Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/nepal/cestovani/covid_19.html

Nepál dovolená a zájezdy

Nepál je krajem vysokých hor a svěžích nížin. V mystickém království možná žije i tajemný yetti. S jistotou lze říct, že Nepál je domovem ohromného množství etnických skupin a zemí nádherných chrámů i pagod. Nabízí velké množství zážitků, od túry do Himalájí přes vzrušující rafting na řece až po dobrodružství v tropické džungli.

Nejlépe hodnocené hotely v Nepálu

Poznejte Nepál na vlastní kůži

Nepál přitahuje zejména milovníky outdoorových aktivit a horských výšlapů. Do Himalájí se však mohou vydat i sportovně naladění nadšenci, nejen profesionální horolezci. Nacházejí se tu také snazší stezky s jednoduchými vytápěnými ubytovacími zařízeními. Nepálské řeky lákají na rafting či kayaking. Kdo raději obdivuje přírodu, měl by zamířit do Národního parku Chitwan na jihu.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Nepál mapa

Klima a počasí v Nepálu

V Nepálu najdete různá klimatická pásma od subtropického po arktické a neuvěřitelnou směsici ekosystémů, od džungle přes zalesněné kopce a údolí až po krajinu zvrásněnou velehorami. Tam bývají drsné zimy a nevyzpytatelné počasí.

 

Na jihu ale teploty od března do června rostou a zemi občas svlaží přeháňky. Od června do srpna přicházejí monzunové deště. Na podzim a v zimě jsou zde teploty příjemné.

Cestovatelský magazín