Itálie - Apulská oblast (Puglia) Itálie

 • Popis

  Oblast Apulie se táhne od „ostruhy“ (poloostrov Gargáno) až po „podpatek“ italské boty (poloostrov Salento). Zdejší křišťálově průzračné moře je považováno za nejkrásnější v Evropě. Ne náhodou se většina letovisek, zejména v oblasti Salenta, těší mezinárodnímu ohodnocení Bandiera Blu - modrá vlajka, která znamená nejčistší moře Itálie. Apulie je často nazývána regionem dvou moří, neboť na východě je omývána Jaderským a na západě Jónským mořem, které je proslulé svými léčebnými účinky.

Nejnovější recenze Itálie - Apulská oblast (Puglia)

Celkem: 8 Velmi dlouhá cesta 1800 km. Příjemné městečko s možností výletů do okolí. Kousek od centra i obchodů.

 • 9 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dlouhá cesta 1800 km. Příjemné městečko s možností výletů do okolí. Kousek od centra i obchodů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorný, zřejmě rekonstruovaný apartmán (asi 85 m2 - takový 2+1), výborně vybavená kuchyně a slušně vybavené pokoje. Z 2. patra 100 schodů na pláž, která je přes ulici od rezidence.

Strava
vlastní

Služby hotelu
Oceňujeme parkování v oploceném areálu rezidence.

Pláž
Nádherně čistá voda. Pláž u rezidence malá, ale s vlnolamy - vnodné pro děti. Všechny veřejné pláže hned u pod silnicí.

Zdeněk S., 08.10.2014, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Apulská oblast (Puglia), Hotel:Villa Belvedere

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláž 4 fotografie

Villa Belvedere, Apulská oblast (Puglia), Itálie Zdeněk S. 2014-10-08 8 1 10 Residence Villa BELVEDERE

Celkem: 8 Byli jsme v Pinetě v polovině září, čili už po sezóně. Důsledkem čehož sice už nebyla otevřena zmrzlinářství a celkově obchody v okolí,...

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme v Pinetě v polovině září, čili už po sezóně. Důsledkem čehož sice už nebyla otevřena zmrzlinářství a celkově obchody v okolí, nicméně to bylo vynahrazeno klidem. Kupříkladu na pláži jsme byli v podstatě sami. Letovisko je hezké, ovšem úzké chodníky a v některých případech chybějící chodníky trochu znesnadňují procházky. Nejčastějším typem silnic jsou zde serpentiny, takže je potřeba poslouchat auta a chodit opatrně. Pokud jste zvyklí na městečka typu Bibione a líbí se vám tam, San Menaio pravděpodobně nebude pro vás. Zobrazit celou recenzi

Strava
Někdo tu kdysi v recenzi psal, že strava v Pinetě je jen o těstovinách a neexistenci příloh. Chtě nechtě musím souhlasit, přestože jsem si před zájezdem u této recenze klepal na čelo (přeci jen je to Itálie). Obvykle dostanete na výběr z tří předkrmů, které bývají prakticky vždy těstoviny na různé způsoby (například těstoviny s rajčatovou omáčkou, těstoviny s rybou v rajčatové omáčce, těstoviny se šunkou a smetanovou omáčkou). Z hlavních jídel pak už bývá na výběr například mezi rybou a kuřetem, rybou a vepřovým, rybou a hovězím, rybou a jinou rybou :D atd. Porce jsou poměrně malé, ale zato chutné. Přílohy si vybíráte formou bufetu, což vždy bývá různě smažená (grilovaná?) zelenina s olivovým olejem a vedle v míse je italský bílý chléb. Jako dezert často bývá čerstvé ovoce. Celkově jsem se stravou byl poměrně spokojen.

Služby hotelu
Hned na úvod nás mile překvapilo, že na recepci pracuje Češka, takže kdykoliv jsme měli nějaký problém, nemuseli jsme hned shánět delegátku, což bylo příjemné. Celkově byl personál hotelu velmi sympatický a ochotný. Součástí služeb hotelu je i vířivka s bazénem, který už nicméně v půlce září nebyl udržován, takže už nám trošku zelenal. :) Dále tenisový kurt, který jsme ale nezkoušeli, a také hotel na jednom z billboardů ve městečku sliboval posilovnu, když jsme se na ni ale ptali, řekli nám, že to zkoušeli, ale už ji nemají. V hotelu je k dispozici i Wi-Fi, signál na pokojích je ale poměrně žalostný (přes mobil, s notebookem s integrovaným wi-fi adaptérem to bude patrně lepší). Podle názvů přístupových bodů jsem pochopil, že routery jsou umístěny na recepci, v prvním patře a třetí patře. Škoda, že jsme bydleli v druhém. :) Přesto jsem se i přes telefon zvládnul v určitých místech pokoje umístěného na konci chodby připojit. Na vyzvednutí emailů a nějaký ten mobilní chat stačí, třeba s YouTubkem ale nepočítejte. Rychlost internetu se pohybovala mezi 70 - 150 kB/s. V hotelu je také výtah, což jistě ocení starší lidé.

Pláž
Pláž byla od hotelu vzdálena cca 300 metrů, vycházelo nám to na necelých 5 minut chůze. Na pláži se co pár kroků nacházejí bary a kavárničky, v půlce září už ale byly všechny uzavřeny, takže pokud si chcete na pláži dávat Mojito a Gelato, raději v sezóně. K dispozici jsou také za poplatek lehátka se slunečníky, a to i mimo sezónu, cenu jsme si nicméně nezjišťovali a leželi jsme na dekách na písku. Sestup v moři je velmi, velmi mírný (při mých 177cm jsem musel ujít odhadem 20 metrů než se mi voda dostala po pás), takže můžete bez obav nechat ve vodě ráchat i děti. Čistotu vody hodnotím na jedničku, pláž hodnotit nemůžu, protože jsme byli týden po povodních, takže nevím, jak vypadá normálně. :)

Filip V., 25.09.2014, Datum pobytu: 12.9. - 21.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Apulská oblast (Puglia), Hotel:Pineta

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Pineta, Apulská oblast (Puglia), Itálie Filip V. 2014-09-25 8 1 10 Hotel PINETA

Celkem: 10 bylo to super!!!

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
bylo to super!!! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování,skvělé,prostorné,čistounké a krásně prorostlé zelení

Strava
stravovali jsme se na vlastní pěst, z obchůdky,marketami a restauracemi a byli jsme velmi spokojeni

Pláž
pláže jsou nádherné a čisté,prosrě,namá to chybu

Irma Čepicová, 17.09.2014, Datum pobytu: 5.9. - 14.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Apulská oblast (Puglia), Hotel:Villaggio San Lorenzo

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

pláž u Viesty 1 fotografie

Villaggio San Lorenzo, Apulská oblast (Puglia), Itálie Irma Čepicová 2014-09-17 10 1 10 San Lorenzo

Celkem: 5,4 Hezká, pohodová dovolená. Jen záplavy zašpinily moře, ale to se stane.

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 3 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hezká, pohodová dovolená. Jen záplavy zašpinily moře, ale to se stane. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl dostatečně velký. Vybavení kuchyně bylo vyhovující (lednice, sporák, nádobí). K dispozici byl zahradní nábytek, sušák, koště. Personál byl milý

Strava
Vlastní

Služby hotelu
2 dny před koncem našeho pobytu se přestal čistit bazén, což byla škoda vzhledem k tomu, že pláž byla po záplavách skoro nepoužitelná. Personál už v průběhu pobytu hotel postupně zavíral, balil věci, květiny...nepůsobilo to moc dobře.Klubová karta fungovala - mohli jsme hrát tenis, což bylo fajn.

Pláž
Pláž by za normálních okolností asi byla ok. Ale bohužel jsme přijeli po záplavách, takže v moři od Peschici až po Vieste byly tuny naplavené země a tím pádem moře špinavé jako kafe.

Anonym, 16.09.2014, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Apulská oblast (Puglia), Hotel:Mira

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Mira, Apulská oblast (Puglia), Itálie Anonym 2014-09-16 5.4 1 10 RESIDENCE MIRA

Celkem: 8,8 Dovolená byla krásná, cesta dlouhá, ale s tím se musí počítat :-)

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla krásná, cesta dlouhá, ale s tím se musí počítat :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj krásný, čistý, úklid každý den.

Strava
snídaně bufetové, večeře předkrmy bufetové a dva chody ( většinou každého chodu výběr z 3-4 možností ). U mě jídlo na jedničku.

Pláž
Čistá, prostě super

Iva Z., 16.09.2014, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2014
Oblast: Itálie Itálie, Apulská oblast (Puglia), Hotel:I Melograni

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

I Melograni, Apulská oblast (Puglia), Itálie Iva Z. 2014-09-16 8.8 1 10 HOTEL I MELOGRANI

Všechny recenze Itálie - Apulská oblast (Puglia)

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma Po - Ne 7-22 hod. 800 999 800