Itálie - Marilleva/Folgarida Itálie

 • Popis

  Z chaty rovnou na svah

  Dvě nedávno vybudovaná turistická střediska Marilleva a Folgarida sdílí lyžařský areál s 50 kilometry tratí. Ubytování na okraji lesa přímo na sjezdovce si oblíbilo mnoho českých lyžařů, kterých rok od roku přibývá. Přímo od chaty se díky důmyslné síti lanovek dostanete i do sousedních areálů Madonna di Campiglio a Pinzolo a repertoár tratí se rázem vyšplhá na 150 kilometrů. Sjezdovky se drápou v nadmořských výškách 1300 až 2180 metrů. Jednoznačně převládají méně náročné a lesem chráněné svahy a cvičné loučky, kam se stahuje většina lyžařů. Klidnější atmosféra panuje na strmých padácích z vršku Orti nad Marillevou, na černé Little Grizzly z vrcholu Monte Vigo a na slalomovém svahu nad Folgaridou. Areál obsluhují moderní a rychlé sedačkové lanovky s perfektním výhledem na panorama Brentských Dolomit. Špičkový snowpark v Marilleva na Malga Panciana hostil Mistrovství světa ve snowboardingu a jeho úctyhodným 14 000 m2 dominuje 250 metrů dlouhá U-rampa. Děti nadchne lyžařský Family Park ve Folgaridě se spoustou hravých překážek. Běžkařům se nabízí desítky kilometrů upravovaných stop ve Val di Sole vhodných k celodenním výletům. Při zpáteční cestě využijte bezplatnou vlakovou dopravu Dolomiti Express.

  Après-ski

  Vznik Marillevy a Folgaridy vyprovokovala neviditelná ruka turistického ruchu. S desítkami uměle vybudovaných ubytovacích zařízení se rozvíjela i nabídka après-ski aktivit. V hotelích jsou k dispozici vyhřívané bazény, sauny či masáže, pod širým nebem pak bruslařský rynk, dětská hřiště a tandemový paragliding. Dlouhé zimní večery si zkrátíte při tenisu, bowlingu nebo na lezecké stěně. Romantickou atmosféru navodí projížďka v saních tažených koňským spřežením a párty se každý večer rozjíždí v barech a na diskotékách. Nelyžaři objevují krajinu po svých nebo na sněžnicích a ke snadné orientaci jim slouží značené stezky a přehledné mapy.

  Doprava

  Marilleva a Folgarida leží v severní části Itálie v blízkosti švýcarských a rakouských hranic. Cesta z České republiky vede převážně po dálnici. Pouze posledních 50 kilometrů pojedete po kvalitní horské silnici. Vzdálenost z Prahy přes Mnichov a Brenner činí 752 kilometrů a z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner 815 kilometrů. Do cíle dorazíte za necelých 8 hodin. Parkoviště u nástupní stanice Malga Copai v Marillevě je zdarma. Na ostatních venkovních i krytých plochách se vybírá poplatek okolo 3 € na den. Služby místního ski busu i linek z přilehlých středisek Malé, Tonale a Pejo k dolním stanicím lanovky v Marrilevě a Folgaridě jsou zahrnuty v ceně ski pasu.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta zahrnuje lyžařské areály Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva a Pejo Funivie tvořící jedinečné safari se 150 kilometry sjezdovek. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 271 € pro dospělého, 190 € pro juniory do 16 let a seniory nad 65 let a 136 € pro děti nad 8 let. Mladší lyžaři jezdí v doprovodu rodičů zdarma. Skupiny nad 20 osob dostanou jeden ski pas bezplatně. K dispozici je i rozšířený ski pas Superskirama nebo permanentky platné pouze Marillevě a Folgaridě, které vycházejí řádově o 50 € levněji.

  Léto v krajině Val di Sole

  Údolí Val di Sole se zelená mezi skalnatými vrcholky pohoří Adamella, Brenta, Presanella a Ortles. Tvoří ho národní parky Stelvio a Adamello Brenta a více než 100 horských jezer. Dominantní dvoutisícovky dokážou zkrotit opravdoví horolezečtí dobrodruzi, ať už s průvodcem nebo bez. Ostatní turisté si mohou usnadnit cestu s využitím lanovky s letním provozem. Do hloubi zelených lesů se vydejte pěšky, na kole, na koni a sem tam i na motorce či čtyřkolce. Tematické okruhy jsou dobře značené a ze široké škály obtížnosti si vybere každý návštěvník. Nabídka adrenalinových aktivit se v posledních letech rozrostla o hydrospeed, tarzaning, rafting a paragliding. Marilleva / Folgarida láká také na letní bobovou dráhu, dětská hřiště, krytý bazén s wellness centrem a saunu. Val di Sole v historii obývalo několik národů včetně Keltů a Franků a šlechtického rodu Habsburků. Vzpomínky na jednotlivá období se odrážejí v zachovalých pevnostech, hradech, venkovských sídlech, palácích a kostelích s opravdovými poklady.

Nejnovější recenze Itálie - Marilleva/Folgarida

Celkem: 6,6 Ubytování v hotelu Dal Bracconiere hodnotím pozitivně. Jedinou výtku mám ke snídani, kdy v pozdní době již nebylo z čeho vybírat....

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování v hotelu Dal Bracconiere hodnotím pozitivně. Jedinou výtku mám ke snídani, kdy v pozdní době již nebylo z čeho vybírat. Nejlepší na pobytu byla vzdálenost hotelu od sjezdovky, z lyžárny jsme vyšli rovnou na sjezdovku.

Komunikaci s Invií hodnotím na výbornou. Zobrazit celou recenzi

Eliška S., 16.03.2020, Datum pobytu: 7.3. - 11.3.2020
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Garni Dal Bracconiere

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 7,6 celkově jsme byli spokojeni

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
celkově jsme byli spokojeni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
OK, žádný luxus ale bohatě stačí. V noci bylo vypnuté topení - když potřebujete po celodenním lyžování a hustém sněžení něco usušit, tak to není příjemné.

Strava
velký výběr při večeři i snídani, jídla velmi dobrá

Služby hotelu
bazén dostatečně velký, voda příjemně teplá

Pláž
sjezdovky OK

Dušan Vaňák, 11.03.2020, Datum pobytu: 1.3. - 5.3.2020
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sole Alto

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 7,8 Super poloha u sjezdovky, což vykompenzovalo slabší kvalitu jidla

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super poloha u sjezdovky, což vykompenzovalo slabší kvalitu jidla Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Menší pokoj ale jinak OK

Strava
To byl asi nejslabší článek... Snídaně OK az na hnusný míchaný vajíčka, Ty se fakt nedaly

Večeře v italském stylu, ale masa kuchař neumí.

Číšník vystresovany, když přišlo víc než 2 stoly stravniku :-)

Sjezdovky
Fajn líbilo se, myslím že uspokojí lyžaře všech kvalit

Jindřich Blecha, 10.03.2020, Datum pobytu: 29.2. - 7.3.2020
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Garni Dal Bracconiere

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 6,8 Hotel dobrý, hned u sjezdovky. Oganizace cestovkou na miste nic moc.

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Hotel dobrý, hned u sjezdovky.

Oganizace cestovkou na miste nic moc. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 05.03.2020, Datum pobytu: 20.2. - 24.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sole Alto

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Příjemný pětidenní zájezd s třídenním skipasem. Skromnější ubytování, ale o to pestřejší stravování. Velmi příjemná doprava, měli jsme...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Příjemný pětidenní zájezd s třídenním skipasem. Skromnější ubytování, ale o to pestřejší stravování. Velmi příjemná doprava, měli jsme štěstí na fajn řidiče a i jejich řízení nám dopřálo klidný spánek. Lyžařský areál velmi bohatný, rozmanitost sjezdovek obrovská. Ubytování přímo na sjezdovce mimo, takže cokoli dokoupit je problém. Ale i to se dá řešit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel starší, ale pro nenáročné klienty dostačující. útulné a čisté pokoje. Teploučký a čistý bazén.

Strava
Naprosto luxusní a bohatá nabídka. Polopenze formou rautu a to ráno i večer. Naprosto vyjímečná italská strava, plná zeleniny, čerstvé i upravovné. Nabídka teplých italských specialit i studených, včetně moučníků. Za nás jídlo 10 z 10.

Sjezdovky
velký výběr. Středisko ale není vhodné pro začátečníky nebo méně zdatné lyžaře či snowboardáky. Hotel leží na úpatí černé a červené sjezdovky, přičemž obě jsou stejné. obecně označení "červená" mnohdy odpovídá spíše označení "černá". ale to je všechno subjektivní. Ani v naší rodině nedošlo ke shodě, zda byly sjezdovky těžké nebo ne. :)

Eva Bašková, 02.03.2020, Datum pobytu: 24.2. - 28.2.2020
Oblast: Itálie Itálie, Marilleva/Folgarida, Hotel: Sole Alto

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Marilleva/Folgarida