Itálie - Lago di Garda Itálie

 • Popis

  Lago di Garda je největším italským jezerem ledovcového typu. Rozkládá se na rozloze 369,98 km2 poblíž města Verona v severní části země. Svou strategickou polohu získalo díky tomu, že se rozprostírá na hranicí tří regionů, a to jmenovitě na střetu území Trentina - Alto Adige, Benátska a Lombardie. Severní část jezera má protáhlý, fjordovitý tvar, jižní je naopak kulaté podoby.

  Klima okolo jezera je středomořské, a proto je ideální zejména pro letní dovolenou. Daří se zde také mnoha druhům plodin. Na severu je především vinná réva, na jihu zase citrusy a olivy.

  Díky větrům vanoucím v okolí jezera (nejvýznamnější je teplý vítr Ora) dává Lago di Garda svým návštěvníkům iluzi pobytu u moře. Také díky mnoha proudům a vlnám je tato destinace velmi vyhledávaná všemi milovníky vodních sportů. Každý si zde může dosyta užít windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření. Okolí je vhodné taktéž pro turistiku či cyklistiku, in-line bruslení, horolezectví na tzv. ferratách (přesně vymezených "cestách"), jízdu na koni, tenis a golf a další druhy sportů, včetně těch plážových.

  Jezero samozřejmě nabízí také množství kempů, pláží a hotelů, což přímo dokresluje středomořskou atmosféru. Lago di Garda je obklopeno hned několika většími městy, městečky či přímo turistickými letovisky, takže na výběr má případný zájemce z široké škály možností.

  Arco je spíše klidnější městečko vhodné zejména pro horskou cyklistiku a horolezectví. Každoročně se zde konají mezinárodní závody v těchto sportech.

  Riva del Garda leží přímo na severu jezera. Jako druhé nejvíce obydlené místo v okolí (žije zde 13 tisíc obyvatel) je žijícím centrem kultury a zábavy. Kromě historického centra zde najdete mnoho obchodů, přístav pro plachetnice a nezbytnou součást italského života - restaurace a pizzerie. Zdejší pláž je nejdelší a nejvyhledávanější z celého jezera.

  Torbole najdeme taktéž na severním břehu jezera. Díky tzv. ?odpoledním větrům? patří mezi neznámější lokality pro windsurfing. Malebné okolí města nabízí podívanou na jezero obklopené skalami, horu Monte Baldo a přírodu ne nepodobnou finským fjordům.

  Malcesine je přístavem ve východní části jezera. Pro svůj charakter hojně navštěvované středomořské destinace je nazýván "olivovou riviérou". Lokalita je asi nejoblíbenější z celé oblasti Lago di Garda. Nachází se na úpatí hory Monte Baldo, kde najdeme i krásnou botanickou zahradu. V historickém centru města si jistě oblíbíte některé z památek, jako například historický palác Palazzo dei Capitani. Kousek od města je menší destinace s názvem Brenzone.

  San Zeno di Montana je malé horské městečko ležící rozprostírající se nad jezerem Lago di Garda. Torri del Benaco je klidným romantickým přístavním městečkem obehnaným středověkými hradbami.

  Město Garda se rozkládá na východním pobřeží jezera. Jako většina měst v okolí se i ono vyznačuje historickým centrem s křivolakými uličkami. Ve městě také můžeme obdivovat množství krásných a bohatě zdobených vil. Severně od města se nalézá výběžek San Vigilio pyšnící se vilou Guarienti s obrovskou zahradou. V polovině srpna se v městě Garda každoročně konají veslařské závody.

  Městečko na východní straně jezera Bardolino - leží na tzv. olivové riviéře, která je plná kopců s olivovníky a vinnou révou. Je známé především pěstováním vína. Jihovýchodně položené město Larise se pyšní středověkým hradem a Benátskou celnicí (Dogana Veneta).

  Peschiera del Garda se nachází je několik kilometrů od Verony a je důležitým dopravním bodem. Každý týden se zde konají typické italské trhy.

  Lázeňské městečko Sirmione je rájem relaxace a vodních sportů. Leží v nejzazší jižní části jezera. Při prohlídce města vás jistě zaujmou pozůstatky římské vily a lázní Grotte di Catullo.

  Desenzano del Garda je největším městem při pobřeží Lago di Garda. Ve středověké éře bylo důležitým strategickým bodem celé Itálie. Historické centrum i zdejší přístav jistě stojí za návštěvu. V okolí se nalézá hodně hradů, pevností a vil. Doporučeníhodné je město také jak pro vyznavače vodních sportů tak nočního života. Nedaleko města se nacházejí další turistické destinace, byť menší co do počtu obyvatel - a to Manerba del Garda a Saló.

  Gardone Riviera bylo dříve oblíbeným víkendovým sídlem šlechticů, což městu dodnes propůjčilo nádech jakési unikátní elegance. Pyšní se krásnými zahradami a parky.
  Tremosine leží na úpatí Alp, což dává zdejší přírodě neposkvrněný a neobyčejný ráz.

  Na západní straně jezera najdeme Limone del Garda. Díky krajině a vegetaci je jedním z oblíbených letovisek v okolí. Je tvořeno kamenitou pláží a přístavem. Dominantou města jsou neobyčejné terasy se skleníky (tzv. limonaie) sloužící k pěstování citrusových plodů.

  Zábavy si u Lago di Garda užijete dosyta. Pokud by vám však nestačilo lenošení na pláži, procházky městem či sportování, můžete se zabavit v některém ze zábavních (Gardaland, Movieland) či vodních (CanevaWorld, Picoverde Parco Acquatico, Riovalli Acquasplash) parků.

Nejnovější recenze Itálie - Lago di Garda

Celkem: 7 Dovolenku sme si užili. Hotel bol priemerný, personál milý, až na čašníkov v reštaurácii, ktorí boli neochotní a keď ste si neobjednali...

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenku sme si užili. Hotel bol priemerný, personál milý, až na čašníkov v reštaurácii, ktorí boli neochotní a keď ste si neobjednali drahý nápoj, tak na vás celú večeru zazerali. Zobrazit celou recenzi

Zuzana M., 03.12.2017, Datum pobytu: 27.8. - 30.8.2017
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Gardesano

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 6,4 Parkování ve svahu, problém zaparkovat, jinak cena odpovídala. Vybavení hotelu starší, stravování spokojenost, široký výběr

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Parkování ve svahu, problém zaparkovat, jinak cena odpovídala. Vybavení hotelu starší, stravování spokojenost, široký výběr Zobrazit celou recenzi

Anonym, 01.11.2017, Datum pobytu: 23.8. - 27.8.2017
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: La Limonaia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Nádherné místo

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherné místo Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj krásný, každý den krásně uklizený.

Strava
Strava lepší průměr, neohromila, neurazila.

Služby hotelu
Wellnes, bazény vnitřní i venkovní. Vše v pořádku.

Pláž
Kamínky, ale nádhera.

Hana Lisická, 30.10.2017, Datum pobytu: 15.10. - 20.10.2017
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Garda Bellevue

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Spokojenost, jen bazébny byly studené

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost, jen bazébny byly studené Zobrazit celou recenzi

Anonym, 30.10.2017, Datum pobytu: 21.8. - 25.8.2017
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Bella Italia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 poměr kvalita cena velmi dobré, hotel postarší a bylo to na něm vidět, nicméně s tím jsme počítali

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
poměr kvalita cena velmi dobré, hotel postarší a bylo to na něm vidět, nicméně s tím jsme počítali Zobrazit celou recenzi

Ubytování
odpovídalo ceně

Strava
odpovídala ceně

Služby hotelu
velmi dobré

Pláž
maličká, krásná, přímo pod hotelem, strmý sestup - nám to nevadilo, chtěli jsme se hýbat, ale nic pro lenochy nebo lidi s omezenou pohyblivostí

Přemysl Jícha, 25.10.2017, Datum pobytu: 19.10. - 22.10.2017
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: La Limonaia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Lago di Garda

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622