Itálie - Ravascletto Itálie

 • Popis

  Všestranný areál s pohádkovým výhledem

  Pod dvoutisícovým masivem s vrcholky Tamai a Zoncolan leží malebná horská obec Ravascletto, výchozí místo do menšího, avšak velmi rozmanitého lyžařského areálu Ravascletto / Zoncolan. Pouhých 28 kilometrů sjezdovek kompenzují barvité terény svahů. Páteřní tratě vynikají svou šířkou a přitahují příznivce carvingového lyžování. Odbočky a okliky s poctivě strmým sklonem a terénními zlomy lákají hravé lyžaře. Mírné kopce se táhnou v nejvyšších a nejnižších patrech areálu. Přímo u nástupních stanic dvou sedačkových lanovek se nacházejí dětské cvičné louky s pojízdnými zastřešenými koberci. Dvousedačkou na vrchol Tamai vyjíždějí i pěší turisté, aby se kochali 360o výhledem do okolí. Při nepřízni počasí přichází řada na sněžná děla schopná 100% pokrytí areálu umělým sněhem. Podél sjezdovek jsou rozesety horské boudy a restaurace s venkovní terasou i vyhřátým vnitřním sálem. Ravascletto / Zoncolan skrývá téměř liduprázdná zákoutí, kde si dosyta vychutnáte krásu okolních hor. Ze všech míst se dá pohodlně sjet dolů do údolí a kdykoliv se vrátit do ubytovacího zařízení bez dlouhých přejezdů po hřebenech. Snowboardovou komunitou opěvovaný snow park Arena Freestyle na Monte Tamai leží v nadmořské výšce 1800 – 1900 metrů. Okruhy pro běžkaře v délce 2,5 kilometrů obíhají spodní stanice lanovek.

  Après-ski

  O zábavu mimo sjezdovky se stará sáňkařská dráha s denním i nočním provozem, veřejný bruslařský rynk a půjčovna sněžných skútrů, na kterých můžete uhánět zasněženou krajinou. V posledních letech jsou v oblibě také večerní procházky s pochodněmi, ski alpinismus za svitu měsíce a adrenalinový heliskiing. V 8 kilometrů vzdálených lázních Arta Terme si odpočinete od celodenní fyzické aktivity a načerpáte energii do dalších dní na svahu. Noční život v Ravasclettu téměř neexistuje, proto středisko preferují rodiny s dětmi a návštěvníci vyhledávající klidnou dovolenou. Jedinou diskotéku pořádá après-ski bar La Scaletta. Speciality místní kuchyně nabízejí jak hotelové restaurace, tak romantické krčmy na svazích.

  Doprava

  Poloha areálu mimo centra masové turistiky s sebou nese výhody i nevýhody. K plusům patří domácká atmosféra a minimální fronty u lanovek, negativem je větší vzdálenost okolních středisek. Cesta z Prahy i z Brna však uteče jako voda. Na trase z českého hlavního města přes Linec, Salzburg a Spittal an der Drau ujedete jen 617 kilometrů a do cíle dorazíte za necelých 7 hodin. Moravská metropole leží 598 kilometrů od Ravascletta a cesta přes Vídeň a Villach trvá okolo 6 hodin. Mimo dálnici vede posledních 29 kilometrů. Chybějící ski busovou dopravu ospravedlňuje poloha hotelů v blízkosti sjezdovek.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Friuli platí pro skiareály Ravascletto / Zoncolan, Sella Nevea / Canin, Forni di Sopra / Sauris, Tarvisio a Piancavallo. Šestidenní ski pas v hlavní sezóně stojí 166 € pro dospělé, 145 € pro seniory do 75 let, 125 € pro juniory do 18 let. Děti do 10 let a návštěvníci nad 75 let dostanou permanentku zdarma. Vratná záloha na čipovou kartu činí 5 €. Speciální nabídky jsou připraveny pro běžkaře a pěší turisty, organizované skupiny a školní zájezdy.

  Léto v Ravasclettu

  Letní sezóna v Ravaslettu se nese v duchu silničních kol a světoznámého závodu Giro d´Italia. Monte Zoncolan pravidelně vyzývá profesionální i amatérské cyklisty k výšlapu do výšky 1750 metrů po silničce se sklonem až 22%. Ti, kdo volí pohodovější způsob dopravy, využijí lanové dráhy s letním provozem. Krajinou vedou tematické stezky pro pěší turisty, značené trasy pro horolezce, zábavné procházky pro rodiny s dětmi a cyklistické trasy pro horská kola včetně 2 downhill sjezdů. Provincii na hraničním území mezi Itálií, Rakouskem a Slovinskem poznamenaly staré i moderní dějiny. V kopcích se tyčí majestátní hrady i novodobé vojenské pevnosti. Některé z nich jsou přístupné veřejnosti.

Nejnovější recenze Itálie - Ravascletto

Celkem: 9,4 Ve středisku jsme byli podruhé - vše super - doporučuji.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Ve středisku jsme byli podruhé - vše super - doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Hana, 27.03.2018, Datum pobytu: 18.3. - 22.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Ravascletto, Hotel: Sportur

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Velmi milí a vstřícní majitelé, výborná dostupnost k lanovce, příjemné lyžování, poměrně málo lidí na sjezdovkách.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Velmi milí a vstřícní majitelé, výborná dostupnost k lanovce, příjemné lyžování, poměrně málo lidí na sjezdovkách. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Majitelé super, možnost dosušení věcí i lyžařské výbavy. Ubytování skromné, ale dostačující. Koupelna čistá a prostorná.

Strava
Strava dobrá, vlastní výběr celého menu.

Služby hotelu
Snídaně velmi pestré, velký výběr ze sladké i slané verze.

Sjezdovky
Sjezdovky upravené, dobře zabezpečené, vleky a lanovky bez čekání. Příjemné celodenní lyžování, poměrně malé množství lyžařů.

Jana G., 22.03.2018, Datum pobytu: 11.3. - 18.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Ravascletto, Hotel: Depandance Pace Alpina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Personál byl příjemný a vstřícný. Anglicky jsme se domluvili. Penzion se nachází v malé tiché obci v těsné blízkosti lanovky. Sjezdovek...

 • 6,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Personál byl příjemný a vstřícný. Anglicky jsme se domluvili. Penzion se nachází v malé tiché obci v těsné blízkosti lanovky. Sjezdovek je zde dostatek pro všechny typy lyžařů. Poměr cena-výkon slušné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bydleli jsme v apartmánu pro čtyři osoby, který sice nebyl příliš účelně zařízený, ale na těch pár dnů to stačí. Celý prostor apartmánu je propojený, tudíž si nemůžete např. zavřít dveře v ložnici a nerušit ostatní. Kuchyně nebyla zcela vybavená (chyběla např. rychlovarná konvice, tablety do myčky...). Ne všechny radiátory dobře topily, ale zima tam nebyla.

Strava
Snídaně byla ve formě švédského stolu, na výběr bylo z docela široké škály potravin. Z pečiva nabízeli pouze bagety a několik druhů sladkého pečiva, zato jsme si mohli vybrat z velkého výběru jejich typických italských šunek. Na večeři jsme si vždy vybrali ze tří předkrmů, ze dvou hlavních jídel a ze dvou příloh. Jídelní lístek byl krkolomně přeložený do češtiny, ale s trochou fantazie jsme si jej domysleli. Přesto bylo jídlo chutné.

Anonym, 27.02.2018, Datum pobytu: 18.2. - 22.2.2018
Oblast: Itálie Itálie, Ravascletto, Hotel: Penzion Pace Alpina (Ravascletto/Zoncolan)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 8,4 Doporučujeme hotel i středisko. Celkový dojem vynikající, byli jsme na stejném místě už podruhé právě proto, že se nám tady vloni moc...

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Doporučujeme hotel i středisko. Celkový dojem vynikající, byli jsme na stejném místě už podruhé právě proto, že se nám tady vloni moc líbilo. A klidně pojedeme příští rok zase. Hotel by mohl mírně vylepšit doplňování rautu a kvalitu wifi, ale nejsou to takové nedostatky, které by vám kazily celkový dojem z dovolené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme pokoj Comfort (větší, než Standard) a naprostá spokojenost. Čisté, krásné, výhled na sjezdovku. Poloha hotelu vynikající - přímo na sjezdovce.

Strava
Strava byla co do kvality moc dobrá. Na servírované večeře si den předem můžete vybrat vždy ze tří předkrmů a ze tří hlavních jídel. V nabídce bývají italská jídla a jsou velmi chutná.

K čemu jsem letos měla výhrady byly nedostatky v rautu:

- na snídani: buď chyběla míchaná vajíčka, nebo pečivo, nebo všechno dohromady.

- na večeři: salátový bar okamžitě pryč a nedoplněný.

Služby hotelu
Velmi sympatická a vstřícná obsluha na recepci i v restauraci a baru.

Naprosto tragická wifi. Chápu, když hotely neposkytují wifi na pokojích, ale jen ve vybraných prostorách. Ale když jedu na týden pryč, prostě potřebuju odpoledne být půl hodiny až hodinu na mailu a přečíst a odpovědět na akutní věci a to tady v podstatě nešlo.

Sjezdovky
Menší, ale kompaktní a 100% využitelné středisko. Každý si tady najde to svoje: pokud máte malé děti, tak je tady několik dětských louk s jezdícími pásy pro nejmenší a dlouhá modrá sjezdovka. Pro zdatnější super červená a pro ty nejrychlejší luxusní černá sjezdovka. Vše dobře upravené.

Tím, že středisko je relativně malé, tak tam jezdí buď jen lidi ubytovaní v Ravasclettu nebo přímo na sjezdovce + místní, tzn. že v týdnu je tam poloprázdno a skvěle si zalyžujete.

Alice J., 27.02.2018, Datum pobytu: 18.2. - 24.2.2018
Oblast: Itálie Itálie, Ravascletto, Hotel: Enzo Moro

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 6,6 Byli jsme s manželem spokojeni. Dva dny byla mlha, ale za počasí nikdo nemůže. Nicméně nám to vynahradil pan majitel chaty a vzal nás na...

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Byli jsme s manželem spokojeni. Dva dny byla mlha, ale za počasí nikdo nemůže. Nicméně nám to vynahradil pan majitel chaty a vzal nás na výlety po okolí. Viděli jsme spoustu zajímavých a krásných míst. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo na horské chatě, tak že žádný přepych. Pokoj byl menší, ale vše bylo čisté, uklizené. Kdo hledá velký pokoj s full vybavením, tak tady opravdu není. Skromné vybavení.

Strava
Snídaně klasika pro Itálii. Pečivo, máslo, džem, šunka (ta byla vynikající), salám, džus. Večeře byly skvělé. Bylo toho opravdu hodně a neskutečně dobré. Vše domácí.

Služby hotelu
Pan majitel se opravdu snažil a nic nebyl problém o cokoliv jsme požádali. My jsme byli spokojeni, ale věřím, že se najdou lidé, kterým to nemusí stačit. Každý máme jiné nároky.

Sjezdovky
Středisko je menšího charakteru, nejsou zde mnoha kilometrové sjezdovky. Ale vždy byly upravené.Jsou dobře propojené i s vleky a lanovkami. Z naší strany byla spokojenost.

Martina H., 29.03.2017, Datum pobytu: 19.3. - 25.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Ravascletto, Hotel: Baita Da Rico

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Ravascletto