Itálie - Lago di Garda Itálie

 • Popis

  Lago di Garda je největším italským jezerem ledovcového typu. Rozkládá se na rozloze 369,98 km2 poblíž města Verona v severní části země. Svou strategickou polohu získalo díky tomu, že se rozprostírá na hranicí tří regionů, a to jmenovitě na střetu území Trentina - Alto Adige, Benátska a Lombardie. Severní část jezera má protáhlý, fjordovitý tvar, jižní je naopak kulaté podoby.

  Klima okolo jezera je středomořské, a proto je ideální zejména pro letní dovolenou. Daří se zde také mnoha druhům plodin. Na severu je především vinná réva, na jihu zase citrusy a olivy.

  Díky větrům vanoucím v okolí jezera (nejvýznamnější je teplý vítr Ora) dává Lago di Garda svým návštěvníkům iluzi pobytu u moře. Také díky mnoha proudům a vlnám je tato destinace velmi vyhledávaná všemi milovníky vodních sportů. Každý si zde může dosyta užít windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření. Okolí je vhodné taktéž pro turistiku či cyklistiku, in-line bruslení, horolezectví na tzv. ferratách (přesně vymezených "cestách"), jízdu na koni, tenis a golf a další druhy sportů, včetně těch plážových.

  Jezero samozřejmě nabízí také množství kempů, pláží a hotelů, což přímo dokresluje středomořskou atmosféru. Lago di Garda je obklopeno hned několika většími městy, městečky či přímo turistickými letovisky, takže na výběr má případný zájemce z široké škály možností.

  Arco je spíše klidnější městečko vhodné zejména pro horskou cyklistiku a horolezectví. Každoročně se zde konají mezinárodní závody v těchto sportech.

  Riva del Garda leží přímo na severu jezera. Jako druhé nejvíce obydlené místo v okolí (žije zde 13 tisíc obyvatel) je žijícím centrem kultury a zábavy. Kromě historického centra zde najdete mnoho obchodů, přístav pro plachetnice a nezbytnou součást italského života - restaurace a pizzerie. Zdejší pláž je nejdelší a nejvyhledávanější z celého jezera.

  Torbole najdeme taktéž na severním břehu jezera. Díky tzv. ?odpoledním větrům? patří mezi neznámější lokality pro windsurfing. Malebné okolí města nabízí podívanou na jezero obklopené skalami, horu Monte Baldo a přírodu ne nepodobnou finským fjordům.

  Malcesine je přístavem ve východní části jezera. Pro svůj charakter hojně navštěvované středomořské destinace je nazýván "olivovou riviérou". Lokalita je asi nejoblíbenější z celé oblasti Lago di Garda. Nachází se na úpatí hory Monte Baldo, kde najdeme i krásnou botanickou zahradu. V historickém centru města si jistě oblíbíte některé z památek, jako například historický palác Palazzo dei Capitani. Kousek od města je menší destinace s názvem Brenzone.

  San Zeno di Montana je malé horské městečko ležící rozprostírající se nad jezerem Lago di Garda. Torri del Benaco je klidným romantickým přístavním městečkem obehnaným středověkými hradbami.

  Město Garda se rozkládá na východním pobřeží jezera. Jako většina měst v okolí se i ono vyznačuje historickým centrem s křivolakými uličkami. Ve městě také můžeme obdivovat množství krásných a bohatě zdobených vil. Severně od města se nalézá výběžek San Vigilio pyšnící se vilou Guarienti s obrovskou zahradou. V polovině srpna se v městě Garda každoročně konají veslařské závody.

  Městečko na východní straně jezera Bardolino - leží na tzv. olivové riviéře, která je plná kopců s olivovníky a vinnou révou. Je známé především pěstováním vína. Jihovýchodně položené město Larise se pyšní středověkým hradem a Benátskou celnicí (Dogana Veneta).

  Peschiera del Garda se nachází je několik kilometrů od Verony a je důležitým dopravním bodem. Každý týden se zde konají typické italské trhy.

  Lázeňské městečko Sirmione je rájem relaxace a vodních sportů. Leží v nejzazší jižní části jezera. Při prohlídce města vás jistě zaujmou pozůstatky římské vily a lázní Grotte di Catullo.

  Desenzano del Garda je největším městem při pobřeží Lago di Garda. Ve středověké éře bylo důležitým strategickým bodem celé Itálie. Historické centrum i zdejší přístav jistě stojí za návštěvu. V okolí se nalézá hodně hradů, pevností a vil. Doporučeníhodné je město také jak pro vyznavače vodních sportů tak nočního života. Nedaleko města se nacházejí další turistické destinace, byť menší co do počtu obyvatel - a to Manerba del Garda a Saló.

  Gardone Riviera bylo dříve oblíbeným víkendovým sídlem šlechticů, což městu dodnes propůjčilo nádech jakési unikátní elegance. Pyšní se krásnými zahradami a parky.
  Tremosine leží na úpatí Alp, což dává zdejší přírodě neposkvrněný a neobyčejný ráz.

  Na západní straně jezera najdeme Limone del Garda. Díky krajině a vegetaci je jedním z oblíbených letovisek v okolí. Je tvořeno kamenitou pláží a přístavem. Dominantou města jsou neobyčejné terasy se skleníky (tzv. limonaie) sloužící k pěstování citrusových plodů.

  Zábavy si u Lago di Garda užijete dosyta. Pokud by vám však nestačilo lenošení na pláži, procházky městem či sportování, můžete se zabavit v některém ze zábavních (Gardaland, Movieland) či vodních (CanevaWorld, Picoverde Parco Acquatico, Riovalli Acquasplash) parků.

Nejnovější recenze Itálie - Lago di Garda

Celkem: 4,2 U jezera je krásně. Ovšem trochu větší chaoz. Hodně lidí. Sem na dovolenou určitě už nepojedu.

 • 2 Ubytování
 • 10 Strava
 • 2 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
U jezera je krásně. Ovšem trochu větší chaoz. Hodně lidí. Sem na dovolenou určitě už nepojedu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel starší. Bohužel není vidět, že by procházel občasnou alespoň malou rekonstrukcí. Určitě by to bylo zapotřebí. Klimatizace nám na pokoji fungovala, ale tekla do pokoje. Chytali jsme to jak se dalo. V noci velice nepříjemné, protože to tukalo. Elektrické rozvody blikaly při zapnutí čehokoliv.

Strava
Na snídani nic moc výběr a to nejsem vůbec náročná. Takto chudou snídani jsem nikde nezažila. Všechno špatné ale nahradila večeře, která byla úžasná. Bezkonkurenční.

Služby hotelu
V hotelu byl čistý a teplý bazén. Uklizeno bylo každý den včetně ručníků a dokonce i jednou převlečené celé postele.

Stav hotelu jinak hrůza

Pláž
Pláže jsou také trochu kámen úrazu. Pláž v Gardě super, ale musíte si koupit lehátka. Pláže mimo město třeba v kempech nemáte šanci se dostat. Všechno oplocené. Ještě je možné navštívit vzdálené pláže podél jezera, ale musí se hledat. Celkově všude strašně moc lidí.

Jaroslava B., 21.08.2019, Datum pobytu: 11.8. - 18.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Panorama

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Dalo by se říct: " Co bylo psáno, to bylo dáno"

 • 6 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dalo by se říct: " Co bylo psáno, to bylo dáno" Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokojík malý, ale čistý.Pouze mi mrzelo, že u pokoje nebyl balkon.

Strava
Měli jsme jen snídaně, ale byly výborné-bohaté, bylo z čeho vybírat.

Služby hotelu
Ochota.

Pláž
Pláž byla daleko, ale s tím jsme počítali.

Jana, 20.08.2019, Datum pobytu: 11.8. - 15.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Mauro

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Vše v pořádku, jen s parkováním v areálu hotelu ve večerních hodinách to bylo složité. Krásný výhled na jezero.

 • 10 Ubytování
 • 6 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Vše v pořádku, jen s parkováním v areálu hotelu ve večerních hodinách to bylo složité. Krásný výhled na jezero. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 20.08.2019, Datum pobytu: 10.8. - 17.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: La Limonaia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Celkový dojem super. Krásné místo..

 • 5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem super. Krásné místo.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj tedy spíš vybavení zastaralé, postel hrozná

Strava
Strava vynikající

Služby hotelu
Celkem dobrý

Pláž
Pláž nic moc, bazen - málo mista, plíseň

Petra M., 20.08.2019, Datum pobytu: 11.8. - 16.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: La Limonaia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Byli jse zde na 4 dny a určitě bychom se rádi vrátili.Jezero Lago di Garda celkově je strašně krásné a je zde mnoho možností výletů do...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jse zde na 4 dny a určitě bychom se rádi vrátili.Jezero Lago di Garda celkově je strašně krásné a je zde mnoho možností výletů do menších vesniček,turistika,plavba lodí atd.Byli jsme kousek od městečka Torri del Benaco,pěšky od hotelu podél jezera jsme tam došli asi za 10min.Kouzelné malé městečko s přístavem,nákupními možnostmi,historickým centrem.Moc se nám tu líbilo,bylo krásné počasí,využili jsme i bazén v hotelu a posezení na terase s krásným výhledem na jezero a hory.Naprosto dokonalé 4 dny.Určitě mohu jen doporučit,jak tuto oblast tak i hotel Internazionale. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytovaní ve vilce hned vedle hotelu,měli jsme dva dvoulůžkové pokoje,jeden v přízemí a druhý v patře,oba pokoje čisté,příjemné,denně uklid,byli jsme moc spokojeni.Hotel celkově moc pěkný,s hezkou terasou a supr personálem.

Strava
Strava byla naprosto dokonalá,měli jsem polopenzi.Snídaně formou švédských stolů,na výběr bylo na co si člověk vzpoměl,vše čerstvé a velice dobré.Večeři jsme si vybírali ze třech předkrmů a třech hlavních jídel a ještě byl dezert,Před večeří opět švédské stoly,takže dobroty všeho druhu,opravdu jsme byli spokojeni a nadšeni z výběru pokrmů.

Služby hotelu
Hotelové služby naprosto bez problému,sedávali jsme na terásce u bazénu,personál supr,milí,ochotní,naprosto perfektní,nemělo to jedinou chybu.

Pláž
Pláž je dostupná hned naproti hotelu,kamenitá ale úžasná.Krásný pohled na hory a jezero perfektní na osvěžení,voda čistá,prostě nádhera.O kousek dál jsou take málé plážičky,je to strašně kouzelné a nádherné.

Lenka K., 19.08.2019, Datum pobytu: 7.8. - 10.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Internazionale

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Všechny recenze Itálie - Lago di Garda