Itálie - Montecampione Itálie

 • Popis

  Mladý areál s velkým potencionálem

  Mladé a perspektivní lyžařské středisko Montecampione se rozprostírá nad údolím Val Camonica v horském pásmu Presolana. Mezi 30 kilometry sjezdovek převládají sportovní červené tratě. Doplňuje je 5,6 kilometrů náročných černých a 2,2 kilometrů začátečnických modrých svahů. Areál stoupá až do výše 1937 metrů nad mořem a při nepřízni počasí probíhá na 22 kilometrech tratí umělé zasněžování. Holé pláně dominují nad zalesněnými pasážemi a nic nebrání kouzelnému výhledu do okolí. Přepravní park tvoří většinou pohodlné sedačkové lanovky. Dvě lyžařské školičky pro nejmenší sídlí přímo u sjezdovky. Zatím chybí fun park pro snowboardisty a uměle vyfrézované běžkařské stopy, ale další rozvoj areálu je jen otázkou času. Blízkost mezinárodního letiště v Bergamu a nízké ceny sem lákají zahraniční klientelu a potenciál lokality ukazuje i fakt, že zde trénují špičky ženské italské sjezdové reprezentace a že areál spoluzakládal olympijský vítěz ve sjezdu z Osla v roce 1952 Zeno Coló.

  Après-ski

  Spolu s prvními lanovkami vyrostly v údolí tři lokality s moderními apartmánovými domy a hotely přímo na sjezdovkách. V Le Baite, La Splaza a Boario Terme Alpine si vyberete ubytování podle svých představ. Infrastrukturu brzy doplnily útulné bary a restaurace, obchody, pizzerie, 400 místné kino a diskotéka pro více než 500 osob. V Boario Terme na vás čeká dokonalá relaxace v lázních. Okolní krajina se skalnatými srázy, borovými lesy a kupou sněhu svádí k výletům na sněžnicích nebo po svých. Trasy pod lanovkami objevují první ski alpinisté a děti si užívají zimní radovánky na dětském hřišti.

  Doprava

  Montecampione leží jen 54 kilometrů od nejbližšího dálničního sjezdu. Výborně dostupné je i z letiště v Bergamu. Záchytné podzemní parkoviště v La Splaza a parkovací plochy Secondino a Baite jsou zdarma. Doprava vlastním automobilem se doporučuje. Montecampione neobsluhuje žádná veřejná linka vyjma bezplatných ski busů převážejících návštěvníky na trase Montecampione – Boario Terme. Větší vzdálenost z České republiky kompenzují nízké ceny a klidná atmosféra ve všední dny. Cesta z Prahy přes Mnichov, Innsbruck a Trento v délce 906 kilometrů trvá asi 9 a půl hodiny. Trasa z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Trento měří 957 kilometrů a zabere 10 hodin.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Montecampione platí v celém místním areálu a zahrnuje všech 30 kilometrů sjezdovek. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 140 € pro dospělé, 100 € pro juniory do 16 let, 75 € pro děti do 8 let a 120 € pro seniory nad 65 let. Děti lyžující v doprovodu rodičů dostanou 50% slevu na vícedenní ski pas. Vratná záloha na čipovou kartu činí 5 €. Rozšířené ski pasy neexistují kvůli velkým vzdálenostem Montecampione od ostatních středisek.

  Léto nad jezerem Lago d’Iseo

  Bohatá historie údolí Valcamonica, zachovalé jeskynní malby z dob pravěkých obyvatel Itálie, nedotčená příroda a dechberoucí scenérie přivádějí turisty do Montecampione i v letních měsících. Ubytovací zařízení se po zimní sezóně rychle přizpůsobují požadavkům nových návštěvníků. Lyže v půjčovnách vystřídají horská kola, mapky sjezdovek zmizí a objeví se plánky pěších a cyklostezek. Nabídka lázní Boario uspokojí klienty v každou roční dobu. Navštivte rybářské vesničky na březích jezera Lago d´Iseo a vydejte se na okružní plavbu parníkem okolo jednoho z největších jezerních ostrovů v Evropě. Adrenalinoví nadšenci si mohou vyzkoušet kiting, windsurfing, plachtění, potápění a rybaření. Blízkost Bergama láká k jednodennímu výletu za církevními památkami, honosnými paláci, romantickými ulicemi starého města a pravým ruchem Itálie.

Nejnovější recenze Itálie - Montecampione

Celkem: 5,8 Slibovaný bazén je spoustu let zavřený, je to nízko položené středisko , takže málo sněhu, většina sjezdovek zavřená. Což samozřejmě...

 • 7 Ubytování
 • 6 Cena
 • 3 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Slibovaný bazén je spoustu let zavřený, je to nízko položené středisko , takže málo sněhu, většina sjezdovek zavřená. Což samozřejmě nejde ovlivnit, Jinak vše v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování moc pěkné.

Služby hotelu
V pořádku.

Sjezdovky
Není sníh.

Pavlína H., 06.03.2017, Datum pobytu: 26.2. - 3.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Montecampione, Hotel: Residence La Splaza

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,3 Dovolená v MonteCampione (La Splaza) byla naprosto úžasná. Jen škoda, že nejezdili úplně všechny lanovky, ale i tak se vše vydařilo.

 • 9 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená v MonteCampione (La Splaza) byla naprosto úžasná. Jen škoda, že nejezdili úplně všechny lanovky, ale i tak se vše vydařilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v pořádku. Velké prostory, nic nám zde nechybělo, snad jen mikrovlnka a trouba, ale i bez nich jsme si poradili.

Strava
Vlastní

Adéla M., 06.03.2017, Datum pobytu: 26.2. - 3.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Montecampione, Hotel: Residence La Splaza

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Větší vzdálenost střediska 850 km , 10 hodin cesty + 2 hodiny přestávky ,cesta přes Mnichov bez problému ,dojezd k desinaci posledních 12...

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Cena
 • 5 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Větší vzdálenost střediska 850 km , 10 hodin cesty + 2 hodiny přestávky ,cesta přes Mnichov bez problému ,dojezd k desinaci posledních 12 km serpentiny se strmým stoupáním. Menší lyžařské středisko, 30 km sjezdovek, bohužel při našem pobytu pro nedostatek sněhu otevřena pouze jenom jedna sjezdovka přímo u ubyt.zařízení.Délka sjezdovky 3 km,červená, lanovka Poma pro čtyři lyžaře, nová, moderní s bublinou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné a čisté ubytování

Služby hotelu
Resort postavený přímo u svahu,několik velkých budov, v přízemí obchůdky, pizzerie , kavárny, půjčovna lyží, pekárna.Největší zklamání devastace budovy s bazénem a wellnes.

Sjezdovky
Při dostatku sněhu velmi pěkné lyžování na hřebenech,převážně červené sjezdovky , mimo víkend málo lyžařů , v době našeho pobytu otevřena pouze hlavní sjezdovka , na jejím vrcholu přejezdy na ostatní sjezdovky .Sjezdovka udržovaná ,pohodová, horská bouda s bombardinem a terasou na opalování.

Petr D., 23.01.2017, Datum pobytu: 15.1. - 20.1.2017
Oblast: Itálie Itálie, Montecampione, Hotel: Residence La Splaza

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,5 Menší liduprázdný ski areál, dobře upravené sjezdovky. Krásné výhledy. Bohužel, z důvodu větru lanovky dva dny nejezdily.

 • 9 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Menší liduprázdný ski areál, dobře upravené sjezdovky. Krásné výhledy. Bohužel, z důvodu větru lanovky dva dny nejezdily. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Přímo pod sjezdovkou. Apartmán akorát velký, 2 koupelny, balkon.

Wifi pouze na recepci.

Strava
Zájezd sme měli bez stravy. V místě mnoho restaurací i obchod.

Služby hotelu
Vše výborné, velmi ochotný personál.

Kamila Z., 13.03.2016, Datum pobytu: 28.2. - 6.3.2016
Oblast: Itálie Itálie, Montecampione, Hotel: Residence La Splaza

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 7,2 Byla to moc hezká dovolená, protože jsem na ní byla s mně milými osůbkami a tudíž jsme si to i pěkně užily.

 • 5,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Byla to moc hezká dovolená, protože jsem na ní byla s mně milými osůbkami a tudíž jsme si to i pěkně užily. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování, lokalita je to velice pěkná a i typ staveb velice pěně zapadá do krajiny.

Horší je pak vnitřní členění, chodeb a samotných apartmánů-pokojů.

Velké prostory neúčelně tvarované a členěné s velkými hluchými místy.

Velká koupelna s WC (mimochodem v apartmánu pro 6 osob, pouze jediná) měla sprchový kout o velikosti snad 70x70cm, kde si relativně normálně vzrostlá žena nemá šanci umýt hlavu nebo chodidla.

Rovněž nebylo moc příjemné, že voda se nedala nastavit na požadovanou teplotu a neustále se při sprchování střídala velice horká s ledovou, takový otužovací program.

Malá pracovní plocha kuchyňského koutu ač vedle bylo plno místa, kde mohla být klidně umístěna chybějící myčka a mikrovlnná trouba, které byly slibovány.

Ale jinak na pokoji bylo teplo a čisto.

Z důvodu celkového nedostatku sněhu a následné malé obsazenosti byl i na pokojích klid a řádně jsme si odpočinuly.

Strava
Stravování bylo vlastní a bylo to výborné. :o)

Služby hotelu
Kromě příjezdu, předání pokoje místní animátorkou a odevzdání apartmánu při odjezdu, jsme nikoho z hotelu moc neviděly.

Sjezdovky
Sjezdovky a lanovky. Kdyby byly alespoň nějaké sněhové podmínky, tak by to bylo úžasné. Z ubytování rovnou na lanovce. Mimochodem ta byla jedna ze dvou, které byly v širokém dalekém okolí vzorně i na tu bídu udržované a bylo nám provozovatelů moc líto, že není sníh.

Renata Soukupová, 21.01.2015, Datum pobytu: 11.1. - 18.1.2015
Oblast: Itálie Itálie, Montecampione, Hotel: Residence La Splaza

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (3)

Montecampione It. Condominio La Splaza 1 fotografie

Všechny recenze Itálie - Montecampione