Itálie - Sardinie / Sardegna Itálie

 • Popis

  Sardinie, druhý největší italský ostrov, který se nachází západně od Apeninského poloostrova a jižně od francouzské Korsiky. Ostrov je rozdělen do čtyř správních oblastí: Sassari, Nuoro, Oristano a Cagliari, které je zároveň hlavním městem. Ostrov, jako stvořený pro celoroční dovolenou, láká svou panensky nedotčenou přírodou, bohatstvím podmořského života, jedinečnými plážemi, ale i atmosférou, kterou vytváří tradice sardského lidu, které sahají hluboko do historie a směs nádherných vůní a barev zdejší flóry. Sardinie nabízí nespočet nádherných pláží, z nichž určitě nejznámější je Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) na severovýchodě ostrova táhnoucí se od zálivu Arzachena k zálivu Cugnana.

  Tipy na výlet:

  Sardinské nuraghy (megalitické stavby), kterých najdete na ostrově přibližně 7.000. Na severu Sardinie doporučujeme navštívit souostroví La Maddalena, pohádkové údolí Valle della Nuraca, archeologické naleziště u Porto Torres nebo přírodní rezervaci Asinara. K nejznámějším a nejnavštěvovanějším městům na ostrově patří Nuoro, město s jedinečnou sbírkou etnických předmětů, šperků a oděvů sardského lidu, Sassari se zachovalými historickými památkami, Alghero v jehož okolí se nachází přírodní jeskyně Grotta di Nettuno a Grotta Verde a nebo třeba Cagliari s památkami z rozličných historických období, jako jsou starořímský amfiteátr nebo byzantský kostel San Saturnino.

Nejnovější recenze Itálie - Sardinie / Sardegna

Celkem: 8,8 delegátky nic moc, výlety za zlodějské ceny, více než dvojnásobek běžné ceny, pro 55+ šmejdi

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
delegátky nic moc, výlety za zlodějské ceny, více než dvojnásobek běžné ceny, pro 55+ šmejdi Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vynikající

Strava
Výborná

Služby hotelu
ochotný personál

Pláž
velmi pěkná, přístup pro 55+ nevhodný ...

Anonym, 05.11.2018, Datum pobytu: 25.9. - 2.10.2018
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel: Palmasera Village Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Krasne prostredie, vyhlad, pekna plaz

 • 7,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Krasne prostredie, vyhlad, pekna plaz Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prijemne ubytovanie

Strava
Strava bola trochu sklamanim. Slaby vyber hlavneho jedla, cestoviny, rizota trochu fastfoodove, dobry vyber zeleniny, ovocia, napojov.

Služby hotelu
V pohode

Pláž
Plaz krasna, pristupnost je po schodoch dole, co nam nevadilo, zhora je krasny vyhlad, Rychlo zapada slnko v septembri...

Peter Staňa, 28.10.2018, Datum pobytu: 2.9. - 9.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel: Palmasera Village Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Nepřálo nám počasí, bylo deštivo. Jen jeden den byl celý bez mráčku a strávili jsme jej u moře. Za pěkného počasí věřím, že by byl pobyt...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Nepřálo nám počasí, bylo deštivo. Jen jeden den byl celý bez mráčku a strávili jsme jej u moře. Za pěkného počasí věřím, že by byl pobyt velmi příjemný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou s balkony, jednoduše a prakticky zařízeny, s televizí, sejfem, barem, hotelovým telefonem, koupelna je vybavena fénem.

Strava
Strava byla rozmanitá, s množstvím čerstvé a dušené zeleniny, bohatý výběr moučníků. Klasická Italská kuchyně. Dobré víno k obědu bylo volně na čepu.

Služby hotelu
Standartní služby byly velmi dobré.

Pláž
Hodnotím pláže po sezoně. Byly čisté, voda jako křištál, bílý písek, někde kamenitější.

Anonym, 24.10.2018, Datum pobytu: 30.9. - 7.10.2018
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel: Blue Morisco

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Celkem vydařená dovolená, až na služby delegátek - v průběhu zájezdu dorazila nová delegátka, která zjevně nemluvila italsky = starší...

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkem vydařená dovolená, až na služby delegátek - v průběhu zájezdu dorazila nová delegátka, která zjevně nemluvila italsky = starší delegátka Jana této překládala komunikaci s řidičem. Nebýt tohoto a že jsme seděli vpředu, téměř nic bychom se nedozvěděli (pouze na začátku výletu nám sdělila, kam jedeme a co tam uvidíme a pak kromě informací o jídle už nesdělila nic, ani překlad cizojazyčného filmu z muzea masek, jak bylo na místě přislíbeno). Ačkoli se jednalo o zájezd 55+ , nebyl zrušen výlet čluny na poměrně rozbouřeném moři, kdy někteří měli problémy již při nastupování na pláži, což pozdějšímu turnusu ani nebylo sděleno, že se pojede z pláže (nevhodné obutí a oblečení). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měly jsme pokoj v patře, tudíž výhled, ale ne terasa - velmi stísněná byla koupelna (když chtěl člověk na záchod, musel vlézt nohama pod umyvadlo, hlavně, že byl v takto poddimenzovaném prostoru i bidet). Pokoj prostorný, úklid a výměna ručníků bez výjimky každý den, Jedinou nevýhodou jinak docela prostorného pokoje je nepřipravenost na déšť - sušáky byly ve venku v otevřeném prostoru.

Strava
Formou bufetu, sice menší výběr, než je zvykem, ale v pohodě se dalo vybrat. Maso včetně ryb servírované personálem, ale bylo možné si říct požadované množství, příp. si přidat. Velký výběr ovoce, velmi chutné víno.

Služby hotelu
Perfektní, animátoři fungovali i při dešti vevnitř, v recepci nabídnuty deskové hry.

Pláž
K pláži se šlo po schodech, nám to nevadilo.Pro imobilní možnost dopravy hotelovým mikrobusem zdarma, ale toto jsme nevyužili. Pláž čistá, slunečníky a lehátka (spíše sedátka v ceně. Písek hrubší, spíše malé koaménky, ale do vody se dalo bez problému bez bot do vody. Voda teplá i při dešti a průzračná, moře klidné.

Dana T., 19.10.2018, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel: Palmasera Village Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Sardinie / Sardegna