Itálie - Jižní Tyrolsko Itálie

 • Popis

  Jižní Tyrolsko leží na severním cípu Itálie a lemuje hranice s Rakouskem. Legendami opředená krajina v sobě snoubí zasněžené vrcholky Alp, vyhlášené středomořské vinice, tradiční kulinářské umění a prastaré zvyky místních obyvatel. Panenská příroda se hemží turisty v zimě i v létě. Top italská lyžařská střediska svádí milovníky zimních sportů k nečekaným výkonům a zelené kopce v letních měsících lákají celé rodiny k procházkám a projížďkám na kolech. Pestrost Jižního Tyrolska podtrhují jeho obyvatelé a kultura. V místě, kde se italština střetává s němčinou a ladinštinou, se prolíná poklidná povaha jižanských národů s poctivou selskou prací a pečlivostí. Řemeslo dovedlo k dokonalosti výrobu jihotyrolského špeku, polotvrdého sýru Stelvio a mezinárodně oceňovaného vína. Region pamatující dějinné zvraty uchoval historické památky, jako jsou hrady Franzensfeste, Bruneck a Fischburg, zámky Sonnenburg, Schlandersberg a Trauttmansdorf, zpřístupněné doly Villanders, Prettau a Ridnaun, kostely a církevní stavby a pozoruhodná muzea, jimž kraluje Archeologické muzeum v Bolzanu s ledovcovou mumií Ötzi.

  Jižní Tyrolsko v zimě

  Bohatá sněhová nadílka v zimních měsících dodává jihotyrolské krajině pohádkovou atmosféru. V celém regionu naleznete 30 ski areálů s více než 1200 kilometry sjezdovek, snow parky světové úrovně, 1800 kilometrů běžeckých tratí s působivými výhledy i umělým osvětlením, trasy pro zimní turisty a dobrodruhy na sněžnicích či stezky pro jízdu na koních. Až vás omrzí dny plné sportu, dopřejte si relax v termálních lázních Therme Meran v Meranu s výhledem na horský masiv, ochutnejte menu v jedné z 23 michelinských restaurací a navštivte některé z muzeí horolezce a polárníka Reinholda Messnera v čele s architektonickým skvostem Messner Mountain Museum Corones postaveným na vrcholu Kronplatzu. Pestrou dovolenou okořeňte nákupem suvenýrů nebo romantickou procházkou po večerní krajině.

  Jižní Tyrolsko v létě

  Jedinečná krajina Jižního Tyrolska ležící uprostřed Dolomit vytváří bohatý program letní dovolené. Cyklistika a pěší turistika v oblastech nad 2000 metrů nad mořem se naprosto liší od pěších a cyklostezek v okolí vinic a v širokých údolích. Více než 13000 kilometrů turistických tras vede skrz panenskou přírodu a k dolomitským vrcholkům zapsaným na seznam světového dědictví UNESCO. Vodní kanály lemují cesty Waalwege vhodné pro rodiny s dětmi, zatímco horolezci upřednostňují hřebenové přechody a vrcholové cesty Meraner Höhenweg a Dolomiten Höhenweg nebo symbol Dolomit – tři zuby Drei Zinnen. Dobré víno a degustace ve 150 sklípcích vás doprovází na vinařské stezce od údolí Etschtal přes Bolzano do Überetsche. Cyklisty čeká lákavý výběr ze 600 kilometrů stezek včetně trailů v Dolomitech, pohodlných jízd v údolí a cyklotrasy s historickými památkami Via Claudia Augusta. Po aktivním programu si odpočiňte na březích jezera Kalterer See, nejteplejšího jezera v Alpách, nebo u dalších průzračných vodních ploch. V dlouhé chvíli si vyzkoušejte rafting, jízdu na kanoe, kitesurfing, windsurfing a plachtění.

Nejnovější recenze Itálie - Jižní Tyrolsko

Celkem: 6,6 Celkový dojem velmi dobrý, majitelé hotelu příjemní,rodinný hotel, obsluha výborná, nemuseli jsme na jídlo a nápoje dlouho čekat,mluví...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem velmi dobrý, majitelé hotelu příjemní,rodinný hotel, obsluha výborná, nemuseli jsme na jídlo a nápoje dlouho čekat,mluví částečně polsky-někteří,německy, italsky, díky polštině ruzumějí i některým českým slovům,komunikace výborná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nábytek zánovní, vysoké dobré postele,koupelna by mohla mít větší a lepší sprchu,chybí malá lednice.

Strava
Polopenze, na množství dostačující,snídaně dobré,nabízeli i chleba !, večeře tříchodové, ale těstovinové,jedenkrát opečené brambory, úplně chyběly polévky.Dezert stále se opakující, přeslazený, patlanice z Lidlu -to bylo ze stravy nejhorší.

Služby hotelu
Sauna, herna pro děti,i venkovní, bazén- čistý, slušný, pěkné venkovní posezení.

Bylo by dobré, kdyby hotel nabízel slevovou kartu na lanovky a vláčky na horách, jsme přece v DOLOMITECH!!

Toto nám nejvíce chybělo!!!

Jaroslava K., 19.07.2019, Datum pobytu: 10.7. - 16.7.2019
Oblast: Itálie Itálie, Jižní Tyrolsko, Hotel: Unterinnerhof (Unterinn/Bolzano)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Dovolená byla fajn. Jen na začátku při příjezdu autobusů to bylo docela chaotické a člověk nevěděl, do jakého autobusů má nastoupit a...

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená byla fajn. Jen na začátku při příjezdu autobusů to bylo docela chaotické a člověk nevěděl, do jakého autobusů má nastoupit a musel si všechny oběhnout, aby zjistil kam má tedy nastoupit. Jinak ale vše probíhalo v pořádku, paní delegátka byla skvělá. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté, uklizené, vybavení sice trochu zastaralejší, ale to nijak nesnizobalo kvalitu ubytování.

Strava
Strava byla dobrá, první den spíše průměr, ten druhý to bylo lepší. Snídaně klasika, švédské stoly, výběr nebyl nějak extra velký, ale i tak se člověk mohl dobře najíst.

Služby hotelu
Služby hotelu průměr, na recepci měli problém s angličtinou. To ale vynahradila velmi příjemná a ochotná paní delegátka. V hotelu navíc byla bezplatná sauna, což bylo po celém dnu na lyžích velmi příjemné.

Sjezdovky
Areál patří sice k těm menším, ale i tak je oproti tomu, co známe z Čr obrovský. Spíše ho doporučuji zkušenějším lyžařů, pro začátečníky to úplně není. Taky je problém s ne moc velkou nadmořskou výškou, dole sníh taje a jenom nahoře se moc jezdit nedá, sjezdovek je tam málo, navíc sedačky jsou jenom na Monte Elmo, zbytek jsou pomy. I tak na 3 dny lyžování bohaté stačilo, víc dnů by ale asi už bylo moc.

Zuzana M., 15.03.2019, Datum pobytu: 8.3. - 12.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Jižní Tyrolsko, Hotel: Sextner Hof (Sesto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 v pořádku

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 10 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
v pořádku Zobrazit celou recenzi

Ubytování
v pořádku

Strava
hotel strava dalo se to,jinde super

Služby hotelu
v pořádku

Sjezdovky
velmi dobré,málo lidí na sjezdovce,čekání bez front

Michal Janák, 11.03.2019, Datum pobytu: 24.2. - 28.2.2019
Oblast: Itálie Itálie, Jižní Tyrolsko, Hotel: Sextner Hof (Sesto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 S dovolenou jsem byl spokojený.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
S dovolenou jsem byl spokojený. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
K ubytování bych měl dvě výhrady. V pokoji se málo topilo a hlavní problém byl v malé místnosti pro uskladnění lyží. Vzhledem k počtu ubytovanych hostů byla místnost malá. Dostat se ráno k lyžím byl opravdu problém.

Strava
Se stravou jsem byl spokojen. Bonusem byl zeleninový bufet.

Služby hotelu
Se službami v hotelu jsem byl spokojen.

Sjezdovky
Kvalita sjezdovek byla perfektní.

Jiří Absolín, 11.03.2019, Datum pobytu: 2.3. - 6.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Jižní Tyrolsko, Hotel: Sextner Hof (Sesto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Jižní Tyrolsko