Itálie - Cortina d´Ampezzo Itálie

 • Popis

  Přepych uprostřed Dolomit

  Přepychové horské městečko Cortina d´Ampezzo s drahými butiky a vyhlášenými restauracemi nabízí pestré lyžařské možnosti na mnoha okolních svazích propojených pouze ski busem. Mezi 120 kilometry sjezdovek figurují modré panoramatické trasy vinoucí se do údolí skrze zalesněné pasáže i vyhlídkové pláně. 46 kilometrů červených tratí vykouzlí úsměv na tváři zkušenějším lyžařům milujícím carvingové oblouky, jízdu v boulích, hluboký sníh či terénní zlomy. Hrůzu nahánějící černé tratě v délce 19 kilometrů překvapí i ty největší dobrodruhy svou obtížností. Není divu, že Cortina hostí závody Světového poháru ve sjezdu a super G a v roce 1956 si vydobyla věhlas díky pořádání zimní olympiády. Přepravní park s nadstandardně vysokým procentem kabinkových a sedačkových lanovek, i když sem tam omšelých, odpovídá požadavkům zámožnější klientely. Díky orientaci svahů na všechny strany můžete celý den cestovat za slunečními paprsky. Dva kvalitní snowparky Son dei Prade v oblasti Tofane s boxy, raily a jumpy a Freestyle Station na Falorii s halfpipe, kickery, boxy, raily a big air bag jumpem 15 x 15 m přitahují snowboardovou elitu z Itálie i celé Evropy. Optimální trasu mezi překážkami však najde i začátečník. 138 kilometrů upravovaných běžkařských stop prochází pohádkovou zimní krajinou v 1800 metrech nad mořem i dole v údolí.

  Après-ski

  Cortina působí jako stará dáma, ve které se zastavil čas těsně po olympiádě. Pěší zónu s malebným bílým kostelíkem lemují butiky světových návrhářů, po ulicích se promenáduje italská smetánka v norkových kožichách a známé tváře showbyznysu, noblesní architektura pamatující první turisty z řad anglické šlechty nečelí konkurenci moderních sídel, apartmánů a víkendových chat. Polyžařská nabídka koresponduje s náročnými požadavky návštěvníků. Plavecký bazén, zimní zastřešený stadion, bobová i sáňkařská dráha, výlety na sněžných skútrech, krytý tenisový kurt, vyhlídkové lety v helikoptéře, bowling, curling, sauna, solárium, masáže, snow-rafting, výborné menu barů a restaurací, muzeum nebo galerie umění vyplní nezajímavé večerní chvíle a osvěží každou dovolenou.

  Doprava

  Cortina d´Ampezzo leží v klidném prostředí Dolomit a je oproti jiným konkurentům poměrně blízko českým hranicím. Vzdálenost z Prahy 703 kilometrů a z Brna 669 kilometrů činí z Cortiny areál dostupný za necelých 7 hodin jízdy. K nejbližšímu dálničnímu sjezdu se dostanete po 85 kilometrech jízdy. Parkoviště u olympijského stadionu (Ra Vallées) je zdarma, zatímco na parkovišti u bývalého nádraží (Faloria) se vybírá poplatek. Ski busy po Cortině i do městeček Misurina, San Vito di Cadore, Borca di Cadore, Passo Falzarego a Fiames jsou zdarma. Při pobytu v Cortině si udělejte výlet do romantických Benátek vzdálených jen 150 kilometrů.

  Kolik to stojí?

  Velké procento stálé klientely z řad zámožných rodin, věhlas z dob olympiády, široký lyžařský záběr a výborné sněhové podmínky nastavují ceny ski pasů poměrně vysoko. Ski pas Cortina d´Ampezzo platí v areálech Tofana, Cristallo / Faloria, Passo Falzarego / Cinque Torri, Mietres, San Vito di Cadore, Auronzo a Misurina a zahrnuje 120 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Šestidenní permanentka stojí v hlavní sezóně 238 € pro dospělé, 166 € pro juniory do 18 let a 214 € pro seniory nad 65 let. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Cortina je součástí oblasti Dolomiti Superski s jednotným ski pasem pro dalších 12 areálů.

  Sportem pulsující středisko

  Cortina d´Ampezzo je obklopena údolím Valle d’Ampezzo a třítisícovými vrcholy Dolomit. Její sláva se umocnila v roce 1956, kdy hostila zimní olympijské hry. V místním zastupitelstvu sedí představitelé několika nejbohatších rodin a zachovávají v Cortině ducha dob minulých. Nesmí se stavět apartmánové domy, moderní hotely, víkendové chaty ani rozšiřovat stávající ubytování. To v Cortině udržuje atmosféru 60. let a přivádí návštěvníky zpět do historie. Kulturním lákadlem je Válečné muzeum v Monte Lagazuoi vzpomínající na skupinky Italů a Rakušanů ukrytých v horách za dob 1. světové války. Okolí Cortiny však pulsuje sportovním duchem. Oblíbenými aktivitami jsou nordická chůze, pěší turistika, výstupy po via ferrata k jednotlivým vrcholům a cykloturistika. Příznivci adrenalinových sportů vyhledávají rafting, hydrospeed, kanoistiku a nově postavený Adrenalin Park, lanové centrum s překážkami 15 metrů nad zemí. Odpočinek hledejte na golfovém hřišti Circolo Golf Miramonti, v krytém bazénu nebo u dobrého vína a ještě lepší italské kuchyně.

Nejnovější recenze Itálie - Cortina d´Ampezzo

Celkem: 8,4 objednání v CA a dojednání zájezdu skvělé

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
objednání v CA a dojednání zájezdu skvělé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
starší typ hotelu, pokoje by stály za opravy a renovaci, jídelna skvělá

Strava
dobrý výběr stravy

Služby hotelu
vstřícnost, snaha vyhovět

Sjezdovky
od hotelu vzdáleny, nutno skibus nebo os. autem

Eva V. M., 12.03.2018, Datum pobytu: 3.3. - 7.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Cortina d´Ampezzo, Hotel: Menardi

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Splnilo očekávání, vše v klidu a pohodě.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Splnilo očekávání, vše v klidu a pohodě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování naprosto odpovídající, rodinný hotel, personál velmi vstřícný, přátelský, ochotný. Atmosféra téměř rodinná, velmi přátelská.

Strava
Výborná, italská kuchyně. Množství i pestrost jídla i pití veliká.

Služby hotelu
Vše fungovalo správně, ochotně vycházeli vstříc našim přáním či požadavkům.

Sjezdovky
Výborně upravené až do odpoledních hodin, málo lidí, žádné fronty a čekání.

Jiří Karel, 06.03.2018, Datum pobytu: 24.2. - 3.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Cortina d´Ampezzo, Hotel: Park Hotel Bellavista (Calalzo Di Cadore)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Krásné lyžařské středisko Cortina d´Ampezzo jen kousek od hotelu, toto mi ke spokojenosti stačilo. Ostatní lyžařská střediska jsou také...

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Krásné lyžařské středisko Cortina d´Ampezzo jen kousek od hotelu, toto mi ke spokojenosti stačilo. Ostatní lyžařská střediska jsou také relativně v dosahu, nicméně po horských klikatých silnicích Vás nebude bavit se dále kodrcat každý den, zvlášť když jste pak unaveni po lyžování. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na ubytování je celkově vidět, že to nejlepší má za sebou a chtělo by to více investovat do obnovy. Nicméně celkově převažovala spokojenost. Nevyznám se v "hvězdičkování", ale u 4hvězdičkového hotelu bych nečekala nefungující osvětlení na pokoji, zažloutlé (původně bílé) záclony. Fén pokaždé po cca dvou minutách přestal fungovat. Všude jsou jiné el. zásuvky než které používáme v ČR, jde tam použít např. nabíječka, ale už ne třeba notebook, je dobré si sehnat nějakou redukci, pokud byste potřebovali použít nějaké svoje el. zařízení.

Strava
Měla jsem ubytování s polopenzí. Až na polévky (možná jen můj dojem) byla strava v hotelu chutná. Trošku vázla komunikace s personálem, kdy jsme byli zmateni, když Vám ráno dají vybrat z menu k večeři a večer až po půl hodině, kdy sedíte u stolu a nic se neděje, jdete se sami zeptat a teprve pak Vám vysvětlí, že jste si k večeři zaškrtli pokrmy, které si máte sami nabrat na "bufetovém stolu". Nicméně hned druhý den se personál staral ihned jak jsme dosedli ke stolu a vše vysvětlil předem.

Na snídaně byl perfektní výběr, každý si přijde na své.

Služby hotelu
V hotelu se nachází menší wellness centrum. Sauna svou kapacitou rozhodně neodpovídá kapacitě ubytování. Možná by neuškodil alespoň systém rezervací, aby pak lidi nemuseli v sauně sedět jako sardinky a pak si neměli ani kde odpočinout. Nepochopila jsem samotné provedení sauny, kde máte přímo před saunou sprchy - přední část sauny je celá prosklená a cca na tři metry od vás koukáte na sprchující se nahé lidi. Nemyslím si, že bych byla nějaká prudérní, ale toto mohlo být řešeno určitě jinak.

Ještě jedna poznámka: Nejezdím na zájezdy příliš často, nejsem znalá místních poměrů, první večer jsem narazila na problém, kdy jsem na večeři neměla uzavřenou obuv, která se v hotelové restauraci vyžadovala. Rozhodně nemám s tímto problém, ale neuškodilo by tuto informaci sdělit na nějakém viditelnějším místě než pouze ve výtahu, aby se pak předešlo zbytečným konfliktům s personálem. Přecijen to stále beru tak, že jsem na dovolené na horách a večer je pro mě příjemné být po celém dni v lyžákách v pantoflích (ale opět je to třeba jen můj dojem), další dny jsem pak přetrpěla ve sněhulích, jelikož jsem jinou vhodnou - uzavřenou obuv neměla.

Pláž
Byla jsem na zimní dovolené, jak už jsem psala výše, lyžařské středisko Cortina je cca 15 km od hotelu, toto mi ke spokojenosti stačilo. I v hlavní sezóně zde najdete sjezdovky, které máte téměř pro sebe.

Lucie Luhanová, 21.02.2018, Datum pobytu: 15.2. - 18.2.2018
Oblast: Itálie Itálie, Cortina d´Ampezzo, Hotel: Grand Hotel Misurina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Krásné ubytování, krásné sjezdovky, naprostá spokojennost.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Krásné ubytování, krásné sjezdovky, naprostá spokojennost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše na jedničku, prostorný pokoj, úklid každý den....

Strava
Jsme nároční, dobre, známé i lepsi....

Služby hotelu
Milý personál, bazén krásný. Chybi wifi na pokoji.

Sjezdovky
Sjezdovky super, lanovky ok, bez front.

Marie B., 20.02.2018, Datum pobytu: 10.2. - 17.2.2018
Oblast: Itálie Itálie, Cortina d´Ampezzo, Hotel: Grand Hotel Misurina

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Středisko Cortina D Ampezzo je moc pěkné místo!

 • 9 Ubytování
 • 5 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Středisko Cortina D Ampezzo je moc pěkné místo! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Původně jsme mysleli že objednávame ubytování v hotelu FIORI, ale na místě nás dali do apartmánů Continental (patřící nejspíš rodině Fiori, nějakých 300 metrů od hotelu FIORI). Ani to tak nevadí, ale na webu cestovky to vypadá že budete v hotelu.

Ubytování čisté, prostorné, kvalitní, nepoužitelná wifi (asi jako všude v Itálii). Parkování ok.

Strava
Vlastní strava. Zbytek na sjezdovkách, ceny přiměřené.

Služby hotelu
Dostanete slevovou kartu do místních podniků od wellness, po obchod s potravinami, pár symbolických EUR tím ušetříte.

S čím jsme nebyli spokojeni byla platba za závěrečný úklid ve výši 40EUR/osoba, takže při 4 členné rodině zaplatíte 174 EUR při odjezdu (úklid+rekreační poplatek), o tomto jsme věděli, ale rapidně to zvýší cenu zájezdu.

Sjezdovky
Hodně modrých sjezdovek pro děti, ski park, ski školy, půjčovny vybavení. Několik červených i světových černých. V Cortině si nějade každý svou obtížnost! Doporučujeme.

Určitě se vyplatí jezdit na sjezdovku na 8.30-9.00 - jinak bude problém se zaparkováním, je to tam takové chaotické, italské.

Nám vyšlo pěkné počasí, azuro a teploty max -10C, takže sjezdovky vydržely kvalitní po celý den, čemuž přispívá a nadmořská výška nad 1300 mnm.

Martin K., 20.02.2018, Datum pobytu: 10.2. - 17.2.2018
Oblast: Itálie Itálie, Cortina d´Ampezzo, Hotel: Residence Fiori

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Cortina d´Ampezzo

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622