Itálie - Jižní Tyrolsko Itálie

 • Popis

  Jižní Tyrolsko leží na severním cípu Itálie a lemuje hranice s Rakouskem. Legendami opředená krajina v sobě snoubí zasněžené vrcholky Alp, vyhlášené středomořské vinice, tradiční kulinářské umění a prastaré zvyky místních obyvatel. Panenská příroda se hemží turisty v zimě i v létě. Top italská lyžařská střediska svádí milovníky zimních sportů k nečekaným výkonům a zelené kopce v letních měsících lákají celé rodiny k procházkám a projížďkám na kolech. Pestrost Jižního Tyrolska podtrhují jeho obyvatelé a kultura. V místě, kde se italština střetává s němčinou a ladinštinou, se prolíná poklidná povaha jižanských národů s poctivou selskou prací a pečlivostí. Řemeslo dovedlo k dokonalosti výrobu jihotyrolského špeku, polotvrdého sýru Stelvio a mezinárodně oceňovaného vína. Region pamatující dějinné zvraty uchoval historické památky, jako jsou hrady Franzensfeste, Bruneck a Fischburg, zámky Sonnenburg, Schlandersberg a Trauttmansdorf, zpřístupněné doly Villanders, Prettau a Ridnaun, kostely a církevní stavby a pozoruhodná muzea, jimž kraluje Archeologické muzeum v Bolzanu s ledovcovou mumií Ötzi.

  Jižní Tyrolsko v zimě

  Bohatá sněhová nadílka v zimních měsících dodává jihotyrolské krajině pohádkovou atmosféru. V celém regionu naleznete 30 ski areálů s více než 1200 kilometry sjezdovek, snow parky světové úrovně, 1800 kilometrů běžeckých tratí s působivými výhledy i umělým osvětlením, trasy pro zimní turisty a dobrodruhy na sněžnicích či stezky pro jízdu na koních. Až vás omrzí dny plné sportu, dopřejte si relax v termálních lázních Therme Meran v Meranu s výhledem na horský masiv, ochutnejte menu v jedné z 23 michelinských restaurací a navštivte některé z muzeí horolezce a polárníka Reinholda Messnera v čele s architektonickým skvostem Messner Mountain Museum Corones postaveným na vrcholu Kronplatzu. Pestrou dovolenou okořeňte nákupem suvenýrů nebo romantickou procházkou po večerní krajině.

  Jižní Tyrolsko v létě

  Jedinečná krajina Jižního Tyrolska ležící uprostřed Dolomit vytváří bohatý program letní dovolené. Cyklistika a pěší turistika v oblastech nad 2000 metrů nad mořem se naprosto liší od pěších a cyklostezek v okolí vinic a v širokých údolích. Více než 13000 kilometrů turistických tras vede skrz panenskou přírodu a k dolomitským vrcholkům zapsaným na seznam světového dědictví UNESCO. Vodní kanály lemují cesty Waalwege vhodné pro rodiny s dětmi, zatímco horolezci upřednostňují hřebenové přechody a vrcholové cesty Meraner Höhenweg a Dolomiten Höhenweg nebo symbol Dolomit – tři zuby Drei Zinnen. Dobré víno a degustace ve 150 sklípcích vás doprovází na vinařské stezce od údolí Etschtal přes Bolzano do Überetsche. Cyklisty čeká lákavý výběr ze 600 kilometrů stezek včetně trailů v Dolomitech, pohodlných jízd v údolí a cyklotrasy s historickými památkami Via Claudia Augusta. Po aktivním programu si odpočiňte na březích jezera Kalterer See, nejteplejšího jezera v Alpách, nebo u dalších průzračných vodních ploch. V dlouhé chvíli si vyzkoušejte rafting, jízdu na kanoe, kitesurfing, windsurfing a plachtění.

Nejnovější recenze Itálie - Jižní Tyrolsko

Celkem: 5 Hotel je nevhodný na zimní dovolenou, skiareály jsou poměrně daleko a hlavně je to špatná cesta. Personál je velice příjemný a ochotný,...

 • 4 Ubytování
 • 8 Strava
 • 5 Cena
 • 4 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Hotel je nevhodný na zimní dovolenou, skiareály jsou poměrně daleko a hlavně je to špatná cesta. Personál je velice příjemný a ochotný, úroveň kvality služeb je nízká. Večeře výborné, snídaně podprůměrné. Do hotelu už bychom se nevrátili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V hotelu jsme byli jediní hosté, takže topili jen v našich dvou pokojích a jen asi dvě hodiny večer a dvě hodiny ráno.Strašná zima byla i v jídelně. Když jsme přijeli v šest hodin ze sjezdovky, museli jsme čekat cca do sedmi, než bude vůbec teplá voda. Na pokoji zřejmě uklízeli každý den, ale koš nám vysypali jen po prvním dni.

Strava
První den se večeře skládala z předkrmu, hlavního chodu a dezertu - vše výborné. Druhý den jsme dostali jen pizzu (zato ale dle vlastního výběru z jídelního lístku). Další dva dny opět tři chody. Jako předkrm vždy pasta, jako hlavní chod maso - ale při příjezdu se nás ptali, jestli nemáme alergie nebo něco nejíme.

První den bylo na snídani více lidí, takže byl švédský stůl - housky, salám, sýr, marmeláda, nutela. vločky, müsli, káva, různé druhy čaje, zákusek. Další dny už jsme dostali jen na stůl pečivo, salámy a marmeládu:-(

Služby hotelu
Veškerý personál je velice ochotný, ale úroveň služeb je podprůměrná. Již zmíněný nevysypaný koš. U večeře jsme si vždy museli nechat příbory z předkrmu na hlavní chod - jakože cože?! Na začátku nám byla nabízená sauna - k využití kdykoli. Když to šel manžel obhlédnout, zjistil, že v sauně si udělali sklad malíři.

Sjezdovky
Na sjezdovky je to zhruba stejně daleko do Obereggenu a do Alpe di Siusi. Alpe di Siusi je vhodné akorát tak pro úplně začínající lyžaře a děti. I ta nejprudší červená je modrá a na modrých to bez hůlek nejde. Z tohoto střediska se nechá sjet do Val Gardeny (Ortisei), projít asi půl kilometru k lanovkám a využít toto středisko. Než se tam ale dostanete, už abyste se vraceli zpět.

Proto jsme pro další dny zvolili Obereggen, kde jsme byli loni a bylo tu super - navíc ještě levnější. Bohužel poslední den nasněžilo a Italové se rozhodli, že vůbec nemá cenu rolbovat sjezdovky:-(

Lenka Z., 22.02.2016, Datum pobytu: 14.2. - 18.2.2016
Oblast: Itálie Itálie, Jižní Tyrolsko, Hotel: Unterinnerhof (Unterinn/Bolzano)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

pohled na hotel 2 fotografie

Všechny recenze Itálie - Jižní Tyrolsko