Itálie - Via Lattea / Sestriere Itálie

 • Popis

  Olympijský areál na italsko-francouzských hranicích

  Savojské středisko Sestrière vyrostlo ve 30. letech 20. století. Táhne se po alpských vrcholcích Mont Sises, Motta, Fraiteve a Colle Bercia a zasahuje až za francouzské hranice do střediska Montgenèvre. Husté síti 400 kilometrů sjezdovek se přezdívá Mléčná dráha, Via Lattea. Převažují dlouhatánské červené tratě protínající rozlehlý modřínový les. Pokrývá je dokonale upravený manšestr a dostatečná sněhová nadílka charakteristická pro nadmořskou výšku nad 2000 metrů. Sestrière hostilo v roce 2006 zimní olympijské hry, které přinesly razantní modernizaci přepravního parku a zázemí areálu. Snowboardisté se mohou těšit na 7 snowparků nabitých celou řadou atrakcí, jako jsou jumpy, quaterpipe nebo boardercrossová dráha. Obrovské možnosti lyžování ve volném terénu podtrhuje stále oblíbenější heliskiing se dvěma heliporty v Sestrière a v Pragelatu. Běžkaři mohou okusit okruhy, na nichž v roce 2006 vybojovali čeští reprezentanti Kateřina Neumannová a Lukáš Bauer olympijské medaile. Lyžařské školy pro děti i dospělé zdokonalí váš styl a nejmenší návštěvníky zabaví na dětských hřištích s pojízdnými koberci, kolotoči, překážkami a hravými maskoty.

  Après-ski

  Vesnička Sestrière nehýří divokým nočním životem, i když několik diskoték láká tancechtivé návštěvníky každý večer. Après-ski ve středisku dominuje multifunkční sportovní komplex s tenisem, squashem, relaxačními procedurami, horolezeckou stěnou a bazénem. Nabídku adrenalinových aktivit nedávno rozšířila jízda autem na ledu, tandemový paragliding, půjčovna sněžných skútrů a jízda se psím spřežením. Večer zpříjemní posezení s rodinou či přáteli v útulné restauraci nebo hospůdce.

  Doprava

  Jedno z nejvzdálenějších středisek z České republiky leží v nejzápadnějším výběžku Itálie na hranicích s Francií. Vzdálenost z Prahy přes Bregenz a Milano činí 1075 kilometrů a z Brna přes Vídeň, Villach a Milano 1215 kilometrů. Cesta trvá přes 10 hodin a vede až na posledních 25 kilometrů po dálnici. Placený ski bus po Sestrière propojuje hlavní body areálu každou půl hodinu, v hlavní sezóně i častěji, a k dispozici je i linka Pragelato – Sestrière.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Via Lattea opravňuje lyžaře k dovádění na sjezdovkách v areálech Sestrière, Sauze d’Oulx, Sansicario, Cesana, Oulx, Claviere a Pragelato. Šestidenní ski pas v hlavní sezóně stojí 196€ pro dospělé a 51€ pro děti do 8 let. Ski pas Via Lattea International přináší ještě více výhod. Kromě toho, že si zalyžujete i na francouzské straně Alp ve vyhlášeném Montgenèvre, slevy čekají i na seniory nad 65 let, teenagery do 15 let a organizované skupiny. Šestidenní permanentka Via Lattea International stojí 246€. Pro nelyžaře jsou připraveny jednorázové jízdy nahoru a dolů.

  Léto pod Alpami

  Turistická oblast Sestrière píše svou historii od roku 1934, kdy vyrostly první výškové hotely a lanovky na vrcholy Banchetta a Sies. Letní návštěvníci zažijí bohatý program od historických exkurzí po pevnostech, opatstvích a bývalých osadách v údolí Susa, přes organizované výšlapy na horských kolech, horolezecké exkurze a via ferrata, paragliding, rafting, kanoe, hydrospeed, jízdu na koni, až po sportovní rybaření na jezeře Lago Losetta. Pěší stezky vedou přes lesy, okolo jezer a do národních parků, jako je proslulá přírodní rezervace Gran Bosco. Golfové hřiště s 18 jamkami se řadí k nejvýše položeným greenům v Evropě a od jeho jamek je krásný výhled na okolní horská panoramata. K relaxaci slouží krytý bazén, sauna a solárium. Celá rodina se zabaví u stolního tenisu, plážového fotbalu, badmintonu a u vycházek do přírody.

Nejnovější recenze Itálie - Via Lattea / Sestriere

Celkem: 9 Všechny informace o středisku a domluvené služby byly v pořádku. Recepční hotelu vyšli vstříc našim požadavkům.

 • 9 Ubytování
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Všechny informace o středisku a domluvené služby byly v pořádku. Recepční hotelu vyšli vstříc našim požadavkům. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
standard dle kategorie.

Strava
bez

Služby hotelu
nevyužíváme

Pláž
zimní dovolená

Miroslav Staněk, 03.02.2015, Datum pobytu: 24.1. - 31.1.2015
Oblast: Itálie Itálie, Via Lattea / Sestriere, Hotel: Club Palace (Sestriere)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Celkový dojem ze střediska je velice dobrý. Kvalitní ježdění za přijatelnou cenu. Na večer se doporučuje Pinky Bar v centru města...

 • 6,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkový dojem ze střediska je velice dobrý. Kvalitní ježdění za přijatelnou cenu. Na večer se doporučuje Pinky Bar v centru města (příjemná atmosféra, dobré jídlo a pití) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Apartmány vybaveny průměrným, ale funkčním zařízením. V hotelu je čisto, přístup personálu je velice vstřícný. Ideální jsou apartmány s balkónem a výhledem na sjezdovky.

Strava
V residenci vaří chutně (výběr z několika druhů), salátový bar je bez omezení. Rovněž se nabízí kvalitní vína za rozumnou cenu.

Služby hotelu
Součástí pobytu jsou animační programy (zaměřeno na rodiny s dětmi)

Sjezdovky
Kvalitně připravené sjezdovky, bez front na lanovky (klasika Alpy). Lokalita nabízí spoustu příležitostí pro freeride. SNB jsou znevýhodněni tím, že některé místa jsou zpřístupněny pouze vleky (lanovky by byly lepší)

Lukáš H., 29.01.2013, Datum pobytu: 19.1. - 26.1.2013
Oblast: Itálie Itálie, Via Lattea / Sestriere, Hotel: Ski Club I Cavalieri (Sestriere)

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (0)

Celkem: 6,4 Středisko bezkonkurenční, lyžování vynikající. Škoda, že uváděná vzdálenost od vleku 20m je jen trik: vlek tam je, ale není v provozu,...

 • 5,7 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Úvodní shrnutí
Středisko bezkonkurenční, lyžování vynikající. Škoda, že uváděná vzdálenost od vleku 20m je jen trik: vlek tam je, ale není v provozu, resp. má tzv. logistický provoz, takže jsme se prošli cca 400m... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pohoda, ale neshoda mezi instrukcemi v ČJ a AJ. Samozřejmě platí originál... název CK tedy sedí :-).

Strava
Vlastní, takže fajn.

Služby hotelu
OK

Pláž
Nehledali jsme :-(

Celkový dojem
Paráda v italské pohodě.

Karel Vála, 22.03.2011, Datum pobytu: 12.3. - 19.3.2011
Oblast: Itálie Itálie, Via Lattea / Sestriere, Hotel: Rezidence Nube D´Argento

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Via Lattea / Sestriere