Itálie - Folgaria / Lavarone Itálie

 • Popis

  Na lyže s dětmi i s přáteli

  Městečka Folgaria a Lavarone leží v italské provincii Trentino. Pavučina 74 kilometrů sjezdovek zasahuje i do lokalit Fondo Grande, Piccolo a Fiorentini a je plně propojená vleky a lanovkami. Dynamicky se rozvíjející středisko na sotva dvoutisícových kopcích sestává z modrých a červených sjezdovek, které se zalíbí širokému spektru rekreačních lyžařů a rodinám s dětmi. I přes malou nadmořskou výšku nehrozí nedostatek sněhu. Patrola sněhových děl pokryje každý centimetr tratí. Folgaria se s velkým počtem pojízdných koberců, dětských hřišť a lyžařských škol zaměřuje na nejmenší klientelu. V Lavarone panuje klidnější atmosféra a méně vytížené sjezdovky vybízejí k ničím nerušené jízdě. Hned 3 snowparky Jurassik Snowboard Park, Mazinga a Prinze nabízejí sestavu překážek pro profíky, včetně U-rampy a boardercrossové dráhy, i snadnou Linea Easy pro začátečníky. Raritou je dětský snowpark Baby park Costa ve Fondo Grande u sjezdovky Martinella Nord. Folgaria a Lavarone jsou nakloněny free styleovému lyžování a lyžařské školy dokonce nabízejí lekce ve volném terénu. Běžkaři si vychutnají 45 kilometrů stop vedoucích okolo pozůstatků pevností z 1. světové války, jež si můžete prohlédnout přímo na lyžích.

  Après-ski

  Romantické historické centrum Folgarie s pěší zónou, obchůdky a pohodovými kavárničkami se odpoledne rozeznívá hlaholem bavících se přátel. Toulky přírodou zpestří návštěva hradu Castel Beseno a na lyžích přístupných pevností z 1. světové války, které vysloužily oblasti přezdívku Skitour dei Forti (Lyžování za pevnostmi). Pestrá paleta aktivního odpočinku zahrnuje výšlapy na sněžnicích, sáňkování na sáňkařských drahách v The Costa Resort a The Fondo Piccolo Resort, plavání v městském bazénu, bowling, tenis, solárium a bruslení na kluzišti pod širým nebem.

  Doprava

  Folgaria a Lavarone jsou méně známé alternativy středisek pro rodinnou dovolenou a oproti konkurenční Paganelle nebo Folgaridě Marillevě v údolí Val di Sole o něco málo vzdálenější. Bezproblémový přístup po brennerské dálnici a pouhých 16 kilometrů strmého stoupání od dálničního sjezdu po horských silnicích usnadňuje cestování za lyžařskými zážitky. Trasa z Prahy přes Mnichov, Brenner a Trento měří 746 kilometrů a z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner 810 kilometrů. Obě varianty zaberou minimálně 7 hodin. Atraktivní parkoviště u dolních stanic lanovek jsou zpoplatněná a jejich kapacita o víkendech nestačí náporu lyžařů. Na vzdálenějších místech (Francolini, Fondo Piccolo, Fiorentini, Serrada) zaparkujete zdarma. Vláček pendlující po Folgarii a ski busová linka San Sebastiano - Costa - Folgaria - Francolini - Fondo Grande - Fondo Piccolo - Passo Coé jsou zahrnuty v ceně ski pasu.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Folgaria / Fiorentini / Lavarone vás mile překvapí svou cenou. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 211 € pro dospělé, 190 € pro seniory nad 65 let, 148 € pro juniory do 16 let a 106 € pro děti do 8 let. Ještě příjemnější ceny na vás čekají na okrajích sezóny. Nejmenší návštěvníci lyžující v doprovodu alespoň jednoho rodiče dostanou ski pas zdarma. Pozor na to, že lyžaři do 14 let mají povinnost nosit helmu. Folgaria / Lavarone figurují i na seznamu středisek s rozšířeným ski pasem Super Skirama spojujícím 8 areálů.

  V létě do krajiny lesů a jezer

  Folgaria a Lavarone leží uprostřed zelených lesů v mírně zvlněných kopcích na okraji italských Alp. Okolní krajina je jako stvořená pro aktivní dovolenou. 50 značených tras pro pěší turisty vede okolo pozůstatků pevností z 1. světové války, skrze rozkvetlé louky a rozsáhlé pastviny, podél skotačivých potůčků a průzračných jezer a okolo horských chat s výtečnou kuchyní. Místní cyklomapa zahrnuje 100 kilometrů tras pro horská kola a silniční cyklisté využívají horské cesty vedoucí k průsmykům ve 2000 metrech nad mořem. Koupání a pohodu na pláži hledejte na břehu jezera Lavarone See. Golfisty láká hra pod alpskými vrcholky v Golf Club Folgaria a svou odvahu otestuje v lanovém parku Parco aventura Acropark. Historické centrum Folgarie svádí k romantickým procházkám a přímo v městečku je kino, divadlo, bazén a fitness centrum. Prosluněný den zakončete posezením u skleničky dobrého vína nebo v restauraci s domácí kuchyní.

Nejnovější recenze Itálie - Folgaria / Lavarone

Celkem: 8,6 Vše v pořádku,jen mě překvapilo,že po celou dobu zájezdu NEBYL k dispozici žádný delegát,nikdo nám nic neřekl.Nedej Bože,kdyby se někomu...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Vše v pořádku,jen mě překvapilo,že po celou dobu zájezdu NEBYL k dispozici žádný delegát,nikdo nám nic neřekl.Nedej Bože,kdyby se někomu něco stalo,tak se ani pořádně nedomluví,kde vyhledat lékaře,jednou frází to opravdu nelze. Chtěli jsme se jet vykoupit,ale nikde jsme se nedomluvili na autobus. Delegát hodně chyběl a vzhledem k tomu,že bylo napsáno ve smlouvě,že bude po celou dobu pobytu k dispozici.....kde tedy byl? Velká chyba. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celkem dobré,na to,že jsme tam trávili dost málo času,tak to stačilo.Palandy by třeba mohly být trochu modernější.A nejvíce mi vadil polštář,bylo to jako by člověk spal na "obrubníku",ale každý z nás je zvyklý na svůj standard.

Strava
Občas to bylo překvapení,protože jsme nevěděli,co to vlastně bude,když to je v italštině,ale trochu jsme se i trefili.Ke stravě nemám žádné připomínky.

Služby hotelu
Bez výhrad.Vše fungovalo.

Sjezdovky
Nádhera.

Marcela R., 22.03.2018, Datum pobytu: 12.3. - 18.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Folgaria / Lavarone, Hotel: Martinella

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 6 Za celou dobu pobytu jsme nepotkali delegáta CK. Jinak celkově průměr. Při zpáteční cestě jsme čekali v Praze necelé čtyři hodiny na...

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Za celou dobu pobytu jsme nepotkali delegáta CK. Jinak celkově průměr. Při zpáteční cestě jsme čekali v Praze necelé čtyři hodiny na autobus do HK, který jsme si zaplatili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování celkem v pohodě, malá lyžárna (nedostatek sušáků na lyžáky). Několikrát jsme přišli promočení a nebylo kde si usušit věci!!!!

Strava
Večeře super, snídani chyběla rozmanitost , ovoce i zelenina. Žádný velký výběr, neustále se opakující vajíčka a párky.

Služby hotelu
Pokoje i ostatní prostory čisté a vkusně upravené. Personál příjemný.

Sjezdovky
Super.................!!!!

Eva Kosová, 21.03.2018, Datum pobytu: 12.3. - 18.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Folgaria / Lavarone, Hotel: Martinella

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,2 Pohodová dovolená.

 • 5,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pohodová dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel Golf, kde začít? Hotel je klasifikovaný jako 4 hvězdy, ale rozhodně do této kategorie co se týče vlastního ubytování nepatří, vybavení již staré, vidět dlouholeté používání. Hotel je rozdělen do dvou budov, hotel a jeho depandance, kde jsou mezonetové apartmány s kuchyňským koutem, který je pouze doplňkem, chybí tam vše, na pokoji není jediná sklenice, tento tzv. "lepší pokoj" dostanete, když si objednáte FAMILY ROOM. Když člověk plánuje dovolenou, tak má rád přehled i o financích, které zaplatí, doplatky za klubovou kartu (tzn. vstup do mokré zóny, poplatek za nutnou čepici do plaveckého bazénu - dospělí 6€/den + čepice 2€ na pobyt, děti 3€/den + čepice 2€ na pobyt) by si hotel mohl účtovat do ceny. Nebo v dnešní době ve 4 hvězdě wifi připojení pouze v hale u recepce?? Pozitivem hotelu je blízkost lanovky Costa.

Strava
Výborná, personál jídelny příjemný, jen malá rada pro milovníky ranní kávy, vyhněte se automatu na různé druhy kávy a objednejte si u číšníka na baru, je to zdarma :-).

Služby hotelu
Jak už jsem psala jídlo výborné, mokrá zóna příjemná, pěkná, dcera si užila bazén (jen ty čepice...), parádní pára, akorát sauna málo vytopená, ale to je problém všech saun v Itálii.

Sjezdovky
Samotné středisko nepatří mezi nejmodernější, pokud budete mít azuro, bez problémů, v celém středisku není jediná vytápěná nebo zakrytá lanovka. Sjezdovky veskrze mírné, dcera hodnotila slovy "ty červené jsou modré", hodně traverzů a dlouhé přejezdy mezi jednotlivými oblastmi. Bezvadná pro lyžaře je černá 10.

Zuzana R., 17.03.2018, Datum pobytu: 4.3. - 8.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Folgaria / Lavarone, Hotel: Golf Hotel Folgaria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Lyžařský zájezd byl dle mého názoru bez nějakých větších či závažnějších problémů, snad jen jízdní řád skibusu byl pro mě (a nejen pro...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Lyžařský zájezd byl dle mého názoru bez nějakých větších či závažnějších problémů, snad jen jízdní řád skibusu byl pro mě (a nejen pro mě) zcela nepochopitelný, ranní odjezd v 9.00 a 10.20 do střediska Costa byl akceptovatelný, ale návrat zpět ve 12.20 a poté až v 16.20 již byl mimo mé chápání. Pokud jsem měl nějaký problém nebo jsem nemohl z jakýchkoliv důvodů lyžovat, byl jsem nucen čas trávit jedině v restauračním zařízení bez možnosti dopravy do hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ve srovnání se sousedním hotelem bylo ubytování v horší kvalitě, nicméně jsem jel lyžovat a ne trávit většinu času v hotelu.

Strava
V hotelu chutné a dostačující stravování, v lyžařském středisku malý výběr, samé panini, pizza, těstoviny. Měl jsem třeba chuť ochutnat steak, ale nikde jsem jej neviděl v nabídce.

Služby hotelu
Bez problémů, čisto, uklizeno, jen při snídani a večeři trochu rušno ze strany italských spolubydlících, s čímž jsem víceménně počítal.

Pláž
Možná tak nejbližší v Benátkách.

Petr Mudřík, 01.03.2018, Datum pobytu: 18.2. - 24.2.2018
Oblast: Itálie Itálie, Folgaria / Lavarone, Hotel: Erica

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Vše ok, až na zařízení koupelny, sprchový kout uprostřed místnosti a oddělený ze 3 stran jen textilním závěsem byl děs. Voda všude okolo...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vše ok, až na zařízení koupelny, sprchový kout uprostřed místnosti a oddělený ze 3 stran jen textilním závěsem byl děs. Voda všude okolo a závěs se lepil na tělo . Při sezení na WC byly nohy ve sprcháči i když se sedělo "bokem". Druhý problém nesouvisel s ubytováním, ale s omezenou frekvencí skibusů, ráno v 8,45 , což bylo velmi brzy, pak až v 10,39, to už je dost pozdě. Odpoledne zpáteční skibus ve 12.22 a pak až v 16.22. To jsou velké časové rozdíly. Z jiných středisek to známe že jezdí skibusy aspoň každou půl hodinu. Tady by bylo vhodné zařadit skibus při cestě na sjezdovku do Costy i na 9,30 a zpět na 15,30 - 10,00 Zobrazit celou recenzi

Petr O., 01.03.2018, Datum pobytu: 18.2. - 24.2.2018
Oblast: Itálie Itálie, Folgaria / Lavarone, Hotel: Erica

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Všechny recenze Itálie - Folgaria / Lavarone