Itálie - Skiaréna Ortlerské Alpy Itálie

 • Popis

  Jižním Tyrolskem s jedním ski pasem

  Skiaréna Ortlerské Alpy se rozkládá v regionu Jižní Tyrolsko na severní hranici Itálie s Rakouskem a Švýcarskem. Jméno dostala po nejvyšší hoře v okolí a tehdejší nejvyšší hoře Rakouska-Uherska, ledovci Ortler (3 905 metrů). Seskupuje 15 areálů, z nichž 14 leží v Itálii (Rosskopf / Monte Cavallo, Corno del Renon, Reinswald, Merano 2000, Monte S. Vigilio, Val d’Ultimo / Schwemmalm, Plan, Val Senales, Trafoi, Solda, Watles, Malga San Valentino, Belpiano a Maseben) a jeden je švýcarský (Minschuns v údolí Val Müstair). Skiaréna Ortlerské Alpy celkem zahrnuje 330 kilometrů sjezdovek a 76 přepravních zařízení. Bohužel chybí vzájemná propojenost areálů na lyžích a mnohdy i ski busem. V boji o návštěvníky proto vyhrává konkurenční oblast Dolomiti Superski na opačné straně brennerské dálnice. Přesto si mnoho Čechů jednotlivá střediska oblíbilo a každoročně se vrací za přátelskou atmosférou, kupou sněhu, domáckým ubytování, nezapomenutelnou kuchyní a jazykovou dostupností v barech a restauracích, kde často obsluhuje slovenský personál.

  Après-ski

  Většina areálů Skiarény Ortlerské Alpy vybízí ke klidné rodinné dovolené s veškerým komfortem. Ubytovací zařízení jsou připravena na pobyt malých dětí a u sjezdovek stojí dětská hřiště a cvičné vleky pro nejmenší. Region křižují zimní stezky pro pěší turisty a zasněženou krajinou cinkají rolničky koňských spřežení. Sáňkařské dráhy v Trafoi, Pradu a Suldenu se postarají o odpolední zábavu. Do Suldenu se stahují ski alpinisté, horolezci a free ride lyžaři. Po stopách slavného horolezce Reinholda Messnera, který zde v roce 2004 založil Messner Mountain Museum Ortles, se dobrodruzi vydávají do volného terénu a zdolávají zamrzlé skalní stěny. V sousedství muzea navštivte statek s chovem jaků a jačí restauraci Yak & Yeti. Na sjezdovkách se můžete setkat s olympijským vítězem a miláčkem českého publika Gustavem Thönim, který pochází z Trafoi a vede zde rodinný hotel. Večerní program naplňují bazény a wellness centra a rušné párty se rozjíždí v barech pod sjezdovkami.

  Doprava

  Skiaréna Ortlerské Alpy leží západně od brennerské dálnice a je výborně dostupná z České republiky. Cesta z Prahy i z Brna zabere okolo 7 až 8 hodin a vede téměř výhradně po dálnici. Poslední kilometry po horských silnicích směřují do jednotlivých středisek a i nejvýše položený Sulden pravidelně obsluhují pluhy a sněhové frézy a usnadňují příjezd k ubytovacím zařízením. Z vysokohorských silnic se navíc otevírají pohádkové výhledy do okolí. Parkování na záchytných parkovištích u dolních stanic lanovek bývá zdarma. Nízkopodlažní ski busy obsluhují jednotlivá střediska, ale existuje jen málo linek propojujících areály Skiarény. Návštěvníci dychtiví po nových lyžařských možnostech jsou proto odkázáni na vlastní automobil.

  Kolik to stojí?

  Se ski pasem Ortler Skiarena si vychutnáte každý den v jiném středisku. 15 areálům s 330 kilometry svahů odolá málokdo. Díky sněhové jistotě až do konce dubna využijte mimosezónní ceny permanentek a lyžujte za babku. Šestidenní ski pas v hlavní sezóně stojí 241 € pro dospělé, 163 € pro děti od 6 do 15 let a 217,5 € pro seniory nad 60 let. Děti mladší 6 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Slevy pro skupiny a lyžařské zájezdy žádejte přímo na pokladnách.

  Léto v regionu Ortler

  Čtyřtisícový Ortler kraluje zeleným kopcům s malebnými horskými městečky. Jeho strmá hlava v létě vyzývá horolezce k neuvěřitelným výkonům, jako je výstup bez pomoci kyslíku. Najdete tu začátečnické i náročné stěny a horolezecké chodníky, jimiž prošla známá jména Reinhold Messner a pražský horolezec a polárník 19. století Julius Payer. Pěší turisté si vychutnají čerstvý vzduch Národního parku Stiftserjoch, procházky provoněnou přírodou a překrásnou kulisu horských velikánů. Ti z vás, kdo plánují dovolenou na kolech, by měli zavítat do Stiftserjochu s hustou sítí cyklostezek všech obtížností. Po vyjížďce se uvelebíte na louce koupaliště v Stifteserjochu s tobogánem a malým bazénkem. Pro zábavu si zahrajte minigolf nebo tenis, zajděte na ryby nebo vychutnejte speciality tyrolské kuchyně.

Nejnovější recenze Itálie - Skiaréna Ortlerské Alpy

Celkem: 10 Jediný problém s dovolenou byl s CA, kde paní nedokázala pochopit termín, ve kterém chceme jet a jakákoliv změna byl problém. Po zdolání...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jediný problém s dovolenou byl s CA, kde paní nedokázala pochopit termín, ve kterém chceme jet a jakákoliv změna byl problém. Po zdolání CA již začala pohodová a ničím nekomplikovaná dovolená.

Již při příjezdu na hotel nás upoutal znak rodiny Reinstadlerů. V dnešních dnech se o hotel stará, jak jsme se později dozvěděli, již třetí generace z rodiny Reinstadlerů. Majitelem hotelu je usměvavý Ital, a společně s paní vedoucí, která je mimochodem Češka, a tak nebyl vůbec žádný problém s domluvou, se každý den u snídaně a večeře zastaví u stolu a s každým hostem pohovoří. Z obou dvou je patrné, že je pro ně na prvním místě spokojený host. Oba dva nám svoji ochotou zpříjemňovali pobyt. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou prostorné a vybavené. Na našem pokoji byla kuchyňka s myčkou, kávovar, varná konvice, mikrovlnka, lednička, mrazák a kompletní sada nádobí. Koupelna byla nová, pěkně udržovaná, s vanou, která šla uzavřít ve sprchový kout. Každý den nám byl pokoj uklizen a postele přestlány.

Strava
Kuchyně hotelu je zaměřena spíše na tyrolské speciality. Na úvod nás překvapilo, že večerní pětichodové menu je bez možnosti výběru. Říkali jsme si, že kuchař musí být opravdu dobrý a jistý si svým umem, když nabízí jen jedno jídlo. Už od prvního jídla jsme však byli přesvědčeni, že tomu tak skutečně je. Jídla jsou opravdovým gastronomickým zážitkem. Menu bylo pestré, avšak každý den sladěné a vyvážené. Již na svahu jsme přemýšleli, co nás večer čeká za dobroty... :-) Snídaně byly formou bufetových stolů, které byly bohaté a pravidelně doplňované i v pozdějších hodinách snídaně. Pro vegetariány byly připravené speciální varianty.

Služby hotelu
Po celodenní lyžovačce jsme zbytek odpoledne strávili relaxováním v bazénu a sauně. Bazén je velký a čistý, sauna rovněž čistá a prostorná. Paní vedoucí saunu a bazén připravuje již krátce před příchodem prvních hostů z lyžování. Rovněž k sauně nachystá i občerstvení. Co nás mile překvapilo, byl fakt, že toto bylo nachystáno i jen pro nás ve chvíli, kdy se na hotelu střídaly termíny. Lyže bylo možné uschovat do dvou lyžáren, ta v hlavní budově měla i vyhřívání na lyžáky.

Ze sjezdovek si vybere každý lyžař. Od nenáročných mírných modrých až po nejprudší černé. Sjezdovky byly každý den výborně připravené, lanovky bez čekání, vyzkoušeli jsme i nově otevřené občerstvení na svahu. Samozřejmostí byl skibus, který zastavoval přímo před hotelem, po domluvě je možné zastavení kdekoliv. Výhodou je pošta i smíšené zboží přímo v jedné budově hotelu. Obě dvě budovy hotelu jsou spojené podzemní chodbou, takže při přecházení mezi budovami není nutné chodit venkem.

Na závěr recenze chceme ocenit nejsilnější stránku hotelu, a tou je bezesporu čistota. Ač jsme toho již hodně procestovali, zřejmě jsme asi ještě nezažili hotel, kde by byl kladen takový důraz na čistotu. To se týká nejenom stolování, čistoty nádobí, jídelny, kuchyně, ale také pokojů, koupelny a vybavení pokojů.

Hotel se nám opravdu velice moc líbil a jistě se do něj v budoucnu vrátíme. Pro pobyt je vhodný nejenom v zimě na lyžování ale určitě také i přes léto k horské turistice. Příroda je zde opravdu velice krásná. Není divu, že si toto místo k životu vybral i Reinhold Messner, který má mimo jiné jedno ze svých alpských stavení několik chat vedle hotelu a chová zde jaky.

Pavlína L., 20.12.2017, Datum pobytu: 16.11. - 23.11.2017
Oblast: Itálie Itálie, Skiaréna Ortlerské Alpy, Hotel: Apart-Hotel Alpina (Sulden/Solda)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Moc pekne

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Moc pekne Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velice kvalitni

Strava
Strava 100%

Služby hotelu
100%

Sjezdovky
Parada

Michal Mazůrek, 13.03.2017, Datum pobytu: 5.3. - 8.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Skiaréna Ortlerské Alpy, Hotel: Bambi am Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,2 Pěkná zimní dovolená ...

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pěkná zimní dovolená ... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení starší, ale čisto, poměrně chladno na pokoji, ale po upozornění jsme dostali přímotop.

Strava
Předkrmy a saláty dobré, hlavní jídlo většinou průměrné ...

Služby hotelu
Personál se choval velmi vstřícně a mile!

Sjezdovky
Lanovky starší, sjezdovky perfektně upravené, personál vynikající!

Martina S., 20.03.2015, Datum pobytu: 24.1. - 31.1.2015
Oblast: Itálie Itálie, Skiaréna Ortlerské Alpy, Hotel: Post (Trafoi)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Perfektni misto, vyborne sjezdovky i v pripade ze je horsi zima. Ubytovani vyborne.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Perfektni misto, vyborne sjezdovky i v pripade ze je horsi zima. Ubytovani vyborne. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorny pokoj. Vse v poradku, neni co vytknout.

Strava
Strava rozmanita a vyborna, vse snedli i deti.

Služby hotelu
Hotel doporucuji. Ski bus stavi primo pred hotelem.

Sjezdovky
Sjezdovky upravene, vetsina sjizdna i s detmi a to vcetne cervenych. Zadne cekani, nadherne vyhledy.

Josef Gabrhel, 10.02.2015, Datum pobytu: 1.2. - 5.2.2015
Oblast: Itálie Itálie, Skiaréna Ortlerské Alpy, Hotel: Bambi am Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Od CK jsme měli zajištěno jen ubytování, skipasy jsme si koupili na místě, vlastí doprava - cesta příjemná. V Suldenu jsme byli podruhé....

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Od CK jsme měli zajištěno jen ubytování, skipasy jsme si koupili na místě, vlastí doprava - cesta příjemná.

V Suldenu jsme byli podruhé. Dovolenou jsme si užili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v pěkném apartmánu naproti hotelu s výhledem na hory.

Strava
Měli jsme vlastní stravování, takže nehodnotíme.

Služby hotelu
Využili jsme bazén v hotelu.

Přímo u hotelu je zastávka skibusu.

Sjezdovky
V našem týdnu byly výborné lyžařské podmínky.

Václav Śmejkal, 01.04.2014, Datum pobytu: 22.3. - 29.3.2014
Oblast: Itálie Itálie, Skiaréna Ortlerské Alpy, Hotel: Apart-Hotel Alpina (Sulden/Solda)

Byla tato recenze užitečná? Ano (11) Ne (0)

sněhové probuzení 5 fotografií

Všechny recenze Itálie - Skiaréna Ortlerské Alpy

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622