Itálie - Apulská oblast (Puglia) Itálie

 • Popis

  Oblast Apulie se táhne od „ostruhy“ (poloostrov Gargáno) až po „podpatek“ italské boty (poloostrov Salento). Zdejší křišťálově průzračné moře je považováno za nejkrásnější v Evropě. Ne náhodou se většina letovisek, zejména v oblasti Salenta, těší mezinárodnímu ohodnocení Bandiera Blu - modrá vlajka, která znamená nejčistší moře Itálie. Apulie je často nazývána regionem dvou moří, neboť na východě je omývána Jaderským a na západě Jónským mořem, které je proslulé svými léčebnými účinky.

Nejnovější recenze Itálie - Apulská oblast (Puglia)

10.09.2014 - Aneta N. - Přečteno: - Datum pobytu: 29.8. - 7.9.2014

 • Celkem: 9,5
 • 9 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásný apartmán, pláže a okolí. Byla jsem velmi mile překvapena. Určitě doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Villa Belvedere, Apulská oblast (Puglia), Itálie Aneta N. 2014-09-10 9.5 1 10 Residence Villa BELVEDERE

27.07.2014 - Anonym - Přečteno: 129×

 • Celkem: 10
 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pravdepodobně nejhezší pláže a moře v rámci celé Itálie. Tak čisté, nádherné moře i pláže jsem viděla snad jen na Sardínii. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Naprostá spokojenost , ubytování v novém, čistém a útulném prostředí v blízkosti městské pláže , která byla velice příjemná, vhodná i pro malé děti.

Pláž
Navštívila jsem více pláží v okolí Otranta, všechny jsou opravdu úžasné, není co jim vytknout.

Villa Belvedere, Apulská oblast (Puglia), Itálie Anonym 2014-07-27 10 1 10 Villa Belvedere

24.07.2014 - Anonym - Přečteno: 101× - Datum pobytu: 11.7. - 20.7.2014

 • Celkem: 9,8
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pobyt v hotelu Pineta byl velice příjemný. Ubytování i strava naprosto vynikající, stejně tak pláž a moře. Víc jsem se rozepsal níže.

Z obecných věcí je Gargáno již více "Jiho-Italské". Domorodci téměř nehovoří jinak než Italsky. Pokud by někdo chtěl jet na výlet "na sebe", musí počítat s tím, že autobusy jedou tři za sebou a pak 4 hodiny nic, apod. Ideálně je dopředu se podívat např. na ferroviedelgargano.com, kde jsou alespoň nějaké "jízdní řády". Lístek na autobus nelze koupit v autobuse. Dalším rysem, se kterým je třeba počítat, je siesta, tady od 14 do 17 hodin, kdy je většina obchodů zavřená (bary na pláži nikoliv). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování naprosto v pohodě. Na recepci byla téměř pořád paní původem z Česka, takže odpadla i nutnost komunikace mimo rodný jazyk. Pokoj čistý, v koupelně k dispozici ručníky, fén, sprchový gel, klimatizace s možností regulace podle chuti (nikoliv např. přes recepci).

Drobné mínus je lokalita ubytování. San Menaio je malá víska podél jedné hlavní cesty. Pokud někdo hledá zábavu nebo akční dovolenou, není to nic pro něj. Tato lokalita je klidná s cca 4 obchody. O něco více rušnější je to v oblasti nádraží (cca 1 km od hotelu), nicméně to znamená, že jsou tam cca 4 restaurace a jeden obchod. Kdo hledá promenádu s obchůdky, tak tady ji nenajde (diskotéky apod. už vůbec ne).

Strava
Strava v hotelu byla velmi dobrá. Měli jsme polopenzi. Snídaně kontinentální formou bufetu - spíše bohatší italská (pečivo, croissanty, jogurty, sýr, salám, med, džem, müsli). Večeře italská, výběr ze tří prvních chodů a tří druhých chodů. První chod byly většinou těstoviny na různé způsoby (vždy byla varianta s rajčatovou omáčkou, tj. pro "ne-milovníky" např. mořských plodů ideální varianta), případně možnost italské polévky (= spíše kaše, ale dobrá). Druhý chod zahrnoval jak studené varianty (variace sýra nebo např. mozarellu s rajčaty), tak teplé jako různě upravené maso a ve většině případů ryby (vynikající). Příloha byla servírovaná zvlášť formou bufetu (zelenina, hranolky apod.). Večeře končila dezertem (ovoce nebo také zmrzlina). Výběr byl i v češtině (s jednoduchým překladem). K dispozici byla i perlivá a neperlivá voda zdarma. Káva pak na baru v recepci za 1 EUR. V případě, že jsme jeli na večerní výlet, bylo možné jít místo večeře na oběd.

Strava mimo hotel byla taky vynikající. Pro českého turistu možná důležitá informace, pizza je jen k večeři (my ji měli ve večerním Vieste na výletě). Nejlepší zmrzlina byla vedle pláže asi 700 m od hotelu.

Služby hotelu
Hotel má vlastní bazén, nicméně ten jsme nevyužili, protože jsme raději chodili k moři. Do bazénu je nutná koupací čepice.

Pláž
Pláž byla asi 300 metrů po hlavní ulici od hotelu. Pláž se dělila na soukromé pláže hotelů a volnou pláž. Cca 50 m od vstupu na pláž byla pláž, kde měl hotel Pineta zamluvený "kousek"; plážový servis (2 lehátka + slunečník) stál 10 EUR na základě kartičky z hotelu. Plážový servis se dal koupit na každý den zvlášť. Na pláži je trošku ukrytá i sprcha vedle toalet, ale dalo se osprchovat i v den odjezdu (0,6 EUR za sprchování). Cca 200 m od vstupu na pláž začínala volná pláž téměř bez lidí. Kromě toho má hotel Pineta zamluvený plážový servis u hotelu Marechiaro (asi 1 km od hotelu), 6 EUR/den, ale nezkoušeli jsme. Na pláži byl rovněž restaurant s možností občerstvení.

Pláže jsou velké a písčité. Vstup do moře velice pozvolný. Na moři není žádný vlnolam, tj. každý den byly celkem vlny, někdy i silnější. Nicméně celkový dojem byl velice pozitivní.

Kdo se podívá na goole.maps, zjistí, že hned u pláže jsou vlakové koleje a hlavní cesta. Vlak na Gargánu jede jednou za dlouho a na pláži určitě neruší. Stejně tak cesta je sice hlavní, ale není až tak frekventovaná, takže jsme ji rovněž nevnímali.

Pineta, Apulská oblast (Puglia), Itálie Anonym 2014-07-24 9.8 1 10 Hotel PINETA, červenec 2014

23.07.2014 - Marta H. - Přečteno: 52× - Datum pobytu: 12.7. - 19.7.2014

 • Celkem: 8,6
 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Chýbali detské ihriská, detské centrá. Okolie nezodpovedalo podľa fotografií. Nulová vybavenosť okolia hotela (okrem bazéna). Chýbal kontakt s delegátkou. Videli sme ju jeden raz a vôbec sa nezaujímala o náš pobyt, výlety a pod. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V celku podľa predstáv.

Strava
Výborná.

Služby hotelu
Čistota ukážková - super chyžné. V pohode.

Pláž
Priemerná.

Pineta, Apulská oblast (Puglia), Itálie Marta H. 2014-07-23 8.6 1 10 Hotel PINETA

17.07.2014 - Josef G. - Přečteno: 60× - Datum pobytu: 5.7. - 12.7.2014

 • Celkem: 6
 • 7,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 3 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Lepsi prumer Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V blízkosti hlucny bar

Strava
Opakujici se snidane, mohl by byt vetsi vyber. Obedy a vecere vyborne, chutne.

Pláž
Na Gargano jsme cekali mnohem lepsi plaz-skalnate

Pineta, Apulská oblast (Puglia), Itálie Josef G. 2014-07-17 6 1 10 Pineta hotel

Všechny recenze Itálie - Apulská oblast (Puglia)

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800