Itálie - Civetta Itálie

 • Popis

  Liduprázdné středisko v pohádkové krajině

  Pohádkový masiv Civetta skrývá řídce zalesněný areál s mnoha liduprázdnými zákoutími a zamiluje si ho každý pohodově založený lyžař. Převážná většina z 80 kilometrů sjezdovek nese modré nebo červené označení. Středisko Civetta se šplhá do nadmořské výšky 2 100 metrů a rychlejší tání sněhu v jarních dnech hravě vyřeší sněžná děla pokrývající 75 kilometrů tratí. Fronty u vleků téměř neexistují a na svazích se nemusíte vyhýbat desítkám lyžařů. Dva skvěle zařízené fun parky nad Alleghe a na sjezdovce Cristelin v Zoldu nadchnou mistry freestylu na prknech a vyznavače boardercross. Běžkaři zůstanou ohromeni kouzelnými panoramaty podél výškových okruhů v 1650 metrech nad mořem a rozmanitou nabídkou občerstvení v útulných horských chatách. Na děti čeká celodenní dovádění v lyžařské školičce a na dětských hřištích. Díky perfektní poloze Civetty mezi areály Tre Valli, Cortina d’Ampezzo a Arabba / Marmolada vzniká napojení na věhlasnou Sella Rondu a další desítky kilometrů sjezdovek.

  Après-ski

  Večerní zábava se ze sjezdovek přesouvá do městeček Alleghe na břehu stejnojmenného jezera, Selva di Cadore, Palafavera a Zoldo. Romantické procházky okolo zamrznutého jezera Alleghe přinášejí vytouženou relaxaci, zatímco párty v après-ski barech na svazích pokračují až do pozdní noci. Pěší túry v délce 1 – 4 kilometry vedou k jezeru Coldai, okolo městečka Zoldo nebo k horským chatám na hřebenech. V rámci odpoledních radovánek si vyzkoušejte rogalo, sáňkařskou dráhu, kluziště nebo lední hokej. Odpočinek hledejte v sauně a v soláriu. Příjemný večer strávíte v restauracích s výtečnou kuchyní a bohatým výběrem dobrého pití.

  Doprava

  Civetta je nejrozsáhlejší středisko regionu Veneto a stává se víkendovou destinací italských lyžařů z jihu země. Příjezd ze severu vede přes horská sedla Campolongo (od Brunecku) nebo Falzarego (od Cortiny). Cesta z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 707 kilometrů a trvá přes 7 hodin. Z Brna pojedete přes Vídeň a Villach. 706 kilometrů zdoláte za necelých 8 hodin. Parkoviště u nástupních stanic kabinkových lanovek jsou zdarma. Ski busová linka Masaré - Alleghe - Malga Ciapela propojuje Civettu s okruhem Sella ronda.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Civetta je platný ve střediscích Civetta a S. Fosca. Šestidenní permanentka pro dospělé stojí 241 €, pro juniory do 16 let 169 € a pro seniory nad 65 let 217 €. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Další slevy jsou připraveny pro skupiny a autobusové zájezdy. Rozšířený ski pas Dolomiti Superski vám otevře brány do všech 12 areálů Dolomit a k dostání je i levnější kombinovaný ski pas platící částečně jako Dolomiti Superski a částečně jako Civetta.

  Léto pod masivem Civetta

  Masiv Civetta dosahující nadmořské výšky až 3 218 metrů lemují městečka Alleghe, Selva di Cadore, Zoldo a Palafavera. V pohádkové krajině se sem tam krčí horské chaty a malebné vesničky. Nedotknutou přírodou se šumícími potůčky a hustými lesy vedou dobrodružné cyklostezky a zajímavé trasy pro pěší. K nejnavštěvovanějším turistickým stezkám patří Zoldo Ring procházející přes ledovce, zapomenuté osady a vrcholy Civetty. Horolezci stoupají vysoko k nebesům na hory Civetta, Pelmo či Marmolada. Při výstupu na Pelmetto si všimnete zachovalých stop dinosaurů a o jejich životě v Dolomitech vás poučí muzeum Vittorino Cazzetta v Selva di Cadore. Kouzelné přírodní jezero Alleghe vzniklo sesuvem půdy až v roce 1771 a na jeho březích se soustřeďují všechny vodní sporty. V místních hospůdkách si nejenže pochutnáte na tradiční kuchyni, ale zazpíváte si karaoke nebo si zatančíte u živé hudby.

Nejnovější recenze Itálie - Civetta

Celkem: 5,8 Dovolenou hodnotím celkově jako skvělou. Má priorita je lyžování v úchvatných Dolomitech a počasí, které je základním předpokladem pro...

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolenou hodnotím celkově jako skvělou. Má priorita je lyžování v úchvatných Dolomitech a počasí, které je základním předpokladem pro zdar pobytu a to se vydařilo. Absolutně tiché místo Pescúl nezklamalo, do Itálie jezdím od roku 2001 a volila jsem na základě vlastních požadavků a zároveň četných zkušeností v oblasti Arabba/Marmolada (Malga Ciapela) a Val di Fassa (Campitello, Pozza). Civettu jsem navštívíla v minulosti několikrát ze strany Alleghe a v Pescúlu jsem byla nadšená blízkostí majestátního útvaru Monte Pelmo, který mi shlížel přímo do pokoje, pěší dostupnost lanovky Fertazza byl též důvod mého výběru. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ohledně ubytování jsem nenáročná, stroze zařízený pokojík s jedním lůžkem a nová koupelna byly dostačující (u skříně nebylo možno otevřít zásuvky, neb po 5 cm narazily do tělěsa topení), poprvé na mém pobytu chyběla židle/lehátko na balkǒně, ale byla jsem vděčná za balkón. Ovládám angličtinu a dorozumím se italsky, asi by nebyl problém vyžádat židli u personálu, leč považovala jsem to za malichernost. Ze svých cest mám zkušenosti ve 2*-5* hotelech a nechápu, za co tento hotel má kategorii 4*. Hotely nižší kategorie ve Val di Fassa měly vyšší úroveň.

Strava
Snídaně byly standardní, pestrá nabídka, nic nechybělo. Nemilým překvapením byly večeře, zeleninový bufet byl v pořádku, ale kvalitu dalších chodů bych očekávala možná v nádražním bistru. Principiálně si vždy dávám polévky, které mě v Itálii nikdy nezklamaly, zde byly bez chuti, jakož i hlavní chody. Můj finální dojem byl, že snad ani neprošly řádnou kuchyní, leč pocházely z jakési velkovýrobny, to se týká i dezertů. Někteří hosté od okolních stolů někdy vraceli talíře s jídlem nedotčeným. Při svém BMI 20 si nemůžu dovolit nejíst, v menu jsem strategicky vybírala nejméně rizikové pokrmy. Kvalita a množství byla nejhorší, co jsem zažila za 20 let letních dovolených v hotelech Řecku a zimních pobytech v Itálii. Je mi to velice líto, jsem skromná ohledně stravy, ale toto byl jediný dost temný bod a hlavně obecně nepochopitelný. Můj názor sdílela i 78letá paní (stále lyžařka) od sousedního stolu.

Služby hotelu
Wellness nevyužívám, nemohu hodnotit. Personál byl milý, přátelský. Úklid v pořádku, výměna ručníků denně, což považuji za zbytečné, neekonomické, bylo by lepší investovat do stravování.

Sjezdovky
Oceňuji stálou a výbornou údržbu sjezdovek a lanovek, též přívětivý místní personál v barech/restauracích ve skiareálu.

Anonym, 30.03.2019, Datum pobytu: 12.3. - 16.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Orso Grigio (Pescúl)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Velmi podařená dovolená, upravené sjezdovky, méně sněhu ale i lidí. Pochopitelné v půlce března.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi podařená dovolená, upravené sjezdovky, méně sněhu ale i lidí. Pochopitelné v půlce března. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování příjemné, čisté, jednoduché. Pokoje na hotelu různých velikostí.

Velmi příjemný personál. Lyžárna a sušárna bot dostačující.

Strava
Strava chutná, ale při snídani malý výběr. Víno k večeři v dobré kvalitě, ochutnávka mísní spaciality výborná.

Služby hotelu
Čistota na hotelu dobrá, naše běžná přání plněna téměř okamžitě a nic nebyl problém.

Pláž
Sjezdovky vzálené asi 800 m

Jiří V., 18.03.2019, Datum pobytu: 10.3. - 14.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Principe

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,2 Výborná dovolenka, z našej strany spokojnosť.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Výborná dovolenka, z našej strany spokojnosť. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby sú relatívne malé, najmä pre zimnú dovolenku, kedy rodina potrebuje väčšie množstvo vecí na oblečenie. Veľmi dobrý je welness s dostatočne veľkým bazénom, fínskou aj parnou saunou. Lyžiareň je pár metrov od hotela a je vyhrievaná.

Strava
Strava bola doslova úžasná. Nie nadarmo bol hotel niekoľko ostatných rokov zaradený v Michelinovskom sprievodcovi. Raňajky boli pestré a veľmi chutné. Jedlá na večeru sa vyberajú už pri raňajkách z jedálneho lístku. Názvy jedál sú v len angličtine a taliančine, s prekladom nám občas pomohla jedna z čašníčok, ktorá bola Slovenka. Večere boli štvorchodové a nesmierne nápadité a chutné.

Priamo v hoteli je aj cukráreň s vynikajúcimi koláčmi.

Služby hotelu
Personál je veľmi milý a ústretový. Výborne je zabezpečený odvoz skibusmi k lanovke a späť. Ráno sú k dispozícii štyri skibusy, a tak nečakáte na odvoz dlhšie ako pár minút. Späť sú pri lanovke pristavené už od 14.00 vždy dva hotelové skibusy.

Sjezdovky
Zjazdoviek je cca 70 km, vo väčšine prípadov širokých a vždy perfektne upravených. Na rozdiel od Sella Rondy je v Civette omnoho menej ľudí a lyžovačka tak bola perfektná. Na svahoch je dostatok reštaurácií, takže hlad a smäd nehrozia.

Marek, 27.02.2019, Datum pobytu: 17.2. - 24.2.2019
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Alla Posta (Caprile)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 krasna aktivni dovolena presne podle nasich predstav. blizko sjezdovek, kvalitni ubytovani, vyborna italska kuchyn.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
krasna aktivni dovolena presne podle nasich predstav. blizko sjezdovek, kvalitni ubytovani, vyborna italska kuchyn. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytovani bylo kvalitni, presne dle popisu.

Strava
strava vyborna, italska kuchyne je vyborna. Jidla bylo vice nez dost a mnoho moznosti.

Služby hotelu
vse bylo v poradku. mily personal, vsude cisto.

Sjezdovky
Civetta je nadherna, kvalitni dlouhe, upravene sjezdovky.

Radka P., 18.02.2019, Datum pobytu: 8.2. - 13.2.2019
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Orso Grigio (Pescúl)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 10 Bezva. Uplne bez chyby.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Bezva. Uplne bez chyby. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nemelo zadnou chybu.

Strava
Naprosto perfektni

Služby hotelu
Vse ok.

Pláž
Sjezdovky upravene.

Aleš Vandělík, 11.02.2019, Datum pobytu: 4.2. - 8.2.2019
Oblast: Itálie Itálie, Civetta, Hotel: Savoia (Masaré)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Všechny recenze Itálie - Civetta