Itálie - Cortina d´Ampezzo Itálie

 • Popis

  Přepych uprostřed Dolomit

  Přepychové horské městečko Cortina d´Ampezzo s drahými butiky a vyhlášenými restauracemi nabízí pestré lyžařské možnosti na mnoha okolních svazích propojených pouze ski busem. Mezi 120 kilometry sjezdovek figurují modré panoramatické trasy vinoucí se do údolí skrze zalesněné pasáže i vyhlídkové pláně. 46 kilometrů červených tratí vykouzlí úsměv na tváři zkušenějším lyžařům milujícím carvingové oblouky, jízdu v boulích, hluboký sníh či terénní zlomy. Hrůzu nahánějící černé tratě v délce 19 kilometrů překvapí i ty největší dobrodruhy svou obtížností. Není divu, že Cortina hostí závody Světového poháru ve sjezdu a super G a v roce 1956 si vydobyla věhlas díky pořádání zimní olympiády. Přepravní park s nadstandardně vysokým procentem kabinkových a sedačkových lanovek, i když sem tam omšelých, odpovídá požadavkům zámožnější klientely. Díky orientaci svahů na všechny strany můžete celý den cestovat za slunečními paprsky. Dva kvalitní snowparky Son dei Prade v oblasti Tofane s boxy, raily a jumpy a Freestyle Station na Falorii s halfpipe, kickery, boxy, raily a big air bag jumpem 15 x 15 m přitahují snowboardovou elitu z Itálie i celé Evropy. Optimální trasu mezi překážkami však najde i začátečník. 138 kilometrů upravovaných běžkařských stop prochází pohádkovou zimní krajinou v 1800 metrech nad mořem i dole v údolí.

  Après-ski

  Cortina působí jako stará dáma, ve které se zastavil čas těsně po olympiádě. Pěší zónu s malebným bílým kostelíkem lemují butiky světových návrhářů, po ulicích se promenáduje italská smetánka v norkových kožichách a známé tváře showbyznysu, noblesní architektura pamatující první turisty z řad anglické šlechty nečelí konkurenci moderních sídel, apartmánů a víkendových chat. Polyžařská nabídka koresponduje s náročnými požadavky návštěvníků. Plavecký bazén, zimní zastřešený stadion, bobová i sáňkařská dráha, výlety na sněžných skútrech, krytý tenisový kurt, vyhlídkové lety v helikoptéře, bowling, curling, sauna, solárium, masáže, snow-rafting, výborné menu barů a restaurací, muzeum nebo galerie umění vyplní nezajímavé večerní chvíle a osvěží každou dovolenou.

  Doprava

  Cortina d´Ampezzo leží v klidném prostředí Dolomit a je oproti jiným konkurentům poměrně blízko českým hranicím. Vzdálenost z Prahy 703 kilometrů a z Brna 669 kilometrů činí z Cortiny areál dostupný za necelých 7 hodin jízdy. K nejbližšímu dálničnímu sjezdu se dostanete po 85 kilometrech jízdy. Parkoviště u olympijského stadionu (Ra Vallées) je zdarma, zatímco na parkovišti u bývalého nádraží (Faloria) se vybírá poplatek. Ski busy po Cortině i do městeček Misurina, San Vito di Cadore, Borca di Cadore, Passo Falzarego a Fiames jsou zdarma. Při pobytu v Cortině si udělejte výlet do romantických Benátek vzdálených jen 150 kilometrů.

  Kolik to stojí?

  Velké procento stálé klientely z řad zámožných rodin, věhlas z dob olympiády, široký lyžařský záběr a výborné sněhové podmínky nastavují ceny ski pasů poměrně vysoko. Ski pas Cortina d´Ampezzo platí v areálech Tofana, Cristallo / Faloria, Passo Falzarego / Cinque Torri, Mietres, San Vito di Cadore, Auronzo a Misurina a zahrnuje 120 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Šestidenní permanentka stojí v hlavní sezóně 238 € pro dospělé, 166 € pro juniory do 18 let a 214 € pro seniory nad 65 let. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Cortina je součástí oblasti Dolomiti Superski s jednotným ski pasem pro dalších 12 areálů.

  Sportem pulsující středisko

  Cortina d´Ampezzo je obklopena údolím Valle d’Ampezzo a třítisícovými vrcholy Dolomit. Její sláva se umocnila v roce 1956, kdy hostila zimní olympijské hry. V místním zastupitelstvu sedí představitelé několika nejbohatších rodin a zachovávají v Cortině ducha dob minulých. Nesmí se stavět apartmánové domy, moderní hotely, víkendové chaty ani rozšiřovat stávající ubytování. To v Cortině udržuje atmosféru 60. let a přivádí návštěvníky zpět do historie. Kulturním lákadlem je Válečné muzeum v Monte Lagazuoi vzpomínající na skupinky Italů a Rakušanů ukrytých v horách za dob 1. světové války. Okolí Cortiny však pulsuje sportovním duchem. Oblíbenými aktivitami jsou nordická chůze, pěší turistika, výstupy po via ferrata k jednotlivým vrcholům a cykloturistika. Příznivci adrenalinových sportů vyhledávají rafting, hydrospeed, kanoistiku a nově postavený Adrenalin Park, lanové centrum s překážkami 15 metrů nad zemí. Odpočinek hledejte na golfovém hřišti Circolo Golf Miramonti, v krytém bazénu nebo u dobrého vína a ještě lepší italské kuchyně.

Nejnovější recenze Itálie - Cortina d´Ampezzo

Celkem: 8,8 Převažuje spokojenost s ubytováním i stravováním.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Převažuje spokojenost s ubytováním i stravováním. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bez připomínek, vše v pořádku.

Strava
Kombinace švédských stolů a výběru z více jídel. Vše v pořádku.

Služby hotelu
Internet pouze na recepci a to velmi "pomalý". Na pokojích bez připojení. V hotelu tohoto druhu by měl být dostupný internet samozřejmostí.

Pláž
U hotelu není pláž.

David Jelínek, 13.07.2017, Datum pobytu: 30.6. - 7.7.2017
Oblast: Itálie Itálie, Cortina d´Ampezzo, Hotel: Grand Hotel Misurina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Grand Hotel Misurina 1 fotografie

Celkem: 6,2 Dovolená splnila očekávání, na nižší kvalitu hotelu při 3*** v oblasti Cortina jsme byli připraveni, sjezdovky výborné, personál hotelu...

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená splnila očekávání, na nižší kvalitu hotelu při 3*** v oblasti Cortina jsme byli připraveni, sjezdovky výborné, personál hotelu výborný, nižší kvalita zařízení pokojů - hlavně postelí, strava dobrá, chutná, internet byl i na pokojích a bez dalších poplatků, což CK nevěděla Zobrazit celou recenzi

Miroslava Benková, 16.03.2017, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Cortina d´Ampezzo, Hotel: Lavaredo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Bohužel nám byl zrušen zájezd do Cortiny/ kde jsme ještě nebyli /, pro malý počet přihlášených. Byla nám nabídnuta náhradní varianta do...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Bohužel nám byl zrušen zájezd do Cortiny/ kde jsme ještě nebyli /, pro malý počet přihlášených. Byla nám nabídnuta náhradní varianta do středisek, která již známe, ale to byla jediná závada na kráse. Zájezd byl opravdu skvělý.První den na Plose byl sice za mlhy a sněžení. Díky tomuto sněžení zbývající tři dny / kdy svítilo slunce /, byl na březen i super sníh.

Ne malou měrou se na pohodovém zájezdu podílela i delegátka paní Ing Helena Staňková, veliká pochvala. Moc rádi s ní opět někam vyrazíme do světa. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost, snad až na ty vlastní ručníky. To se již dnes moc nevidí ?

Strava
Odpovídající ceně zájezdu.

Služby hotelu
V pohodě.

Sjezdovky
Jsme nároční lyžaři a na tomto zájezdu si musel přijít na své naprosto každý !!!

Petr Roček, 15.03.2017, Datum pobytu: 7.3. - 12.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Cortina d´Ampezzo, Hotel: Dolomiti Des Alpes

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Výborná dovolená

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na tříhvězdu skvělé.

Strava
Snídaně standart, večeře dobrá

Služby hotelu
Wellnes v ceně - velmi kvalitní

Daniel Roztočil, 12.03.2017, Datum pobytu: 4.3. - 8.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Cortina d´Ampezzo, Hotel: Lavaredo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Luxusní destinace. Hotel přímo na hlavní pěší zóně města. Složitý příjezd k hotelu uličkami a pěší zónou. Parkování v hotelu zajištěno....

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Cena
 • 5 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Luxusní destinace. Hotel přímo na hlavní pěší zóně města. Složitý příjezd k hotelu uličkami a pěší zónou. Parkování v hotelu zajištěno. Přeprava na sjezdovky ski busem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Luxusní hotel s tradicí sahající do předminulého století. Vybavení hotelu je v starém, tradičním stylu. Velká kachlová kamna a krb ve kterých se denně topí, stoly, židle pohovky v empírovém stylu. Pokoje s balkonem podobně vybaveny. Koupelna s vanou.

Strava
Šéf kuchař má Michelínskou hvězdu. Snídaně byly tradiční, kontinentální. Zejména sladkého byl široký výběr. Večeře tradiční italské. Zeleninový bufet, předkrm, první jídlo, druhé jídlo a desert ( pouze sladký a ovoce, scházeli sýry). Menu si vybíral každý sám z jídelního lístku. Vždy čtyři varianty od každého. Večeře byly v kategorii zážitkové gastronomie. Slušný výběr vín za rozumnou cenu.

Služby hotelu
Jiné služby hotelu jsme nepotřebovali.

Sjezdovky
Sjezdovky dostupné pouze auty nebo ski busem. Upravené, rozmanité. Servis restaurací na nich celkem OK.

Aleš B., 27.02.2017, Datum pobytu: 17.2. - 24.2.2017
Oblast: Itálie Itálie, Cortina d´Ampezzo, Hotel: Ancora

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Cortina d´Ampezzo

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622