Itálie - Folgaria / Lavarone Itálie

 • Popis

  Na lyže s dětmi i s přáteli

  Městečka Folgaria a Lavarone leží v italské provincii Trentino. Pavučina 74 kilometrů sjezdovek zasahuje i do lokalit Fondo Grande, Piccolo a Fiorentini a je plně propojená vleky a lanovkami. Dynamicky se rozvíjející středisko na sotva dvoutisícových kopcích sestává z modrých a červených sjezdovek, které se zalíbí širokému spektru rekreačních lyžařů a rodinám s dětmi. I přes malou nadmořskou výšku nehrozí nedostatek sněhu. Patrola sněhových děl pokryje každý centimetr tratí. Folgaria se s velkým počtem pojízdných koberců, dětských hřišť a lyžařských škol zaměřuje na nejmenší klientelu. V Lavarone panuje klidnější atmosféra a méně vytížené sjezdovky vybízejí k ničím nerušené jízdě. Hned 3 snowparky Jurassik Snowboard Park, Mazinga a Prinze nabízejí sestavu překážek pro profíky, včetně U-rampy a boardercrossové dráhy, i snadnou Linea Easy pro začátečníky. Raritou je dětský snowpark Baby park Costa ve Fondo Grande u sjezdovky Martinella Nord. Folgaria a Lavarone jsou nakloněny free styleovému lyžování a lyžařské školy dokonce nabízejí lekce ve volném terénu. Běžkaři si vychutnají 45 kilometrů stop vedoucích okolo pozůstatků pevností z 1. světové války, jež si můžete prohlédnout přímo na lyžích.

  Après-ski

  Romantické historické centrum Folgarie s pěší zónou, obchůdky a pohodovými kavárničkami se odpoledne rozeznívá hlaholem bavících se přátel. Toulky přírodou zpestří návštěva hradu Castel Beseno a na lyžích přístupných pevností z 1. světové války, které vysloužily oblasti přezdívku Skitour dei Forti (Lyžování za pevnostmi). Pestrá paleta aktivního odpočinku zahrnuje výšlapy na sněžnicích, sáňkování na sáňkařských drahách v The Costa Resort a The Fondo Piccolo Resort, plavání v městském bazénu, bowling, tenis, solárium a bruslení na kluzišti pod širým nebem.

  Doprava

  Folgaria a Lavarone jsou méně známé alternativy středisek pro rodinnou dovolenou a oproti konkurenční Paganelle nebo Folgaridě Marillevě v údolí Val di Sole o něco málo vzdálenější. Bezproblémový přístup po brennerské dálnici a pouhých 16 kilometrů strmého stoupání od dálničního sjezdu po horských silnicích usnadňuje cestování za lyžařskými zážitky. Trasa z Prahy přes Mnichov, Brenner a Trento měří 746 kilometrů a z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner 810 kilometrů. Obě varianty zaberou minimálně 7 hodin. Atraktivní parkoviště u dolních stanic lanovek jsou zpoplatněná a jejich kapacita o víkendech nestačí náporu lyžařů. Na vzdálenějších místech (Francolini, Fondo Piccolo, Fiorentini, Serrada) zaparkujete zdarma. Vláček pendlující po Folgarii a ski busová linka San Sebastiano - Costa - Folgaria - Francolini - Fondo Grande - Fondo Piccolo - Passo Coé jsou zahrnuty v ceně ski pasu.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Folgaria / Fiorentini / Lavarone vás mile překvapí svou cenou. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 211 € pro dospělé, 190 € pro seniory nad 65 let, 148 € pro juniory do 16 let a 106 € pro děti do 8 let. Ještě příjemnější ceny na vás čekají na okrajích sezóny. Nejmenší návštěvníci lyžující v doprovodu alespoň jednoho rodiče dostanou ski pas zdarma. Pozor na to, že lyžaři do 14 let mají povinnost nosit helmu. Folgaria / Lavarone figurují i na seznamu středisek s rozšířeným ski pasem Super Skirama spojujícím 8 areálů.

  V létě do krajiny lesů a jezer

  Folgaria a Lavarone leží uprostřed zelených lesů v mírně zvlněných kopcích na okraji italských Alp. Okolní krajina je jako stvořená pro aktivní dovolenou. 50 značených tras pro pěší turisty vede okolo pozůstatků pevností z 1. světové války, skrze rozkvetlé louky a rozsáhlé pastviny, podél skotačivých potůčků a průzračných jezer a okolo horských chat s výtečnou kuchyní. Místní cyklomapa zahrnuje 100 kilometrů tras pro horská kola a silniční cyklisté využívají horské cesty vedoucí k průsmykům ve 2000 metrech nad mořem. Koupání a pohodu na pláži hledejte na břehu jezera Lavarone See. Golfisty láká hra pod alpskými vrcholky v Golf Club Folgaria a svou odvahu otestuje v lanovém parku Parco aventura Acropark. Historické centrum Folgarie svádí k romantickým procházkám a přímo v městečku je kino, divadlo, bazén a fitness centrum. Prosluněný den zakončete posezením u skleničky dobrého vína nebo v restauraci s domácí kuchyní.

Nejnovější recenze Itálie - Folgaria / Lavarone

Celkem: 6,2 Dobrá poloha u sjezdovky, možnost parkování v garážích hotelu, možnost uschování lyží - chybí však sušárna bot. Hotel upravený, čistý,...

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dobrá poloha u sjezdovky, možnost parkování v garážích hotelu, možnost uschování lyží - chybí však sušárna bot. Hotel upravený, čistý, služba na recepci ochotná řešit problém - ale nevyřeší ho :-) - přistýlka pro 4. osobu v třílůžkovém pokoj.

Vyřešili jsme sami tak, že 4. osobu z jednoho pokoje si k sobě vzal manželský pár s požadavkem dvoulůžka . . . . :-(. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Požadované ubytování pro dvě osoby bylo v třílůžkovém pokoji (jiné na patře nebyly). Pokoj pro ubytování 3 osob - manželská postel a kovová palanda - na té proležené matrace. Ubytování 4 osob - manželská postel, válenda a jako přistýlka skládací lůžko s proleženou matrací umístěno před lůžky s 20 cm mezerou, takže se téměř nedalo procházet! Pro 4 osoby neprosto mizivé úložné prostory - velká nespokojenost!

Jinak vybavení běžné - dostatek ručníků , osušek atd., koupelny prostorné, čisté. V pokojích teplo, slabé osvětlení, není zde hlučno - silnice spíše okrajová.

Strava
Strava poměrně chutná, ale nevýrazná, očekávání bylo po předchozích výborných zkušenostech z italských hotelů větší . . . . těšili jsme se na více dobře upravené italské zeleniny (např.paprik . . . ).

Velké zklamání ze studeného snídaňového bufetu, chybí nabídka teplých jídel, domácího pečiva a celkové pestrosti - vše takové "průmyslové". Nechybí káva, čaj, džus, voda, studené mléko.

Obsluha neurazila ani nenadchla.

Jako nepříjemné vnímáme skutečnost, že se večeře podává až od 19,30, přičemž se nejprve prokousáváme jídelníčkem, pak se objedná a teprve servíruje (po 20 hod.)!!! (Italský zvyk)

Služby hotelu
Služby dobré.

Jiří V., 16.02.2020, Datum pobytu: 2.2. - 6.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Folgaria / Lavarone, Hotel: Vezzena

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Nedaleko od dálnice, přijatelná vzdálenost od domova. Výborná poloha ubytování, cca 5 min od sjezdovek.

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Nedaleko od dálnice, přijatelná vzdálenost od domova. Výborná poloha ubytování, cca 5 min od sjezdovek. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné pokoje, i když bychom uvítali alespoň o malinko větší kuchyňku. Jediným rušivým elementem byla skupina asi 40 Čechů, která se velmi hlasitě bavila do pozdních nočních hodin a rušila tím klid ostatních ubytovaných.

Strava
Strava byla z vlastních zdrojů, ev. návštěva restauračního zařízení. Právě proto bychom uvítali o něco větší kuchyň.

Služby hotelu
Vše OK, ochota a vstřícnost.

Sjezdovky
Vzhledem k počasí pouze technický sníh, ale sjezdovky naprosto luxusně upravené, nedá se nic vytknout.

Ilona Doležalová, 12.02.2020, Datum pobytu: 2.2. - 9.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Folgaria / Lavarone, Hotel: Rezidence Serrada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Příjemný starší hotel, prostorné pokoje, ochotný personál, výborná kuchyň.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Příjemný starší hotel, prostorné pokoje, ochotný personál, výborná kuchyň. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorné čisté pokoje

Strava
Výborná, pestrá, zaměřená na italskou kuchyni

Služby hotelu
Personál ochotný, milý, profesionální

Sjezdovky
Sjezdovek méně než ve velkých střediscích, od modrých přes červené po černou. Výborně ošetřené. Hlavně málo lyžařů. Lanovky vesměs starší sedačkové.

Josef S., 20.01.2020, Datum pobytu: 9.1. - 16.1.2020
Oblast: Itálie Itálie, Folgaria / Lavarone, Hotel: Grand Hotel Astoria (Lavarone)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Velmi příjemné místo pro dovolenou s malými dětmi. Všude pořádek, úklid několikrát denně, vše zařízeno pro pobyt s dětmi. Hotel na kraji...

 • 10 Ubytování
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Velmi příjemné místo pro dovolenou s malými dětmi. Všude pořádek, úklid několikrát denně, vše zařízeno pro pobyt s dětmi. Hotel na kraji městečka s možnostmi procházek do okolí, na druhou stran dobrá dostupnost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré, pokoje s pevnou podlahou (bez koberců), denně uklizené, tj, batolata si klidně mohla lézt po zemi. Dostatek osušek, denně čisté ložní prádlo. Všude zařízeno pro pobyt s nejmenšími dětmi (dětské židličky, možnost půjčení kočárku "golfové hole").

Strava
Velmi dobré, chutné, zajímavý výběr, vždy kombinace typické místní kuchyně se standardní nabídkou. Jídla bylo dostatek - bohaté snídaňové rauty, večer vždy navíc zeleninový bar. K večeři karafa vody a láhev vína v ceně je samozřejmostí. Odpolední drobný coffe break pro ubytované hosty v ceně.

Služby hotelu
Služby na vysoké úrovni, milý a vstřícný personál. Prostorná herna, jen je určena dětem až tak od 2,5 let. Bazén vhodný spíše pro děti - teplá voda. Bez problémů splněny požadavky, které jsme měli.

Sjezdovky
Menší středisko, za posledních několik let rozšíření o další. Spíše mírnější svahy, ale min 3 sjezdovky vhodné i pro náročnější lyžaře. Standardně vysoká úroveň služeb. V polovině března v pracovních dnech téměř bez lidí, o víkendu o trochu více.

Leona Matějíčková, 25.03.2019, Datum pobytu: 17.3. - 21.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Folgaria / Lavarone, Hotel: Villaggio Nevada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,2 Starý velký hotel, co dobu slávy má již zřejmě za sebou. ve spodních patrech zatuchlina, cítit plíseň. Leží na pěkném místě s výhledem na...

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Starý velký hotel, co dobu slávy má již zřejmě za sebou. ve spodních patrech zatuchlina, cítit plíseň. Leží na pěkném místě s výhledem na jezero a sjezdovky. Náš pokoj orientován na východ, takže pěkné probouzení Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na stropě pokoje mapy po zatékání vody. Koupelna - již ošuntělé kachlíky, dveře se nedali úplně otevřít kvůli zarážce. Ovšem její absence by při otevírání zničila radiátor, přičemž její přítomnost zároveň ničila dveře. Jinak ale koupelna prostorná. Pozitiva: trezor na pokoji, termostat, plochá TV (bez českých kanálů - námět: vzhledem k množství Čechů v hotelu by zde pár českých stanic mohlo být; Nám však televize nechyběla)

Strava
Vynikájící. Bohatý bufet. Stále byl doplňován. Vynikající a velmi příjemná obsluha. Z nabízených možností menu polopenze na následující den se vždy dalo vybrat. Obsluha kmitala.

Služby hotelu
Velmi příjemný personál. Jak recepce, tak obsluha.

Sjezdovky
Ideální pro rodiny. Pohodové lyžování. Folgaria cca 20min dostupnost - pravda, v tomto termínu již byly silnice holé a parkoviště téměř prázdná. Sjezdovky v tuto dobu též prázdné. Některé restauranty neumožňovali platbu kartou.

Anonym, 18.03.2019, Datum pobytu: 10.3. - 14.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Folgaria / Lavarone, Hotel: Grand Hotel Astoria (Lavarone)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Folgaria / Lavarone