Itálie - Civetta Itálie

 • Popis

  Liduprázdné středisko v pohádkové krajině

  Pohádkový masiv Civetta skrývá řídce zalesněný areál s mnoha liduprázdnými zákoutími a zamiluje si ho každý pohodově založený lyžař. Převážná většina z 80 kilometrů sjezdovek nese modré nebo červené označení. Středisko Civetta se šplhá do nadmořské výšky 2 100 metrů a rychlejší tání sněhu v jarních dnech hravě vyřeší sněžná děla pokrývající 75 kilometrů tratí. Fronty u vleků téměř neexistují a na svazích se nemusíte vyhýbat desítkám lyžařů. Dva skvěle zařízené fun parky nad Alleghe a na sjezdovce Cristelin v Zoldu nadchnou mistry freestylu na prknech a vyznavače boardercross. Běžkaři zůstanou ohromeni kouzelnými panoramaty podél výškových okruhů v 1650 metrech nad mořem a rozmanitou nabídkou občerstvení v útulných horských chatách. Na děti čeká celodenní dovádění v lyžařské školičce a na dětských hřištích. Díky perfektní poloze Civetty mezi areály Tre Valli, Cortina d’Ampezzo a Arabba / Marmolada vzniká napojení na věhlasnou Sella Rondu a další desítky kilometrů sjezdovek.

  Après-ski

  Večerní zábava se ze sjezdovek přesouvá do městeček Alleghe na břehu stejnojmenného jezera, Selva di Cadore, Palafavera a Zoldo. Romantické procházky okolo zamrznutého jezera Alleghe přinášejí vytouženou relaxaci, zatímco párty v après-ski barech na svazích pokračují až do pozdní noci. Pěší túry v délce 1 – 4 kilometry vedou k jezeru Coldai, okolo městečka Zoldo nebo k horským chatám na hřebenech. V rámci odpoledních radovánek si vyzkoušejte rogalo, sáňkařskou dráhu, kluziště nebo lední hokej. Odpočinek hledejte v sauně a v soláriu. Příjemný večer strávíte v restauracích s výtečnou kuchyní a bohatým výběrem dobrého pití.

  Doprava

  Civetta je nejrozsáhlejší středisko regionu Veneto a stává se víkendovou destinací italských lyžařů z jihu země. Příjezd ze severu vede přes horská sedla Campolongo (od Brunecku) nebo Falzarego (od Cortiny). Cesta z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 707 kilometrů a trvá přes 7 hodin. Z Brna pojedete přes Vídeň a Villach. 706 kilometrů zdoláte za necelých 8 hodin. Parkoviště u nástupních stanic kabinkových lanovek jsou zdarma. Ski busová linka Masaré - Alleghe - Malga Ciapela propojuje Civettu s okruhem Sella ronda.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Civetta je platný ve střediscích Civetta a S. Fosca. Šestidenní permanentka pro dospělé stojí 241 €, pro juniory do 16 let 169 € a pro seniory nad 65 let 217 €. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Další slevy jsou připraveny pro skupiny a autobusové zájezdy. Rozšířený ski pas Dolomiti Superski vám otevře brány do všech 12 areálů Dolomit a k dostání je i levnější kombinovaný ski pas platící částečně jako Dolomiti Superski a částečně jako Civetta.

  Léto pod masivem Civetta

  Masiv Civetta dosahující nadmořské výšky až 3 218 metrů lemují městečka Alleghe, Selva di Cadore, Zoldo a Palafavera. V pohádkové krajině se sem tam krčí horské chaty a malebné vesničky. Nedotknutou přírodou se šumícími potůčky a hustými lesy vedou dobrodružné cyklostezky a zajímavé trasy pro pěší. K nejnavštěvovanějším turistickým stezkám patří Zoldo Ring procházející přes ledovce, zapomenuté osady a vrcholy Civetty. Horolezci stoupají vysoko k nebesům na hory Civetta, Pelmo či Marmolada. Při výstupu na Pelmetto si všimnete zachovalých stop dinosaurů a o jejich životě v Dolomitech vás poučí muzeum Vittorino Cazzetta v Selva di Cadore. Kouzelné přírodní jezero Alleghe vzniklo sesuvem půdy až v roce 1771 a na jeho březích se soustřeďují všechny vodní sporty. V místních hospůdkách si nejenže pochutnáte na tradiční kuchyni, ale zazpíváte si karaoke nebo si zatančíte u živé hudby.

Nejnovější recenze Itálie - Civetta

Celkem: 6,6 Příjemné klidné místo vybavené vše potřebným na zimní dovolenou. Kdo nehledá rušný noční život, tak nezklame.

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Příjemné klidné místo vybavené vše potřebným na zimní dovolenou. Kdo nehledá rušný noční život, tak nezklame. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je starší se základním vybavením a poměrně malými pokoji a koupelnou. Chybí lyžárna apod...,

Velkým mínusem je , že je vše po hotelu slyšet, takže pokoje pod společenskou místností usínají s posledním hostem.

Strava
Snídaně stále stejné, ale vyberete si. Chybělo ovoce a zelenina.

Večeře - výběr ze dvou menu a moučník. Vaří výborně.

Martin Novotný, 11.02.2020, Datum pobytu: 4.2. - 8.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Alleghe

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Výborná a pohodová dovolená.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Výborná a pohodová dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjemné, čisté.

Strava
Velmi dobrá strava.

Služby hotelu
Velmi příjemný personál.

Sjezdovky
Sjezdovky perfektně upravené a téměř prázdné. "Manžestr" až do oběda.

Lanovky starší, ale nevadí.

Jaroslava M., 04.02.2020, Datum pobytu: 25.1. - 1.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Orso Grigio (Pescúl)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Celkový dojem byl průměrný

 • 9 Ubytování
 • 2 Strava
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem byl průměrný Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkný pokoj

Strava
Nepřijatelné večeře,snídaně průměrné

Služby hotelu
Jazyková nevybavenost

Sportovní náplň kurzu
Krásné lyzovani,avšak co se týká vleků-katastrofa,nemoderní vleky,pomalé,zejména v nepříznivém počasí pomalé,staré a nekryte dvojsedacky jsou prostě v dnešní době a v této krásné lokalitě nepřijatelné....

Anonym, 02.02.2020, Datum pobytu: 28.1. - 1.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Sporting (Zoldo Alto)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Dovolenou hodnotím celkově jako skvělou. Má priorita je lyžování v úchvatných Dolomitech a počasí, které je základním předpokladem pro...

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolenou hodnotím celkově jako skvělou. Má priorita je lyžování v úchvatných Dolomitech a počasí, které je základním předpokladem pro zdar pobytu a to se vydařilo. Absolutně tiché místo Pescúl nezklamalo, do Itálie jezdím od roku 2001 a volila jsem na základě vlastních požadavků a zároveň četných zkušeností v oblasti Arabba/Marmolada (Malga Ciapela) a Val di Fassa (Campitello, Pozza). Civettu jsem navštívíla v minulosti několikrát ze strany Alleghe a v Pescúlu jsem byla nadšená blízkostí majestátního útvaru Monte Pelmo, který mi shlížel přímo do pokoje, pěší dostupnost lanovky Fertazza byl též důvod mého výběru. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ohledně ubytování jsem nenáročná, stroze zařízený pokojík s jedním lůžkem a nová koupelna byly dostačující (u skříně nebylo možno otevřít zásuvky, neb po 5 cm narazily do tělěsa topení), poprvé na mém pobytu chyběla židle/lehátko na balkǒně, ale byla jsem vděčná za balkón. Ovládám angličtinu a dorozumím se italsky, asi by nebyl problém vyžádat židli u personálu, leč považovala jsem to za malichernost. Ze svých cest mám zkušenosti ve 2*-5* hotelech a nechápu, za co tento hotel má kategorii 4*. Hotely nižší kategorie ve Val di Fassa měly vyšší úroveň.

Strava
Snídaně byly standardní, pestrá nabídka, nic nechybělo. Nemilým překvapením byly večeře, zeleninový bufet byl v pořádku, ale kvalitu dalších chodů bych očekávala možná v nádražním bistru. Principiálně si vždy dávám polévky, které mě v Itálii nikdy nezklamaly, zde byly bez chuti, jakož i hlavní chody. Můj finální dojem byl, že snad ani neprošly řádnou kuchyní, leč pocházely z jakési velkovýrobny, to se týká i dezertů. Někteří hosté od okolních stolů někdy vraceli talíře s jídlem nedotčeným. Při svém BMI 20 si nemůžu dovolit nejíst, v menu jsem strategicky vybírala nejméně rizikové pokrmy. Kvalita a množství byla nejhorší, co jsem zažila za 20 let letních dovolených v hotelech Řecku a zimních pobytech v Itálii. Je mi to velice líto, jsem skromná ohledně stravy, ale toto byl jediný dost temný bod a hlavně obecně nepochopitelný. Můj názor sdílela i 78letá paní (stále lyžařka) od sousedního stolu.

Služby hotelu
Wellness nevyužívám, nemohu hodnotit. Personál byl milý, přátelský. Úklid v pořádku, výměna ručníků denně, což považuji za zbytečné, neekonomické, bylo by lepší investovat do stravování.

Sjezdovky
Oceňuji stálou a výbornou údržbu sjezdovek a lanovek, též přívětivý místní personál v barech/restauracích ve skiareálu.

Anonym, 30.03.2019, Datum pobytu: 12.3. - 16.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Orso Grigio (Pescúl)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Velmi podařená dovolená, upravené sjezdovky, méně sněhu ale i lidí. Pochopitelné v půlce března.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi podařená dovolená, upravené sjezdovky, méně sněhu ale i lidí. Pochopitelné v půlce března. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování příjemné, čisté, jednoduché. Pokoje na hotelu různých velikostí.

Velmi příjemný personál. Lyžárna a sušárna bot dostačující.

Strava
Strava chutná, ale při snídani malý výběr. Víno k večeři v dobré kvalitě, ochutnávka mísní spaciality výborná.

Služby hotelu
Čistota na hotelu dobrá, naše běžná přání plněna téměř okamžitě a nic nebyl problém.

Pláž
Sjezdovky vzálené asi 800 m

Jiří V., 18.03.2019, Datum pobytu: 10.3. - 14.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Principe

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Civetta