Albánie Albánie

Oficiální název: Albánská republika
Hlavní město: Tirana
Státní zřízení: parlamentní republika
Náboženství: islám 50 %, albánské ortodoxní křesťanství 35 %, římskokatolické křesťanství 10 %
Úřední jazyk: albánština
Časový posun: GMT +1 hodina (+2 hodiny v létě)

Albánie - zájezdy od 11 329 Kč

O ALBÁNII

Dříve uzavřená země se dnes otevírá světu. Albánci jsou jedni z nejpřátelštějších lidí na planetě. Když třeba nemůžete najít nějakou ulici nebo potřebujete s něčím poradit, rádi vám pomohou. Pokud umíte italsky či německy, je to velké plus. Mnozí Albánci totiž dříve pracovali v těchto zemích, ale mladší generace používá angličtinu, takže žádné problémy v komunikaci nevzniknou.

Albánie je převážně hornatou zemí. Pobřežní nížiny prudce přecházejí v páteřní horské pásmo severozápadně-jihovýchodního směru. Albánské hory se dělí do dvou systémů. Severní část patří k Dinárským Alpám, přesahujícím z Černé Hory. Jižní oblast náleží k pohoří Pindos, které pokračuje dále na území Řecka. Nejvyšší albánskou horou je Velký Korab (2764 m).

Nejdelší albánskou řekou je Drin, pramenící v Srbsku. Dalšími významnými řekami jsou Semani a Shkumbini. Řeky mají převážně horský charakter, protékají hlubokými údolími a stržemi. Využívají se pro výrobu elektrické energie.

Klimatické podmínky závisí zejména na nadmořské výšce. Pobřežní nížiny mají téměř středomořské klima se suchými horkými léty. Zimy bývají mírné a deštivé. Pro horské oblasti je typické vysoké množství sněhových či dešťových srážek, často s bouřkami.

Ubytování v Albánii

Možnosti ubytování v této zemi s relativně nízkým počtem turistů jsou překvapivě bohaté. Výběr čistých a kvalitních hotelů je v současnosti poměrně slušný. Nalézt dvoulůžkový pokoj za méně než 35 € by neměl být problém. Ceny jsou téměř vždy uvedeny v eurech a obvykle zahrnují i snídani. U jednolůžkových pokojů lze očekávat malou slevu. Během léta se doporučuje rezervovat si soukromé pokoje na pobřeží. Hostely (ubytovny) ve městech Tirana, Saranda, Berat a Gjirokastra si účtují 10–14 € za lůžka. Všechny pokoje zde mají bezplatný přístup k wi-fi. Co se týče vyhrazených kempů, je nabídka poněkud skromnější.

Cestování po Albánii

Mezi turisticky nejpopulárnější destinace v Albánii patří okouzlující Saranda, kde podél vody najdete krásný plážový bulvár s bary a restauracemi. Zhruba 30 minut jízdy od Sarandy leží Ksamil, kde na vás čekají některé z nejlepších pláží Evropy – s tyrkysovou vodou a bílým pískem. Mezi Sarandou a Dračí leží Dhërmi a Himara, nádherná místa s pěknými plážemi. Další oblíbenou destinací je hlavní město Tirana s rušným nočním životem a docela jinou atmosférou, než jakou nabízí jih země.

Drač – perla Albánie

Turisté také často jezdí do Drače, nejstaršího a druhého největšího města Albánie. Význačný přístav na východním pobřeží Jaderského moře leží asi 30 km západně od Tirany. Je moderní a zároveň má přitažlivou starobylou atmosféru. Překypuje pozůstatky římského a byzantského dědictví. Prohlédnout si lze např. ruiny největšího albánského amfiteátru, kde je také kaple s úchvatnými nástěnnými mozaikami světců. Mezi další působivé pamětihodnosti patří hrad Drač (sestávající z jediné věže a zdi) a královská vila na vrcholku kopce. Milovníci kultury a historie by si neměli nechat ujít návštěvu největšího archeologického muzea v Albánii. Kdo zatouží po odpočinku, může si dopřát zaslouženou relaxaci na více než 10 km dlouhé městské pláži.

Albánie - zájezdy od 11 329 Kč

Nejnovější recenze Albánie

Celkem: 8 Mohu jen doporučit. Albánie je krásná, rozmanitá země. Přijdou si zde na své milovníci přírody, turistiky i ten, kdo si chce odpočinout u...

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Mohu jen doporučit. Albánie je krásná, rozmanitá země. Přijdou si zde na své milovníci přírody, turistiky i ten, kdo si chce odpočinout u moře. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v moderním hotelu, pokoje čisté, každý den ( včetně víkendů) probíhal úklid, výměna ručníků, doplnění sprchových gelů a šamponů. K dispozici byl i hřeben, přezůvky.

Strava
Strava rozmanitá, plno sýrů, zeleniny, ovoce, ryb, nápojů, pizzy, pečiva, dezertů.

Pláž
Pláž čistá, dobře dostupná, lehátek dostatek.

Jitka P., 28.09.2022, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2022
Oblast: Albánie Albánie, Albánská riviéra, Hotel: Grand Blue Fafa

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Celkový dojem kompletně celé dovolené bych hodnotila takovým průměrem. Díky výletům které nám nabídl CK by se jinak v zemi takřka nedalo...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem kompletně celé dovolené bych hodnotila takovým průměrem. Díky výletům které nám nabídl CK by se jinak v zemi takřka nedalo co dělat. Bohužel nám nevyšlo ani to počasí za co nikdo nemůže. Hodně mě zklamalo i celkové prostředí země všude nepořádek. Málo stánku suvenýrů v okolí hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování hodnotím velmi kladně, až teda na zmatky v první příjezdový den, kdy náš pokoj dal hotel někomu jinému a tudíž už v pokoji někdo byl což bylo pro mě celkově blbá situace. Ještě si dotyčný hledal věci které tam původně nechal. Takže v čisté povlečené posteli která byla nachystana pro nás uz nekdo sedel a to bylo pro mě velmi nepříjemný zážitek. Okolí hotelu taky teda katastrofa všude odpadky bordel a nepořádek.

Strava
Stravu hodnotím velmi kladně jelikož si tam každý vybral na co měl chuť. Obsluha byla velmi vždy rychlá a použité talíře vždy rychle odstranila. Co mi tam teda osobně chybělo bylo kakao na snídani. A bylo taky docela nepříjemné i to že vždy byla jídelna plná lidi takže nešlo slyšet vlastního slova.

Služby hotelu
Služby hotelu za mě teda super, užili jsme si i hotelové spa kde teda bylo vcelku dost prelidněno ale i tak to na mě působilo jako celkově příjemné prostředí. Co mi teda trosku vadilo ze nejsou všude rozmístěny barely z vodou, to mi dost vadilo ze byly vlastně hlavně u jídla kde není otevřené nonstop. Mohl by mít hotel i na každém patře hotelu barel s vodou aby si lidé mohli načepovat i v noci.

Pláž
Pláž byla vždy čistá, hotel se o ni moc hezky staral ale pokud projdete dal za naší pláž kolem moře tak na pláži nepořádek a odpadky, plno toulavých psů kteří neměli přístup ani k misce vodě a trošku granulí. Působilo to na mě hrozně špatným a smutným dojmem.

Magdaléna Sziláková, 26.09.2022, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2022
Oblast: Albánie Albánie, Albánská riviéra, Hotel: Grand Blue Fafa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 9.2 Libílo se nám ,ubytování bylo skvělé jídlo také.

 • 9.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Libílo se nám ,ubytování bylo skvělé jídlo také. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost.

Strava
Strava byla vhodná a výborná.

Služby hotelu
Služby v hotelu byly skvělé a personál obsluhoval na jedničku.

Pláž
Pláž se nám líbila, moře pěkné.

Jaroslava Kocurová, 23.09.2022, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2022
Oblast: Albánie Albánie, Durrës, Hotel: Royal G

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.8 Celkový dojem z dovolené je perfektní, nedá se toho mnoho vytknout. Příjemný a velice ochotný personál, skvělé umístění hotelu a krásně...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené je perfektní, nedá se toho mnoho vytknout. Příjemný a velice ochotný personál, skvělé umístění hotelu a krásně architektonicky vyřešené části jídelny, bazénů, vše příjemně v dosahu. Určitě bych toto místo doporučila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je téměř nový, takže pokoje jsou velice pěkné. Jen jedna maličkost se stala hned při příjezdu, a to že po úklidu zůstalo otevřené okno a v pokoji byly komáři. Kromě toho že jsme je začali hned likvidovat, personál se snažil být nápomocný a slečna z recepce donesla odpuzovač do zásuvky. Úklid pokojů fungoval skvěle, často stíraná podlaha, výměna ručníků a doplňování toaletního papíru. Plusem je, že klimatizace je v ceně pokoje.

Strava
Co se týká stravy - první dva dny nadšení, pak ale zjištění, že maso bývá dost suché a tuhé, jak hovězí, vepřové i kuřecí. Je k nim velké množství omáček a dipů, tak se tento nedostatek dá trošku eliminovat. Ryby sice každý den, ale v naprosté většině hodně s kostmi. Výborné filety zapečené v zálivce byly jen jednou, jinak suchá ryba naporcovaná od ocasu k hlavě.

Vše ale určitě kompenzuje velké množství zeleniny, zeleninových salátů a ovoce, výborné moučníky, káva, vína, džusy, vše k dispozici v rámci all inclusive.

Služby hotelu
Co musím vyzdvihnout jako veliký bonus je osušková karta, na kterou si můžete každý den vyzvednout na pláž čistou osušku a večer ji zase vrátit, takže máte den co den na pláž čistou. Neměli jsme na nic žádné zvláštní požadavky, takže mi připadalo, že všechno funguje bezproblémově, o cokoli člověk požádal, personál byl vždy vstřícný. Poslední den jsme chtěli využít late check-out a slečna na recepci, ačkoli říkala, že je to problém, že hotel je plný, hledala hledala, až našla.

Pláž
Lehátka a slunečníky jsou zahrnuty v ceně, což je příjemný luxus, a je jich na pláži dostatek. Pán, který je rovná, a uklízí pláž od případných odpadků. To, že lidi jsou schopni nechávat v písku oharky od cigaret je jiná kapitola, to neuklidíš, zapadá je písek a děti je vyhrabou. Pláž pěkná, písečná s drtkem oblázků na pobřeží. Boty do vody rozhodně nejsou potřeba, ve vodě písek přímo hladí nohy. Dno nespadá rychle do moře, takže je pláž vhodná i pro děti.

Ludmila Krejčová, 23.09.2022, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2022
Oblast: Albánie Albánie, Albánská riviéra, Hotel: Sandy Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Nelitujeme že jsme sem jely, byly jsme naprosto spokojené. Až na nějaké drobné nedostatky ze strany delegátů.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nelitujeme že jsme sem jely, byly jsme naprosto spokojené. Až na nějaké drobné nedostatky ze strany delegátů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo skvělé. Čisté pokoje, povlečení i ručníky.

Strava
Strava naprosto dokonalá, velký výběr masa, salátů, sladkostí.

Služby hotelu
Personál hotelu, ale i jídelny a ostatních prostorů velice milý a ochotný.

Pláž
Pláže byly čisté, lehátka k dispozici stále. I na konci sezóny tam bylo dost lidí a hlavně malých dětí pro které měli animátoři každý den zajímavý program.

Anonym, 22.09.2022, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2022
Oblast: Albánie Albánie, Albánská riviéra, Hotel: Grand Blue Fafa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Albánie