Itálie - Abruzzo Itálie

 • Popis

  Středoitalským regionem Abruzzo prochází Apeninské pohoří se svými nejvyššími vrcholky. Gran Sasso d´Italia vysoké 2 914 metrů nad mořem dominuje širokému okolí. Hornatá krajina se postupně mění v úzkou rovinu lemující pobřeží Jaderského moře. Zde se nacházejí ty nejkrásnější italské pláže a celá řada oblíbených letovisek. Na rozpálený písek lehce dopadají stíny palem z palmovým promenád, které každý večer ožívají a lákají turisty k posezení v barech a restauracích, k nákupu suvenýrů nebo jen k procházkám se zmrzlinou v ruce. Lenošení u moře můžete snadno spojit s výletem do jednoho ze tří národních parků Parco Nazionale d´Abruzzo Lazio e Molise, Parco Nazionale della Maiella a Parco Nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga a nechat se unášet klidem panenské přírody.

  Zajímavá místa

  L´Aquila, hlavní město regionu Abruzzo, leží ve vnitrozemí nedaleko národního parku Gran Sasso. Centrum politického, kulturního a obchodního života zasáhlo v roce 2009 ničivé zemětřesení, jehož známky jsou dodnes patrné v ulicích. Kouzelné staré město zatím nebylo plně zrekonstruováno a množství památek stále chátrá. Při toulkách Aquilou navštivte hrad, kostel Santa Maria di Collemaggio, kostel San Bernardino nebo kostel Santa Maria del Suffragio.

  Pescara, moderní město s turistickým přístavem, univerzitou a známým fotbalovým klubem, leží na pobřeží Jadranu. Starou zástavbu zničily boje 2. světové války, proto uvidíte hlavně moderní architekturu. Na třídu Corso Umberto I. se vydejte za nákupy a za nočním životem.

  Půvabná městečka Teramo a Chieti patří k nejstarším osadám v Itálii. Katedrála Cattedrale di San Giustino v Chietti pochází z 11. století a přitahuje spoustu návštěvníků.

  Vody Jadranu omývají město Vasto s plážemi pravidelně oceňovanými modrou vlajkou. Historickému jádru města dominuje hrad Castello Caldoresco a v paláci Palazzo d'Avalos dnes sídlí Archeologické muzeum, Muzeum kostýmů a Umělecká galerie. Na severu Vasta byl postaven největší akvapark ve střední a jižní Itálii Aqualand del Vasto.

  Guilianova sloužila za dob Římanů jako lázně. Klid obyvatel chránil hrad Castello San Flaviano, na jehož základech dnes stojí staré město s množstvím kostelů, muzeí a architektonicky zajímavých staveb. Pod kopcem se rozléhá městská část Gulianova Lido s přístavem, palmovou promenádou a písečnou pláží.

  Panenská příroda

  V zimě se do regionu Abruzzo vydávají stovky lyžařů z celé Itálie. Celkem 21 lyžařských středisek nabízí okolo 370 kilometrů sjezdovek. Pod vrcholem Gran Sasso d´Italia objevíte nejjižněji položený evropský ledovec Ghiacciaio del Calderone. K nejoblíbenějším resortům patří Roccaraso, Campo Felice a Campo Imperatore. Údolí Apenin křižují perfektně upravené běžecké trasy.

  Národní parky tvoří domov mnoha chráněným živočichům. Dobrý pozorovatel se může setkat s orlem královským, kamzíkem abruzzským, divokou kočkou, vlkem apeninským, nebo dokonce medvědem hnědým. Národními parky vedou stovky kilometrů tras pro pěší a cyklisty, které vás zavedou k malebným horským scenériím, do vyšších nadmořských výšek i k průzračným jezerům.

Nejnovější recenze Itálie - Abruzzo

Celkem: 8,6 Dovolená se ná m líbila, až na extrémě používanou klimatizaci v autobuse při výletu do Ascoli a v prostoru jídelny, což mi způsobilo...

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se ná m líbila, až na extrémě používanou klimatizaci v autobuse při výletu do Ascoli a v prostoru jídelny, což mi způsobilo zdravotní problémy. Dále jsme prožili psychický šok při výstupu z autobusu u hotelu. Ztratil se nám

náš kufr. Naštěstí byl vyložen při zastávce asi o 16 km dříve. Asi za hodinu nám ho delegát dovezl. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování velmi dobré - naprostá spokojenost.

Strava
Výběr jídel dobrý, velké množství zeleniny všeho druhu, málo tradičních příloh - brambory, rýže, a maso upravené

pouze na grilu, které nebylo nikdy měkké.

Služby hotelu
Služby hotelu velmi dobré až na slabé WIFI připojení.

Pláž
Služby na pláži i u bazénu velmi dobré.

Vladimír M., 18.08.2019, Datum pobytu: 26.7. - 4.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 V hotelu jsem byl již poněkolikáté. Velmi milý a ochotný personál, Hotel je doslova rodinný, velmi příjemná atmosféra. Ve stejnou dobu...

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
V hotelu jsem byl již poněkolikáté. Velmi milý a ochotný personál, Hotel je doslova rodinný, velmi příjemná atmosféra. Ve stejnou dobu zde byl ubytován zájezd italských penzistů, takže žádný řev nevychovaných malých italských spratků nehrozil. Pokud to bude možné, rád zopakuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednolůžkový pokoj bez balkonu v sousedství úklidové místnosti, takže ráno byl budíček, když si to přihasily ujklízečky a začaly mlátit kýblama. Nevadilo to, stejně jsem chtěl vstávat brzy, abych si užíval dne.

Strava
Velmi jednoduchá snídaně (3 druhy koláče, pár koleček salámu a sýra. Výběr nápojů byl pestřejší - od kapučína přes turka, čaj až k džusům.í Večeře v hotelové restauraci - masové menu za 12 euro, rybí menu za 15 euro.. Pokud nevyhovoval výběr, v okolí hotelu se nachází nepřeberné množství pizerií a různých restaurací či bufetů.

Služby hotelu
Recepce funkční 24 hodin denně, hotel pod kamerovým dohledem. Úklid v pohodě, výměna ložního prádla 2x týdně. Menší možnost parkování. Vzhledem k velkým možnostem cyklistického vyžití by hotelu prospěla půjčovna kol.

Pláž
Soukromá hotelová pláž, velmi dobře udržovaná (pravidelně dostávají ocenění za čistotu pláže). Slunečníky a lehátka v dostatečném množství. Plážový servis zahrnut v ceně ubytování Pláž je vzhledem k pozvolnému vstupu do moře velmi vhodná pro děti Na sousedních plážích možnost občerstvení.

Zdeněk Aim, 12.08.2019, Datum pobytu: 19.7. - 4.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: BluRelda

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Dovolená proběhla v klidu a pohodě. Personál resortu velmi ochotný a mluví italsky a anglicky, domluvit se tedy dá. Ke každému apartmánu...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená proběhla v klidu a pohodě. Personál resortu velmi ochotný a mluví italsky a anglicky, domluvit se tedy dá. Ke každému apartmánu náleží set dvou lehátek a jedenoho slunečníku. Pokud není plně obsazeno, můžete si ještě jeden set dokoupit. Lehátka jsou na travnatém povrchu a proto odpadá problém s pískem. Poblíž je umístěna i sprcha. Lehátka můžete přenést i na přiléhající pláž ale slunečník musíte mít svůj, ten jejich je napevno. Bazén v resortu jsme nevyužili. Parkování aut je možné venku v areálu residence. V okolí jsou ještě dva kempy, občas byl slyšet hluk z hudby ale jenom asi do půlnoci. Celkově můžu resort určitě doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo čisté, vše funkční včetně klimatizace, která byla v každém pokoji apartmánu. Chyběla nám pouze rychlovarná konvice, vyřešili jsme to ohřevem na plynovém sporáku. Jinak residence má i vlastní výtah, tedy není problém ubytovat i méně pohyblivé osoby. Apartmány mají malý balkon, čtyři až pět osob se při troše skromnosti vejde dle naší zkušenosti, my jsme byli ubytováni ve druhém patře.

Strava
Pobyt jsme měli bez stravy. Není problém jet nakupovat do obchodů. Lidl cca 2 km, nebo do menších obchůdků, ty jsou v docházkové vzdálenosti cca 700 m. Ceny základních potravin prakticky stejné jako u nás, někdy i levnější. Jinak k resortu náleží pizzerie, kterou jsme rovněž navštěvovali, ale pozor na italskou siestu, vtéto době se v pizzerii nevaří, pití si dát můžete bez obav.

Pláž
Pláž písčitá s pár kamínky, pozvolný vstup do moře a každé ráno ji uklízí především od naplavených chaluh. Místa na pláži je všude dost. Moře bylo čisté, trochu bývá zakaleno pískem. Vhodné pro děti ale pozor na medúzy ????.

Gabriela V., 07.08.2019, Datum pobytu: 27.7. - 3.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Rezidence Il Triangolo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,5 Pozitivni

 • 9 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pozitivni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Chybela rychlovarni konvice, panev a plech a byl rozbity sprchovy kout, ktery jsme nahlasili, ale spravit ho prijeli az den pred odjezdem (v 15:30 hod. ho opravili a pouzivat jsme ho mohli az od 22:00 hod).

Strava
Bez stravovani

Služby hotelu
Nejednalo se o hotel

Pláž
OK

Anonym, 07.08.2019, Datum pobytu: 26.7. - 4.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Rezidence Sirena Sea Side

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Jeli jsme 2 rodiny a dovolenou jsme si parádně užili. Určitě se i rádi vrátíme.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jeli jsme 2 rodiny a dovolenou jsme si parádně užili. Určitě se i rádi vrátíme. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo ceně. Apartmán Bilo 4-5 osob, manželská postel, palanda a v kuchyni rozkládací pohovka. Kuchyňský kout dostatečně vybavený. Apartmán byl uklizený, polštáře a deky dostačující. Pro nás největší luxus - velká terasa a jako bonus výhled na moře. Možnost dokoupení klimatizace - my využili a bylo to velmi příjemné. Okolí ubytování bylo moc pěkné, udržovaný oplocený komplex přímo u pláže.

Strava
Stravovali jsme se sami, večer chodili do místních restaurací - jak jinak než na pizzu, těstoviny a mořské potvůrky.

Služby hotelu
V místě pobytu byla česká delegátka v určený čas, jinak fungovali na telefonu. Vždy se jim člověk dovolal, na SMS reagovali včas. Velmi příjemné. Využili jsme jeden výlet - do nejstarší továrny v Itálii na výrobu lékořice a bonbónů SAILA.

Pláž
Pláž byla co by kamenem dohodil, apartmán byl hned u pláže. Pláže čisté, nepřeplněné. Každý den program - muzika a cvičení :-) Dokupovali jsme si plážový servis.

Petra Prachařová, 06.08.2019, Datum pobytu: 27.7. - 3.8.2019
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Green Marine apartmány

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

mušle 6 fotografií

Všechny recenze Itálie - Abruzzo