Itálie - Marilleva/Folgarida Itálie

 • Popis

  Z chaty rovnou na svah

  Dvě nedávno vybudovaná turistická střediska Marilleva a Folgarida sdílí lyžařský areál s 50 kilometry tratí. Ubytování na okraji lesa přímo na sjezdovce si oblíbilo mnoho českých lyžařů, kterých rok od roku přibývá. Přímo od chaty se díky důmyslné síti lanovek dostanete i do sousedních areálů Madonna di Campiglio a Pinzolo a repertoár tratí se rázem vyšplhá na 150 kilometrů. Sjezdovky se drápou v nadmořských výškách 1300 až 2180 metrů. Jednoznačně převládají méně náročné a lesem chráněné svahy a cvičné loučky, kam se stahuje většina lyžařů. Klidnější atmosféra panuje na strmých padácích z vršku Orti nad Marillevou, na černé Little Grizzly z vrcholu Monte Vigo a na slalomovém svahu nad Folgaridou. Areál obsluhují moderní a rychlé sedačkové lanovky s perfektním výhledem na panorama Brentských Dolomit. Špičkový snowpark v Marilleva na Malga Panciana hostil Mistrovství světa ve snowboardingu a jeho úctyhodným 14 000 m2 dominuje 250 metrů dlouhá U-rampa. Děti nadchne lyžařský Family Park ve Folgaridě se spoustou hravých překážek. Běžkařům se nabízí desítky kilometrů upravovaných stop ve Val di Sole vhodných k celodenním výletům. Při zpáteční cestě využijte bezplatnou vlakovou dopravu Dolomiti Express.

  Après-ski

  Vznik Marillevy a Folgaridy vyprovokovala neviditelná ruka turistického ruchu. S desítkami uměle vybudovaných ubytovacích zařízení se rozvíjela i nabídka après-ski aktivit. V hotelích jsou k dispozici vyhřívané bazény, sauny či masáže, pod širým nebem pak bruslařský rynk, dětská hřiště a tandemový paragliding. Dlouhé zimní večery si zkrátíte při tenisu, bowlingu nebo na lezecké stěně. Romantickou atmosféru navodí projížďka v saních tažených koňským spřežením a párty se každý večer rozjíždí v barech a na diskotékách. Nelyžaři objevují krajinu po svých nebo na sněžnicích a ke snadné orientaci jim slouží značené stezky a přehledné mapy.

  Doprava

  Marilleva a Folgarida leží v severní části Itálie v blízkosti švýcarských a rakouských hranic. Cesta z České republiky vede převážně po dálnici. Pouze posledních 50 kilometrů pojedete po kvalitní horské silnici. Vzdálenost z Prahy přes Mnichov a Brenner činí 752 kilometrů a z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner 815 kilometrů. Do cíle dorazíte za necelých 8 hodin. Parkoviště u nástupní stanice Malga Copai v Marillevě je zdarma. Na ostatních venkovních i krytých plochách se vybírá poplatek okolo 3 € na den. Služby místního ski busu i linek z přilehlých středisek Malé, Tonale a Pejo k dolním stanicím lanovky v Marrilevě a Folgaridě jsou zahrnuty v ceně ski pasu.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta zahrnuje lyžařské areály Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva a Pejo Funivie tvořící jedinečné safari se 150 kilometry sjezdovek. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 271 € pro dospělého, 190 € pro juniory do 16 let a seniory nad 65 let a 136 € pro děti nad 8 let. Mladší lyžaři jezdí v doprovodu rodičů zdarma. Skupiny nad 20 osob dostanou jeden ski pas bezplatně. K dispozici je i rozšířený ski pas Superskirama nebo permanentky platné pouze Marillevě a Folgaridě, které vycházejí řádově o 50 € levněji.

  Léto v krajině Val di Sole

  Údolí Val di Sole se zelená mezi skalnatými vrcholky pohoří Adamella, Brenta, Presanella a Ortles. Tvoří ho národní parky Stelvio a Adamello Brenta a více než 100 horských jezer. Dominantní dvoutisícovky dokážou zkrotit opravdoví horolezečtí dobrodruzi, ať už s průvodcem nebo bez. Ostatní turisté si mohou usnadnit cestu s využitím lanovky s letním provozem. Do hloubi zelených lesů se vydejte pěšky, na kole, na koni a sem tam i na motorce či čtyřkolce. Tematické okruhy jsou dobře značené a ze široké škály obtížnosti si vybere každý návštěvník. Nabídka adrenalinových aktivit se v posledních letech rozrostla o hydrospeed, tarzaning, rafting a paragliding. Marilleva / Folgarida láká také na letní bobovou dráhu, dětská hřiště, krytý bazén s wellness centrem a saunu. Val di Sole v historii obývalo několik národů včetně Keltů a Franků a šlechtického rodu Habsburků. Vzpomínky na jednotlivá období se odrážejí v zachovalých pevnostech, hradech, venkovských sídlech, palácích a kostelích s opravdovými poklady.

Nejnovější recenze Itálie - Marilleva/Folgarida

Celkem: 8,2 Dovole

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovole Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dovolená se nám líbila.. byli jsme spokojeni.

Strava
Strava byla velmi chutná a rozmanitá.

Služby hotelu
Přiměřená ceně

Sjezdovky
Sjezdovky byly upraveny a všechny lanovky po naší dobu fungovaly. Trošku více lidí než jsme zvyklí.

Zdeňka Krnáčová, 16.03.2018, Datum pobytu: 4.3. - 8.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sole Alto

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Bez připomínek

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Bez připomínek Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Do sprchového koutu jsme sice museli přelézt přes kombi wc, ale jinak OK.

Strava
Pouze připomínka k času výdeje večeří od 19:30, což mi přijde dost pozdě

Služby hotelu
bez připomínek

Sjezdovky
bez připomínek

Romana P., 14.03.2018, Datum pobytu: 6.3. - 10.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sancamillo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 super hotel, super služby

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
super hotel, super služby Zobrazit celou recenzi

Patrícia Mlyneková, 13.03.2018, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sporting Ravelli

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,8 Na Jediné co si mohu stěžovat jsou postele na něčem tak strašným jsem nespal snad naposledy ve stanu

 • 3 Ubytování
 • 3 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Na Jediné co si mohu stěžovat jsou postele na něčem tak strašným jsem nespal snad naposledy ve stanu Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Starý komunistický hotel ale to nevadí Byli jsme tam kvůli lyžování Kdyby se dalo spát na těch postelích bylo by to dokonalé kvůli tomu jsme museli odjet o jednu noc dříve

Strava
Stravu nemohu hodnotit protože jsme byli ubytování bez jídla

Sjezdovky
Perfektní za lyžování služby Na Svahu dokonalé a e strava ve stáncích restauraci

František Brnka, 13.03.2018, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Apartmány Marilleva 1400

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,3 Hotel je starší, ale splňuje přesně to, co od něho očekáváme - "z lyžárny rovnou na svah".

 • 7 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je starší, ale splňuje přesně to, co od něho očekáváme - "z lyžárny rovnou na svah". Zobrazit celou recenzi

Ubytování
odpovídá ceně

Strava
strava vlastní

Služby hotelu
úklid chodeb - v 7.30 ráno vysávání (možno o 1 hodinu déle,)

Pláž
sjezdovky upravené, krásné

Jaroslava Pivrncová, 13.03.2018, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sole Alto

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Marilleva/Folgarida

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622