Itálie - Abruzzo Itálie

 • Popis

  Středoitalským regionem Abruzzo prochází Apeninské pohoří se svými nejvyššími vrcholky. Gran Sasso d´Italia vysoké 2 914 metrů nad mořem dominuje širokému okolí. Hornatá krajina se postupně mění v úzkou rovinu lemující pobřeží Jaderského moře. Zde se nacházejí ty nejkrásnější italské pláže a celá řada oblíbených letovisek. Na rozpálený písek lehce dopadají stíny palem z palmovým promenád, které každý večer ožívají a lákají turisty k posezení v barech a restauracích, k nákupu suvenýrů nebo jen k procházkám se zmrzlinou v ruce. Lenošení u moře můžete snadno spojit s výletem do jednoho ze tří národních parků Parco Nazionale d´Abruzzo Lazio e Molise, Parco Nazionale della Maiella a Parco Nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga a nechat se unášet klidem panenské přírody.

  Zajímavá místa

  L´Aquila, hlavní město regionu Abruzzo, leží ve vnitrozemí nedaleko národního parku Gran Sasso. Centrum politického, kulturního a obchodního života zasáhlo v roce 2009 ničivé zemětřesení, jehož známky jsou dodnes patrné v ulicích. Kouzelné staré město zatím nebylo plně zrekonstruováno a množství památek stále chátrá. Při toulkách Aquilou navštivte hrad, kostel Santa Maria di Collemaggio, kostel San Bernardino nebo kostel Santa Maria del Suffragio.

  Pescara, moderní město s turistickým přístavem, univerzitou a známým fotbalovým klubem, leží na pobřeží Jadranu. Starou zástavbu zničily boje 2. světové války, proto uvidíte hlavně moderní architekturu. Na třídu Corso Umberto I. se vydejte za nákupy a za nočním životem.

  Půvabná městečka Teramo a Chieti patří k nejstarším osadám v Itálii. Katedrála Cattedrale di San Giustino v Chietti pochází z 11. století a přitahuje spoustu návštěvníků.

  Vody Jadranu omývají město Vasto s plážemi pravidelně oceňovanými modrou vlajkou. Historickému jádru města dominuje hrad Castello Caldoresco a v paláci Palazzo d'Avalos dnes sídlí Archeologické muzeum, Muzeum kostýmů a Umělecká galerie. Na severu Vasta byl postaven největší akvapark ve střední a jižní Itálii Aqualand del Vasto.

  Guilianova sloužila za dob Římanů jako lázně. Klid obyvatel chránil hrad Castello San Flaviano, na jehož základech dnes stojí staré město s množstvím kostelů, muzeí a architektonicky zajímavých staveb. Pod kopcem se rozléhá městská část Gulianova Lido s přístavem, palmovou promenádou a písečnou pláží.

  Panenská příroda

  V zimě se do regionu Abruzzo vydávají stovky lyžařů z celé Itálie. Celkem 21 lyžařských středisek nabízí okolo 370 kilometrů sjezdovek. Pod vrcholem Gran Sasso d´Italia objevíte nejjižněji položený evropský ledovec Ghiacciaio del Calderone. K nejoblíbenějším resortům patří Roccaraso, Campo Felice a Campo Imperatore. Údolí Apenin křižují perfektně upravené běžecké trasy.

  Národní parky tvoří domov mnoha chráněným živočichům. Dobrý pozorovatel se může setkat s orlem královským, kamzíkem abruzzským, divokou kočkou, vlkem apeninským, nebo dokonce medvědem hnědým. Národními parky vedou stovky kilometrů tras pro pěší a cyklisty, které vás zavedou k malebným horským scenériím, do vyšších nadmořských výšek i k průzračným jezerům.

Nejnovější recenze Itálie - Abruzzo

Celkem: 2,3 nejhorsi dovolena, na ktere jsem byla

 • 1,5 Ubytování
 • 4 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
nejhorsi dovolena, na ktere jsem byla Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytovani italske, takze spite na rozkladacich gaucich v kuchyni, ktere jsou propadle. Hygiena silena, plesnive zdi, plesniva lednicka,

take vsude cedule, jak s emate chovat

delegatka v tomto hotelu neschopna jakehokoli reseni

Strava
strava vlastni, nicmene po celou dobu pobytu jsme byli upozorneni, ze voda neni pitna, coz s malymi detmi je rozhodne komplikace

Služby hotelu
vylety s delegatem, moznost dopoledniho koupani v kempu

Pláž
pozvolna piscita plaz, k tomuto ubytovaní nalezely lehatka a slunecniky v posledni rade u silnice, u odpadkovych kosu,hriste a mobilnich wc,

jiny problem byl, ze si deti nesmely na plazi stavet z pisku, byly jsme upozorneni plavciky

takze predstavu, at si udela kazdy sam

Eva K., 06.11.2017, Datum pobytu: 10.8. - 21.8.2017
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Rezidence Astro Marino

Byla tato recenze užitečná? Ano (4) Ne (1)

plisen v ap. 4 fotografie

Celkem: 8,3 Bezvadná dovolená v klidné lokalitě. Určitě doporučuji.

 • 9 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Bezvadná dovolená v klidné lokalitě. Určitě doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo nabídce. Apartmán pěkně vybavený, čistý.

Strava
Stravu jsme měli vlastní.

Pláž
Pláž kousíček od aprtmánového domu, což bylo příjemné.

Hana N., 16.10.2017, Datum pobytu: 8.9. - 17.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Gabbiano

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: x

Celkové shrnutí
x Zobrazit celou recenzi

Ubytování
x

Strava
x

Služby hotelu
x

Pláž
x

Anonym, 29.09.2017, Datum pobytu: 5.8. - 12.8.2017
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Rezidence Tuttomare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 dovolená se nám více méně vydařila,až na to,že jsme byli na konci sezony a obchody i picérie byly už zavřené.To nás dost mrzelo.V okolí...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
dovolená se nám více méně vydařila,až na to,že jsme byli na konci sezony a obchody i picérie byly už zavřené.To nás dost mrzelo.V okolí hotelu těch obchodů moc není.Kdo chce prožít klidnou dovolenou doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování bylo velmi dobré. Všude čisto, úklid každý den čisté ručníky a povlečení také každý den.Pokoje jsou prostoré a balkon dost velký k posezení.

Strava
Strava výborná. Výběr ze tří předkrmů a tří hlavních jídel plus moučník. Na víc byl salátový bufet kde si každý vybral ještě něco na víc. Snídaně byly klasické jogurty, různé marmelády,šunky a báječné kroasány. V rámci snídaně nám udělali na baru výborné capučíno nebo kávu.

Služby hotelu
služby hotelu dobré personál vštřícný.Obsuha u stolu milá

Pláž
Pláž kousek od hotelu čistá a upravovaná. Vstup do moře pozvolný vhodný pro malé děti. Je tam vlnolam tak nehrozí větší vlny. Kousek dál je otevřené moře a tam už vlny jsou.

Marie H., 20.09.2017, Datum pobytu: 8.9. - 17.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5 Dovolená byla pěkná až na dva dny kdy nám pršelo.

 • 4 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla pěkná až na dva dny kdy nám pršelo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj skromně zažízen.Byl to pokoj pročtyří lidi,kde bylo jedno dvoulůžko a druhá postel byla rozkládací.Ovšem na té se nedalo spát.Kuchyňka velmi skromně zařízena.Na sporáku hřály pouze dvě plotýnky a to ještě velmi špatně.

Strava
Bez stravy na hotelu, ale v hospůdkách bylo jídlo výborné.

Služby hotelu
Služby hotelu nebyly žádné.Musela jsem si dojít koupit i toaletní papír.To nemluvím o tom, že se nebylo čím v noci přikrýt,vše za poplatek.V srpnu tento náš pokoj stojí 28000,-Kč což opravdu neodpovídá kvalitě ani službám hotelu.Posilovna uzavřena a wifi velmi pomalá.

Pláž
Pláž je kousek od hotelu ,je i čistá.Jen nás zklamalo,že jsme tam jely hlavně kvůli plážovému servisu v září zdarma.Když jsme přišly s lístečkem na pláž,tak veliké bylo naše překvapení ,když plážový servis byl již uklizen .Bylo nám řečeno,že máme smůlu,ale že pána nezajímá,že máme plážový servis v ceně.Prostě zbaleno.Takže nám nezbývalo než si plážový servis zakoupit,což nás vyšlo ještě skoro o 2000,- více.A byli tam i ostatní češi který se toto jednání nelíbylo.

Daniela H., 19.09.2017, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Residence Elena

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Abruzzo

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622