Itálie - Val di Fiemme/Obereggen Itálie

 • Popis

  Brána do Dolomit

  Oblíbené italské středisko Val di Fiemme tvoří severní bránu do Dolomit. Atraktivní vzdálenost z České republiky, široký výběr svahů, moderní přepravní zařízení a bezkonkurenční infrastruktura v údolí přitahují každoročně stovky českých lyžařů. 115 kilometrů perfektně urolbovaných sjezdovek nabízí strmé černé padáky, široké červené dálnice, kopce s muldami, rodinné modré panoramatické trasy i dětské cvičné loučky. Výkonná sněžná děla pokryjí téměř všechny úseky střediska a připravují svahy na nápor lyžařů v začátcích sezóny. Nadmořská výška od 860 do 2388 metrů slibuje kvalitní sněhovou nadílku na výše položených sjezdovkách. Naopak chaty v údolí nemívají vždy romanticky bílé střechy. Údolí Val di Fiemme hostí každoročně proslulý běžkařský závod Marcialonga. 70 kilometrů dlouhá stopa zůstává k dispozici milovníkům běžeckého lyžování po celou sezónu a dalších 57 kilometrů vyfrézovaných tratí tvoří snadné i sportovní okruhy pro klasiku a bruslení. 6 snowboardových parků rozesetých po slunečných svazích Val di Fiemme připravuje celodenní vyžití pro profíky i začátečníky na prknech. Střediska nezapomínají ani na vyznavače free ride jízdy volným terénem a připravují značené trasy v hlubokém sněhu.

  Après-ski

  Pestrá paleta après-ski aktivit nadchne i ty nejnáročnější návštěvníky. V ceně vícedenního ski pasu je zahrnuto vstupné do krytého plaveckého bazénu a na zimní stadiony v Cavalese a Predazzo či na kluziště pod širým nebem v Lago di Tesero. Obereggen láká na osvětlenou sáňkařskou dráhu a noční lyžování za svitu měsíce. Turistické spolky organizují vycházky na sněžnicích a chodce často míjí koňská spřežení s kožešinou vystlanými saněmi. K netradiční zábavě patří jízda na sněžném skútru, který si můžete vypůjčit a brázdit na něm liduprázdné svahy. O večerní program se postarají restaurace, bary a diskotéky.

  Doprava

  Val di Fiemme patří k nejlépe dostupným italským střediskům. Trasa z Prahy měří jen 705 kilometrů a z Brna 740 kilometrů. Valná většina cesty je po dálnici. Pouze posledních 26 kilometrů stoupajících ke středisku vede po udržované horské komunikaci s výborným značením. Záchytná parkoviště u dolních stanic lanovek jsou zdarma. Pravidelné skibusy propojují všech 12 areálů v údolí. Vstupenkou na palubu autobusu je platný ski pas. Každý den tak můžete lyžovat v jiném středisku a vychutnávat si rozmanitost sjezdovek a fun parků.

  Kolik to stojí?

  Val di Fiemme nabízí několik typů ski pasů. První z nich, Val di Fiemme / Obereggen, platí v areálech Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Passo Lavazé, Oclini, Nova Ponente a Monte S. Pietro. Ještě lákavější ski pas Dolomiti Superski opravňuje lyžaře k neomezenému vstupu do všech 12 areálů v údolí. V ceně ski pasu jsou navíc vstupné do krytých bazénů a na kluziště. Šestidenní permanentka Val di Fiemme / Obereggen stojí 241 € pro dospělé, 169 € pro náctileté a 217 € pro seniory. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Slevy pro skupiny získáte přímo na pokladnách.

  Léto na úpatí Dolomit

  Val di Fiemme, prosluněné údolí s příjemnými obyvateli a nepředraženými službami, si získalo oblibu turistů z celého světa. Pokrývají ho hluboké alpské lesy, vysoká pohoří, holé skalnaté vrcholky a celou atmosféru dokresluje řeka Avisio. Přírodní parky, jako je Paneveggio – Pale di San Martino Natural Park, a dobrodružná zábavní centra Acropark Molina di Fiemme, Areopark Ziano di Fiemme a Avisio Park Masi di Cavalese připravují bohatý letní program pro veřejnost. Pěší stezky v délce 57 kilometrů jsou uspořádány do okruhů podle náročnosti. Značené trasy pro horská kola provádějí cyklisty okolo přírodních a kulturních zajímavostí. K dalším oblíbeným aktivitám patří minigolf, rybaření, rafting, tenis, plážový volejbal a jízdy na koních. Koupání si dosyta užijete v 25 přístupných alpských jezerech. Milovníci historie si nesmí nechat ujít návštěvu městečka Cavalese s honosnými domy feudálů z 12. století a proslulé geologicko-etnografické muzeum v Predazzo.

Nejnovější recenze Itálie - Val di Fiemme/Obereggen

Celkem: 7 Celkově jsme byli spokojeni. V dané lokalitě asi nejlepší volba.

 • 6 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Celkově jsme byli spokojeni. V dané lokalitě asi nejlepší volba. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl mrňavý, postel pro dva moc úzká, balkon ne moc čistý. Pokojská fungovala dobře, denně nám měnila ručníky a stlala postel.

Strava
Strava vynikající. Výběr z několika místních jídel, bufet. V neděli lokální gastronomie, moc dobré.

Služby hotelu
Služby v hotelu fungují dobře. Když jsme něco potřebovali, vždy nám bylo vyhověno. Jen si myslíme, že župan ve wellness hotelu by měl být zahrnut v ceně a připraven na pokoji, a ne se ho dožadovat na recepci, kde nám řeknou, že si ho za poplatek 5,- EUR za kus máme vyzvednout při vstupu do wellness area, a tam nikdo není. Poté následovala cesta zpátky do recepce, a tam mi bylo řečeno, že paní/slečna z welness přijde za deset minut.

Pláž
Pláž zde nebyla, protože se jedná o horský hotel ve výšce cca 1.400 m.n.m. Byl zde bazén, vířivka, finská sauna, kneippův chodník, turecké lázně a římské lázně laconicum. Tento prostor se nám velmi líbil, obzvláště proto, že tam nebyly řvoucí německé dětičky, byl tam klid a občas tichý italský pár. Prostě pohoda:)

Vít Matějovský, 16.07.2018, Datum pobytu: 6.7. - 9.7.2018
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fiemme/Obereggen, Hotel: Bellamonte

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Celkem: 10 Pobyt byl bez chybičky.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Pobyt byl bez chybičky. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše naprosto vyhovující.

Strava
Snídaně naprosto v pořádku.

Služby hotelu
Velice milý majitel, denně úklid , čisté ručníky až jsme byli překvapeni, opravdu doporučuji.

Sjezdovky
Super!

Eva Píchová Raschterová, 05.04.2018, Datum pobytu: 30.3. - 2.4.2018
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fiemme/Obereggen, Hotel: Bellaria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Velmi příjemná dovolená v nám známé destinaci.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Velmi příjemná dovolená v nám známé destinaci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování kvalitní, nadprůměrně vstřícný personál hotelu.

Strava
Strava naprosto bez problému. Výborné večeře s přebytkem jídla.

Služby hotelu
Bez přípomínek

Sjezdovky
Není co komentovat - známé kvalitní středisko

Jakub, 04.04.2018, Datum pobytu: 29.3. - 1.4.2018
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fiemme/Obereggen, Hotel: Zanon

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 1,6 Hotel hrozný. Jezdíme do Tesera na lyžování již 27 let, tak špatný hotel jsme ještě za celo tu dobu nezažili.

 • 1,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 2 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Hotel hrozný. Jezdíme do Tesera na lyžování již 27 let, tak špatný hotel jsme ještě za celo tu dobu nezažili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování hrozné, malý, tmavý pokoj do dvora s výhledem na popelnice a kontejnery na odpadky. Když personál v noci uklízel lahve od vína a jiné sklo do kontejneru, tak to tam sypali velmi hlučně, bez ohledu na náš spánek. Také se tam vždy rozsvítil reflektor, na čidlo, který silně posvítil přímo do pokoje. K oknu do pokoje vedly požární schody, takže tam každý mohl přijít a koukat nám do pokoje. Pokoj malý, 90 % plochy zaujímala postel. I za slunného dne se muselo v pokoji svítit.

Strava
Strava velmi špatná. Několikrát jsem museli jídlo vracet, nedalo se jíst. Těšili jsme se na těstoviny (Itálie) co ale tady vařili, to nemělo s italskými těstovinami nic společného, žádný sýr na posypání apod. Jednou také dokonce jako primo byly těstoviny s vodkou !!!!

Pro děti bylo jídlo také velmi špatné, nebylo co na výběr, dávali jsme vnukovi z našich porcí.

Služby hotelu
Wellness hrozný, většina sprch nefungovala, u těch co fungovaly, se zase nedala regulovat teplota.

Lyžárna umístěna na opačné straně hotelu, nežli bylo parkoviště nebo stanice skibusu, kdo tohle vymyslel?

Pláž
Pláž ne, byli jsme lyžovat, ale vleky a sjezdovky jako obvykle fantastické. Vlekaři nesmírně ochotní, obzvláště starostlivě pečují o děti. Sjezdovky nádherně upravené, každý den, fronty na vleky žádné.

Boris Jedlička, 27.03.2018, Datum pobytu: 18.3. - 24.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fiemme/Obereggen, Hotel: Shandranj (Tesero)

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 3,8 Jezdíme do Itálie již 27 let a toto byl nejhorší hotel za celou tuto dobu. Shandranj již nikdy více!!! Hnus..

 • 2 Ubytování
 • 2 Strava
 • 3 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Jezdíme do Itálie již 27 let a toto byl nejhorší hotel za celou tuto dobu. Shandranj již nikdy více!!! Hnus.. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj hrozný, do dvora, výhled na popelnice s odpadky. Když pozdě v noci číšníci uklízeli, tak sypali lahve od vína a jiné sklenice do popelnic s velkým hlukem, naprosto bez ohledu na hosty, konkretně na nás. Tím nás pokaždé probudili. Byl tam také reflektor na čidlo, takže pokaždé, když na dvůr někdo v noci přišel, rozsvítil se nám reflektor do pokoje.

Pokoj tmavý, i za sluníčka se muselo svítit. Pokoj malý, 90 % plochy zabírala postel

Strava
Hrozná, několikrát jsme museli jídlo vracet, nedalo se jíst. Těšili jsme se jako obvykle na těstoviny, co ale vařili tady, to se nedalo jíst. Velmi málo zeleniny. Jednou také jako primo byly těstoviny s vodkou!!!! Pro děti byla strava velmi špatná, žádný výběr, museli jsme vnukovi dávat od našich porcí.

Služby hotelu
Shandranj již nikdy více!! Lyžárna úplně na opačném konci hotelu, nežli byla stanice skibusu nebo parkoviště. Kdo tohle vymyslel? Wellnes?- hnus, většina sprch nefungovala, ty zbylé se nedaly teplotně regulovat.

Úrovni hotelu odpovídala i úroveň hostů. Na večeře chodili v teplákách a vietnamkách na boso, byli velmi hluční a to i v sauně. Do sauny chodila většina v plavkách nebo dokonce celí zahalení do osušek.

Sjezdovky
Sjezdovky jako obvykle fantastické, upravované, nádherné. Vlekaři se nesmírně pečlivě a starostlivě starají o děti. Proto tam jezdíme.

Boris J., 27.03.2018, Datum pobytu: 18.3. - 24.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Val di Fiemme/Obereggen, Hotel: Shandranj (Tesero)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Val di Fiemme/Obereggen