Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Itálie - Lago di Garda Itálie

 • Popis

  Lago di Garda je největším italským jezerem ledovcového typu. Rozkládá se na rozloze 369,98 km2 poblíž města Verona v severní části země. Svou strategickou polohu získalo díky tomu, že se rozprostírá na hranicí tří regionů, a to jmenovitě na střetu území Trentina - Alto Adige, Benátska a Lombardie. Severní část jezera má protáhlý, fjordovitý tvar, jižní je naopak kulaté podoby.

  Klima okolo jezera je středomořské, a proto je ideální zejména pro letní dovolenou. Daří se zde také mnoha druhům plodin. Na severu je především vinná réva, na jihu zase citrusy a olivy.

  Díky větrům vanoucím v okolí jezera (nejvýznamnější je teplý vítr Ora) dává Lago di Garda svým návštěvníkům iluzi pobytu u moře. Také díky mnoha proudům a vlnám je tato destinace velmi vyhledávaná všemi milovníky vodních sportů. Každý si zde může dosyta užít windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření. Okolí je vhodné taktéž pro turistiku či cyklistiku, in-line bruslení, horolezectví na tzv. ferratách (přesně vymezených "cestách"), jízdu na koni, tenis a golf a další druhy sportů, včetně těch plážových.

  Jezero samozřejmě nabízí také množství kempů, pláží a hotelů, což přímo dokresluje středomořskou atmosféru. Lago di Garda je obklopeno hned několika většími městy, městečky či přímo turistickými letovisky, takže na výběr má případný zájemce z široké škály možností.

  Arco je spíše klidnější městečko vhodné zejména pro horskou cyklistiku a horolezectví. Každoročně se zde konají mezinárodní závody v těchto sportech.

  Riva del Garda leží přímo na severu jezera. Jako druhé nejvíce obydlené místo v okolí (žije zde 13 tisíc obyvatel) je žijícím centrem kultury a zábavy. Kromě historického centra zde najdete mnoho obchodů, přístav pro plachetnice a nezbytnou součást italského života - restaurace a pizzerie. Zdejší pláž je nejdelší a nejvyhledávanější z celého jezera.

  Torbole najdeme taktéž na severním břehu jezera. Díky tzv. ?odpoledním větrům? patří mezi neznámější lokality pro windsurfing. Malebné okolí města nabízí podívanou na jezero obklopené skalami, horu Monte Baldo a přírodu ne nepodobnou finským fjordům.

  Malcesine je přístavem ve východní části jezera. Pro svůj charakter hojně navštěvované středomořské destinace je nazýván "olivovou riviérou". Lokalita je asi nejoblíbenější z celé oblasti Lago di Garda. Nachází se na úpatí hory Monte Baldo, kde najdeme i krásnou botanickou zahradu. V historickém centru města si jistě oblíbíte některé z památek, jako například historický palác Palazzo dei Capitani. Kousek od města je menší destinace s názvem Brenzone.

  San Zeno di Montana je malé horské městečko ležící rozprostírající se nad jezerem Lago di Garda. Torri del Benaco je klidným romantickým přístavním městečkem obehnaným středověkými hradbami.

  Město Garda se rozkládá na východním pobřeží jezera. Jako většina měst v okolí se i ono vyznačuje historickým centrem s křivolakými uličkami. Ve městě také můžeme obdivovat množství krásných a bohatě zdobených vil. Severně od města se nalézá výběžek San Vigilio pyšnící se vilou Guarienti s obrovskou zahradou. V polovině srpna se v městě Garda každoročně konají veslařské závody.

  Městečko na východní straně jezera Bardolino - leží na tzv. olivové riviéře, která je plná kopců s olivovníky a vinnou révou. Je známé především pěstováním vína. Jihovýchodně položené město Larise se pyšní středověkým hradem a Benátskou celnicí (Dogana Veneta).

  Peschiera del Garda se nachází je několik kilometrů od Verony a je důležitým dopravním bodem. Každý týden se zde konají typické italské trhy.

  Lázeňské městečko Sirmione je rájem relaxace a vodních sportů. Leží v nejzazší jižní části jezera. Při prohlídce města vás jistě zaujmou pozůstatky římské vily a lázní Grotte di Catullo.

  Desenzano del Garda je největším městem při pobřeží Lago di Garda. Ve středověké éře bylo důležitým strategickým bodem celé Itálie. Historické centrum i zdejší přístav jistě stojí za návštěvu. V okolí se nalézá hodně hradů, pevností a vil. Doporučeníhodné je město také jak pro vyznavače vodních sportů tak nočního života. Nedaleko města se nacházejí další turistické destinace, byť menší co do počtu obyvatel - a to Manerba del Garda a Saló.

  Gardone Riviera bylo dříve oblíbeným víkendovým sídlem šlechticů, což městu dodnes propůjčilo nádech jakési unikátní elegance. Pyšní se krásnými zahradami a parky.
  Tremosine leží na úpatí Alp, což dává zdejší přírodě neposkvrněný a neobyčejný ráz.

  Na západní straně jezera najdeme Limone del Garda. Díky krajině a vegetaci je jedním z oblíbených letovisek v okolí. Je tvořeno kamenitou pláží a přístavem. Dominantou města jsou neobyčejné terasy se skleníky (tzv. limonaie) sloužící k pěstování citrusových plodů.

  Zábavy si u Lago di Garda užijete dosyta. Pokud by vám však nestačilo lenošení na pláži, procházky městem či sportování, můžete se zabavit v některém ze zábavních (Gardaland, Movieland) či vodních (CanevaWorld, Picoverde Parco Acquatico, Riovalli Acquasplash) parků.

Nejnovější recenze Itálie - Lago di Garda

Celkem: 9,8 Skvělé

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborný

Strava
Dobrá

Služby hotelu
Výborný

Pláž
Výborné

Jan Just, 15.06.2018, Datum pobytu: 9.6. - 12.6.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Geier

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 We had wonderfull holidays in a great hotel with perfect services.All hotel personal was great,special thanks to Emanuel on the reception...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
We had wonderfull holidays in a great hotel with perfect services.All hotel personal was great,special thanks to Emanuel on the reception and all people in hotel restaurant,they were so nice and specially to our small son.

Definitelly we want to come back. Zobrazit celou recenzi

Andrea L., 12.06.2018, Datum pobytu: 2.6. - 9.6.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Europa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Europa hotel 1 fotografie

Celkem: 9 Překrásné místo, hotel patrně vystavěn na bývalých citronikových terasách v 60.letech či dříve, krásné umístění, výhled na jezero a...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Překrásné místo, hotel patrně vystavěn na bývalých citronikových terasách v 60.letech či dříve, krásné umístění, výhled na jezero a městečko Limone, a na protějším břehu Malcesine. a i když hotel je složen z několika staveb, je citlivě umístěn a i přes velké množství ubytovaných hostů si každý pokoj zachovává svou intimitu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné pokoje, zařízené rustikálním nábytkem, součástí je i sociální zařízení, WC, sprcha, úklid, výměna ručníků každý den, velmi milý a vstřícný personál.

Strava
strava vynikající, italské lahůdky, mořské plody, každý den něco jiného, vynikající dezerty a opět velmi milý, profesionální personál. Dvě prostorné jídelny, možnost posnídat či povečeřet i na terase s výhledem na jezero, samozřejmě o tato místečka je vždy velký zájem, my jsme si vybrali stůl pro dva u dvěří, a i to bylo krásné místečko s výhledem.Každý večer živá, vkusná hudba, velmi pěkný výběr.

Služby hotelu
Široká nabídka nápadů a služeb na cestování po okolí a městečkách na jezeře.

Pláž
Jelikož hotel je, jak už jsem napsala na místě bývalých citroníkových teras, znamená to tedy, že leží v kopci. Od silnice k recepci je to asi 250 m do prudkého kopce, parkování, buď přímo u hotelu, ale vzhledem k velkému počtu návštěvníků, spíše níže na malých parkovištích i krytých. Takže vydáte-li se pěšky z hotelu do Limone, je to kus z prudkého kopce a k jezeru ještě níže, pro starší hosty to může být trošku problém, ale je zajištěna kyvadlová doprava minibusem do městečka i zpět. i my už jsme padesátníci, kolena bolela, ale to už k věku patří a pěším procházkám jsme neodolali, městečko Limone stojí za to, se svými úzkými uličkami a krásnými zákoutími, koupání v jezeře je tedy dále, buď na soukromých či větší městské pláži, plážičky kamínkové, ale ani to není problém. Pokud jste na toto místo přijeli s tím, že se budete kochat, radovat z krásy všude kolem, je to, co jsem v minulých řádcích popsala, jen maličkost, a přeje - li si člověk na tak krásném místě výhled, musí už prostě počítat s tím, že tento výhled bude z kopce. A i přesto, že jsem léta vážně nemocná, a má nemoc mě samozřejmě doprovázela i sem, cítím velikou vděčnost, že jsem se sem mohla ještě podívat a kochat se nezměrnými krásami jezera, městeček, ale i místy v horách nad jezerem. a abych nezapomněla, kavárničky, vynikající káva a samozřejmě zmrzlina, co si přát více. Eva M.

Petr M., 12.06.2018, Datum pobytu: 2.6. - 9.6.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: La Limonaia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,4 Dovolena celkem splnila ocekavani,nadherna krajina,priroda,celkovy dojem zkazila priserna uroven ubytovani a komplikovane parkovani ,kdy...

 • 3 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena celkem splnila ocekavani,nadherna krajina,priroda,celkovy dojem zkazila priserna uroven ubytovani a komplikovane parkovani ,kdy si musite po prijezdu zpet do hotelu hledat misto pro auto,mene zkuseny ridic muze mit problemy s parkovanim ve svahu a uzkymi cestami a prostorem pro parkovani Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj by neutulny,zarizen pouze nejnutnejsim nabytkem,hole steny misty spinave, v rohu pavucina,kdyz jsem si stezovala,bylo mi receno,ze mam zaplacen a tudiz mi byl poskytnut standartni pokoj,coz nechapu,protoze ostatni pokoje byly o mnoho lepsi

Strava
Jidlo bylo dobre,zvlaste vecere, snidane kazdy den naprosto stejne,chybela mi rano nejaka zelenina,misto sladkych moucniku od vecere

Služby hotelu
Personal vstricny,hlavne obsluha v restauraci velmi mila a ochotna

Pláž
Nevim,nebyli jsme,pouze bazen

Lenka Krkošková, 11.06.2018, Datum pobytu: 31.5. - 7.6.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: La Limonaia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,3 Skvele misto (2 minuty chuze od centra), ubytovani v klidne lokalite, idealni poloha na cestovani po okolí. krasna cesta podel vody mezi...

 • 7 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Skvele misto (2 minuty chuze od centra), ubytovani v klidne lokalite, idealni poloha na cestovani po okolí. krasna cesta podel vody mezi Garda a Bardolino, idealni na prochazky, kolo. K dispozici na zahrade pekny, čistý bazen, ping pong, prolezacky pro deti Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi velky a prostorny apartman s balkónem, vyhled na zahradu plnou olivovniku. K dispozici pracka (v suterenu domu), zehlicka, rucniky, fen. Doporucuji vzit s sebou varnou konvici, pytle do kose, jar a houbicku.

Velke plus byl trezor v apartmanu.

Strava
Vlastni

Služby hotelu
Paní na recepci mila, ale anglicky moc nemluvi, jen nemecky. Videli jsme ji jen pri prijezdu.

Pláž
Mensi plaze mezi Garda a Bardolino. V květnu jsme nevyuzili, ale par odvazlivcu se koupalo :-)

Anonym, 22.05.2018, Datum pobytu: 12.5. - 19.5.2018
Oblast: Itálie Itálie, Lago di Garda, Hotel: Apartmány Uliveto

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Lago di Garda

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622