Itálie - Abruzzo Itálie

 • Popis

  Středoitalským regionem Abruzzo prochází Apeninské pohoří se svými nejvyššími vrcholky. Gran Sasso d´Italia vysoké 2 914 metrů nad mořem dominuje širokému okolí. Hornatá krajina se postupně mění v úzkou rovinu lemující pobřeží Jaderského moře. Zde se nacházejí ty nejkrásnější italské pláže a celá řada oblíbených letovisek. Na rozpálený písek lehce dopadají stíny palem z palmovým promenád, které každý večer ožívají a lákají turisty k posezení v barech a restauracích, k nákupu suvenýrů nebo jen k procházkám se zmrzlinou v ruce. Lenošení u moře můžete snadno spojit s výletem do jednoho ze tří národních parků Parco Nazionale d´Abruzzo Lazio e Molise, Parco Nazionale della Maiella a Parco Nazionale del Gran Sasso e Monti della Laga a nechat se unášet klidem panenské přírody.

  Zajímavá místa

  L´Aquila, hlavní město regionu Abruzzo, leží ve vnitrozemí nedaleko národního parku Gran Sasso. Centrum politického, kulturního a obchodního života zasáhlo v roce 2009 ničivé zemětřesení, jehož známky jsou dodnes patrné v ulicích. Kouzelné staré město zatím nebylo plně zrekonstruováno a množství památek stále chátrá. Při toulkách Aquilou navštivte hrad, kostel Santa Maria di Collemaggio, kostel San Bernardino nebo kostel Santa Maria del Suffragio.

  Pescara, moderní město s turistickým přístavem, univerzitou a známým fotbalovým klubem, leží na pobřeží Jadranu. Starou zástavbu zničily boje 2. světové války, proto uvidíte hlavně moderní architekturu. Na třídu Corso Umberto I. se vydejte za nákupy a za nočním životem.

  Půvabná městečka Teramo a Chieti patří k nejstarším osadám v Itálii. Katedrála Cattedrale di San Giustino v Chietti pochází z 11. století a přitahuje spoustu návštěvníků.

  Vody Jadranu omývají město Vasto s plážemi pravidelně oceňovanými modrou vlajkou. Historickému jádru města dominuje hrad Castello Caldoresco a v paláci Palazzo d'Avalos dnes sídlí Archeologické muzeum, Muzeum kostýmů a Umělecká galerie. Na severu Vasta byl postaven největší akvapark ve střední a jižní Itálii Aqualand del Vasto.

  Guilianova sloužila za dob Římanů jako lázně. Klid obyvatel chránil hrad Castello San Flaviano, na jehož základech dnes stojí staré město s množstvím kostelů, muzeí a architektonicky zajímavých staveb. Pod kopcem se rozléhá městská část Gulianova Lido s přístavem, palmovou promenádou a písečnou pláží.

  Panenská příroda

  V zimě se do regionu Abruzzo vydávají stovky lyžařů z celé Itálie. Celkem 21 lyžařských středisek nabízí okolo 370 kilometrů sjezdovek. Pod vrcholem Gran Sasso d´Italia objevíte nejjižněji položený evropský ledovec Ghiacciaio del Calderone. K nejoblíbenějším resortům patří Roccaraso, Campo Felice a Campo Imperatore. Údolí Apenin křižují perfektně upravené běžecké trasy.

  Národní parky tvoří domov mnoha chráněným živočichům. Dobrý pozorovatel se může setkat s orlem královským, kamzíkem abruzzským, divokou kočkou, vlkem apeninským, nebo dokonce medvědem hnědým. Národními parky vedou stovky kilometrů tras pro pěší a cyklisty, které vás zavedou k malebným horským scenériím, do vyšších nadmořských výšek i k průzračným jezerům.

Nejnovější recenze Itálie - Abruzzo

Celkem: 1,6 Nikdy více

 • 1,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 1 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Nikdy více Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nic moc

Strava
Všechno strašně daleko

Služby hotelu
Raději ani nekomentovat. Hrůza !!!!!

Pláž
Těžkej průměr

Anonym, 02.11.2018, Datum pobytu: 18.8. - 25.8.2018
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Green Bay Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Jedna z najlepších dovoleniek,vlastným autom to bolo trochu náročnejšie,ale samotná dovolenka bola úžasná,perfektné...

 • 10 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jedna z najlepších dovoleniek,vlastným autom to bolo trochu náročnejšie,ale samotná dovolenka bola úžasná,perfektné ubytovanie,pláž,lokalita a aj majiteľ,no proste všetko bolo super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Všetko bolo super,čistota,perfektne zariadené,klíma,televizor,práčka,tichá lokalita,blizko na krasnu pláž,niet co dodať.

Strava
Boli sme na vlastnej strave.

Služby hotelu
Desať hviezdičiek je málo.

Pláž
Pláž-super dostupnosť,blizko ubytovania,čistá,more perfektné,čisté,tepla voda,vstup do mora velmi dobrý pre deti a neplavcov.

Jarmila Šafárová, 02.10.2018, Datum pobytu: 15.9. - 22.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Rezidence Il Triangolo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,5 Nemáme co vytknout. Ubytování i organizace zájezdu byla v pořádku.

 • 10 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nemáme co vytknout. Ubytování i organizace zájezdu byla v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Strava
Stravu jsme měli vlastní.

Služby hotelu
Žádné další služby jsme nevyužili.

Pláž
Na pláži moc lidí nebylo, takže se nám líbilo. Dostupnost taktéž v pořádku, bylo to maximálně 100 metrů. S čistotou pláže je to horší, válí se tam odpadky.

Božena M., 30.09.2018, Datum pobytu: 24.8. - 2.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Green Marine apartmány

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Hezká dovolená

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hezká dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobré

Služby hotelu
perfektní

Pláž
odpovídají lokalitě

Anonym, 24.09.2018, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Residence Playa Sirena

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 hotel parádní, čistý, každý den úklid pokoje, výborné jídlo, milý personál, skvělá obsluha, jen škoda, že tou dobou se asi blížil konec...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
hotel parádní, čistý, každý den úklid pokoje, výborné jídlo, milý personál, skvělá obsluha, jen škoda, že tou dobou se asi blížil konec sezóny a personál pomalu a jistě uklízel stoly, židle, sklízeli slunečníky u bazénu a lehátka se slunečníky z pláže, což nás překvapilo, když bylo nádherně a teplo a stále léto pro nás v plném proudu, škoda, že Italové více celkově co se týče okolních ulic a celkově města, moc nedbají na čistotu města, všude pytle s odpadky či plné koše a různé předměty na vyhození, nebo poválené odpadky všude možně, chodníky v dezolátním stavu, po kterých se mnohdy nedalo jít a silnice sem tam také hrůza... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pokoj a hotel velmi čistý, úklid pokoje každý den, takže hotel paráda!

Strava
strava v hotelu výborná, parádní výběr z mnoha jídel, velké porce, chutné! Vybere si každý, ten kdo chce ochutnat místní kuchyni i ten, kdo nerad experimentuje :). V restauraci ve městě poslední den nás mrzelo, když jsme chtěli ochutnat pravou italskou pizzu a bylo nám řečeno, že jí dělají pouze na večeři.. což nás zamrzelo...

Služby hotelu
paráda! úklid pokoje každý den, zdarma využití stolního tenisu, obsluha vždy usměvavá a šikovná :)

Pláž
v dosahu hotelu, dá se říct, že za rohem :), takže vzdálenost paráda, pláž čistá, lehátka a slunečníky též, lidí vcelku málo, což asi bylo blížící se končící sezonou, probíhaly různé programy s personálem za doprovodu hudby, která ale hrála na náš vkus příliš hlučně, takže si člověk neschrupl :), písničky byly hezké, ale hrály pořád dokola :(

Hana V., 19.09.2018, Datum pobytu: 7.9. - 16.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Abruzzo, Hotel: Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Abruzzo