Itálie - Abruzzo Itálie

 • Popis

  Středoitalským regionem Abruzzo prochází Apeninské pohoří se svými nejvyššími vrcholky. Gran Sasso d´Italia vysoké 2 914 metrů nad mořem dominuje širokému okolí. Hornatá krajina se postupně mění v úzkou rovinu lemující pobřeží Jaderského moře. Zde se nacházejí ty nejkrásnější italské pláže a celá řada oblíbených letovisek. Na rozpálený písek lehce dopadají stíny palem z palmovým promenád, které každý večer ožívají a lákají turisty k posezení v barech a restauracích, k nákupu suvenýrů nebo jen k procházkám se zmrzlinou v ruce. Lenošení u moře můžete snadno spojit s výletem do jednoho ze tří národních parků Parco Nazionale d´Abruzzo Lazio e Molise, Parco Nazionale della Maiella a Parco Nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga a nechat se unášet klidem panenské přírody.

  Zajímavá místa

  L´Aquila, hlavní město regionu Abruzzo, leží ve vnitrozemí nedaleko národního parku Gran Sasso. Centrum politického, kulturního a obchodního života zasáhlo v roce 2009 ničivé zemětřesení, jehož známky jsou dodnes patrné v ulicích. Kouzelné staré město zatím nebylo plně zrekonstruováno a množství památek stále chátrá. Při toulkách Aquilou navštivte hrad, kostel Santa Maria di Collemaggio, kostel San Bernardino nebo kostel Santa Maria del Suffragio.

  Pescara, moderní město s turistickým přístavem, univerzitou a známým fotbalovým klubem, leží na pobřeží Jadranu. Starou zástavbu zničily boje 2. světové války, proto uvidíte hlavně moderní architekturu. Na třídu Corso Umberto I. se vydejte za nákupy a za nočním životem.

  Půvabná městečka Teramo a Chieti patří k nejstarším osadám v Itálii. Katedrála Cattedrale di San Giustino v Chietti pochází z 11. století a přitahuje spoustu návštěvníků.

  Vody Jadranu omývají město Vasto s plážemi pravidelně oceňovanými modrou vlajkou. Historickému jádru města dominuje hrad Castello Caldoresco a v paláci Palazzo d'Avalos dnes sídlí Archeologické muzeum, Muzeum kostýmů a Umělecká galerie. Na severu Vasta byl postaven největší akvapark ve střední a jižní Itálii Aqualand del Vasto.

  Guilianova sloužila za dob Římanů jako lázně. Klid obyvatel chránil hrad Castello San Flaviano, na jehož základech dnes stojí staré město s množstvím kostelů, muzeí a architektonicky zajímavých staveb. Pod kopcem se rozléhá městská část Gulianova Lido s přístavem, palmovou promenádou a písečnou pláží.

  Panenská příroda

  V zimě se do regionu Abruzzo vydávají stovky lyžařů z celé Itálie. Celkem 21 lyžařských středisek nabízí okolo 370 kilometrů sjezdovek. Pod vrcholem Gran Sasso d´Italia objevíte nejjižněji položený evropský ledovec Ghiacciaio del Calderone. K nejoblíbenějším resortům patří Roccaraso, Campo Felice a Campo Imperatore. Údolí Apenin křižují perfektně upravené běžecké trasy.

  Národní parky tvoří domov mnoha chráněným živočichům. Dobrý pozorovatel se může setkat s orlem královským, kamzíkem abruzzským, divokou kočkou, vlkem apeninským, nebo dokonce medvědem hnědým. Národními parky vedou stovky kilometrů tras pro pěší a cyklisty, které vás zavedou k malebným horským scenériím, do vyšších nadmořských výšek i k průzračným jezerům.

Nejnovější recenze Itálie - Abruzzo

Celkem: 8,5 spokojenost

 • 8 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobrý a čistý jen více vybaveni kuchyně

Pláž
spokojenost

Štěpán Křenek, 11.09.2019, Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Rezidence Tuttomare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Pozitivní zážitky převažují, pro itala je více než příhodné ,, co se vleče, neuteče" :). Dobrá destinace pro nedaleké výlety do...

 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pozitivní zážitky převažují, pro itala je více než příhodné ,, co se vleče, neuteče" :). Dobrá destinace pro nedaleké výlety do okolních městeček, ale musí se počítat s opravdu velkým provozem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmán je nový a každý pokoj má svou koupelnu, což jsme jako rodina s dospělými dcerami velice ocenili.

Strava
Pizzu mají všude opravdu výbornou, ale dělají ji až po 19 hodině. Saláty, ryby, mušle dobré.

Pláž
K apartmánu je typická hotelová pláž se slunečníky a lehátky naskládanými blízko sebe, ale hned vedle takové pláže je pláž volná s dostatečným prostorem. Vzhledem k tomu, že jsme cestovali s malým pejskem, tak jsme velice ocenili psí pláž , která byla nejhezčí a nejklidnější ze všech. Je prostorná, čistá se spoustou košů, psi jsou socializovaní bez hysterických páníčků a paniček :), mohou být bez vodítka, hrát si s ostatními a nikomu to nevadí.

Dagmar B., 10.09.2019, Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Apartmány Élite

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Rezidence je blízko moře s vlastní restaurací. Centrum je procházkou cca 10 minut, obchod kde se dá nakoupit i levněji než v ČR je...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Rezidence je blízko moře s vlastní restaurací. Centrum je procházkou cca 10 minut, obchod kde se dá nakoupit i levněji než v ČR je zkratkou cca 5 minut Zobrazit celou recenzi

Ubytování
vše v pořádku, nemám žádné výhrady.

Čisto, uklizeno

Strava
vlastní + dokupované obědy nebo večeře přímo v hotelu.

Vynikající jídlo, vždy nám ochotně přinesli od každého jídla trochu na ochutnání abychom si vybrali

Služby hotelu
perfektní

Pláž
Pláž první dny krásná a čistá, moře teplé a čisté.

Po skončení sezony Italů nebyla pláž už tolik upravovaná jako pár dní předtím.

Na neplacené pláži byli nedopalky, sem tam čurbes a kazilo to dojem

Lenka S., 08.09.2019, Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Residence Playa Sirena

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 super

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
lux

Strava
bez strav.

Služby hotelu
ok

Pláž
super

Henadzi Tsopa, 04.09.2019, Datum pobytu: 23.8. - 1.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Kemp Riva Nuova

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,4 dobrý

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
dobrý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobré

Strava
vlastní-nehodnotím

Služby hotelu
dobré, ale chtělo by to asi podrobnější info o tom, jak se ubytovává, první dojem je rozpačitý, když se nemůžeme domluvit, také ubytující asi chtěli jiný voucher, než jsme měli, ale nakonec v pořádku.Majitelé byli velmi ochotní a milí.Podnikli jsme výlet do Říma, ale jely tři autobusy, tak to bylo náročné, hlídat se sami, abychom v těch davech neztratili skupinu, aby se neuztratili děti, hlídat si osobní věci v té tlačenici, občas už jsme byli z dosahu signálu ve sluchátkách a nevěděli jsme , co průvodce říká, protože skupina dle mého názoru, byla velmi početná.

Pláž
pro naše potřeby vyhovující, Italové jsou hluční ve vzájemných rozhovorech, omluvili se dokonce , že jsou hluční :-), ale přivítala bych, kdyby na nástěnce v hotelu bylo česky napsáno, kam jít pro rezervaci lehátek a slunečníku a kolik to stojí

Jitka Palcová, 04.09.2019, Datum pobytu: 23.8. - 1.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Rezidence Tuttomare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Abruzzo