Itálie - Lago di Garda Itálie

 • Popis

  Lago di Garda je největším italským jezerem ledovcového typu. Rozkládá se na rozloze 369,98 km2 poblíž města Verona v severní části země. Svou strategickou polohu získalo díky tomu, že se rozprostírá na hranicí tří regionů, a to jmenovitě na střetu území Trentina - Alto Adige, Benátska a Lombardie. Severní část jezera má protáhlý, fjordovitý tvar, jižní je naopak kulaté podoby.

  Klima okolo jezera je středomořské, a proto je ideální zejména pro letní dovolenou. Daří se zde také mnoha druhům plodin. Na severu je především vinná réva, na jihu zase citrusy a olivy.

  Díky větrům vanoucím v okolí jezera (nejvýznamnější je teplý vítr Ora) dává Lago di Garda svým návštěvníkům iluzi pobytu u moře. Také díky mnoha proudům a vlnám je tato destinace velmi vyhledávaná všemi milovníky vodních sportů. Každý si zde může dosyta užít windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření. Okolí je vhodné taktéž pro turistiku či cyklistiku, in-line bruslení, horolezectví na tzv. ferratách (přesně vymezených "cestách"), jízdu na koni, tenis a golf a další druhy sportů, včetně těch plážových.

  Jezero samozřejmě nabízí také množství kempů, pláží a hotelů, což přímo dokresluje středomořskou atmosféru. Lago di Garda je obklopeno hned několika většími městy, městečky či přímo turistickými letovisky, takže na výběr má případný zájemce z široké škály možností.

  Arco je spíše klidnější městečko vhodné zejména pro horskou cyklistiku a horolezectví. Každoročně se zde konají mezinárodní závody v těchto sportech.

  Riva del Garda leží přímo na severu jezera. Jako druhé nejvíce obydlené místo v okolí (žije zde 13 tisíc obyvatel) je žijícím centrem kultury a zábavy. Kromě historického centra zde najdete mnoho obchodů, přístav pro plachetnice a nezbytnou součást italského života - restaurace a pizzerie. Zdejší pláž je nejdelší a nejvyhledávanější z celého jezera.

  Torbole najdeme taktéž na severním břehu jezera. Díky tzv. ?odpoledním větrům? patří mezi neznámější lokality pro windsurfing. Malebné okolí města nabízí podívanou na jezero obklopené skalami, horu Monte Baldo a přírodu ne nepodobnou finským fjordům.

  Malcesine je přístavem ve východní části jezera. Pro svůj charakter hojně navštěvované středomořské destinace je nazýván "olivovou riviérou". Lokalita je asi nejoblíbenější z celé oblasti Lago di Garda. Nachází se na úpatí hory Monte Baldo, kde najdeme i krásnou botanickou zahradu. V historickém centru města si jistě oblíbíte některé z památek, jako například historický palác Palazzo dei Capitani. Kousek od města je menší destinace s názvem Brenzone.

  San Zeno di Montana je malé horské městečko ležící rozprostírající se nad jezerem Lago di Garda. Torri del Benaco je klidným romantickým přístavním městečkem obehnaným středověkými hradbami.

  Město Garda se rozkládá na východním pobřeží jezera. Jako většina měst v okolí se i ono vyznačuje historickým centrem s křivolakými uličkami. Ve městě také můžeme obdivovat množství krásných a bohatě zdobených vil. Severně od města se nalézá výběžek San Vigilio pyšnící se vilou Guarienti s obrovskou zahradou. V polovině srpna se v městě Garda každoročně konají veslařské závody.

  Městečko na východní straně jezera Bardolino - leží na tzv. olivové riviéře, která je plná kopců s olivovníky a vinnou révou. Je známé především pěstováním vína. Jihovýchodně položené město Larise se pyšní středověkým hradem a Benátskou celnicí (Dogana Veneta).

  Peschiera del Garda se nachází je několik kilometrů od Verony a je důležitým dopravním bodem. Každý týden se zde konají typické italské trhy.

  Lázeňské městečko Sirmione je rájem relaxace a vodních sportů. Leží v nejzazší jižní části jezera. Při prohlídce města vás jistě zaujmou pozůstatky římské vily a lázní Grotte di Catullo.

  Desenzano del Garda je největším městem při pobřeží Lago di Garda. Ve středověké éře bylo důležitým strategickým bodem celé Itálie. Historické centrum i zdejší přístav jistě stojí za návštěvu. V okolí se nalézá hodně hradů, pevností a vil. Doporučeníhodné je město také jak pro vyznavače vodních sportů tak nočního života. Nedaleko města se nacházejí další turistické destinace, byť menší co do počtu obyvatel - a to Manerba del Garda a Saló.

  Gardone Riviera bylo dříve oblíbeným víkendovým sídlem šlechticů, což městu dodnes propůjčilo nádech jakési unikátní elegance. Pyšní se krásnými zahradami a parky.
  Tremosine leží na úpatí Alp, což dává zdejší přírodě neposkvrněný a neobyčejný ráz.

  Na západní straně jezera najdeme Limone del Garda. Díky krajině a vegetaci je jedním z oblíbených letovisek v okolí. Je tvořeno kamenitou pláží a přístavem. Dominantou města jsou neobyčejné terasy se skleníky (tzv. limonaie) sloužící k pěstování citrusových plodů.

  Zábavy si u Lago di Garda užijete dosyta. Pokud by vám však nestačilo lenošení na pláži, procházky městem či sportování, můžete se zabavit v některém ze zábavních (Gardaland, Movieland) či vodních (CanevaWorld, Picoverde Parco Acquatico, Riovalli Acquasplash) parků.

Nejnovější recenze Itálie - Lago di Garda

Celkem: 6,4 spokojený

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
spokojený Zobrazit celou recenzi

Ubytování
vyhovující

Strava
snídaně dostačující, espresso na vyžádání,

Služby hotelu
vyhovující

Pláž
pláž je od hotelu vzdálena cca 500 m

Markéta J., 07.10.2019, Datum pobytu: 21.9. - 28.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Angelini

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Celkový dojem z dovolené v hotelu Elisa je pozitivní, díky milému italskému personálu a krajině, v které se nachází. My jsme jeli na...

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené v hotelu Elisa je pozitivní, díky milému italskému personálu a krajině, v které se nachází.

My jsme jeli na pár dnů s ůmyslem jezdit na kolech a vykoupat se. První co nás zarazilo je, že k jezeru z této lokality není přístup do vody, tato lokalita se nachází cca 6 km nad jezerem v západní části, v horách.To je zapotřebí si uvědomit. Je tu opravdu krásný výhled na jezero a okolní krajinu, ale pokud chcete na pláž, kterých je u jezera poskrovnu, musíte jet do Limone nebo dále k Lago di Garda. Cestou je 1-2 přístupy do vody, vhodné pro surfaře, nikoliv na opalování a plavání, hodně tunelů.V Gardě jsou potom milé kamínkové pláže. Hory jsou opravdu krásné a strmé, v Gardole, což je oblast, v které se Elisa nachází, jsme zakoupili mapku se 4 cyklotrasami a informacemi a podle té jsme se řídili. Bohužel trasy v lese nejsou příliš dobře značené, takže jsme z modré omylem sjeli na červenou a černou, které byly příliš náročné. Jsou to opravdu strmé výjezdy a sjezdy, ale pro znalce moc pěkné. Bohužel se tady všude, pokud chcete někam sjet na kole, jezdí hodně i po silnicích, kde jezdí auta, které jsou strmé, samá zatáčka a úzké, takže do kopce vytvoříte frontu aut. Příroda je překrásná, kdo nechce na dovolenou do přelidněného turistického města, ale do hor do klidu, vřele doporučuji. Gordola je malé městečko v oblati Tignale, velmi čisté, malebné, milé, se spoustou barů a miých Italů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo podle očekávání až na jeden zásadní problém. My jsme měli s sebou drahá kola, a zde není žádná kolárna!!,jak se všude uvádí. Na náš dotaz, nám bylo řečeno, že si můžeme dát kola do garáže, která je však celé dny i noci otevřená, kde je pračka a sváží se špinavé prádlo, uložené plastové židle a není tam nic, k čemu by se dala kola uzamknout. Takže jsme je měli celý pobyt na nosiči za autem, čož nebylo tak komfortní. Ubytování bylo průměrné,fén není, ale každý den uklizeno, vše vynahradil výhled na okolí a jezero z balkonu. Vynikající je bazén u hoteu, který není vyhřívaný, ale na opalování začátkem října to bylo fajn.

Strava
Polopenze je, snídaně formou bufetu, vajíčka, někdy míchaná, salámy, šunky,sýry, marmelády a hodně sladkého, večeře je menu o 3 chodech, které si volíte u večeře na další den.Zřejmě vzhledem k období, koncem září, tu byli převážně Němci, vše bylo psané německy, ale v pohodě se dá domluvit anglicky. Italská jídla byla vynikající, druhý chod byl myslím přizpůsoben Němcům, ale šlo to, porce slušné. Pití se objednává a na baru si můžete objednat cokoliv i na pokoj.

Služby hotelu
Milý a ochotný personál. “Domácké" jednání.

Pláž
Ta tu žádná není, není tu přístup k jezeru.

Alena K., 07.10.2019, Datum pobytu: 29.9. - 3.10.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Elisa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pohled na Lago z procházky 7 fotografií

Celkem: 9,3 Výborná dovolená spojující hory i koupání v jezeře. Krásné prostředí, výhledy i počasí.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená spojující hory i koupání v jezeře. Krásné prostředí, výhledy i počasí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hezké apartmány, čisté a moderně vybavené s teráskami na venkovní posezení.

Strava
vlastní

Služby hotelu
žádné

Pláž
Pláž čistá, oblázková, málo lidí v září.

Naděžda B., 02.10.2019, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Residence Oasi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Lago 2 fotografie

Celkem: 6,6 Nebylo špatně, ale neni to místo, na které by se chtěl člověk vrátit.

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Nebylo špatně, ale neni to místo, na které by se chtěl člověk vrátit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel působí mírně zanedbaným dojmem. Chtělo by to investovat do oprav. Pokoje byly čistě uklizeny.

Strava
Strava byla chutná, ale zaměřená na německé turisty.

Služby hotelu
Služby přiměřeně ceně. Pouze po odjezdu z hotelu jsme měli dva telefony z recepce, kde nám tvrdili, že nemáme zaplacen účet na 24 Eur, který jsme uhradili kartou a až při třetím telefonátu si to ověřili a omluvili se.

Martina Laryšová, 25.09.2019, Datum pobytu: 10.9. - 14.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: La Limonaia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Lago di Garda