Itálie Itálie

Oficiální název: Italská republika
Hlavní město: Řím (Roma) - 2,8 milionu
Státní zřízení: pluralitní republika s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: 97% vyznává katolickou víru, 1,5% se hlásí k valdenské evangelické církvi, 1,5% muslimové a nedefinovaní
Úřední jazyk: italština, ale místní obyvatelstvo je zvyklé na němčinu nebo francouzštinu
Časový posun: středoevropský čas (SEČ)

Itálie - zájezdy od 149 Kč

O ITÁLII

Středoevropská klasika po italsku

Itálie, země temperamentních Italů a Italek. Země obklopená vlídným mořem, jež přináší lehký vánek. Téměř 1300 km táhnoucí se pás od severu k jihu nabízí prostor pro nepřeberné množství aktivit, výletů a návštěv za historií. Obvod státu vykresluje tvar boty, nejspíš proto, že právě Itálie byla tou oporou celé evropská civilizace při jejím vzniku. Monumentálnost na nás dýchá na každém kroku. Ať už jsme v italských Dolomitech či v Alpách tvořících přirozenou hranici s Francií, Švýcarskem, Slovinskem a Rakouskem nebo v Apeninském pohoří, které dalo název celému poloostrovu. Naše smeknutí si zaslouží "starověký" Řím, renesanční Florencie, romantické Benátky nebo Neapol krčící se pod majestátným Vesuvem. Místem pro relaxaci se pro nás může stát oblíbené Bibione či Rimini. Klid nám nabízí poloostrov Gargáno a jeho divoké pobřeží. Nezapomeňme na Sardinii, kterou omývá průzračně azurové moře.

Ráj gurmánů

Italská kuchyně je mezi školami vaření naprostou legendou. Vyniká lehkostí, pestrostí, chuťovou harmonií a navzdory tomu také úplnou jednoduchostí. Kdo by odolal nápaditým úpravám těstovin, originálně servírovaným salátům či světoznámé italské klasice v podobě pizzy? Základem italské gastronomie jsou vždy čerstvé suroviny a dodržování bezkonkurenčních tradičních receptur. A ochuzeni nebudete ani o sladké pokušení. Pro mlsné jazýčky jsou připraveny vynikající moučníky a chybět samozřejmě nesmí osvěžení v podobě pravé italské zmrzliny.

Italská metropole módy

Italové mají cit pro módu v krvi. Vždy mají přehled i o těch nejnovějších módních trendech, a aby také ne, když je z velké části sami přímo určují. Italský módní průmysl si od nepaměti udržuje čelní příčku v celosvětovém žebříčku tohoto odvětví. Klíčem k úspěchu je dokonalé snoubení klasických prvků s těmi extravagantnějšími. Výsledný dojem nikdy nepostrádá sebevědomí, ale zachovává si i noblesní eleganci. Tak jen do toho, nebojte se zkusit italský styl, ten totiž z módy jen tak nevyjde.

Itálie - zájezdy od 149 Kč

Nejnovější recenze Itálie

Celkem: 9,2 Lyžařské středisko Aprica, je hezké středisko pro všechny, byly jsme se vším spokojeni, jen je delší cesta od dálnice do města, cca 2h,...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Lyžařské středisko Aprica, je hezké středisko pro všechny, byly jsme se vším spokojeni, jen je delší cesta od dálnice do města, cca 2h, serpentýny, takže kdo je nemá rád, ať raději zvolí jiné bližší středisko Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hezké ubytování, čisté, v okolí restaurace bary a supermarket.

Strava
Dobrá

Sjezdovky
Sjezdovky byly vzdáleny cca 200m od hotelu, dobře přístupné, po silnici, byly dobré, hezky upravené, černá super, jen jsme bohužel měly smůlu na sníh, toho moc nebylo, pouze na sjezdovkách mimo vůbec.

Monika M., 18.01.2019, Datum pobytu: 10.1. - 15.1.2019
Oblast: Itálie Itálie, Aprica, Hotel: Urri (Aprica)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Dovolená se nám velice líbila.

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená se nám velice líbila. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 17.01.2019, Datum pobytu: 7.1. - 13.1.2019
Oblast: Itálie Itálie, Aprica, Hotel: Arisch

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,4 Výborná lyžařská lokalita. Velmi mnoho středisek v blízkosti.

 • 5,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Výborná lyžařská lokalita. Velmi mnoho středisek v blízkosti. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je již starší, ale čistý, funkční a dostatečně vybavený. Jediný problém je, že pokojské přijdou uklízet pokoj již v 8:30, což je nepříjemné.

Strava
Velmi špatná. Jídlo v hotelu zdaleka nenaplnilo očekávání. Večeře formou bufetu s velkým výběrem, ale vše je studené již na začátku. Kvalita nedostatečná.

Služby hotelu
V hotelu je bazén a vířivka k dispozici. Lyžárna v suterénu včetně vysoušeče lyžařských bot.

Jakub, 17.01.2019, Datum pobytu: 9.1. - 14.1.2019
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Principe Marmolada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Příjemně strávená dovolená v tomto hotelu, není co vytknout.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemně strávená dovolená v tomto hotelu, není co vytknout. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní jsme byli přímo v pokoji v krásně zelené zahradě, pokoje čisté, všude byl celkově klid a pohoda.

Strava
Stravování bylo jedním slovem úžasné. Každý den byly bohaté snídaně,vynikající croissanty,káva, obědy formou rautu a servírované večeře o 3 chodech měly kouzlo a byly vynikající.Líbí se mi, jak zde myslí i na děti. K obědu i večeři bylo vždy uvařeno 1 nebo 2 dětská jídla.Také se pořádal tématický večer, jehož součástí byla večeře u bazénu. Kdo miluje italskou kuchyni, tak si tu přijde na své. Každý má po celý pobyt přidělěný svůj stůl podle čísla pokoje a kdo má děti, tak vždy jsou připravené u stolu i dětské židličky.

Služby hotelu
Služby hotelu super, když jsme něco potřebovali, vyšli nám vstříc, pomohli, poradili. Panuje zde příjemná atmosféra. Hotel je vhodný spíše pro rodiny s dětmi a pro starší páry. A takové bylo i složení návštěvníků hotelu, pro mladý pár by se mohl hotel jevit jako nudný:-D jelikož se tam nepořádají žádné diskotéky, večer je prostě všude klid. Což nám naprosto vyhovovalo jako rodině s malým dítětem.

Pláž
K pláži múžete dojít cca 10-15min pěšky tím, že sejdete kopec dolů a nebo jezdí v určité časy shuttle bus. My ho využili jen 2x, jinak jsme vždy šli pěšky a i s kočárem. Z pláže je to nahoru krpál, ale dá se to vyjít a člověk pro sebe něco udělá. Moře nádherně čisté, na pláži všude hotelová lehátka, každý den jich bylo dostatek.

Michaela Křížová, 16.01.2019, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Kalábrie, Hotel: La Conchiglia Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie