Itálie - San Martino Itálie

 • Popis

  Elegantní městečko pod masivem Pale

  Horské městečko San Martino di Castrozza leží v jihozápadním cípu Dolomit pod rozeklanými skalisky hřebenu Pale. Ani malé, ani velké středisko mile překvapí kombinací sjezdovek pro začátečníky i pokročilé. Mezi 60 kilometry svahů nechybí členité sportovní tratě ani panoramatické magistrály. Přímo z elegantního hotelového městečka startuje kabinková a sedačková lanovka, která lyžaře vyveze až do výšky 2383 metrů za perfektně urolbovaným prašanem. Díky orientaci svahů a nadmořské výšce se přírodní sníh drží na sjezdovkách až do dubna. Snowboardisty uchvátí vybavenost snowparků Carosello delle Malghe a Passo Rolle. Dobře známým snowboardovým stánkům dominují boardercrossové dráhy, jumpy, quaterpipe a slidy. Kontrolované a zčásti jištěné trasy pro freeride jízdu v hlubokém sněhu Alpe Tognola, Valcigolera, Val Vanegia, Castellazzo, Tognazza a Cima Rosetta připravují dobré zázemí dobrodruhům prohánějícím se volnou přírodou mezi lesy a skalisky. I běžkaři mohou vystoupat vysoko nad údolí a okusit vysokohorské stopy Lago di Calaita, Passo Rolle a San Martino di Castrozza. Poplatek za denní využívání vyfrézovaného okruhu činí 3 €. V údolí vede dalších 30 kilometrů stop. Díky poloze San Martina v odlehlejší části Dolomit neexistují fronty u vleků ani v hlavní sezóně. Středisko se těší velké oblibě Italů a ostatními národy bývá opomínáno kvůli blízkosti konkurenčního Val di Fiemme.

  <Après-ski

  <Doprava

  <Kolik to stojí?

  <Aktivní odpočinek i relaxace

Nejnovější recenze Itálie - San Martino

Celkem: 8 Do celkového hodnocení vždycky spadají tři faktory - kvalita ubytování, splněné cíle pobytu a počasí. Nám vyšlo vše dokonale, takže sto...

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Do celkového hodnocení vždycky spadají tři faktory - kvalita ubytování, splněné cíle pobytu a počasí. Nám vyšlo vše dokonale, takže sto bodů :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Residence Taufer má ideální polohu jen pár desítek metrů (pěšky 5 minut) od spodní stanice kabinové lanovky na Tognolu. Interiér residence je velice příjemný, zařízení apartmánů také. Kuchyňka v apartmánu plně vybavená, postele pohodlné, místa pro ubytované osoby dostatek. Koupelna naprosto vyhovující. Čisto. Personál v rezidenci velmi příjemný, ochotný, usměvavý.

Strava
Měli jsme pobyt bez stravy, ale uvítali bychom, kdyby jsme si mohli dát třeba pizzu nebo těstoviny od kuchaře přímo v místě ubytování. V rezidenci se ale nevařilo (měla pouze bar s nápoji a nějakými sladkostmi) a tak jsme byli nuceni dojít si na večeři do města. Nebyl v tom ale žádný zásadní problém, do města to bylo pomalou chůzí asi 20 minut.

Služby hotelu
Sauna, pára, odpočívárna - vše v základní ceně ubytování. Za příplatek tam byly dvě vířivky. V suterénu byla místnost s kulečníkem, pro motoristy garáž (parkovat se ale dá pohodlně i před rezidencí) a úschovna lyžařského vybavení (pouze regály a stojany, bez vyhřívání). WI-FI funkční, v apartmánech o něco horší rychlost, nežli dole v recepci, ale šlo to. Pro lyžařský pobyt je vybavení rezidence naprosto dostačující.

Sjezdovky
Sjezdovky parádní, několik modrých, další porce červených, dokonce i černé by se našly. Nahoře na Tognole jsou sjezdovky otevřené s krásnými výhledy na okolní štíty, v nižších partiích pak vedou zalesněnou krajinou. Restaurace na sjezdovkách jsou a je jich dostatek. Samotné sedačkové lanovky jsou vesměs staršího data výroby, ale žádný podstatný problém. Mohly by být rychlejší, ale to je detail (alespoň má lyžař čas se pokochat pohledem na okolní hory). Výbornou věcí je deposit lyžařského vybavení ve spodní stanici lanovky na Tognolu - pronájem skřínky pro vybavení 4 osob byl super, člověk si mohl přijít ráno v sandálech a odpoledne v sandálech zase odejít. Bonus v podobě ranního nazutí vyhřátých lyžařských bot (skříňky jsou klimatizované) byl k nezaplacení :)

Kamil Übelauer, 26.03.2017, Datum pobytu: 18.3. - 23.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, San Martino, Hotel: Residence Taufer (San Martino di Castrozza)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,2 Pokoj byl neuvěřitelně malý pro 4člennou rodinu - děti spaly v předsíni na skládací palandě (ano, to existuje), dospělí spali na...

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pokoj byl neuvěřitelně malý pro 4člennou rodinu - děti spaly v předsíni na skládací palandě (ano, to existuje), dospělí spali na rozkládacím gauči v obytné místnosti. Kuchyň cca 1m2 (možná dokonce i 1m3). Výhled do rozpadající budovy v kopci (cca 10 metrů vzdálené), do pokoje nikdy nepřišlo slunce. Bazén byl fajn, ale věčně přelidněný a špinavý, děti se nalokaly a obě zvracely. Sauna a relaxační centrum pro děti do 15 let nepřístupné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V hotelu je několik typů ubytování, bohužel cena se vztahovala zrovna na ten nejnižší standard. Samozřejmě, člověk musí umět posoudit, co za tu cenu kupuje. Bohužel, doplatit si vyšší standard nebylo na místě možné - recepce zrovna nejvstřícnější v tomto směru nebyla. Jelikož se dětem z bazénu udělalo špatně a museli jsme strávit den na pokoji, bylo to docela tristní.

Strava
Hotelovou restauraci jsme nevyužili, ale ona byla věčně prázdná, což o její kvalitě vypovídá. Ostatní restaurace okolo byly normálně obsazené a dobré. Na pokoji se vařit dalo, kuchyně dobře vybavené (mikrovlnka třeba ano, myčka ani rychlovarná konvice bohužel ne).

Služby hotelu
Kromě bazénu nevím

Sjezdovky
Vše odpovídjící faktu, že jsme byli ve velmi pozdním březnovém termínu. Jinak byla kvalita v pořádku, vše upravené, lidí málo.

Věra F., 24.03.2017, Datum pobytu: 10.3. - 17.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, San Martino, Hotel: Residence Sporting Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,5 Spokojenost.

 • 9 Ubytování
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost.

Strava
nevyužíváno

Služby hotelu
Spokojenost.

Sjezdovky
starší vybavení - sjezdovky bez chyb

Anonym, 14.03.2016, Datum pobytu: 4.3. - 11.3.2016
Oblast: Itálie Itálie, San Martino, Hotel: Residence Sporting Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Místo nádherné. Příjemný personál a hotelové služby bez chyb.

 • 10 Ubytování
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Místo nádherné. Příjemný personál a hotelové služby bez chyb. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování je čisté a je vidět péče personálu.

Strava
bez stravy.

Služby hotelu
Příjemný přístup personálu. Vždy vyjdou vstříct.

Sjezdovky
Sjezdovky vhodné pro rodiny s dětmi a rekreační lyžaře. Své si tu najdou i ti zdatnější. Nádherné prostředí.

Renata R., 07.03.2016, Datum pobytu: 26.2. - 4.3.2016
Oblast: Itálie Itálie, San Martino, Hotel: Residence Sporting Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Vybrali jsme si krásné místo a proto jsme byli velice spokojeni. Hory, sjezdovky i hotel byl dle našich představ. Ubytování odpovídalo...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Vybrali jsme si krásné místo a proto jsme byli velice spokojeni. Hory, sjezdovky i hotel byl dle našich představ. Ubytování odpovídalo ceně, jednalo se o starší apartmán, kde čistota a zařízení byly bez chyby. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo ceně, jednalo se o starší apartmán, kde čistota a zařízení byly bez chyby.

Strava
Měli jsme vlastní

Služby hotelu
OK

Sjezdovky
Vyhledáváme menší areály, takže jsme byli spokojeni. Výlet lanovkou na Rosetu, byl hezký, kdyby vyšlo počasí byl by fantastický.

Daniela Prášková, 29.02.2016, Datum pobytu: 19.2. - 26.2.2016
Oblast: Itálie Itálie, San Martino, Hotel: Residence Sporting Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - San Martino

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622