Itálie - Merano 2000 Itálie

 • Popis

  Do lázní i na lyže

  Lázeňské městečko Merano navštěvují již od 19. století významní představitelé Itálie, aby se oddali léčebným procedurám a ochutnávali minerální prameny. Ve výšce 325 metrů nad mořem sníh padá jen občas, proto Meran vybudoval lyžařský areál dosahující 2000 metrů nad mořem a přilákal tak zimní návštěvníky. Sjezdovky v celkové délce 40 kilometrů se táhnou v kotlině pod skalnatými hřebeny. Široké carvingové dálnice nesou červenou barvu obtížnosti a v nižších polohách leží modré cvičné louky pro děti a začátečníky. Černé tratě Mittager I a Falzeben II slibují celodenní přísun adrenalinu. Na strmých severních úbočích se drží sněhová peřina až do jarních dní a podporuje ji 20 sněžných děl pokrývajících celý areál. Snowpark vybavený U-rampou, skoky, slidy a dalšími překážkami přináší celodenní zábavu pro snowboardisty. Běžkaři vyrážejí do stopy přímo od ubytovacích zařízení. Nenáročný 3 kilometrový okruh je upravený pro klasiku i bruslení a v Ultenu začíná stezka lemující celé údolí, jejíž variabilitu a převýšení 400 metrů zvládnou zkušenější běžkaři. Merano 2000 je ideálním výchozím místem pro ski alpinisty a pro túry na sněžnicích.

  Après-ski

  Atraktivní město Merano se secesní architekturou a příjemným středomořským klimatem svádí k procházkám po romantických uličkách, k nakupování v zastrčených butikách a k ochutnávání jihotyrolských specialit. Jeho slávu podtrhuje lázeňský komplex zaměřený na léčbu plicních onemocnění čítající 25 bazénů a 8 saun s perfektním výhledem na horské scenérie. Zimní radovánky mimo sjezdovky se odehrávají na nejdelší bobové dráze v Itálii Alpinbob, kde dosáhnete rychlosti až 45 km/h, a na dvou drahách snowtubingu. Nenechte si ujít ani oblíbenou projížďku na haflingských koních pocházejících z nedalekého městečka Hafling / Avelengo. Indoor aktivity v podobě squashe, solária, kulečníku, kina, divadla, živých koncertů a tanečních večerů vyplní každé prázdné místo v dovolenkovém programu.

  Doprava

  Velmi dobrá dostupnost Merana po dálnici nahrává vlekařům do karet. Nejbližší dálniční sjezd leží jen 28 kilometrů od spodní stanice lanovky a po dobře udržovaných silnicích v údolí projede i řidič začátečník. Cesta z Prahy přes Mnichov, Innsbruck a Bolzano měří 713 kilometrů a trvá asi 8 hodin. Trasu z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Bolzano v délce 742 kilometrů ujedete asi za 8 a půl hodiny. Parkoviště Val di Nova je zdarma, zatímco parkování na ploše Falzeben stojí 4 € za den. Služby ski busu nejsou zahrnuty v ceně ski pasu. Doprava je zajišťována běžnými autobusovými linkami za poplatek.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Merano 2000 platí na všech 40 kilometrech sjezdovek. Jeho šestidenní varianta stojí v hlavní sezóně 214 € pro dospělé, 192,5 € pro juniory do18 let a seniory nad 60 let a 162,5 € pro děti do 15 let. Malí lyžaři do 8 let dostanou ski pas zdarma. Jednotlivé jízdenky pro běžkaře a pěší turisty stojí od 2,5 € do 14 €. Rodinné a skupinové slevy žádejte přímo na pokladnách. Kombinovaný ski pas Ortler Skiarena platí v dalších 14 areálech včetně slavných Val Senales, Solda a švýcarského Minschuns, avšak vzdálenosti mezi jednotlivými středisky jsou na zvážení.

  Léto v Meranu

  Městečko Merano pulsuje v létě bohatým kulturním životem, kdy probíhají hudební a divadelní festivaly, sportovní soutěže (např. Meránský hipodrom) a organizované výlety do přírody. Hory střídají údolí, vysokohorskou vegetaci zase středomořské rostliny. Pestrá krajina svádí k procházkám okolo dávných zavlažovacích kanálů Waalwege, k výstupům na alpské dominanty v okolí, k túrám po horských chatách a k výletům v duchu Nordic Walking. Jedna z nejoblíbenějších tras Il Giardino del Sudtirolo provází turisty roklí Grand Canyon Alta Adige se zkamenělinami korálů a měkkýšů z pravěku. Oblast si zamilovali také cyklisté na horských i silničních kolech. Stezky vedou do hor, přes vinice, podél řek a přes voňavé louky. 18 jamkové golfové hřiště ve Val Passiria leží nedaleko Merana. Odpočinek hledejte v lázních s termálními bazény, saunami a relaxačními procedurami.

Nejnovější recenze Itálie - Merano 2000

Všechny recenze Itálie - Merano 2000