Itálie - Madesimo Itálie

 • Popis

  Vysokohorské středisko s liduprázdnými sjezdovkami

  Rezidenční horské středisko Madesimo leží v údolí Valle Spluga jen několik kilometrů od švýcarských hranic. O víkendech bývá plné nadšených obyvatel Milána, ale v týdnu jsou sjezdovky téměř liduprázdné. Přepravní zařízení s vysokokapacitními lanovkami a s metrem z údolí hravě zvládnou nápor lyžařů. Na 50 kilometrech sjezdovek se stovky návštěvníků dobře rozprostřou. Sportovněji založení jedinci míří přímo pod vrchol Pizzo Groppera se dvěma perfektně upravenými červenými tratěmi, zatímco začátečníci zůstávají na mírnějších svazích v nižších polohách. Pestrá paleta volného terénu svádí lyžaře k novým dobrodružstvím v čerstvém prašanu. Špičkově vybavený snowpark Madepark s U-rampou, boxy, raily a skoky je rozdělen do 3 drah podle náročnosti. Propracovaností některých kombinací směle konkuruje vyhlášeným evropským snowboardovým stánkům. V údolí se táhne 25 kilometrů běžkařských stop vhodných pro klasiku i bruslení. Komplexnost areálu podtrhují značené trasy pro ski alpinisty, rodinné modré vyhlídkové okruhy, dětská hřiště na sněhu a romantické noční lyžování.

  Après-ski

  Madesimo patří ke kompletně vybaveným rezidenčním městečkům, kde zábava neutuchá ani po uzavření vleků a lanovek. Adrenalinoví nadšenci míří do půjčovny sněžných skútrů, na snowtubingovou dráhu, do školy paraglidingu a na heliskiing. Romantici volí raději projížďku na koni, bruslení na otevřeném kluzišti, odpolední procházku se sněžnicemi nebo odpočinek ve wellness. Pestrý après-ski program doplňují kurzy tance, sportovní centrum, squash a výborné menu barů, restaurací, kaváren a cukráren.

  Doprava

  Osamělé městečko Madesimo uprostřed alpských vrcholků leží na konci dobře udržované vysokohorské silnice. Nejbližší dálniční sjezd je vzdálený 180 kilometrů, proto počítejte s více než dvěma hodinami jízdy po cestě s perfektními výhledy, náročnými zatáčkami a vyfrézovanými bariérami sněhu. Celkově patří Madesimo k hůře dostupným areálům z České republiky. Cesta z Prahy přes Mnichov a St. Moritz trvá okolo 9 hodin a měří 721 kilometrů. Trasa z Brna přes Salzburg a Innsbruck vyjde na 9 a půl hodiny a urazíte 858 kilometrů. Odměnou za náročnější cestu vám budou prázdné sjezdovky a dokonalý manšestr na okrajových tratích i v pozdním odpoledni. Díky poloze ubytovacích zařízení přímo pod areálem nepotřebujete služby ski busu. K lanovce vás za pouhých 10 minut vyveze nejmladší alpské metro Sky Express pro 160 osob.

  Kolik to stojí?

  Příznivé ceny ski pasů v areálu Madesimo zvýhodňují středisko oproti italským a švýcarským konkurentům. Šestidenní permanentka stojí v hlavní sezóně 186 € pro dospělé, 93 € pro děti do 8 let, 148 € pro juniory do 16 let a 158 € pro seniory nad 65 let. Další slevy jsou připraveny pro skupiny a lyžařské zájezdy a speciální promo akce jsou jako šité na míru rodinám s dětmi. Nejbližší areál St. Moritz je vzdálený 68 kilometrů, proto neexistují žádné rozšířené ski pasy.

  Madesimo s letní náladou

  Údolí Valle Spluga i samotné Madesimo nabízí nepřeberné možnosti letní turistiky po svých, na kolech, na vodě i ve vzduchu. Od jezera Como až k vrcholkům přesahujícím 2000 metrů nad mořem vládne klid a pohoda vysokohorské alpské přírody, zatímco městečka v údolí pulsují horlivým italským životem a rušnými uličkami s příjemnými kavárnami a restauracemi. V přírodních jeskyních zvaných crotto dnes sídlí vinné sklípky. Více než 50 kilometrů dobře značených tras pro horská i silniční kola vede podél lesních cest, okolo vyhlídkových míst a přes historická centra pohádkových městeček. Strmé skály vyzývají horolezce k posouvání vlastních hranic a stále větší oblibě se těší kanoistika na řece Boggia. Příznivci golfu uvítají 18 jamkové hřiště v Golf Club Madesimo. Horké dny zakončete v bazénu, ve wellness centru nebo u skleničky vychlazeného piva či vína.

Nejnovější recenze Itálie - Madesimo

Celkem: 9,4 Byli jsem velmi spokojeni,ochotný a vstřícný majitel hotelu.Personál se nám věnoval s obrovskou vstřícností,což je také důvod toho,že...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsem velmi spokojeni,ochotný a vstřícný majitel hotelu.Personál se nám věnoval s obrovskou vstřícností,což je také důvod toho,že jsme zde ubytání již podruhé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování útulné a příjemné,úklid a vybavení pokoje také v pořádku.

Strava
Co se týče stravy,nelze nic vytknout.Právě naopak.Měli jsme možnost ochutnat Italské speciality formou 4 chodové večeře.Dokonce i po domluvě s majitelem hotelu bylo menu upravováno dle našeho přání(např.pizza,atd.)všechno jídlo bylo naprosto výborně dochucené a porce neskutečně velké.

Služby hotelu
Služby hotelu bez problémů,nejvíce jsme ocenili hotelový Skibus k přibližovací lanovce cca 2,5km,který fungoval naprosto dokonale.Wifi k dispozici v restauraci i na pokojích.Parkoviště k dispozici přímo u hotelu.

Monika Dusíková, 04.04.2017, Datum pobytu: 25.3. - 1.4.2017
Oblast: Itálie Itálie, Madesimo, Hotel: Oriental (Campodolcino)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 10 S vybraným zájezdem jsme byli naprosto spokojeni. Tento hotel/penzion mohu jen doporučit.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
S vybraným zájezdem jsme byli naprosto spokojeni. Tento hotel/penzion mohu jen doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování nás mile překvapilo.

Strava
Pobyt jsme měli bez stravy, ale co jsme ochutnali na prezentaci vlastních výrobků majitelů hotelu, delikátní.

Služby hotelu
Vše fungovalo bez problémů, WiFi, veškerá domluva s majitelem hotelu, ski bus.

Sjezdovky
Sjezdovky byly jedním slovem skvělé, hodně možností, byli jsme poslední týden v březnu, tudíž jsme na sjezdovce byli skoro sami, byli upravené, superově jsme si zalyžovali, s Českými sjezdovkami nesrovnatelné.

Markéta V., 04.04.2017, Datum pobytu: 26.3. - 31.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Madesimo, Hotel: Apartmány Oriental (Campodolcino)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 7,8 jezdíme sem již několik let a jsme velmi spokojeni

 • 8 Ubytování
 • 9 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
jezdíme sem již několik let a jsme velmi spokojeni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
velmi spokojeni

Strava
beze stravy

Sjezdovky
spokojeni

Anonym, 04.04.2017, Datum pobytu: 25.3. - 1.4.2017
Oblast: Itálie Itálie, Madesimo, Hotel: Residence Larice Bianco (Fraciscio)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Skvělé

 • 7 Ubytování
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Skvělé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování odpovídalo ceně, ale na přespání to bohatě stačilo

Strava
na pokoji mi chyběla varná konvice a mikrovlnka by se taky hodila

Služby hotelu
kolem 18 hodiny se na pokoji vypínalo topení, takže se špatně sušily věci

Sjezdovky
Supeeer, upravené a jak bylo v popisu - na jeden km sjezdovky jeden lyžař. :-)

Anonym, 20.03.2017, Datum pobytu: 12.3. - 17.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Madesimo, Hotel: Residence Baita Dei Pini (Campodolcino)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Madesimo 1 fotografie

Celkem: 9 Komplexní lyžařské středisko, kde si najde každý lyžař odpovídající obtížnost sjezdovek. Komfortně upravované tratě, ačkoli bylo méně...

 • 9 Ubytování
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Komplexní lyžařské středisko, kde si najde každý lyžař odpovídající obtížnost sjezdovek. Komfortně upravované tratě, ačkoli bylo méně sněhu. Naprosto dostačující přepravní kapacity a to i o víkendu, kdy je návštěvnost areálu několikanásobná. Příjemný a kvalitní restaurační servis po celém areálu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Residence Fior di Roccia je umístěna mimo lyžařský areál, tudíž spíše pro klidnější dovolenou. Čtyřkilometrová vzdálenost od areálu je vykompenzována nádherným ubytováním, milým, až domácím přijetím a překrásným prostředím.

Strava
Vlastní.

Libor Křikava, 28.02.2017, Datum pobytu: 18.2. - 25.2.2017
Oblast: Itálie Itálie, Madesimo, Hotel: Residence Fior di Roccia (Fraciscio)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Madesimo