka nám o Albániii nic neřekla, schůzky byly několikaminutové. Katalog Čedoku tam vůbec nebyl. Celý týden. Pro lidi, kteří tam jeli poprve ,nepříjemné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skvělé, na vysoké úrovni, jen velký hluk z diskotéky. sice v 23 h. přestali hrát, ale hluk to byl takový, že se třásla okna.

Strava
Výborná, opravdu vynikající

Služby hotelu
Perfektní, každodenní úklid i výměna všeho.

Pláž
Čistá,

uklizená, perfektní lehátky, taková jsem ještě neviděla. A lehátek dostatečné množství. A nádherný písek, pevný, hutný. Do moře se šlo po 3 schůdkách se zábradlím , což bylo ,pro nás staré, velmi pohodlné. velmi vhodné pro děti.

Dagmar Píchová, 23.09.2021, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2021
Oblast: Albánie Albánie, Dürres, Hotel: Royal G & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Velice pěkné, příjemná dovolená za dobrou cenu.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velice pěkné, příjemná dovolená za dobrou cenu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný hotel, čistý pokoj.

Strava
Pestrá strava, velký výběr. Spokojenost.

Služby hotelu
Bez připomínek, ochotný a příjemný personál.

Pláž
Pláž čistá, denně čištěna, přístup od hotelu super. Lehátka a slunečníky v dostatečném množství a vždy čisté.

Radovan Chod, 23.09.2021, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2021
Oblast: Albánie Albánie, Albánská riviéra, Hotel: Fafa Grand Blue (Golem)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,2 V Albánii se nám moc líbilo, moře čistý a dlouhý pozvolný vstup mě jako neplavci vyhovoval????Lidé jsou přívětivý a ochotný, dokonce jsme...

 • 3,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 9 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
V Albánii se nám moc líbilo, moře čistý a dlouhý pozvolný vstup mě jako neplavci vyhovoval????Lidé jsou přívětivý a ochotný, dokonce jsme kousek od hotelu našli restauraci s česky psanym jidelnickem????Oproti Česku je tam mnohem levněji. Jezdí tam hodně turistů, na procházce ulicemi jsme slyšeli češtinu, polštinu a albanstinu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj se nám moc nelíbil, byl napůl zrekonstruovaný, na zdi se loupala omytka a koukal z ní dráty. Druhý den jsme to říkali naší delegace a ta zařídila aby nám ho vyměnili za jiný.

Strava
Ke snídani každý den to samé, ze zeleniny jen nakrájená rajčata s okurkou a někdy nastrouhané zelí. Z ovoce jen meloun a třetí den nakrájené broskve a švestky. Žádné sladké ani zmrzlina. Oběd a večeře byly vždy studené a pokud jsme si k nim chtěli dát něco k pití nebo kafe, museli jsme pro to do baru před hotelem. U jídla to prostě nebylo☹️

Služby hotelu
Nespokojenost.

Pláž
Dostupnost k moři byla super, kousek od hotelu. Bylo krásně průzračné, dokonce jsme hned první den viděli kolem nás plout meduzu a rybičky. A příjemně teplé, Teda spíš až odpoledne. Bylo bezva že každý hotel měl svoji část pláže. Jen nás mrzí že na pláži a u bazénu nebyly osušky jak bylo psané v nabídce hotelu, takže kdybychom si nevzali z domu tak bysme si je museli koupit.

Jana Pešková, 19.09.2021, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2021
Oblast: Albánie Albánie, Dürres, Hotel: Dolce Vita

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Ja jsem byla spokojená, protože jsem z cestovky už věděla, že to nebude uplně dokonalé. Personál hotelu byl velmi vstřícný a snažil se,...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Ja jsem byla spokojená, protože jsem z cestovky už věděla, že to nebude uplně dokonalé. Personál hotelu byl velmi vstřícný a snažil se, abychom byli spokojeni. To ty některé nedostatky vyvážilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo dobré, až na matraci v posteli, ta byla proležená. Ručníky měnili každý den, jen s úklidem to bylo horší.

Strava
Strava byla na výběr chudší, ale chutná, vždy jsme si vybrali, velký výběr salátů i ovoce.

Služby hotelu
Služby hotelu jsem nezkoumala, všimla jsem si, že tam byla posilovna.

Dáša Šotolová, 18.09.2021, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2021
Oblast: Albánie Albánie, Dürres, Hotel: Germany

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Albánie