Itálie - Cortina d´Ampezzo Itálie

 • Popis

  Přepych uprostřed Dolomit

  Přepychové horské městečko Cortina d´Ampezzo s drahými butiky a vyhlášenými restauracemi nabízí pestré lyžařské možnosti na mnoha okolních svazích propojených pouze ski busem. Mezi 120 kilometry sjezdovek figurují modré panoramatické trasy vinoucí se do údolí skrze zalesněné pasáže i vyhlídkové pláně. 46 kilometrů červených tratí vykouzlí úsměv na tváři zkušenějším lyžařům milujícím carvingové oblouky, jízdu v boulích, hluboký sníh či terénní zlomy. Hrůzu nahánějící černé tratě v délce 19 kilometrů překvapí i ty největší dobrodruhy svou obtížností. Není divu, že Cortina hostí závody Světového poháru ve sjezdu a super G a v roce 1956 si vydobyla věhlas díky pořádání zimní olympiády. Přepravní park s nadstandardně vysokým procentem kabinkových a sedačkových lanovek, i když sem tam omšelých, odpovídá požadavkům zámožnější klientely. Díky orientaci svahů na všechny strany můžete celý den cestovat za slunečními paprsky. Dva kvalitní snowparky Son dei Prade v oblasti Tofane s boxy, raily a jumpy a Freestyle Station na Falorii s halfpipe, kickery, boxy, raily a big air bag jumpem 15 x 15 m přitahují snowboardovou elitu z Itálie i celé Evropy. Optimální trasu mezi překážkami však najde i začátečník. 138 kilometrů upravovaných běžkařských stop prochází pohádkovou zimní krajinou v 1800 metrech nad mořem i dole v údolí.

  Après-ski

  Cortina působí jako stará dáma, ve které se zastavil čas těsně po olympiádě. Pěší zónu s malebným bílým kostelíkem lemují butiky světových návrhářů, po ulicích se promenáduje italská smetánka v norkových kožichách a známé tváře showbyznysu, noblesní architektura pamatující první turisty z řad anglické šlechty nečelí konkurenci moderních sídel, apartmánů a víkendových chat. Polyžařská nabídka koresponduje s náročnými požadavky návštěvníků. Plavecký bazén, zimní zastřešený stadion, bobová i sáňkařská dráha, výlety na sněžných skútrech, krytý tenisový kurt, vyhlídkové lety v helikoptéře, bowling, curling, sauna, solárium, masáže, snow-rafting, výborné menu barů a restaurací, muzeum nebo galerie umění vyplní nezajímavé večerní chvíle a osvěží každou dovolenou.

  Doprava

  Cortina d´Ampezzo leží v klidném prostředí Dolomit a je oproti jiným konkurentům poměrně blízko českým hranicím. Vzdálenost z Prahy 703 kilometrů a z Brna 669 kilometrů činí z Cortiny areál dostupný za necelých 7 hodin jízdy. K nejbližšímu dálničnímu sjezdu se dostanete po 85 kilometrech jízdy. Parkoviště u olympijského stadionu (Ra Vallées) je zdarma, zatímco na parkovišti u bývalého nádraží (Faloria) se vybírá poplatek. Ski busy po Cortině i do městeček Misurina, San Vito di Cadore, Borca di Cadore, Passo Falzarego a Fiames jsou zdarma. Při pobytu v Cortině si udělejte výlet do romantických Benátek vzdálených jen 150 kilometrů.

  Kolik to stojí?

  Velké procento stálé klientely z řad zámožných rodin, věhlas z dob olympiády, široký lyžařský záběr a výborné sněhové podmínky nastavují ceny ski pasů poměrně vysoko. Ski pas Cortina d´Ampezzo platí v areálech Tofana, Cristallo / Faloria, Passo Falzarego / Cinque Torri, Mietres, San Vito di Cadore, Auronzo a Misurina a zahrnuje 120 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Šestidenní permanentka stojí v hlavní sezóně 238 € pro dospělé, 166 € pro juniory do 18 let a 214 € pro seniory nad 65 let. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Cortina je součástí oblasti Dolomiti Superski s jednotným ski pasem pro dalších 12 areálů.

  Sportem pulsující středisko

  Cortina d´Ampezzo je obklopena údolím Valle d’Ampezzo a třítisícovými vrcholy Dolomit. Její sláva se umocnila v roce 1956, kdy hostila zimní olympijské hry. V místním zastupitelstvu sedí představitelé několika nejbohatších rodin a zachovávají v Cortině ducha dob minulých. Nesmí se stavět apartmánové domy, moderní hotely, víkendové chaty ani rozšiřovat stávající ubytování. To v Cortině udržuje atmosféru 60. let a přivádí návštěvníky zpět do historie. Kulturním lákadlem je Válečné muzeum v Monte Lagazuoi vzpomínající na skupinky Italů a Rakušanů ukrytých v horách za dob 1. světové války. Okolí Cortiny však pulsuje sportovním duchem. Oblíbenými aktivitami jsou nordická chůze, pěší turistika, výstupy po via ferrata k jednotlivým vrcholům a cykloturistika. Příznivci adrenalinových sportů vyhledávají rafting, hydrospeed, kanoistiku a nově postavený Adrenalin Park, lanové centrum s překážkami 15 metrů nad zemí. Odpočinek hledejte na golfovém hřišti Circolo Golf Miramonti, v krytém bazénu nebo u dobrého vína a ještě lepší italské kuchyně.

Nejnovější recenze Itálie - Cortina d´Ampezzo

Celkem: 9,5 Velice slušné ubytovani v dané lokalitě. Jediné co mě mrzelo, že jsme nedostali pokoj s balkónem který nám byl slíben při zajišťování...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velice slušné ubytovani v dané lokalitě. Jediné co mě mrzelo, že jsme nedostali pokoj s balkónem který nám byl slíben při zajišťování zájezdu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení pokojů OK. Úklid každy den.

Strava
Strava famózní a luxusní servis

Služby hotelu
Vše v naprostém pořádku. Velice příjemný personál.

Sportovní náplň kurzu
Turistika... výborné místo.

Martina P., 01.08.2018, Datum pobytu: 22.7. - 26.7.2018
Oblast: Itálie Itálie, Cortina d´Ampezzo, Hotel: Villa Argentina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 S uvedenou dovolenou jsme byli spokojeni. Už loni jsme s touto CK navštívili obdobný zájezd do Slovinska, proto jsme si tuto CK vybrali i...

 • 8 Cena

Celkové shrnutí
S uvedenou dovolenou jsme byli spokojeni. Už loni jsme s touto CK navštívili obdobný zájezd do Slovinska, proto jsme si tuto CK vybrali i letos se stejným průvodcem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo inzerovanému. Všude bylo čisto. Nemáme výhrady.

Strava
Poskytovaná strava na hotelu nám vyhovovala. Personál byl ochotný. Možná večeře byly zbytečně velké, ale byly opravdu chutné. Možná by chtělo zařadit do jídelníčku i ryby.

Služby hotelu
Služby bez výhrad.

Program poznávacího zájezdu
Jak jsem uvedla v úvodu, program nám vyhovoval. Průvodce jsme si také vybrali. Bez připomínek. Chtěli bychom tímto prostřednictvím poděkovat průvodci za poskytované informace během zájezdu. CK může být ráda, že má takového průvodce - p. Mirku.

Věra Literáková, 30.07.2018, Datum pobytu: 1.7. - 7.7.2018
Oblast: Itálie Itálie, Cortina d´Ampezzo, Hotel: Hotel Sasso di Stria (Passo Falzarego)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Celkově jsem byla spokojená

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsem byla spokojená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dobré, trošku old school, ale to nemělo vliv na kvalitu. Škoda, že v televizi není možné chytit alespoň nějaký kanál v angličtině. Pro večerní odpočinek by se šiklo :-)

Strava
Stravování celkově OK. Jen bych určitě uvítala u snídaně nějakou zeleninu a více druhů pečiva (k dispozici pouze bílé pečivo). Z hlediska velikosti hotelu mi snídaně přišla celkem slabá, hlavně co se týče "slané" snídaně. Sladkého bylo k dispozici hodně. Jinak večeře perfektní, co se týče nabídky. Časově už to bylo horší, čas vymezený na večeři od 19:30 do 20:30 mi přišel jednak už velmi pozdní a pak také velmi krátký, na tříchodovou večeři ... :-) Ale byli velmi vstřícní a třeba nám upravili lehce jídlo pro dítě.

Služby hotelu
Okolí hotelu, personál naprosto perfekní. Velmi kladně hodnotím venkovní vybavení, obzvlášť dětské hřišťátko.

Pláž
NA

Věra Albertová, 30.07.2018, Datum pobytu: 15.7. - 22.7.2018
Oblast: Itálie Itálie, Cortina d´Ampezzo, Hotel: Villa Argentina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Cortina d´Ampezzo