Itálie - Sardinie / Sardegna Itálie

 • Popis

  Sardinie, druhý největší italský ostrov, který se nachází západně od Apeninského poloostrova a jižně od francouzské Korsiky. Ostrov je rozdělen do čtyř správních oblastí: Sassari, Nuoro, Oristano a Cagliari, které je zároveň hlavním městem. Ostrov, jako stvořený pro celoroční dovolenou, láká svou panensky nedotčenou přírodou, bohatstvím podmořského života, jedinečnými plážemi, ale i atmosférou, kterou vytváří tradice sardského lidu, které sahají hluboko do historie a směs nádherných vůní a barev zdejší flóry. Sardinie nabízí nespočet nádherných pláží, z nichž určitě nejznámější je Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží) na severovýchodě ostrova táhnoucí se od zálivu Arzachena k zálivu Cugnana.

  Tipy na výlet:

  Sardinské nuraghy (megalitické stavby), kterých najdete na ostrově přibližně 7.000. Na severu Sardinie doporučujeme navštívit souostroví La Maddalena, pohádkové údolí Valle della Nuraca, archeologické naleziště u Porto Torres nebo přírodní rezervaci Asinara. K nejznámějším a nejnavštěvovanějším městům na ostrově patří Nuoro, město s jedinečnou sbírkou etnických předmětů, šperků a oděvů sardského lidu, Sassari se zachovalými historickými památkami, Alghero v jehož okolí se nachází přírodní jeskyně Grotta di Nettuno a Grotta Verde a nebo třeba Cagliari s památkami z rozličných historických období, jako jsou starořímský amfiteátr nebo byzantský kostel San Saturnino.

Nejnovější recenze Itálie - Sardinie / Sardegna

Celkem: 7,6 Hotel je krásný , čistý , ale na samotě . Neni večer kam jít .

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je krásný , čistý , ale na samotě . Neni večer kam jít . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj jsme měnili byla hlasitá klimatizace a neodpovidal tomu ,co jsme si zaplatili. Druhý pokoj krásný . Celý hotel perfektně uklizený a opravdu hezký

Strava
Měli jsme plnou penzi je to zbytečný stači polopenze . Jidlo výborné , ale večeře od 20 hod. Pro nás dost pozdě . Klientela byla převážně z Rakouska a Německa. Všichni si převážně dávali k jídlu perlivou vodu . Pití bylo mnohonásobně předražené láhev vína 20 eu ,občas jsem si dala malé pivečko .

Služby hotelu
Bar pěkný , ale koktejly předražené ,nikdo si nic nedával ,podotýkám ,byli jsme tři češi v celém hotelu.Jezdí od hotelu minibus do malého městečka 10 km? Německy se moc nedomluvíte ,učte se anglicky nejlépe italsky

Pláž
Jela jsem za mořem a to je tady nádherný . Pláž krásná , ale musi se po schodech .Šnorchl nechte doma . Průzračné moře , nádherné . Bazény taky krásné . Možnost výlet na Korsiku lodí , bylo to moc hezké. Letos se vracím na Sardinii , ale jinam .

Anonym, 07.03.2018, Datum pobytu: 10.6. - 17.6.2017
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel: Colonna Grand Hotel Capo Testa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Uzasna dovolená. Vse bylo dokonale. Milí a vstřícný personal i průvodci.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Uzasna dovolená. Vse bylo dokonale. Milí a vstřícný personal i průvodci. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani s výhledem primo na more, samostatný pokoj,denne uklizeno. Nádhera. Soukromí.

Strava
Nejlepsi jidlo,jake jsme kdy jedli. Místní speciality,denne čerstvé ryby. Nemohli jsme se nabazit.

Služby hotelu
Vyborne.

Pláž
Lehátka na plazi zajištěné. Plaz dostupná.

Veronika H., 09.01.2018, Datum pobytu: 17.9. - 24.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel: Palmasera Village Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 9,2 Dovolenou jsem si užil k plné spokojenosti a nemám jedinou výhradu.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou jsem si užil k plné spokojenosti a nemám jedinou výhradu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nádherné pokoje i prostředí a vzorný úklid atd.

Strava
Na stravě asi není co zlepšovat, velký výběr jídel a dobrá kvalita.

Pláž
Pláž krásná s vlastními slunečníky a lehátky, přístup sice po schodech, ale byli jsme na to upozorněni už při výběru zájezdu a aspoň člověk trochu vyběhá dobré jídlo a pití.

Jan Kratochvíl, 08.01.2018, Datum pobytu: 17.9. - 24.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel: Palmasera Village Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

5 fotografií

Celkem: 10 Jeli jsme ve dvou a oba jsme moc a moc spokojeni. Vše hodnotím na maximální počet bodů. Vzali jsme termín, kde nebylo tak moc lidí, týden...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jeli jsme ve dvou a oba jsme moc a moc spokojeni. Vše hodnotím na maximální počet bodů. Vzali jsme termín, kde nebylo tak moc lidí, týden po našem odjezdu už bylo narváno. Počasí příjemné, voda příjemná, hotel, okolí příjemné. Pro živé lidi (mládež), co hledají zábavu jako diskotéky, ruch v noci, to opravdu není. O zábavu se především starali skvělí animátoři. Střetli se v areálu jako češi, slováci, francouzi, italové. Animátoři od všech skupin, tak bylo o zábavu postaráno, aerobic, soutěže, yoga, večerní show v amfiteátru amnoho dalšího. Diskotéka pouze od animátorů v areálu, končilo o půlnoci a pak klid, jak v areálu, tak v blízkém městě. Mnoho výletů, které určitě stojí za to, abyste vyzkoušeli. Nádherné umístění resortu, výhled na moře a na druhé straně vysoké hory. Luxusní scenerie, úplně, jak odstřiženi od světa. Přístup do údolí pouze jednou klikatou cestou. Lze zapůjčit i auto, z rezortu si lze křížem krážem projít městečko. Už mě toho moc nenapadá, pobyt v Palmaseře rozhodně doporučuji, jsme sice živí tvorové, ale klidná dovolená byla velmi fajnová. Pokud hledáte "odstřižený" koutek světa s nádherným zátiším moře, hory, městečko, užít si animátory, výlety po sardínii a příjemné obsluhy a mnoho dalšího, ROZHODNĚ si vyberte Palmaseru, i když třeba hledáte něco jiného, tímhle pobytem rozhodně nešlápnete vedle!!! :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme hodně spokojeni. Čistý, akorát prostorný, vybavený pokoj, TV, klimatizace, zdarma trezor, balkón. Ubytovací jednotky byly různě rozmístěné po areálu, my jsme pokoj s výhledem na moře ani bazén neměli, ale to vůbec nevadilo. Byli jsme od bazénu vzdálení cca 300m. Každý den uklizeno od pokojských. V noci hlučné cikády nebo cvrčci, co já vím, ale když se zavřely balkonové dveře, vůbec jsme je neslyšeli, asi nějaké pancéřové, protihlukové dveře haha.

Strava
Měli jsme all inclusive. Avšak italský inclusive je trošku jiný (bez svačinek, řešili jsme takovou formou, že jsme si od snídaně či oběda nabrali s sebou ovoce, zeleninu, dezerty)

Snídaně: sladké, slané, míchaná vajíčka, jogurty, lupínky, šunka, sýr a mnoho dalšího

Obědy: každý den obměna hlavních chodů (ryby, mořské potvory, hovězí, vepřové, kuřecí, těstoviny, špagety na různé způsoby, jednohubky, sýrová jídla, dezerty a další)

Večeře: jako obědy s obměnou hlavního chodu (vedlejší jídla jako těstoviny, byly k mání pořád)

Svačinky nejsou, forma viz výše.

Jídla si dáváte na talíř jak vy sami, tak jsou za pultem číšníci, kteří Vám rádi naberou, co chcete. Obsluha příjemná, vždy jste měli čistý stůl, protože Vám vždy sklidili z dojezených talířů apod. Víno, pivo jak v restauraci, tak na baru u bazénu zdarma. Mnoho lidí si v recenzích stěžuje, že strava nebyla pestrá. Kecy. Vedlejší jídla sice byla stále přístupná, ale hlavní chody se neustále měnili. Byli jsme naprosto spokojeni a to jsme celkem vybíraví a pochutnáme si na vyšší gastronomii.

Služby hotelu
Využili jsme 2 výlety. První byl autobusem "cca 3 hodinky tam", " 5 hodin zpět" (komplikace v noci, autobus se neprotáhl některými uličkami, jiný řidič, tak jsme trošku bloudili (svačinku od hotelu jsme dostali na cestu tam a zpět jsme dostali balíčky, řízek a další jako večeři, jako omluvu, že jsme nestihli večeři v resortu, přijeli jsme cca kolem 23:30. profesionální delegátka, příjemně vysvětlila situaci, omluvila se, čelila narážkám a nadávkám Čechů, kteří nadávali na zpoždění a že nestihnou večeři. Výlet byl LUXUSNÍ, krásný, nádherný i přes ty cestovní komplikace, viděli jsme ty nejkrásnější pláže Sardínie (bílá moučková pláž), přístavy a celé jsme si to projeli na parníčku (nádhera prostě)výlet byl na člunu, kde jsme se podívali do jeskyní a poté na nádhernou pláž kousek od resortu, přístupnou pouze na člunu.

Pláž
Od areálu byla pláž vzdálená cca 200m, přístup po schodech, pro nás mladý pár kluků :-) žádný problém, ozdravná procházka. Starší a rodiny také nevypadali, že by s tím měli problém. Pláž čistá, zdarma lehátka, písek horký, doporučuji žabky nebo pantofle. Moře příjemné, čisté, pláž trošku znečištěná řasami, ale nebyla to vůbec žádná katastrof,a jak si všichni vždycky stěžují. Dlouhá promenáda kolem pláže do blízkého městečka, opravdu romantické a k večeru je to opravdu nááádhera. Co se týče zábavy, tak pro mládež, co hledají diskotéky, živé večery apod, tak to opravdu není. Kolem půlnoci se všichni ukládají ke spánku, i ve městě, restaurace jedou do té půlnoci cca.

Martin Paděra, 07.12.2017, Datum pobytu: 13.6. - 20.6.2017
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel: Palmasera Village Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

24 fotografií

Celkem: 9,6 spokojnosť

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
spokojnosť Zobrazit celou recenzi

Anonym, 05.12.2017, Datum pobytu: 9.9. - 16.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Sardinie / Sardegna, Hotel: Cala Gonone Beach Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Sardinie / Sardegna

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622