Itálie - Lago di Garda Itálie

 • Popis

  Lago di Garda je největším italským jezerem ledovcového typu. Rozkládá se na rozloze 369,98 km2 poblíž města Verona v severní části země. Svou strategickou polohu získalo díky tomu, že se rozprostírá na hranicí tří regionů, a to jmenovitě na střetu území Trentina - Alto Adige, Benátska a Lombardie. Severní část jezera má protáhlý, fjordovitý tvar, jižní je naopak kulaté podoby.

  Klima okolo jezera je středomořské, a proto je ideální zejména pro letní dovolenou. Daří se zde také mnoha druhům plodin. Na severu je především vinná réva, na jihu zase citrusy a olivy.

  Díky větrům vanoucím v okolí jezera (nejvýznamnější je teplý vítr Ora) dává Lago di Garda svým návštěvníkům iluzi pobytu u moře. Také díky mnoha proudům a vlnám je tato destinace velmi vyhledávaná všemi milovníky vodních sportů. Každý si zde může dosyta užít windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření. Okolí je vhodné taktéž pro turistiku či cyklistiku, in-line bruslení, horolezectví na tzv. ferratách (přesně vymezených "cestách"), jízdu na koni, tenis a golf a další druhy sportů, včetně těch plážových.

  Jezero samozřejmě nabízí také množství kempů, pláží a hotelů, což přímo dokresluje středomořskou atmosféru. Lago di Garda je obklopeno hned několika většími městy, městečky či přímo turistickými letovisky, takže na výběr má případný zájemce z široké škály možností.

  Arco je spíše klidnější městečko vhodné zejména pro horskou cyklistiku a horolezectví. Každoročně se zde konají mezinárodní závody v těchto sportech.

  Riva del Garda leží přímo na severu jezera. Jako druhé nejvíce obydlené místo v okolí (žije zde 13 tisíc obyvatel) je žijícím centrem kultury a zábavy. Kromě historického centra zde najdete mnoho obchodů, přístav pro plachetnice a nezbytnou součást italského života - restaurace a pizzerie. Zdejší pláž je nejdelší a nejvyhledávanější z celého jezera.

  Torbole najdeme taktéž na severním břehu jezera. Díky tzv. ?odpoledním větrům? patří mezi neznámější lokality pro windsurfing. Malebné okolí města nabízí podívanou na jezero obklopené skalami, horu Monte Baldo a přírodu ne nepodobnou finským fjordům.

  Malcesine je přístavem ve východní části jezera. Pro svůj charakter hojně navštěvované středomořské destinace je nazýván "olivovou riviérou". Lokalita je asi nejoblíbenější z celé oblasti Lago di Garda. Nachází se na úpatí hory Monte Baldo, kde najdeme i krásnou botanickou zahradu. V historickém centru města si jistě oblíbíte některé z památek, jako například historický palác Palazzo dei Capitani. Kousek od města je menší destinace s názvem Brenzone.

  San Zeno di Montana je malé horské městečko ležící rozprostírající se nad jezerem Lago di Garda. Torri del Benaco je klidným romantickým přístavním městečkem obehnaným středověkými hradbami.

  Město Garda se rozkládá na východním pobřeží jezera. Jako většina měst v okolí se i ono vyznačuje historickým centrem s křivolakými uličkami. Ve městě také můžeme obdivovat množství krásných a bohatě zdobených vil. Severně od města se nalézá výběžek San Vigilio pyšnící se vilou Guarienti s obrovskou zahradou. V polovině srpna se v městě Garda každoročně konají veslařské závody.

  Městečko na východní straně jezera Bardolino - leží na tzv. olivové riviéře, která je plná kopců s olivovníky a vinnou révou. Je známé především pěstováním vína. Jihovýchodně položené město Larise se pyšní středověkým hradem a Benátskou celnicí (Dogana Veneta).

  Peschiera del Garda se nachází je několik kilometrů od Verony a je důležitým dopravním bodem. Každý týden se zde konají typické italské trhy.

  Lázeňské městečko Sirmione je rájem relaxace a vodních sportů. Leží v nejzazší jižní části jezera. Při prohlídce města vás jistě zaujmou pozůstatky římské vily a lázní Grotte di Catullo.

  Desenzano del Garda je největším městem při pobřeží Lago di Garda. Ve středověké éře bylo důležitým strategickým bodem celé Itálie. Historické centrum i zdejší přístav jistě stojí za návštěvu. V okolí se nalézá hodně hradů, pevností a vil. Doporučeníhodné je město také jak pro vyznavače vodních sportů tak nočního života. Nedaleko města se nacházejí další turistické destinace, byť menší co do počtu obyvatel - a to Manerba del Garda a Saló.

  Gardone Riviera bylo dříve oblíbeným víkendovým sídlem šlechticů, což městu dodnes propůjčilo nádech jakési unikátní elegance. Pyšní se krásnými zahradami a parky.
  Tremosine leží na úpatí Alp, což dává zdejší přírodě neposkvrněný a neobyčejný ráz.

  Na západní straně jezera najdeme Limone del Garda. Díky krajině a vegetaci je jedním z oblíbených letovisek v okolí. Je tvořeno kamenitou pláží a přístavem. Dominantou města jsou neobyčejné terasy se skleníky (tzv. limonaie) sloužící k pěstování citrusových plodů.

  Zábavy si u Lago di Garda užijete dosyta. Pokud by vám však nestačilo lenošení na pláži, procházky městem či sportování, můžete se zabavit v některém ze zábavních (Gardaland, Movieland) či vodních (CanevaWorld, Picoverde Parco Acquatico, Riovalli Acquasplash) parků.

Nejnovější recenze Itálie - Lago di Garda

Celkem: 7,2 Hotel je v oblasti Brenzone sul Garda, části Porto, umístěn u hlavní silnice vedoucí kolem jezera (dosti rušná i mimo hlavní sezonu),...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je v oblasti Brenzone sul Garda, části Porto, umístěn u hlavní silnice vedoucí kolem jezera (dosti rušná i mimo hlavní sezonu), přímo v Portu není moc obchodů, ale to nám nevadilo, měli jsme polopenzi Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj byl sice s balkonem, ale směrem od jezera - výhled do zdi porostlé plazivými kytkami, ale byl celkem tichý a stejně jsme tam chodili jenom spát, takže nám to ani nevadilo, každý den uklízeli, bylo tam čisto, nebyla tam chladnička

Strava
měli jsme polopenzi - tedy snídaně formou švédského stolu ( nabídka celý týden pořád stejná - 1 druh šunky, 1 druh salámu, 1 druh plátkového sýra, housky z bílé mouky rozpečené a hodně drobící, pár kousků celozrných rohlíků, plátky toust.chleba - celozrné a bílé, lívance, bílé a ovocné jogurty, džemy i light, 1 druh maz.sýra, 1 druh čerstvého sýra, máslo, müsli a různé křupinky do jogurtu, 2 druhy džusu + voda z automatu, automat na kávu, capuccino), ovoce - vzhledem k tomu, že to bylo v Itálii, byla malá rozmanitost šunky, salámů, sýrů a pečiva, večeře byly servírované - 1.chod vždy těstoviny , 2.chod maso nebo ryba a hranolky, pouze jednou byla jako příloha duš.zelenina, a jednou byla místo obou chodů pizza dle výběru, jako zákusek byl 2x kompot, 2x zmrzlina, tiramisu, panetone - vše bylo dobré a celkem velké porce (každý den se objednávala večeře na další den - výběr vždy ze dvou těst.jídel a z masa nebo ryby), byl i salátový bufet - rajčata, cibule, strouh.mrkev, list.salát - také každý den stejné

Služby hotelu
žádné služby jsme nevyužili

Pláž
oblázková pláž byla hned u hotelu - přes rušnou silnici - i přesto, že byl 1.týden v říjnu, tak se občas někdo koupal, voda byla čistá

Jana K., 09.10.2018, Datum pobytu: 29.9. - 6.10.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Smeraldo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,4 Hotel je sice starší, ale čistý. Lepší jsou pokoje vpředu s výhledem na jezero,ale zase je na místní silnici, která je přímo před hotelem...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je sice starší, ale čistý. Lepší jsou pokoje vpředu s výhledem na jezero,ale zase je na místní silnici, která je přímo před hotelem docela velký provoz,tak už od 5h od rána byla slyšet auta. Služby a personálu se nedá nic vytknout, ale neměli jsme žádný problém,tak nemůžu ohodnotit. Obsluha v jídelně příjemná a komunikativní. Jediné co nám opravdu hodně vadilo, že hotel je umístěný úplně mimo nějaké dění a muselo se všude dojet autem nebo autobusem, který jezdí jen cca do 20hod. Pokud by jsme chtěli vyrazit večer někam pěšky, muselo se z velké části po frekventované silnici. Dalo se i kolem vody,ale špatným terénem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v části hotelu. kde byl výhled do zdi a na střechu ,tím pádem pokoj tmavý. Ale zase nebyla slyšet auta z přední strany hotelu od hlavní silnice. Strávili jsme jen 3 noci, ale déle bych v takovém pokoji být nechtěla.

Strava
Strava byla pořád stejná s velmi omezeným množstvím výběru, ale my jsme nenároční,tak nám to na 3 dny nevadilo.

Služby hotelu
Služby byly v pořádku. Každý den úklid. Druhý den pobytu výměna ručníků.

Pláž
U hotelu je malý bazén, ale čistý a s lehátky. Přes silnici je molo ,kde je přístup do vody po schůdkách. Na molu také lehátka.

Jitka V., 03.10.2018, Datum pobytu: 27.9. - 30.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Caribe

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Dovolenou u jezera Garada doporučuji všem, kteří rádi cestují a mají rádi historická města. Všude je krásně čisto, uklizeno a krásná...

 • 10 Ubytování
 • 2 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou u jezera Garada doporučuji všem, kteří rádi cestují a mají rádi historická města. Všude je krásně čisto, uklizeno a krásná historická města s příjemným koupáním to jen umocňují. Camping Bella Italia je jeden z největších campů u jezera Garda. Je svěle vybavený, spoustu bazenů a aktvit pro rodiny s dětmi. Vše bylo opravdu perfektní, jedné co je nepříjemné je místní nečistota vody u pláže, která je opravdu velmi zakalená bahnem. Projeli jsme spoustu okolním měst. Všechny byly překrásné. Na tuto dovolenou se rádi vrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
krásné

Strava
vlastní, místní restaurace a bary však nabízejí skvělé jídlo a pití. Každý si jistě vybere dle své chuti.

Služby hotelu
skvělé

Pláž
jezero u resortu je zakalené, bahnité. V ostatních okolních městech je voda krásně čistá. Doporučuji navštívit pláž u Sirnione.....překrásné

Tereza Baxa, 01.10.2018, Datum pobytu: 22.8. - 1.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Camping Bella Italia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 klidná dovolená - převážně starší hosté

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
klidná dovolená - převážně starší hosté Zobrazit celou recenzi

Ubytování
celkem malý pokoj

Strava
vyhovující

Služby hotelu
čisto a pořádek

Pláž
čistá a kamenitá

Vlastimil S., 30.09.2018, Datum pobytu: 16.9. - 25.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Park hotel Casimiro Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,3 Klid, pohoda, nikdo nás nikam nemanipuloval. A navíc báječné počasí.

 • 9 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Klid, pohoda, nikdo nás nikam nemanipuloval. A navíc báječné počasí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté, vybavené, prostorné.

Strava
Strava byla vlastní.

Služby hotelu
Příjemná recepce. Víc jsme nepotřebovali.

Pláž
Přírodní podmínky, čisté, teplá voda. Naprosto vyhovovalo. Jen ti komáři, ale na ženu vůbec nešli. Mě pokousali dokonale. Doporučuji informovat klienty ať si s sebou berou repelenty.

Jaroslav K., 27.09.2018, Datum pobytu: 17.9. - 24.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Apartmány Le Corti del Lago

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Lago di Garda