Albánie Albánie

Oficiální název: Albánská republika
Hlavní město: Tirana
Státní zřízení: parlamentní republika
Náboženství: islám 50 %, albánské ortodoxní křesťanství 35 %, římskokatolické křesťanství 10 %
Úřední jazyk: albánština
Časový posun: GMT +1 hodina (+2 hodiny v létě)

Lokality v Albánii

Albánie - zájezdy od 850 Kč

O ALBÁNII


Albánie je převážně hornatou zemí. Pobřežní nížiny přecházejí velmi prudce v páteřní horské pásmo SZ-JV směru. Albánské hory patří do dvou horských systémů - severní část k Dinárkým Alpám (které přesahují z jugoslávské republiky Černá Hora), jižní část k pohoří Pindus pokračující dále na území Řecka. Nejvyšší horou Albánie je Korab (2764 m).

Nejdelší albánskou řekou je Drin, pramenící v Srbsku. Dalšími významnými řekami jsou Seman a Škumbin. Řeky mají převážně horský charakter, protékají hlubokými údolími a stržemi. Díky morfologii je velmi vhodné jejich využití pro výrobu elektrické energie.

Klimatické podmínky závisí zejména na nadmořské výšce. Pobřežní nížiny mají téměř středomořské klima se suchými horkými léty, zimy jsou deštivé, mírné. Pro horské oblasti je obecně typické vysoké množství sněhových či dešťových srážek, často s bouřkami.

Albánie - zájezdy od 850 Kč

Nejnovější recenze Albánie

Celkem: 6,8 Hotel velmi pěkný ,pokoj prostorný . Nebyl žádný problém . Na pláži Dračská riviéra jsem byla již 3x . V tomto hotelu 1x, 2x v hotelu...

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel velmi pěkný ,pokoj prostorný . Nebyl žádný problém . Na pláži Dračská riviéra jsem byla již 3x . V tomto hotelu 1x, 2x v hotelu Albania Star .Albánci se v oblasti turistiky teprve učí. Jsou schopni od jedné sezony do druhé zde postavit nový hotel. Před pár roky na této pláži nebylo skoro nic,staví ukrutnou rychlostí. Strašně mě baví jejich vzdor proti bývalému režimu :vlastnit jakékoliv auto značky Mercedes . Tolik boxů na mytí aut jsem nikdy neviděla. Člověk musí počítat s tím,jak těžce se zde žilo a mimo pobřeží stále žije(negramotnost atd.)Člověk musí být k této zemi tolerantní,zato jsou zde krásné výlety např. Apollonie a jiné . voda v tomto hotelu ,ani v žádném jiném ,není pro nás středoevropany pitná . Takže doporučuji kupovat vodu balenou i na čistění zoubků. Kolem hotelu je pořádek, o kousek dál už ne. Ale to samé je i v Řecku. Všude kolem hotelů jsou malé obchůdky ,kde můžete platit i eurem ,není nutné si měnit leky. Nemají problém ,berou eura vrací leky ,taky co potom s leky,které v ČR nikde nesměníte. Je zde velmi levno. turisté se sem teprve učí jezdit. Ale bylo zde i jedno negativum a to,že ,vedou splašky pod pískem do moře. V noci byla velká bouřka ,která tento kanál odkryla . Za časného rána ho urychleně zaměstnanci zahrabávali. Každý rok,z těch tří ,jsem zaznamenala u několika hostů střevní potíže. Bohužel poslední rok i já. Taková jednodenni záležitost.Doporučuji něco proti zvracení atd. I přes tento malý nepř. zážitek doporučuji. Tato země opravdu za to stojí . Zobrazit celou recenzi

Anonym, 16.03.2018, Datum pobytu: 29.8. - 5.9.2017
Oblast: Albánie Albánie, Dürres, Hotel: Rinia

Byla tato recenze užitečná? Ano (9) Ne (0)

6 fotografií

Celkem: 2 hotova katastrofa nikdy viac.

 • 2,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 3 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
hotova katastrofa nikdy viac. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
to sa ako tak dalo zvladnut

Strava
hnus

Služby hotelu
nič moc

Pláž
špinava

Anonym, 09.03.2018
Oblast: Albánie Albánie, Hotel: Rafaelo

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (2)

Celkem: 8 Celková pohoda

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celková pohoda Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba čistá ale malá kúpeľňa

Strava
Dobrá dalo sa stále niečo vybrať

Služby hotelu
Personál veľmi ochotný a slušný

Pláž
Pláž udržiavana a prípustná len pre ubytovanich

Voda čistá ale dno bačorina

Pavol K., 14.11.2017, Datum pobytu: 28.8. - 4.9.2017
Oblast: Albánie Albánie, Dürres, Hotel: Vivas

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (1)

Celkem: 3,8 Při výběru této destinace a tohoto hotelu jsme uvěřily pozitivním recenzím, kterých bylo více, než těch negativních. Pravdivé byly...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 1 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Při výběru této destinace a tohoto hotelu jsme uvěřily pozitivním recenzím, kterých bylo více, než těch negativních. Pravdivé byly bohužel ty negativní! Nechápu, kdo ty pozitivní recenze píše?! To může napsat snad jenom někdo, kdo je poprvé v životě u moře a nic hezčího ještě neviděl či nezažil - to je ale v dnešní době, kdy lidé hodně cestují, už skoro vzácné. Nebo si je snad píšou cestovní kanceláře, aby prodaly? Nejsme obě nijak zvlášť náročné, povětšinou se spokojíme se slušným průměrem, ale tohle bylo i na nás moc.

Hotel Leonardo kvalitou ani cenou v žádném případě neodpovídá uváděné kategorii 4*, maximálně snad tak 3*. Okolí velmi neutěšené, hotel stojí přímo u rušné dálnice (hlavní pobřežní magistrály) s velkým provozem, která je z obou stran ještě lemována vedlejší silnicí, pokoje orientované na tuto stranu musí být opravdu zážitek... Cesty a uličky v okolí hotelu a vlastně v celém našem "středisku" až na malé výjimky prašné, s výmoly, minimum vegetace a zeleně - povětšinou ubohé, zaschlé a zaprášené, nic, co by oko potěšilo... Večerní procházka možná pouze po pláži, kde je taková "udupaná dálnice" se stánky prodejců, tam všichni korzují, protože jinam není kam jít, pochmurné neosvětlené a prašné uličky mezi jednotlivými hotely a ubytovacími objekty k tomu opravdu nelákají.

Největším zklamáním bylo ale špinavé moře!!! Viz bližší informace pod bodem "Pláž". Ostatní by nám tak nevadilo, kdyby alespoň moře stálo za to!

Nejsvětlejším bodem byl fakultativní celodenní výlet do historického města Berat, moc pěkný zážitek, velmi chválíme i práci průvodce (Janko).

Do oblasti Durres už bychom ale na dovolenou nikdy nejely. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Připlatily jsme si pokoj s balkónem. Náš pokoj byl naštěstí jeden z těch renovovaných, takže celkem slušný (pouze část pokojů v hotelu je renovovaná, úroveň nerenovovaných pokojů byla dle vyjádření jiných ubytovaných hostů velmi špatná), výhled z pokoje neutěšený. Úklid průměrný. Klimatizace v ceně, fungovala dobře.

Strava
Strava povětšinou chutná, často dost kořeněná, vždy jsme si něco vybraly, ale po několika dnech už nám nedělala moc dobře. Kladně hodnotíme dostatek ovoce, většinou vodní či žlutý meloun, občas navíc i další druhy (hroznové víno, peckové ovoce apod.). Dostatek vody v malých plastových lahvích nebo bylo možno si natočit z velkého plastového kontejneru. Nejhorší byly nápoje u snídaně - čaj pouze z rozpustného umělého prášku zalitý horkou vodou (nechutný, nedalo se pít!), káva také vůbec nechutnala. U hotelu kategorie 4* by člověk očekával výběr ze sáčkových čajů, které si zalije horkou vodou a vyluhuje. Zmrzliny "umělohmotné" chuti a většinou přeslazené. Místní alkoholické nápoje (s výjimkou piva) pouze pro otrlé.

Služby hotelu
Kromě stravy a ubytování jsme žádné další služby nevyužívaly. Velmi nás však zarazilo chování číšníků v jídelně - chovali se jako roboti, naprosto bez emocí a reakcí, bez pozdravu (dokonce i bez odpovědi na pozdrav), bez úsměvu, bez očního kontaktu, když sklízeli nádobí ze stolu, vůbec se na hosty nepodívali, na poděkování nereagovali, velmi divné! Další Češi a Slováci z našeho letadla, s nimiž jsme mluvily na výletě, měli z jiných hotelů stejnou zkušenost.

Pláž
Z hotelu na pláž velmi blízko, pro hotelové hosty vyhrazená zóna s lehátky, bohužel přímo u věčně prázdného plážového baru, kde po celý den s několika přestávkami vyřvávala neskutečně hlasitá hudba, mnohdy tak hlasitá, až lehátka přímo vibrovala, nebylo před tím úniku, protože jinam (tj. mimo tuto pro hotel Leonardo vyhrazenou zónu) se uložit nesmíte, hlídači ostatních zón vás vyhodí, toto považujeme za totálně bezohledné, nepřijely jsme přece na diskotéku, ale na klidnou dovolenou k moři. Počet lehátek byl v porovnání s kapacitou hotelu nedostatečný, lehátka neskutečně špinavá a zanedbaná, částečně polámaná, vždy plná písku, to platilo i o stolečcích pod slunečníky - hoch, který se o vymezený úsek pláže měl starat, na to kašlal a celý den se někde poflakoval, kdyby alespoň kvečeru vzal do ruky smetáček a smetl z lehátek a stolečků písek!

Pláž špinavá, neudržovaná, s povalujícími se odpadky, nikdo ji neuklízel, posbírala jsem alespoň skleněné střepy, aby se nikdo nezranil.

Moře velmi špinavé!!! Plovoucí trávy, odpadky, většinou plastové, ale dokonce i skleněné střepy, voda zkarbovaná, promíchaná s pískem. Ve vodě občas plavalo i něco, co připomínalo lidské exkrementy.

Alena Brunová, 13.11.2017, Datum pobytu: 7.8. - 14.8.2017
Oblast: Albánie Albánie, Dürres, Hotel: Leonardo

Byla tato recenze užitečná? Ano (16) Ne (8)

Celkem: 7 Na Albánii

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Na Albánii Zobrazit celou recenzi

Anonym, 23.10.2017, Datum pobytu: 17.8. - 24.8.2017
Oblast: Albánie Albánie, Dürres, Hotel: Marika

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (6)

Všechny recenze Albánie

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622

string(14) "smartPixelCode"
NULL