Itálie - Ischia Itálie

 • Doprava letecky

  02:00 h

 • Popis

  Ischia je nejznámnější a největší ostrov v Neapolském zálivu. Ostrov, který patří do oblasti Kampánie je vulkanického původu, nejvyšší vrchol tvoří Epomeo - několik desetiletí nečinná sopka, avšak s pozůstatky termální aktivity. Ischias se pyšní největší koncentrací termálních vodních pramenů v Evropě - více než 100 horkých a studených léčivých. Tento ostrov je velmi vyhledávaný turisty, ať už pro svou krásu, pohodu, tak i pro turisty, kteří si sem jezdí léčit bolesti páteře, lupénku, revmatické a astmatické potíže a gynekologické onemocnění. Snad každý hotel se může pochlubit alespoň jedním termálním bazénem. Na tomto ostrově téměř kruhového tvaru neznají zimu, je to ostrov slunce, pláže a překrásné přírody. Ostrov je rozdělen do šesti obcí – Ischia Porto a Ponte, Casamicciola Terme, Lecco Ameno, Forio, Serrara Fontana a Barano.

Nejnovější recenze Itálie - Ischia

Celkem: 9.6 Toto místo je skutečně kouzelné. Doporučuji navštívit Termální park Negombo, ve kterém není povinnost nosit koupací čepice. Nádherné...

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Toto místo je skutečně kouzelné. Doporučuji navštívit Termální park Negombo, ve kterém není povinnost nosit koupací čepice. Nádherné místo s přístupem na pláž v zálivu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Maličký, ale dostačující pokoj. Každý den vám uklidí a v případě potřeby vymění ručníky. Nádherný olivový háj, ve kterém můžete každý den relaxovat. Lehátka u hotelu zdarma. Bazén super, koupací čepice nevyžadovali.

Strava
Snídaně každý den stejné, ale moc chutné. Jejich čerstvé pečivo je skvostné. Káva ke snídani zdarma. Večeře každý den jiné. Podává se předkrm, 1. chod, 2. chod a dezert. Předkrm formou bufetu, 1. a 2. chod výběrem ze 3 jídel. Dezert dort, zmrzlina nebo ovoce. Velká pochvala. Jídlo bylo velice chutné.

Služby hotelu
Všichni velice milí a ochotní. Pokud neumíte žádný z jazyků, není problém dorozumivat se přes translator.

Pláž
Nedaleko pláž Calva del Isol, ke které se sestupuje po 60-ti schodech. U této pláže super restaurace, do které jsme chodili každý den na oběd. Moře v této části čisté. Tuto pláž doporučuji. Pláž Citara u silnice, v moři řasy, hodně lidí, zde se nám nelíbilo. Ostatní pláže též v blízkosti silnic s mnoha lidmi, tak jsme nezkoušeli. Většina pláží rozdělena na placené a veřejné.

Vendula, 09.08.2022, Datum pobytu: 30.7. - 6.8.2022
Oblast: Itálie Itálie, Ischia, Hotel: Park Victoria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Dovolenou na Ischii jsem pojala aktivně , celý týden lze věnovat poznávání ostrova a užívání si jeho rozmanitosti. Na konci července tam...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou na Ischii jsem pojala aktivně , celý týden lze věnovat poznávání ostrova a užívání si jeho rozmanitosti. Na konci července tam ale bylo strašné vedro a vlhko, což ještě ve spojení s termálními prameny bylo náročné. Místní říkali, že v srpnu je to ještě horší, protože se tam sjedou kupy Italů...

Pro turistiku bohužel nejsou speciální cesty, chodí se nejvíce po silnici, přibližuje se autobusem. Zveřejněné jízdní řády nejsou k ničemu, člověk se musí naučit čekat na autobus a dávat znamení, aby zastavil. Autobusová zastávka je ale šikovně hned u hotelu.

Většina ostrova kolem pobřeží je zabydlená, divoké přírody je méně. Všude je plno lidí, skútrů a aut, lidé se koupou na každém přístupném kousku břehu. Ale lze najít i klidnější místa, lesy, hory a útesy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je spíše jednodušší, jeho nejvyšší kvalitou je personál, milý, ochotný a veselý. Čistota bez problémů, každý den nové ručníky, mýdlo, šampón se sprchovým gelem. Pokojíčky malinké, s klimatizací, která nešla moc regulovat, ale fungovala. Bazén bohužel nebyl chlazený, jak je v popisu, a měl celou dobu kolem 38 stupňů. Smí se do něho, stejně jako do bazénů a lázní po celém ostrově, pouze s koupací čepicí, kterou lze koupit na hotelu.

Strava
Bufetový výběr snídaně každý den stejný, ale dobrý, od slaného po sladké, ovoce bohužel jen kompotované. Při snídani si zaškrtnete, co si dáte k večeři: je na výběr ze tří předkrmů (většinou těstoviny, rýže nebo polévka) a z tří hlavních chodů (maso / ryba / sýr). K tomu je každý den stejný bufetový výběr zeleniny (výborné) a nakonec dezert. Pití vám píší na účet, stejně jako objednávky na baru u bazénu, zaplatíte na konci pobytu.

Snídaně od 8:00, večeře od 20:00. Voda z kohoutku je pitná a dobrá. Asi 100 m od hotelu je minimarket s milým panem prodavačem, u kterého koupíte i lístky na autobus. O kousek dál je centrum městečka Panza, s restaurací, zmrzlinou, obchůdky, tabákem a malým carrefourem.

Služby hotelu
Všechno fajn. Od hotelu jezdí zdarma párkrát za den shuttle bus, ale jen na jedno místo - do Sant Angela. Tam jde ale nastoupit na většinu místních autobusů.

Na recepci i na baru vždy ochotně se vším pomohli a poradili, např. poskytly adaptér do zásuvky pro notebook.

Pláž
Pláží je zde mnoho. Nejbližší, která je uváděná v popisu zájezdu jako cca 2km vzdálená, je ale speciální pláž Sorgeto, která je hluboko ve strmé zátoce. Pláž je balvanovitá, s moly umožňujícími přístup do vody, do které vytékají léčivé prameny o teplotě 100%. Je to skvělý zážitek, protože vás zároveň omývá chladnější voda z moře. Na pláži je bar a v horké vodě nebo v horkém písku si tam lidé vaří brambory nebo maso.

Podobně blízko je zátoka Pelara, která je ale opravdu divoká, stejně jako cesta k ní, je to skalnatý útes, kde budete s největší pravděpodobností sami. Jedna z cest k ní vede přes horu Monte Panza, odkud je krásný výhled.

Shuttle busem je dobře přístupná pláž Cava Grado - kamenitá, balvanovitá menší pláž s barem, kde - jako skoro po celé Ischii -stojí pronájem slunečníku s lehátkem 40 euro na den! (!).Voda je ale všude nádherá, zelená, průzračná a teplá.

Ze Sant Angela lodním taxíkem za 4,5 eur nebo pěšky se dostanete na písčitou dlouhou pláž Maronti, která je asi nejpříjemnější. Slunečníky v zadních řadách jsou zde i za 15 euro na den.

Na druhou stranu se autobusem rychle dostanete na pláž Citara, která je také písčitá a hezká, jen je tam hodně plno. Za 40 euro můžete jít do termálního parku Posseidon, který je na této pláži, máte neomezený přístup jak k moři, tak do mnoha bazénů, sauny apod.

Kolem ostrova jsou potom další a další pláže, kde všude jen je to možné. Přístup je vždy pozvolný, nejvíce mělko je na pláži San Montano na severní straně ostrova, kde vám voda sahá dlouho jen do pasu.

Kateřina Urbanová, 02.08.2022, Datum pobytu: 23.7. - 30.7.2022
Oblast: Itálie Itálie, Ischia, Hotel: La Ginestra

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.8 Ubytování i jídlo skvělé

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování i jídlo skvělé Zobrazit celou recenzi

Lenka V., 02.08.2022, Datum pobytu: 23.7. - 30.7.2022
Oblast: Itálie Itálie, Ischia, Hotel: Park Victoria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5.2 Ischia je výborná destinace, ale vše ostatní neodpovídá úrovni 4 hvězd.

 • 5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Ischia je výborná destinace, ale vše ostatní neodpovídá úrovni 4 hvězd. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Obyčejné, rušno uvnitř hotelu, personál uklízel od 6:40 hod.

Strava
Velmi skromná. Žádná teplá snídaně, výběr z velmi nenápaditého menu, což člověk v Itálii neočekává.

Služby hotelu
Žádné. Co jsem si nezařídila, nedohlédla na to, několikrát neurgovala, to nebylo.

Pláž
Krásná, čistá, dobře organizovaná.

Martina Kuldová, 19.07.2022, Datum pobytu: 9.7. - 16.7.2022
Oblast: Itálie Itálie, Ischia, Hotel: Mediterraneo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Ischia je opravdu ráj, mohu jen doporučit, ale cenově velmi náročné

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ischia je opravdu ráj, mohu jen doporučit, ale cenově velmi náročné Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v hotelu perfektní

Strava
Snídaně i večeře byly chutné, italský styl nám moc chutná

Služby hotelu
Recepce byla vždy připravená ve všem nám pomoci a vyhovět

Pláž
Bohužel pláže v letním měsíci jsou přeplněné a vstup je drahý.Poseidonovy zahrady s pláží jsou nádherné, ale vstup denně EUR40,- + stravování a pití

Marcela Brabcová, 18.07.2022, Datum pobytu: 2.7. - 9.7.2022
Oblast: Itálie Itálie, Ischia, Hotel: Sorriso Thermae Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Ischia