Itálie - Bormio Itálie

 • Popis

  Závodnické Bormio

  Za historickým kamenným centrem středověkého městečka Bormio se zvedá velkolepá kulisa hory Cima Bianca, kterou dobyl lyžařský areál s 50 kilometry sjezdovek všech obtížností, od cvičných palouků přes rodinné modré trasy, červené carvingové a boulové svahy až po černé padáky. Díky spolupráci Bormia se středisky Livigno, Santa Caterina a San Colombano vznikl jedinečný lanovkový systém Alta Valtellina propojující více než 100 kilometrů tratí. Nespočet kombinací nenudí ani po týdnu na lyžích. Z nejvyššího bodu 3012 metrů se nechte unášet až do Bormia v údolí ve výšce 1225 metrů nebo změňte směr na jakékoliv mezistanici a vytvořte si vlastní lyžařské safari. Závodní sjezdovka Stelvio hostí závody světového poháru ve sjezdovém lyžování a vynesla Bormio na vrchol sportovního nebe. Pestrá paleta lyžování ve volném terénu včetně nedávno otevřené značené free ride zóny se rozprostírá za hranicemi urolbovaných svahů. Pětihvězdičkový snowpark Bormio se stará o celodenní zábavu borců na prknech. Nabízí tři trasy dle obtížnosti, kde si smlsnete na kickerech, boxech a railech. Běžeckému lyžování kraluje 12 kilometrový okruh vhodný pro klasiku i bruslení. Dalších 43 kilometrů upravovaných stop prochází sousedními městečky Valdidentro a Santa Caterina.

  Après-ski

  Après-ski v Bormiu vévodí nově zrekonstruované termální lázně s 25 metrovým plaveckým bazénem a vnitřními i vnějšími termálními bazény s teplotou vody 38 až 41°C. V areálu nechybí atrakce pro děti, sauny, parní lázně, masáže a občerstvení. O horkých podzemních zřídlech v Bormiu věděli už Římané a atmosféru za jejich časů ochutnáte ve starých lázních vytesaných do skály. Samotné Bormio na vás dýchne historií. Kamenné uličky lákají k romantickým procházkám a každé pondělí město vítá nové turisty na náměstí Piazza Cavour. Ochutnávají se místní speciality, jako je veltlínské víno pocházející z této oblasti, a k poslechu hraje živá hudba. Sportovní vyžití nabízí kryté tenisové kurty, multifunkční sportovní hala, kluziště a půjčovna sněžných skútrů. Nejnovější hollywoodské trháky zhlédnete v kině, suvenýry nakoupíte na pěší zóně Via Roma, zatančíte si na diskotéce a kulinářské speciality ochutnáte v restauracích a barech. Ve všech restauracích a na sjezdovkách je wi-fi připojení zdarma.

  Doprava

  Bormio leží zapadlé v horách daleko od hlavních příjezdových cest. Nejbližší dálniční sjezd je vzdálený 148 kilometrů, proto vás při příjezdu čeká dlouhý úsek po horských silnicích, zato však s neodolatelným výhledem. Cesta z Prahy přes Mnichov a Livigno měří 692 kilometrů a trvá přes 8 hodin. Trasa z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Livigno je 828 kilometrů dlouhá a za volantem strávíte asi 9 hodin. Venkovní parkoviště u nástupní stanice lanovky je zdarma, kryté parkoviště za poplatek. Skibusové linky dobře propojují Bormio s okolními středisky. S vícedenním ski pasem se svezete do městeček a areálů San Antonio Valfurva, Santa Caterina, Capitania, Sondrio, Oga, Premadio, Isolaccia, San Colombano, San Carlo. Majitelé skipasu Alta Valtelline se zdarma dostanou i do Trepalle a Livigna.

  Kolik to stojí?

  Jednodenní ski pas platí pouze v areálech Bormio a San Colombano. Každý další den navíc vás zavede i do areálu Santa Caterina. Tento typ permanentky s názvem Bormio e Valli stojí 134,5 € pro dospělé a 93,5 € pro náctileté a seniory na šest dní. V ceně je i noční lyžování. Děti do 8 let v doprovodu rodiče dostanou skipas zdarma. Vratná záloha na čipovou kartu činí 5 €. Pro náruživé lyžaře je k dispozici skipas Alta Valtellina s rozšířeným vstupem do areálů Mottolino a Carosello v Livignu.

  Léto v Bormiu

  Severoitalský region Lombardie hraničí se Švýcarskem. Prostupují ho vysoké hory, hluboké lesy, zelené louky a stále zamrznuté ledovce. V horním cípu Lombardie leží Bormio, městečko známé už za dob Římanů. Dobře zachovalé historické jádro vyzývá k romantickým procházkám dlážděnými uličkami. Tepnu Bormia tvoří pěší zóna Via Roma a náměstí Piazza Cavour s románskými domy, kostelíky a muzei. Obchody otevřené až do 23 hodin nabízejí kulinářské speciality, originální módní kousky italských návrhářů, suvenýry a vína z okolních svahů. Nedaleko od Bormia leží národní park Stelvio s více než 100 ledovci. Na jednom z nich si v létě i zalyžujete. Dobře značené turistické stezky přivedou rodiny s dětmi i dobrodruhy a horolezce na vyhlídková místa, k místním památkám a malebným horským chatám s výtečnou kuchyní. K dalším oblíbeným sportovním aktivitám patří cyklistika, jízda na motokárách, golf, tenis, lukostřelba, squash a tandemový paragliding. Po náročných výkonech si odpočiňte v termálních lázních s prohřátými bazény, saunou, vířivkami a masážemi.

Nejnovější recenze Itálie - Bormio

Celkem: 3,6 Do Residence Mirage již nikdy více. Hned první den jsme řešili problémy s ubytováním (neustálý smrad na pokoji) a delegátky naše...

 • 1 Ubytování
 • 6 Strava
 • 3 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Do Residence Mirage již nikdy více. Hned první den jsme řešili problémy s ubytováním (neustálý smrad na pokoji) a delegátky naše stížnosti téměř ignorovaly, ba se jim vysmívaly. Celkové vybavení penzionu (pokoje) velmi podprůměrné, koupelny absolutně nevyhovující pro apartmán pro 5 lidí (koupelna o velikosti 3m2). Provozní hotelu se řešení stížnosti vyhýbal, problémy také bagatelizoval. Zobrazit celou recenzi

Strava
V penzionu se nachází restaurace, která ale má jiného majitele, než penzion. Tam probíhalo vše v pořádku - klasická italská restaurace.

Anonym, 20.03.2018
Oblast: Itálie Itálie, Bormio, Hotel: Rezidence Mirage

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Měli jsme pronajaté 2 apartmány, jeden super pro 2 osoby a druhý stísněný ( pro 5 osob) , kdy velikost apartmánů byla téměř totožná.

 • 5,5 Ubytování
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Měli jsme pronajaté 2 apartmány, jeden super pro 2 osoby a druhý stísněný ( pro 5 osob) , kdy velikost apartmánů byla téměř totožná. Zobrazit celou recenzi

Markéta Novotná, 13.03.2018, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Bormio, Hotel: Residence Casa Martinelli

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 cena zájezdu byla podezřele nízká, pokud hodnotím poměr cena vs poskytnuté služby, musím říci, že dovolená předčila naše očekávání ve...

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
cena zájezdu byla podezřele nízká, pokud hodnotím poměr cena vs poskytnuté služby, musím říci, že dovolená předčila naše očekávání ve všech směrech a rádi se příští rok vypravíme znovu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
pozitiva: pokoje malé, ale útulné a dostačující, zařízení hotelu v příjemném dřevěném stylu, v hotelu je nadstandardně čisto, uklízí se každý den + generální úklid jednou týdně.

negativa: topí se nárazově, potí se všechna okna, voda stéká na koberec, chvílemi nám byla zima, ale pokoj disponuje dostatečným počtem přídavných dek.

Strava
těžko hodnotit, v hotelu byly obsazeny pouze 3-4 pokoje, takže servis odsýpal a za nás spokojenost, menší počet ubytovaných osob měl zřejmě za následek méně pestrý výběr jídla u snídaně, ale dalo se vybrat. Co mi trochu vadilo byla studená vejce u snídaně (žádné varny, vše na talíři), kuchyň upekla jednu omeletu, nandala na talíř, rozkrájela na dílky a dokud se nesnědla tak na tom studeném talíři ležela....

Druhá věc, co mi vadila byl špinavý ubrus. Večeře byla servírována tak, že jídlo donesli na nerezovém tácu a u stolu přendavali na talíř, každý večer min. na jednom místě tímto způsobem ušpinili náš ubrus a nechali nás s ním "žít" celý týden.

Dále - rozumím tomu, že většina lidí jede do Itálie konzumovat místní speciality, já mám ale alergii na lepek, na což se mě nikdo neptal (ani v CK ani na místě), takže pokud např. oba předkrmy obsahovaly lepek, měla jsem prostě smůlu.

Služby hotelu
přívětivé ceny i personál, trochu se bojím, že stylem servírování večeří nemají šanci obsloužit vybukovaný hotel.

Pláž
0

Denisa Doubková, 12.03.2018, Datum pobytu: 3.3. - 9.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Bormio, Hotel: I Rododendri (San Antonio)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,8 Ubytování nic moc,zima na pokojích.Lyžárna vůbec žádná-místnost na odložení věcí.Jídlo ubohé..

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Ubytování nic moc,zima na pokojích.Lyžárna vůbec žádná-místnost na odložení věcí.Jídlo ubohé.. Zobrazit celou recenzi

Sjezdovky
Super

Zdeňka M., 01.03.2018, Datum pobytu: 22.2. - 26.2.2018
Oblast: Itálie Itálie, Bormio, Hotel: Cervo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Dovolená byla fajn ve všech směrech. cesta bez problémů, ubytování dobré a počasí taky vyšlo.

 • 8,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená byla fajn ve všech směrech. cesta bez problémů, ubytování dobré a počasí taky vyšlo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování vyhovující, dobrá poloha.

Strava
Strava slušná.

Služby hotelu
Hotel odpovídal nabídce.

Sjezdovky
Lyžařské středisko velmi pěkné.

Anonym, 28.02.2018, Datum pobytu: 16.2. - 20.2.2018
Oblast: Itálie Itálie, Bormio, Hotel: Cervo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Bormio