Nepál Nepál

Oficiální název: Nepálské království
Hlavní město: Káthmándú
Státní zřízení: Federativní demokratická republika
Náboženství: hinduisté
Úřední jazyk: nepálština psaná dévanágarským písmem, ve velkých městech se lze domluvit také anglicky
Časový posun: + 5:45 hodin

Lokality v Nepálu

Nepál - zájezdy od 41 819 Kč

O NEPÁLU


V Nepálu najdete různá klimatická pásma od subtropického k arktickému podnebnému pásu s neuvěřitelnou směsicí různých ekosystémů, od džungle přes zalesněné kopce a údolí s rychle tekoucími řekami až po krajinu zvrásněnou ohromnými velehorami. Ve spojitosti s přírodními podmínkami se rozvíjela také místní kultura a civilizace. Dodnes se tu nachází více jak 70 různých etnických skupin s mnoha jazyky a dialekty.

Nepál - kraj vysokých hor a nížinných kotlin. Domov orlů, nosorožců a možná i tajemného yettiho. Země buddhistických čhörtenů i hinduistických svatyň. Mystické království, které dynastie ministerských předsedů Ránů až zcela donedávna udržovala ve středověku.

O tomto malém himalájském království Nepálu už bylo vyřčeno tolik chvály, že lze jen těžko vymyslet něco originálního o vší té nádheře, chrámech a pagodách, sněhem pokrytých Himalájích, Yetim. Je to ve skutečnosti země ohromující množstvím různorodých etnických skupin, kombinací věčného sněhu a tropického jihu, to vše doplňuje perfektní architektura, umění a kultura. Nepál je snad jedinou zemí na světě, která může nabídnout každému návštěvníkovi tolik možností. Pro dobrodružné lidi je zde množství tras do nepálských Himalájí k provozování trekkingu a horolezectví. Vzrušující rafting lze provozovat v bílých vodách řek napájených tajícím sněhem z himalájských vrcholů. Jedinečným zážitkem může být jízda na slonu v tropické džungli, pozorování různých druhů zvířat, líných nosorožců a krokodýlů či leopardů a tygrů. Vysoké pagody fascinujícího stavebního slohu a uměleckého zpracování zároveň s původními královskými paláci si snadno získají srdce návštěvníků milujících kulturu. Není divu, že po otevření hranic okolnímu světu v roce 1951 se stal Nepál jedním z nejvýznamnějších turistických cílů na světě.

Nepál - zájezdy od 41 819 Kč

Nejnovější recenze Nepál

Všechny recenze Nepál