Albánie - Durrës Albánie

 • Popis

  Jedno z nejstarších evropských měst Dürres založili řečtí osadníci již v 7. století před naším letopočtem. Po několika staletích ho uchvátili Římané a v letech 1914 – 1918 byl Dürres hlavním městem Albánie. Dnes je nejvýznamnějším albánským přístavem a obchodním centrem. Leží na východním pobřeží Jaderského moře asi 30 kilometrů západně od Tirany. Jeho pobřeží lemují vyhledávané písečné pláže a promenády, kde se ozývá balkánská dechovka až do ranních hodin. Dürres je plný kontrastů. S historickým centrem sousedí moderní přístav, vedle pláže si prohlédnete oddychovou základnu KFOR s molem z trosek betonových bunkrů a drobné domky starousedlíků vypadají jako trpaslíci ve srovnání s výškovými budovami na pláži. Mnohé historické zvraty zanechaly nesmazatelnou stopu na tváři města. Římský amfiteátr z 2. století pojal ve své době až 15 000 diváků. Z byzantské éry pochází kostelík s mozaikou v areálu amfiteátru a městské hradby. Na kopci nad městem stojí palác tureckého krále Ahmeda Zogu a památkou na Turky je také mešita Fatih. Za návštěvu stojí nové archeologické muzeum s nálezy z antických dob a etnografické muzeum mapující život a zvyky Albánců. Dnešní Dürres se pomalu proměňuje na letní dovolenkovou destinaci s písečnými plážemi, luxusními hotely a příjemnými restauracemi.

Nejnovější recenze Albánie - Durrës

Celkem: 6 nic moc

 • 8 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
nic moc Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobre

Strava
strava byla chuda

Služby hotelu
prumer

Pláž
moře dobre plaž dobra lehatka dobre

Vladislav Buneš, 21.10.2022, Datum pobytu: 21.8. - 28.8.2022
Oblast: Albánie Albánie, Durrës, Hotel: Rinia 2

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.2 Libílo se nám ,ubytování bylo skvělé jídlo také.

 • 9.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Libílo se nám ,ubytování bylo skvělé jídlo také. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost.

Strava
Strava byla vhodná a výborná.

Služby hotelu
Služby v hotelu byly skvělé a personál obsluhoval na jedničku.

Pláž
Pláž se nám líbila, moře pěkné.

Jaroslava Kocurová, 23.09.2022, Datum pobytu: 11.9. - 18.9.2022
Oblast: Albánie Albánie, Durrës, Hotel: Royal G

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6.2 Hotel je nový, nádherný a pěkně vybavený. Okolí hotelu je neatraktivní, neudržované stavby, nepořádek, skládky, toulaví psi, žebrající...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je nový, nádherný a pěkně vybavený. Okolí hotelu je neatraktivní, neudržované stavby, nepořádek, skládky, toulaví psi, žebrající děti. U bazénu je pouze jedna řada lehátek k sezení která jsou stále obsazená. Je to zde stísněně protože sedíte v plavkách mezi hosty a la carte restaurace. Platící hosté z venčí jsou preferováni a je o ně náležitě postaráno a to i na úkor ubytovaných. Těsně za bazénem je hlavní místní promenádová komunikace. Veškeré nápoje all inclusive jsou velmi nízké kvality a to i nealko, řekl bych nepitelné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje poměrně velké, moderně zařízené. Balkóny absolutně bez soukromí, blízko u sebe, díky proskleným zábradlím ale hezký výhled na moře.

Strava
Slávky a ryby dobře připravené, čerstvé ovoce, zelenina, výběr salátů. Omáčky chutné. Každý den grilované maso, bohužel propečené do bezvědomí - totálně usušené. Svačina v 17 hod. denně pizza, ovoce a dezerty bez obměny. Celkový dojem kazí obsluhující neorganizovaný neodborný personál, neustále odnášeli nedojedené jídlo a jeden obsluhoval hosty s párátkem v ústech.

Služby hotelu
Každý den byly na recepci připravené velké ručníky na pláž. Milé recepční. Nebylo možné ponechat si pokoj při pozdním odjezdu ani za příplatek. Hotel nemá místnost k převlečení ani sprchu, osprchovat se musíte na pláži a převléci na WC. Není zde ani místnost na zavazadla, takže při střídaní se kufry povalují kolem recepce. Na to mohli v novém hotelu kde se zjevně nešetřilo myslet.

Pláž
Pláž všude písek, lehátek a slunečníků dostatek, vše uklizeno každý den. Moře spíše kalné díky větru, foukalo tak 50 % dovolené. Mezi pláží a hotelem je hlavní místní široká promenáda.

Tomáš M., 17.09.2022, Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2022
Oblast: Albánie Albánie, Durrës, Hotel: Epidamn White Sensation

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

hotel 5 fotografií

Celkem: 9.2 Byli jsme spokojeni s ubytováním, čistotou i úklidem pokoje.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni s ubytováním, čistotou i úklidem pokoje. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté a každý den uklizený pokoj, milí zaměstnanci.

Strava
Dobrá, chutná, hodně ovoce a zeleniny.

Služby hotelu
Služby hotelu na dobré úrovni.

Pláž
Pláž jen přes cestu, lehátka dostupná, volná, méně lidí na pláži i v moři, čistá, možnost košů na odpadky.

Zdeňka Babyrádová, 16.09.2022, Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2022
Oblast: Albánie Albánie, Durrës, Hotel: Besani

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 5.4 Albánie podle očekávání. Trochu zaostalé, ale s příznivými cenami.

 • 5.5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Albánie podle očekávání. Trochu zaostalé, ale s příznivými cenami. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj super, čisto. Při vstupu na balkon už jsem se raději obouval (špinavý a neudržovaný beton), navíc společný průchozí balkon pro tři pokoje - ale jen u nás v nejvyšším patře. V nižších patrech byly samostatné balkony

Když jsme chtěli odělené postele, tak to nešlo.

Strava
Jednoduchá s malým výběrem, ale velmi chutná strava. V podstatě ob den byly k večeři plody moře ve výběru, který jsem nikdy na dovolené při jednom jídle neviděl (krevety, mušle, chobotničky, kalamáry, ryby, tuňákový salát). Ovšem pro toho, kdo tyto věci náhodou nejí, velká smůla. Nic jiného nebylo.

All inclusive slabé.

Služby hotelu
Nic moc, žádné animace, nic nadstandardního.

Pláž
100 m od hotelu, přístup mezi domy nic moc, ale lehátka zdarma, bar na pláži a pro hotelový úsek pláže trvalá pracovní síla na úklid pláže i lehátek, zároveň obsluha u baru. Ale když člověk ráno přišel, bylo srovnáno a čisto. Přístup do vody velmi vhodný pro malé děti (oproti hotelu, který se o děti nestará vůbec - bazén bez brouzdaliště, žádné dětské hřiště, žádné animace). 50 m vodfy po kotníky až po kolena, pak sto metrů po pás. Než se člověk potopí celý, ujde asi čtvrt kilometru.

Vlastimil Zahrádka, 15.09.2022, Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2022
Oblast: Albánie Albánie, Durrës, Hotel: Germany

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Albánie - Durrës