Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Itálie - Lago di Garda Itálie

 • Popis

  Lago di Garda je největším italským jezerem ledovcového typu. Rozkládá se na rozloze 369,98 km2 poblíž města Verona v severní části země. Svou strategickou polohu získalo díky tomu, že se rozprostírá na hranicí tří regionů, a to jmenovitě na střetu území Trentina - Alto Adige, Benátska a Lombardie. Severní část jezera má protáhlý, fjordovitý tvar, jižní je naopak kulaté podoby.

  Klima okolo jezera je středomořské, a proto je ideální zejména pro letní dovolenou. Daří se zde také mnoha druhům plodin. Na severu je především vinná réva, na jihu zase citrusy a olivy.

  Díky větrům vanoucím v okolí jezera (nejvýznamnější je teplý vítr Ora) dává Lago di Garda svým návštěvníkům iluzi pobytu u moře. Také díky mnoha proudům a vlnám je tato destinace velmi vyhledávaná všemi milovníky vodních sportů. Každý si zde může dosyta užít windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření. Okolí je vhodné taktéž pro turistiku či cyklistiku, in-line bruslení, horolezectví na tzv. ferratách (přesně vymezených "cestách"), jízdu na koni, tenis a golf a další druhy sportů, včetně těch plážových.

  Jezero samozřejmě nabízí také množství kempů, pláží a hotelů, což přímo dokresluje středomořskou atmosféru. Lago di Garda je obklopeno hned několika většími městy, městečky či přímo turistickými letovisky, takže na výběr má případný zájemce z široké škály možností.

  Arco je spíše klidnější městečko vhodné zejména pro horskou cyklistiku a horolezectví. Každoročně se zde konají mezinárodní závody v těchto sportech.

  Riva del Garda leží přímo na severu jezera. Jako druhé nejvíce obydlené místo v okolí (žije zde 13 tisíc obyvatel) je žijícím centrem kultury a zábavy. Kromě historického centra zde najdete mnoho obchodů, přístav pro plachetnice a nezbytnou součást italského života - restaurace a pizzerie. Zdejší pláž je nejdelší a nejvyhledávanější z celého jezera.

  Torbole najdeme taktéž na severním břehu jezera. Díky tzv. ?odpoledním větrům? patří mezi neznámější lokality pro windsurfing. Malebné okolí města nabízí podívanou na jezero obklopené skalami, horu Monte Baldo a přírodu ne nepodobnou finským fjordům.

  Malcesine je přístavem ve východní části jezera. Pro svůj charakter hojně navštěvované středomořské destinace je nazýván "olivovou riviérou". Lokalita je asi nejoblíbenější z celé oblasti Lago di Garda. Nachází se na úpatí hory Monte Baldo, kde najdeme i krásnou botanickou zahradu. V historickém centru města si jistě oblíbíte některé z památek, jako například historický palác Palazzo dei Capitani. Kousek od města je menší destinace s názvem Brenzone.

  San Zeno di Montana je malé horské městečko ležící rozprostírající se nad jezerem Lago di Garda. Torri del Benaco je klidným romantickým přístavním městečkem obehnaným středověkými hradbami.

  Město Garda se rozkládá na východním pobřeží jezera. Jako většina měst v okolí se i ono vyznačuje historickým centrem s křivolakými uličkami. Ve městě také můžeme obdivovat množství krásných a bohatě zdobených vil. Severně od města se nalézá výběžek San Vigilio pyšnící se vilou Guarienti s obrovskou zahradou. V polovině srpna se v městě Garda každoročně konají veslařské závody.

  Městečko na východní straně jezera Bardolino - leží na tzv. olivové riviéře, která je plná kopců s olivovníky a vinnou révou. Je známé především pěstováním vína. Jihovýchodně položené město Larise se pyšní středověkým hradem a Benátskou celnicí (Dogana Veneta).

  Peschiera del Garda se nachází je několik kilometrů od Verony a je důležitým dopravním bodem. Každý týden se zde konají typické italské trhy.

  Lázeňské městečko Sirmione je rájem relaxace a vodních sportů. Leží v nejzazší jižní části jezera. Při prohlídce města vás jistě zaujmou pozůstatky římské vily a lázní Grotte di Catullo.

  Desenzano del Garda je největším městem při pobřeží Lago di Garda. Ve středověké éře bylo důležitým strategickým bodem celé Itálie. Historické centrum i zdejší přístav jistě stojí za návštěvu. V okolí se nalézá hodně hradů, pevností a vil. Doporučeníhodné je město také jak pro vyznavače vodních sportů tak nočního života. Nedaleko města se nacházejí další turistické destinace, byť menší co do počtu obyvatel - a to Manerba del Garda a Saló.

  Gardone Riviera bylo dříve oblíbeným víkendovým sídlem šlechticů, což městu dodnes propůjčilo nádech jakési unikátní elegance. Pyšní se krásnými zahradami a parky.
  Tremosine leží na úpatí Alp, což dává zdejší přírodě neposkvrněný a neobyčejný ráz.

  Na západní straně jezera najdeme Limone del Garda. Díky krajině a vegetaci je jedním z oblíbených letovisek v okolí. Je tvořeno kamenitou pláží a přístavem. Dominantou města jsou neobyčejné terasy se skleníky (tzv. limonaie) sloužící k pěstování citrusových plodů.

  Zábavy si u Lago di Garda užijete dosyta. Pokud by vám však nestačilo lenošení na pláži, procházky městem či sportování, můžete se zabavit v některém ze zábavních (Gardaland, Movieland) či vodních (CanevaWorld, Picoverde Parco Acquatico, Riovalli Acquasplash) parků.

Nejnovější recenze Itálie - Lago di Garda

Celkem: 9,5 Nádherné místo, překrásná příroda, spojení voda +hory...

 • 9 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherné místo, překrásná příroda, spojení voda +hory... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Až na maličkosti ( chyběl saponát na nádobí ) skvělé.

Služby hotelu
Velice milý a ochotný personál.

Pláž
Až na omezený počet parkovacích míst skvělé koupání, čistá pláž i voda.

Miroslav Šlechta, 03.09.2018, Datum pobytu: 26.8. - 29.8.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: La Rotonda

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Naprosté nadšení. Po příjezdu a zaparkování přímo u hotelu jsem se vydal na recepci. Kromě Italštiny vládnou recepční AJ i NJ. Ostatní...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprosté nadšení. Po příjezdu a zaparkování přímo u hotelu jsem se vydal na recepci. Kromě Italštiny vládnou recepční AJ i NJ. Ostatní jsem nezkoušel. Když něčemu nerozumíte, mají snahu vysvětlit. Na pokoj jsem čekat nemusel, takže po cca 10 min. od příjezdu už jsem byl na apartmánu. Vše proběhlo hladce. Pokoj klimatizovaný s prostornou verandou s lehátky i křesly. Výhled na jezero Lago di Garda je odtud prvotřídní. Do blízkého městečka Limone je to pěšky cca 20 min a to jsem u toho fotil všechny možné kytičky, pohledy na jezero, rodinu atd. Vůně citrónů je všudepřítomná. Doporučuji na 100%. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nečekal jsem nic světoborného. Byl jsem však velice mile překvapen. Pokoj čistý, klimatizovaný, postel povlečena. Pokoje se zdají být po zdařilé rekonstrukci. Jsou útulné a prostorné se vstupem na společnou verandu, což ale není na škodu = nikdo ze sousedů si vás nevšímá. Máte i tak svoje soukromí.

Strava
Polopenze. Snídaně formou bufetu, takže mlsné dítko nezůstane o hladu. Večere: nejprve ochutnáte servírované těstoviny (vždy dva druhy) a následně je opět bufet. Vše zakončeno dortíčky. V tomto případě doporučuji porušit dietu a zkusit :-) . Nápoje jsou u večeře hrazeny konzumentem. Nejsou nejlevnější, ale jsme na dovolené. Takže Colu za cca 2 Eura dětem klidně koupím.

Služby hotelu
Recepce slouží i jako informační koutek. Dají se zde zakoupit třeba lístky na trajekt do města Malcesine, odkud vede lanovka na Monte Baldo. Pokoj byl každý den uklizen a vyměněny ručníky. Servis u večeře bez nedostatků a vše s úsměvem. Mimo standardní časy funguje kavárna, takže kávu, nebo limonádu si dáte kdykoliv. Jeden večer byla i živá hudba někde z 80. až 90. let. Nejsem žádný stařík, ale bylo fajn zase slyšet staré, známé melodie. Součástí hotelu je i bazén. Není velký, ale v pohodě stačí.

Pláž
Nemohu korektně posoudit. K vodě jsem se nedostal, protože pobyt zde jsem chápal jako startovací bod pro další výlety. Z tohoto místa se dá vyrazit na ohromné množství atrakcí. Propátrejte Google a vyražte. Nezapomeňte se zajet podívat na jezero Lago di Ledro. Je to cca 20 km, ale takhle krásné a romantické místo jste již dlouho neviděli. Voda je zde chladná, zato je však čistá. I ve 3 metrech hloubky vidíte na dno. Ve vodě jsou pstruzi. Uvažoval jsem, že bych přidal i fotky, ale není nad vlastní zkušenost. Nejsem náročný klient, ale je pravda, že za své peníze očekávám kvalitní služby. Zde jsem je dostal. Vám nemohu jinak, než doporučit. Můj kamarád říká: "užij svět" a já říkám, že tady to lze. Přeji vám hezkou dovolenou.

Jan Kovács, 02.09.2018, Datum pobytu: 18.8. - 21.8.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: La Limonaia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 bezkonkurenční příroda, vůně citrónu a moře a olivovníky na každém rohu to vše s horským nádechem. příjemný a pěkný hotel kousek od...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
bezkonkurenční příroda, vůně citrónu a moře a olivovníky na každém rohu to vše s horským nádechem. příjemný a pěkný hotel kousek od centra a pláže, proběhla yellow night, takže jsme viděli i nejdelší ohňostroj na jezeře, krása..určitě se opět vrátíme Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Podkrovní pokoj čistý, útulný, tv a malá lednička, která se opravdu hodí. precizní úklid každý den, balkón srandovní ve střeše, ale nakonec nejlepší výhledy,soukromí a klid,takže super. Bazén čistý a téměř prázdný, takže pokud nechcete ležet na pláži s ostatními i tak se můžete osvěžit.

Strava
Jídlo v hotelu velmi dobré, nabídka pestrá. Pokud jedete na 7 nocí a ne více platí se za nápoje u večeře, u snídaně je pití zdarma. Je to ovšem to jedinné za co utratíte. Odpoledne je káva a nějaké sladké, tak jsme měli co dělat aby jsme měli do večeře hlad. Stihli jsme mimo hotel ochutnat jen málo, ale vše co jsme ochutnali bylo výborné..zmrzlina, pizza, lemonspritz atd. malý bar s krásnou vyhlídkou na Gardu kousek nad hotelem do kopce a doleva doporučuji :-)

Služby hotelu
Služby velmi dobré, platbu parkovného kompenzovali lístkem na loď pro dva do Malcesine a zpět, což byl krásný zážitek. Nakonec je auto v bezpečí v garáži za cca 4eura za noc, ale je dobré s tím počítat, tato informace byla předem nejasná. Parkovat se jinde než v hotelových garážích a jiných placených parkingů, které jsou nákladnější nedá. Wiffi jede:-)

Pláž
Pláž je asi 5 minut pěšky. Voda byla čistá a měla 24st. ideální a osvěžující, byly i fajn vlny. Pláže čisté a služby na nich jsou perfektní, jen se v hlavní sezóně připravte na nával. Ráno a dopoledne se to dá a je příjemně odpoledne už ležíte na těsno.

Kateřina K., 31.08.2018, Datum pobytu: 8.8. - 15.8.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Garda Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 super

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dle ocekavani

Strava
vlastni

Služby hotelu
bez problemu

Pláž
čistá,klidná

Iva Najbrtová, 30.08.2018, Datum pobytu: 18.8. - 25.8.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Camping Garda

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Celkově ubytování, lokalita - spokojenost

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově ubytování, lokalita - spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné, čisté útulné. Každý den uklizeno a čisté povlečení.

Strava
Snídaně formou bufetu - klasika. Jen míchaná vajíčka chyběla :-)

Večeře - zeleninový bufet, předkrm a večeře (obojí výběr ze 3 jídel) Večerní chody nám moc chutnali a ochutnali jsme skoro všechny italské dezerty (pana cotta, tiramisu, creme brulee atd.)

Jen bych vytkla podávání večeře, které je až od 19:30h.

Služby hotelu
Hotel má rodinnou atmosféru a personál je velmi příjemný a ochotný.

Pláž
Pláž v Torbole velmi kamenitá. Doporučuji navštívit jezero více na jih.

Denisa S., 29.08.2018, Datum pobytu: 19.8. - 26.8.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Angelini

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Lago di Garda

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622