Itálie - Marilleva/Folgarida Itálie

 • Popis

  Z chaty rovnou na svah

  Dvě nedávno vybudovaná turistická střediska Marilleva a Folgarida sdílí lyžařský areál s 50 kilometry tratí. Ubytování na okraji lesa přímo na sjezdovce si oblíbilo mnoho českých lyžařů, kterých rok od roku přibývá. Přímo od chaty se díky důmyslné síti lanovek dostanete i do sousedních areálů Madonna di Campiglio a Pinzolo a repertoár tratí se rázem vyšplhá na 150 kilometrů. Sjezdovky se drápou v nadmořských výškách 1300 až 2180 metrů. Jednoznačně převládají méně náročné a lesem chráněné svahy a cvičné loučky, kam se stahuje většina lyžařů. Klidnější atmosféra panuje na strmých padácích z vršku Orti nad Marillevou, na černé Little Grizzly z vrcholu Monte Vigo a na slalomovém svahu nad Folgaridou. Areál obsluhují moderní a rychlé sedačkové lanovky s perfektním výhledem na panorama Brentských Dolomit. Špičkový snowpark v Marilleva na Malga Panciana hostil Mistrovství světa ve snowboardingu a jeho úctyhodným 14 000 m2 dominuje 250 metrů dlouhá U-rampa. Děti nadchne lyžařský Family Park ve Folgaridě se spoustou hravých překážek. Běžkařům se nabízí desítky kilometrů upravovaných stop ve Val di Sole vhodných k celodenním výletům. Při zpáteční cestě využijte bezplatnou vlakovou dopravu Dolomiti Express.

  Après-ski

  Vznik Marillevy a Folgaridy vyprovokovala neviditelná ruka turistického ruchu. S desítkami uměle vybudovaných ubytovacích zařízení se rozvíjela i nabídka après-ski aktivit. V hotelích jsou k dispozici vyhřívané bazény, sauny či masáže, pod širým nebem pak bruslařský rynk, dětská hřiště a tandemový paragliding. Dlouhé zimní večery si zkrátíte při tenisu, bowlingu nebo na lezecké stěně. Romantickou atmosféru navodí projížďka v saních tažených koňským spřežením a párty se každý večer rozjíždí v barech a na diskotékách. Nelyžaři objevují krajinu po svých nebo na sněžnicích a ke snadné orientaci jim slouží značené stezky a přehledné mapy.

  Doprava

  Marilleva a Folgarida leží v severní části Itálie v blízkosti švýcarských a rakouských hranic. Cesta z České republiky vede převážně po dálnici. Pouze posledních 50 kilometrů pojedete po kvalitní horské silnici. Vzdálenost z Prahy přes Mnichov a Brenner činí 752 kilometrů a z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner 815 kilometrů. Do cíle dorazíte za necelých 8 hodin. Parkoviště u nástupní stanice Malga Copai v Marillevě je zdarma. Na ostatních venkovních i krytých plochách se vybírá poplatek okolo 3 € na den. Služby místního ski busu i linek z přilehlých středisek Malé, Tonale a Pejo k dolním stanicím lanovky v Marrilevě a Folgaridě jsou zahrnuty v ceně ski pasu.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta zahrnuje lyžařské areály Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva a Pejo Funivie tvořící jedinečné safari se 150 kilometry sjezdovek. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 271 € pro dospělého, 190 € pro juniory do 16 let a seniory nad 65 let a 136 € pro děti nad 8 let. Mladší lyžaři jezdí v doprovodu rodičů zdarma. Skupiny nad 20 osob dostanou jeden ski pas bezplatně. K dispozici je i rozšířený ski pas Superskirama nebo permanentky platné pouze Marillevě a Folgaridě, které vycházejí řádově o 50 € levněji.

  Léto v krajině Val di Sole

  Údolí Val di Sole se zelená mezi skalnatými vrcholky pohoří Adamella, Brenta, Presanella a Ortles. Tvoří ho národní parky Stelvio a Adamello Brenta a více než 100 horských jezer. Dominantní dvoutisícovky dokážou zkrotit opravdoví horolezečtí dobrodruzi, ať už s průvodcem nebo bez. Ostatní turisté si mohou usnadnit cestu s využitím lanovky s letním provozem. Do hloubi zelených lesů se vydejte pěšky, na kole, na koni a sem tam i na motorce či čtyřkolce. Tematické okruhy jsou dobře značené a ze široké škály obtížnosti si vybere každý návštěvník. Nabídka adrenalinových aktivit se v posledních letech rozrostla o hydrospeed, tarzaning, rafting a paragliding. Marilleva / Folgarida láká také na letní bobovou dráhu, dětská hřiště, krytý bazén s wellness centrem a saunu. Val di Sole v historii obývalo několik národů včetně Keltů a Franků a šlechtického rodu Habsburků. Vzpomínky na jednotlivá období se odrážejí v zachovalých pevnostech, hradech, venkovských sídlech, palácích a kostelích s opravdovými poklady.

Nejnovější recenze Itálie - Marilleva/Folgarida

Celkem: 5,6 Hotel velmi špatný, jídlo průměrné, sjezdovky skvělé. CK nedodržela vše, co nabízela.

 • 4 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Hotel velmi špatný, jídlo průměrné, sjezdovky skvělé. CK nedodržela vše, co nabízela. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je velmi podprůměrný. Je sice cestovní kanceláří avizováno, že je to starý hotel bez kouzla alpského stylu, nicméně hotel by mohl zapracovat na celkové čistotě, útulnosti a vybavení. Některé věci, které nabízela CK, zcela chyběly, což bylo nepříjemné, např. terasa s lehátky. Je tam sice několik obrovských teras, ale zavalených sněhem, o které se nikdo nestará. Personál byl nicméně velmi milý a nápomocný, zejména vedení hotelu.

Strava
Strava byla průměrná. Ani vynikající, ani špatná. Ovšem na Itálii např. káva z automatu ne moc dobrá ani čerstvá, džusy z umělých přípravků. Jídlo ale bylo pestré a bylo ho dostatek. Večeře dobré.

Nesolidnost spatřujeme však v tom, že u CK jsme si zaplatili polopenzi a skutečnost tomu neodpovídá - první den jsme byli bez snídaně a poslední den bez večeře. To nedává smysl! Snídani jsme si museli dokoupit za 5 EUR a večeři za 16 EUR. Nejde o peníze, ale o to, že CK v tomto klame.

Služby hotelu
Personál byl ochotný a vstřícný. Služby hotel nabízí základní.

Sjezdovky
Sjezdovky/vleky a lanovky naprosto skvělé. Velký areál, velké množství sjezdovek i lanovek, velký výběr. Hotel je situován přímo na sjezdovce, což je velmi příjemné. Ski areál velmi doporučujeme.

Jana Dušková, 16.04.2018, Datum pobytu: 22.3. - 27.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sole Alto

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,6 Je to daleko, čili trochu úmorná cesta autobusem. Možná by stálo za to zvážit ubytování na více nocí

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Je to daleko, čili trochu úmorná cesta autobusem. Možná by stálo za to zvážit ubytování na více nocí Zobrazit celou recenzi

Marek Kafka, 05.04.2018, Datum pobytu: 28.3. - 1.4.2018
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sancamillo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Lyžařský zájezd nezklamal. Vše odpovídalo nabízeným službám. Jen větší množství lyžařů. Je to menší středisko, ale bylo možné přikoupit...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Lyžařský zájezd nezklamal. Vše odpovídalo nabízeným službám. Jen větší množství lyžařů. Je to menší středisko, ale bylo možné přikoupit Madonnu, která je větší a lyžaři se spíše rozptýlí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Malinký pokoj, ale na přespání úplně stačí. Čisto a vynikající bazén s teplou vodou, po lyžování můžeme jenom doporučit. Většina hostů asi neměla plavky, protože jsme tam chodili snad sami.

Strava
Stravování jako vždy v tálii výborné. U snídaně neustále doplňovaný bufet. Večeře servírovaná se salátovým bufetem naprosto dostačující. Zase kilo přibrali.

Služby hotelu
Služby hotelu bez problémů, pendlující minibus ke sjezdovce nebyl problém.

Sjezdovky
Sjezdovky celkem upravené. Vzhledem k tomu, že první den celkem dost sněžilo a byla špatná viditelnost, tek se na prudsích sjezdovkách tvořily muldy, ale to jinak nejde. Druhý a třetí den bylo azuro, sjezdovky perfektně upravené, jenom jak jsem psala na začátku, dost plné. Na Itálii až nezvykle. Ale dal se přikoupit rozšířený skipas na Madonnu di Campilio..ale chtělo to hned první den. Protože to šlo jen na všechny tři dny za 30 euro. Madonna je daleko větší a lyžaři se víc rozptýlí.

Jiří Vonka, 03.04.2018, Datum pobytu: 18.3. - 22.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sancamillo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Destinaci znám z dřívějších dovolených,kvalita ubytování i stravování odpovídala ceně

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Destinaci znám z dřívějších dovolených,kvalita ubytování i stravování odpovídala ceně Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídající mé potřebě,velmi kladně hodnotím čistotu a denní úklid

Strava
Velmi kvalitní a pestrá

Služby hotelu
Odpovídalo zařazení do kategorie hotelu,nechápu poplatek za využívání boxu v lyžárně 10Euro za osobu

Pláž
Lyařské vyžití úžasné

Bohumil H., 28.03.2018, Datum pobytu: 18.3. - 25.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Club Hotel Valtur

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Super

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré

Strava
Super

Služby hotelu
Velmo dobré

Sjezdovky
Vynikající

Martin Šatánek, 23.03.2018, Datum pobytu: 16.3. - 20.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sancamillo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Marilleva/Folgarida