Itálie - San Martino Itálie

 • Popis

  Elegantní městečko pod masivem Pale

  Horské městečko San Martino di Castrozza leží v jihozápadním cípu Dolomit pod rozeklanými skalisky hřebenu Pale. Ani malé, ani velké středisko mile překvapí kombinací sjezdovek pro začátečníky i pokročilé. Mezi 60 kilometry svahů nechybí členité sportovní tratě ani panoramatické magistrály. Přímo z elegantního hotelového městečka startuje kabinková a sedačková lanovka, která lyžaře vyveze až do výšky 2383 metrů za perfektně urolbovaným prašanem. Díky orientaci svahů a nadmořské výšce se přírodní sníh drží na sjezdovkách až do dubna. Snowboardisty uchvátí vybavenost snowparků Carosello delle Malghe a Passo Rolle. Dobře známým snowboardovým stánkům dominují boardercrossové dráhy, jumpy, quaterpipe a slidy. Kontrolované a zčásti jištěné trasy pro freeride jízdu v hlubokém sněhu Alpe Tognola, Valcigolera, Val Vanegia, Castellazzo, Tognazza a Cima Rosetta připravují dobré zázemí dobrodruhům prohánějícím se volnou přírodou mezi lesy a skalisky. I běžkaři mohou vystoupat vysoko nad údolí a okusit vysokohorské stopy Lago di Calaita, Passo Rolle a San Martino di Castrozza. Poplatek za denní využívání vyfrézovaného okruhu činí 3 €. V údolí vede dalších 30 kilometrů stop. Díky poloze San Martina v odlehlejší části Dolomit neexistují fronty u vleků ani v hlavní sezóně. Středisko se těší velké oblibě Italů a ostatními národy bývá opomínáno kvůli blízkosti konkurenčního Val di Fiemme.

  <Après-ski

  <Doprava

  <Kolik to stojí?

  <Aktivní odpočinek i relaxace

Nejnovější recenze Itálie - San Martino

Celkem: 7 CA nas neinformovala o skutecnosti, ze na miste musime doplatit jeste 160 EUR.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
CA nas neinformovala o skutecnosti, ze na miste musime doplatit jeste 160 EUR. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 13.02.2018, Datum pobytu: 3.2. - 10.2.2018
Oblast: Itálie Itálie, San Martino, Hotel: Relais Club Residence

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Výrazná orientace na italskou klientelu - asi 95%. Celkově lze hodnotit pobyt v hotelu jako příjemný. Středisko San Martino je velmi...

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Výrazná orientace na italskou klientelu - asi 95%.

Celkově lze hodnotit pobyt v hotelu jako příjemný.

Středisko San Martino je velmi příjemné na klidný pobyt a má vynikající atmosféru. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je staršího "data výroby" a je to na něm znát. Všechno je však čisté a udržované. Problém jsou snad jen silně vrzající dřevěné podlahy v pokojích a přenos hluku mezi podlažími.

Strava
Poměrně široká nabídka i kvalitní suroviny. Někdy nezvyklé kombinace a chutě pro středoevropského návštěvníka.

Snaha o luxusní silvestrovskou večeři byla fiaskem - to nedávali ani italští hosté.

Služby hotelu
Režim bazénu a finské sauny je vyloženě špatný.

Do bazénu musíte mít koupací čepici (2,-Eura v místě), ale sprcha před bazénem není. Množství chloru ve vodě by se asi dalo použít i k bojovým účelům.

Saunu vám zarezervují pouze na 30 min/pokoj, což je pro pohodlné saunování zoufale málo. A do sauny je vstup pouze v plavkách !!! Zase, ale nejsou používány kilty na sezení (ležet se skoro nedá) což má za následek pot na lavicích a odpovídající pachovou stopu. Pokud to chcete změnit, jste ze sauny vyhozeni - pravidla hotelu.

Sjezdovky
Starší dopravní zařízení,někdy výrazně pomalé - možná i kvůli dětem.

Pěkné a upravené svahy pro rekreační lyžaře, 2-3 i náročnější.

Ideální pro ty kdo nespěchají a nehoní kilometry na svahu a sportovní razantní styl.

Anonym, 05.01.2018, Datum pobytu: 26.12.2017 - 2.1.2018
Oblast: Itálie Itálie, San Martino, Hotel: Majestic Dolomiti (San Martino di Castrozza)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 8 Do celkového hodnocení vždycky spadají tři faktory - kvalita ubytování, splněné cíle pobytu a počasí. Nám vyšlo vše dokonale, takže sto...

 • 7,5 Ubytování
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Do celkového hodnocení vždycky spadají tři faktory - kvalita ubytování, splněné cíle pobytu a počasí. Nám vyšlo vše dokonale, takže sto bodů :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Residence Taufer má ideální polohu jen pár desítek metrů (pěšky 5 minut) od spodní stanice kabinové lanovky na Tognolu. Interiér residence je velice příjemný, zařízení apartmánů také. Kuchyňka v apartmánu plně vybavená, postele pohodlné, místa pro ubytované osoby dostatek. Koupelna naprosto vyhovující. Čisto. Personál v rezidenci velmi příjemný, ochotný, usměvavý.

Strava
Měli jsme pobyt bez stravy, ale uvítali bychom, kdyby jsme si mohli dát třeba pizzu nebo těstoviny od kuchaře přímo v místě ubytování. V rezidenci se ale nevařilo (měla pouze bar s nápoji a nějakými sladkostmi) a tak jsme byli nuceni dojít si na večeři do města. Nebyl v tom ale žádný zásadní problém, do města to bylo pomalou chůzí asi 20 minut.

Služby hotelu
Sauna, pára, odpočívárna - vše v základní ceně ubytování. Za příplatek tam byly dvě vířivky. V suterénu byla místnost s kulečníkem, pro motoristy garáž (parkovat se ale dá pohodlně i před rezidencí) a úschovna lyžařského vybavení (pouze regály a stojany, bez vyhřívání). WI-FI funkční, v apartmánech o něco horší rychlost, nežli dole v recepci, ale šlo to. Pro lyžařský pobyt je vybavení rezidence naprosto dostačující.

Sjezdovky
Sjezdovky parádní, několik modrých, další porce červených, dokonce i černé by se našly. Nahoře na Tognole jsou sjezdovky otevřené s krásnými výhledy na okolní štíty, v nižších partiích pak vedou zalesněnou krajinou. Restaurace na sjezdovkách jsou a je jich dostatek. Samotné sedačkové lanovky jsou vesměs staršího data výroby, ale žádný podstatný problém. Mohly by být rychlejší, ale to je detail (alespoň má lyžař čas se pokochat pohledem na okolní hory). Výbornou věcí je deposit lyžařského vybavení ve spodní stanici lanovky na Tognolu - pronájem skřínky pro vybavení 4 osob byl super, člověk si mohl přijít ráno v sandálech a odpoledne v sandálech zase odejít. Bonus v podobě ranního nazutí vyhřátých lyžařských bot (skříňky jsou klimatizované) byl k nezaplacení :)

Kamil Übelauer, 27.03.2017, Datum pobytu: 19.3. - 24.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, San Martino, Hotel: Residence Taufer (San Martino di Castrozza)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 5,2 Pokoj byl neuvěřitelně malý pro 4člennou rodinu - děti spaly v předsíni na skládací palandě (ano, to existuje), dospělí spali na...

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pokoj byl neuvěřitelně malý pro 4člennou rodinu - děti spaly v předsíni na skládací palandě (ano, to existuje), dospělí spali na rozkládacím gauči v obytné místnosti. Kuchyň cca 1m2 (možná dokonce i 1m3). Výhled do rozpadající budovy v kopci (cca 10 metrů vzdálené), do pokoje nikdy nepřišlo slunce. Bazén byl fajn, ale věčně přelidněný a špinavý, děti se nalokaly a obě zvracely. Sauna a relaxační centrum pro děti do 15 let nepřístupné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V hotelu je několik typů ubytování, bohužel cena se vztahovala zrovna na ten nejnižší standard. Samozřejmě, člověk musí umět posoudit, co za tu cenu kupuje. Bohužel, doplatit si vyšší standard nebylo na místě možné - recepce zrovna nejvstřícnější v tomto směru nebyla. Jelikož se dětem z bazénu udělalo špatně a museli jsme strávit den na pokoji, bylo to docela tristní.

Strava
Hotelovou restauraci jsme nevyužili, ale ona byla věčně prázdná, což o její kvalitě vypovídá. Ostatní restaurace okolo byly normálně obsazené a dobré. Na pokoji se vařit dalo, kuchyně dobře vybavené (mikrovlnka třeba ano, myčka ani rychlovarná konvice bohužel ne).

Služby hotelu
Kromě bazénu nevím

Sjezdovky
Vše odpovídjící faktu, že jsme byli ve velmi pozdním březnovém termínu. Jinak byla kvalita v pořádku, vše upravené, lidí málo.

Věra F., 25.03.2017, Datum pobytu: 11.3. - 18.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, San Martino, Hotel: Residence Sporting Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,5 Spokojenost.

 • 9 Ubytování
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost.

Strava
nevyužíváno

Služby hotelu
Spokojenost.

Sjezdovky
starší vybavení - sjezdovky bez chyb

Anonym, 15.03.2016, Datum pobytu: 5.3. - 12.3.2016
Oblast: Itálie Itálie, San Martino, Hotel: Residence Sporting Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - San Martino