Itálie - Civetta Itálie

 • Popis

  Liduprázdné středisko v pohádkové krajině

  Pohádkový masiv Civetta skrývá řídce zalesněný areál s mnoha liduprázdnými zákoutími a zamiluje si ho každý pohodově založený lyžař. Převážná většina z 80 kilometrů sjezdovek nese modré nebo červené označení. Středisko Civetta se šplhá do nadmořské výšky 2 100 metrů a rychlejší tání sněhu v jarních dnech hravě vyřeší sněžná děla pokrývající 75 kilometrů tratí. Fronty u vleků téměř neexistují a na svazích se nemusíte vyhýbat desítkám lyžařů. Dva skvěle zařízené fun parky nad Alleghe a na sjezdovce Cristelin v Zoldu nadchnou mistry freestylu na prknech a vyznavače boardercross. Běžkaři zůstanou ohromeni kouzelnými panoramaty podél výškových okruhů v 1650 metrech nad mořem a rozmanitou nabídkou občerstvení v útulných horských chatách. Na děti čeká celodenní dovádění v lyžařské školičce a na dětských hřištích. Díky perfektní poloze Civetty mezi areály Tre Valli, Cortina d’Ampezzo a Arabba / Marmolada vzniká napojení na věhlasnou Sella Rondu a další desítky kilometrů sjezdovek.

  Après-ski

  Večerní zábava se ze sjezdovek přesouvá do městeček Alleghe na břehu stejnojmenného jezera, Selva di Cadore, Palafavera a Zoldo. Romantické procházky okolo zamrznutého jezera Alleghe přinášejí vytouženou relaxaci, zatímco párty v après-ski barech na svazích pokračují až do pozdní noci. Pěší túry v délce 1 – 4 kilometry vedou k jezeru Coldai, okolo městečka Zoldo nebo k horským chatám na hřebenech. V rámci odpoledních radovánek si vyzkoušejte rogalo, sáňkařskou dráhu, kluziště nebo lední hokej. Odpočinek hledejte v sauně a v soláriu. Příjemný večer strávíte v restauracích s výtečnou kuchyní a bohatým výběrem dobrého pití.

  Doprava

  Civetta je nejrozsáhlejší středisko regionu Veneto a stává se víkendovou destinací italských lyžařů z jihu země. Příjezd ze severu vede přes horská sedla Campolongo (od Brunecku) nebo Falzarego (od Cortiny). Cesta z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 707 kilometrů a trvá přes 7 hodin. Z Brna pojedete přes Vídeň a Villach. 706 kilometrů zdoláte za necelých 8 hodin. Parkoviště u nástupních stanic kabinkových lanovek jsou zdarma. Ski busová linka Masaré - Alleghe - Malga Ciapela propojuje Civettu s okruhem Sella ronda.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Civetta je platný ve střediscích Civetta a S. Fosca. Šestidenní permanentka pro dospělé stojí 241 €, pro juniory do 16 let 169 € a pro seniory nad 65 let 217 €. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Další slevy jsou připraveny pro skupiny a autobusové zájezdy. Rozšířený ski pas Dolomiti Superski vám otevře brány do všech 12 areálů Dolomit a k dostání je i levnější kombinovaný ski pas platící částečně jako Dolomiti Superski a částečně jako Civetta.

  Léto pod masivem Civetta

  Masiv Civetta dosahující nadmořské výšky až 3 218 metrů lemují městečka Alleghe, Selva di Cadore, Zoldo a Palafavera. V pohádkové krajině se sem tam krčí horské chaty a malebné vesničky. Nedotknutou přírodou se šumícími potůčky a hustými lesy vedou dobrodružné cyklostezky a zajímavé trasy pro pěší. K nejnavštěvovanějším turistickým stezkám patří Zoldo Ring procházející přes ledovce, zapomenuté osady a vrcholy Civetty. Horolezci stoupají vysoko k nebesům na hory Civetta, Pelmo či Marmolada. Při výstupu na Pelmetto si všimnete zachovalých stop dinosaurů a o jejich životě v Dolomitech vás poučí muzeum Vittorino Cazzetta v Selva di Cadore. Kouzelné přírodní jezero Alleghe vzniklo sesuvem půdy až v roce 1771 a na jeho březích se soustřeďují všechny vodní sporty. V místních hospůdkách si nejenže pochutnáte na tradiční kuchyni, ale zazpíváte si karaoke nebo si zatančíte u živé hudby.

Nejnovější recenze Itálie - Civetta

Celkem: 6,6 Příjemné klidné místo vybavené vše potřebným na zimní dovolenou. Kdo nehledá rušný noční život, tak nezklame.

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Příjemné klidné místo vybavené vše potřebným na zimní dovolenou. Kdo nehledá rušný noční život, tak nezklame. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je starší se základním vybavením a poměrně malými pokoji a koupelnou. Chybí lyžárna apod...,

Velkým mínusem je , že je vše po hotelu slyšet, takže pokoje pod společenskou místností usínají s posledním hostem.

Strava
Snídaně stále stejné, ale vyberete si. Chybělo ovoce a zelenina.

Večeře - výběr ze dvou menu a moučník. Vaří výborně.

Martin Novotný, 11.02.2020, Datum pobytu: 4.2. - 8.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Alleghe

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Celkový dojem byl průměrný

 • 9 Ubytování
 • 2 Strava
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem byl průměrný Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkný pokoj

Strava
Nepřijatelné večeře,snídaně průměrné

Služby hotelu
Jazyková nevybavenost

Sportovní náplň kurzu
Krásné lyzovani,avšak co se týká vleků-katastrofa,nemoderní vleky,pomalé,zejména v nepříznivém počasí pomalé,staré a nekryte dvojsedacky jsou prostě v dnešní době a v této krásné lokalitě nepřijatelné....

Anonym, 02.02.2020, Datum pobytu: 28.1. - 1.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Sporting (Zoldo Alto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Velmi podařená dovolená, upravené sjezdovky, méně sněhu ale i lidí. Pochopitelné v půlce března.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi podařená dovolená, upravené sjezdovky, méně sněhu ale i lidí. Pochopitelné v půlce března. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování příjemné, čisté, jednoduché. Pokoje na hotelu různých velikostí.

Velmi příjemný personál. Lyžárna a sušárna bot dostačující.

Strava
Strava chutná, ale při snídani malý výběr. Víno k večeři v dobré kvalitě, ochutnávka mísní spaciality výborná.

Služby hotelu
Čistota na hotelu dobrá, naše běžná přání plněna téměř okamžitě a nic nebyl problém.

Pláž
Sjezdovky vzálené asi 800 m

Jiří V., 18.03.2019, Datum pobytu: 10.3. - 14.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Principe

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,2 Výborná dovolenka, z našej strany spokojnosť.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Výborná dovolenka, z našej strany spokojnosť. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby sú relatívne malé, najmä pre zimnú dovolenku, kedy rodina potrebuje väčšie množstvo vecí na oblečenie. Veľmi dobrý je welness s dostatočne veľkým bazénom, fínskou aj parnou saunou. Lyžiareň je pár metrov od hotela a je vyhrievaná.

Strava
Strava bola doslova úžasná. Nie nadarmo bol hotel niekoľko ostatných rokov zaradený v Michelinovskom sprievodcovi. Raňajky boli pestré a veľmi chutné. Jedlá na večeru sa vyberajú už pri raňajkách z jedálneho lístku. Názvy jedál sú v len angličtine a taliančine, s prekladom nám občas pomohla jedna z čašníčok, ktorá bola Slovenka. Večere boli štvorchodové a nesmierne nápadité a chutné.

Priamo v hoteli je aj cukráreň s vynikajúcimi koláčmi.

Služby hotelu
Personál je veľmi milý a ústretový. Výborne je zabezpečený odvoz skibusmi k lanovke a späť. Ráno sú k dispozícii štyri skibusy, a tak nečakáte na odvoz dlhšie ako pár minút. Späť sú pri lanovke pristavené už od 14.00 vždy dva hotelové skibusy.

Sjezdovky
Zjazdoviek je cca 70 km, vo väčšine prípadov širokých a vždy perfektne upravených. Na rozdiel od Sella Rondy je v Civette omnoho menej ľudí a lyžovačka tak bola perfektná. Na svahoch je dostatok reštaurácií, takže hlad a smäd nehrozia.

Marek, 27.02.2019, Datum pobytu: 17.2. - 24.2.2019
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Alla Posta (Caprile)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Bezva. Uplne bez chyby.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Bezva. Uplne bez chyby. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nemelo zadnou chybu.

Strava
Naprosto perfektni

Služby hotelu
Vse ok.

Pláž
Sjezdovky upravene.

Aleš Vandělík, 11.02.2019, Datum pobytu: 4.2. - 8.2.2019
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Savoia (Masaré)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

Všechny recenze Itálie - Civetta