Itálie - Foppolo Itálie

 • Popis

  Lyžování levněji než v České republice

  Malý, nicméně zajímavý a členitý lyžařský areál Foppolo stoupá ze stejnojmenného městečka nedaleko italsko-švýcarských hranic. 32 kilometrů sjezdovek se táhne v nadmořských výškách od 1160 do 2163 metrů. Převažují sportovní červené tratě vyhledávané nejširší lyžařskou klientelou, ale nechybí ani 5 kilometrů černých a 6 kilometrů modrých svahů. Adrenalinovou výzvou je úbočí Monte Valgussera s nejstrmějšími černými padáky. Pro začátečníky, lyžařské zájezdy a rodiny s dětmi se hodí nižší patra svahů z Montebella do Foppola. Páteřní kabinkovou lanovku Montebello doplňuje 7 sedaček a 8 obyčejných vleků. Při nepřízni počasí vypomáhají sněžná děla schopná vytvořit dostatečnou nadílku v polovině areálu. Tři snowparky, včetně toho nejnovějšího v kotlině Carisole, jsou pečlivě připravovány místními snowboardovými znalci. Běžkaři uvítají 9 kilometrů vyfrézovaných stop různé obtížnosti v nižších i vyšších polohách. Většina ubytovacích zařízení, lyžařské školy, parkoviště a půjčovny sportovního vybavení leží v těsné blízkosti sjezdovek. Navzdory blízkosti Milána a víkendovým náporům italských návštěvníků si Foppolo drží velmi nízké ceny a směle konkuruje mnohým českým střediskům.

  Après-ski

  Zábava mimo sjezdovky se soustřeďuje v městečkách Foppolo, San Simone a Carona. Plavky využijete v krytém bazénu ve Foppolu. Diskotéka ve Foppolu láká mladší generace, zatímco rodiny s dětmi a návštěvníci vyhledávající klid a pohodu zamíří na gastronomické večery, živé koncerty, divadelní představení nebo na skupinovou exkurzi do zapomenutých koutů zimních Alp. Slabší infrastrukturu oblasti a menší nabídku après-ski aktivit kompenzuje rodinná atmosféra, přívětivost místních horalů a prázdné sjezdovky ve všední dny.

  Doprava

  Větší vzdálenost Foppola z České republiky se může zdát jako prvotní nevýhoda, ale trasa vede převážně po dálnici a posledních 20 kilometrů stoupání k Foppolu po klikaté horské silnici přináší pohádkové výhledy do okolí. Cesta z Prahy přes Mnichov, Brenner a Trento v délce 952 kilometrů zabere asi 9 hodin. Při dopravě z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner strávíte asi 10 hodin v autě a ujedete 1015 kilometrů. Velká záchytná parkoviště leží u spodních stanic lanovek. Areály Foppolo a Carona jsou vzájemně propojené na lyžích. Do San Simone jezdí bezplatná ski busová linka.

  Kolik to stojí?

  Ceny hluboko pod italským průměrem mnohdy předčí i české areály. Ski pas Brembo Ski platný ve Foppolu, Caroně a San Simone stojí v hlavní sezóně 153 €. Děti do 6 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Rodinná sleva je připravena pro 3 platící příbuzné. Vratná záloha na čipovou kartu činí 5 €. K dispozici je i rozšířený ski pass regionu Lombardie (Anef), který platí ve 30 areálech se sjezdovkami v délce 900 kilometrů.

  Léto ve Foppolu

  Letním zážitkům ve Foppolu kraluje pěší turistika k vrcholům přesahujícím 2000 metrů nad mořem. Na některých stezkách se desítky let využívaly muly k vynášení zásob do horských chat, jiné trasy vznikly nedávno a staly se součástí hřebenové túry Sentiero delle Orobie Occidentali. Louky a pastviny okolo chat obývají stáda dobytka a líně sledují turisty procházející kolem ohradníků. Cyklisté na horských kolech se vydávají za dobrodužnými sjezdy po sjezdovkách a lesních cestách. Osvěžení přinášejí horská jezera a studené nápoje v malebných chatách podél cest. Při toulkách přírodou můžete zpozorovat vzácné zástupce místní fauny, jako jsou jeleni, kamzíci, svišti a orli.

Nejnovější recenze Itálie - Foppolo

Celkem: 6,4 Malé, ale milé středisko s krásně upravenými sjezdovkami. Počasí nám celkem přálo, tudíž co se lyžování týče, neměli jsme moc výhrady....

 • 4 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Malé, ale milé středisko s krásně upravenými sjezdovkami. Počasí nám celkem přálo, tudíž co se lyžování týče, neměli jsme moc výhrady. Pouze v den druhý byli jsme kvůli větrnému počasí odesláni z Carony cca do 20 km vzdáleného Foppola, ale s tím se na horách počítá, takže problém žádný. Problémy: obdrželi jsme jiný plánek ubytování, kde jsme nakonec byli ubytováni. Proklamovaných 300 m k vleku je nesmysl, který pro příšťe neuvádějte. Bez auta by jsme se k sedačce z Carony nedostali. Možná tak vzdušnou čarou a do kopce takového, že s dětmi a lyžařským vybavením se to nedá zvládnout. Pište pravdu a nikdo vám to následně nebude vyčítat. Měli jsme malinko zdravotní problémy a sehnat v místě zdravotní ošetření je problém ( zlomenina navikulární kosti ) a přestože se vše řešilo přes asistenci pojišťovny, tak vynaložené náklady nám byli k ničemu. Pojišťovny nám sice sehnala smluvního doktora ( 20 km ), ale od něj se jelo do nemocnice ( 40 km ), kde se veškerá vyšetření prováděla znova s ím, že ruka je v pořádku, což se následně nepotvrdilo až při vyšetření v ČR! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovací destinaci jsme našli lehce, neb vestička jest to nevelká a s minimální možností nákupů. Část ubytovaných spala ,,ve vagónu", což jest samostatná místnost s palandou bez větrání a do postele se dospělý chlap nenarovnal. Sprcha byla otřesná. Nejenže byla malá bez možnosti si kamkoliv umístit mýdlo, ale obehnaná plastovým závěsem, který se na vás okamžitě po spuštění sprchy přilepil a následné umývání připomínalo komedie s Laurelem a Hardym. Kolikpak takových nešťastníků se před námi v tom bakelitu motalo... ať žije hygiena! Radiátor v koupelně během sezóny utrpěl závadu a hořel a když jsem kontroloval jeho napojení na el. kabel, šel jsem do mdlob. Italští přátelé jsdnoduše vzali izolačku, kabel spojili s radiátorem a děj se vůle boží! Jelikož odpad nebyl taktéž zrovinka v dobré kondici, tak jsme koupelnu museli vytírat do sucha. Sprchovalo se tam dítě a nasáklá izolačka nevěstila nic dobrého. Již první den jsme upozornili na prosákávající stěnu v ložnici, což bylo přehlédnuto s úsměvem. Ale jinak teplo a kuchyňka funkční. Prostě Italové...

Strava
Dal jsem maximální ohodnocení, páč jsme stravu měli vlasní, předpřipravenou a tak občerstvení probíhalo rychle a ku spokojenosti nás všech. Na svazích jsme ochutnali tradiční delikatesy, bombardino, čokoládu, víno, pivko a panovala spokojenost.

Služby hotelu
Bylo to trochu dobrodružství, nikdo nechěl mluvit ani německy, ani anglicky, ale kde je dobrá vůle... Byli jsme samoobslužná skupina, tudíž další služby nemůžem posuzovat. Ale jak psáno výše, kdo si přijel zalyžovat, užil si to a velikost Carony evidenně nemůže poskytnout služby jako větší lyžařská střediska.

Sjezdovky
Lyžování bezvadné. Foppolo sjezdovky úzké, ale Carona jedna velká paráda. Doporučujeme. Jen ten dvousedačkový vlek z Carony je rarita. Zlaté svezení dvousedačkou na Kleˇ, nebo archaické lanovky kdekoliv jinde na světě. Hrkačka hadr na kterou se 185 cm vysoký chlap sotva vešel. Ale lyžování krásné...

Milena Honzeková, 21.03.2017, Datum pobytu: 5.3. - 10.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Foppolo, Hotel: Apt. dům Carona

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,2 Po zaplacení dovolené a naslibování vašim pracovníkem, že zde máme garanci sněhu, což se pak projevilo jako nemožné určitě s vaší CK...

 • 3 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Po zaplacení dovolené a naslibování vašim pracovníkem, že zde máme garanci sněhu, což se pak projevilo jako nemožné určitě s vaší CK neplánuji jet na podruhé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Chce to opravdu zlepšit - na prvním místě je výměna rozkládací pohovky, absolutně neostatečné spaní, po příjezdu špinavé nádobí, které jsem si museli vydrhnout, abychom ho mohli použit.

je to však v lidech.

Služby hotelu
Vše vykompenzovalo středisko a sjezdovky, které byly poloprázdné, takže úplná spokojenost at´= s počasím, celý týden azuro a sněhu dost na zdárné celodenní lyžování.

Anonym, 14.03.2017, Datum pobytu: 4.3. - 11.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Foppolo, Hotel: Apt. dům Carona

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Doporučuji

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Doporučuji Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl menší než na fotografiích. U druhé postele mi vadilo, že deky byly bez povlečení. Ve chvíli kdy tam spí dva dospělí, kteří nejsou pár, tak svět pod fr.dekou není příliš OK.

Strava
Měli jsme vlastní

Služby hotelu
Dobrá organizace, všechno proběhlo v pořádku. Předání pokojů při příjezdu i při odjezdu. V domě byl klid a soukromí.

Sjezdovky
Super služba :úschovna lyží na sjezdovce. 1€na osobu /den. To jsme využili všichni. Nemuseli jsme tahat lyže zpatky na penzion. Sjezdovky upravené. Málo lidí. Dobré ceny jídla a pití na chatách. 8,5€ za teplé jídlo, 5€pizza, 3,5€bombardino, 1€kava.Super.

Hana, 28.02.2017, Datum pobytu: 19.2. - 24.2.2017
Oblast: Itálie Itálie, Foppolo, Hotel: Apt. dům Carona

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Foppolo/San Simone-Návštěva tohoto lyžařského střediska již potřetí, poprvé ubytování ve Foppolu, poté v lepším apt. Domě v Caroně....

 • 10 Ubytování
 • 10 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Foppolo/San Simone-Návštěva tohoto lyžařského střediska již potřetí, poprvé ubytování ve Foppolu, poté v lepším apt. Domě v Caroně. Neuvěřitelná cena za týden lyžování na upravených a hlavně zcela prázdných sjezdovkách, pouze o víkendu větší návštěvnost italských lyžařů. Dojezdová vzdálenost o něco delší než ostatní střediska, ale na bezproblémové autostrádě, aneb co nejkratší cestou vypadnout z Čech. Doporučuji navštívit i středisko San Simone, vzdálené od Carony asi 15 km. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v dobře vybavených apartmánech, pro větší komfort vozíme varnou konvici a toustovač.

Strava
Strava z vlastních zdrojů, vybavená kuchyňka-na týden zcela bez problémů, přes poledne návštěva restaurací s příjemnou obsluhou, pivo, bombardino, káva-doporučuji americano, jejich picola jsou hodně silná.

Sjezdovky
Menší lyžařské areály, ale výborně upravené a bez lidí, kdo zažije, na Klínovec už nepojede.

Petr D., 21.01.2014, Datum pobytu: 11.1. - 18.1.2014
Oblast: Itálie Itálie, Foppolo, Hotel: Apt. dům Carona

Byla tato recenze užitečná? Ano (18) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Foppolo