Itálie - Madonna di Campiglio / Pinzolo Itálie

 • Popis

  Elegance v srdci Dolomit

  Elegantní městečko Madonna di Campiglio patří k nejstarším lyžařským střediskům v Itálii. Mezi prvními hosty navštěvujícími Madonnu di Campiglio byl císař František Josef a jeho manželka Sissi. Historické centrum obklopuje amfiteátr rozmanitých sjezdovek propojených na jedné straně s Pinzolem a na druhé straně s Folgaridou a Marillevou. 70 kilometrů svahů situovaných do půlkruhu spadá spíše do lehké modré kategorie. Dvě sportovní tratě se zdvihají přímo z města na severním svahu Monte Spinale. Černá dvoukilometrová Spinale Direttissima dosahuje převýšení 600 metrů a při jejím sjezdu se rozbuší srdce každému sportovci. V Pinzolu jí konkuruje závodní trať Competition dlouhá 1,3 kilometru. Madonna di Campiglio je jediným místem v Trentinu pořádajícím závody Světového poháru. Snowpark Ursus pod Passo Grosté založili v roce 2000 dva freestyloví nadšenci a nyní přitahuje vyznavače snowboardingu ze širokého okolí. V parku stojí U-rampa, boardercrossová dráha, skoky, boxy a dalších 40 překážek. Pro běžkaře je připraveno 36 kilometrů tratí všech obtížností. Nejdelší desetikilometrový okruh v Madonně di Campiglio hostí závody Světového poháru. Hluboký sníh najdete ve Val Gelada, Serodoli, Cima Roma a Lago di Tovel.

  Après-ski

  Prestižní středisko Madonna di Campiglio přitahuje každou zimu VIP italskou klientelu a zámožnou smetánku. Promenáda v centru města je zasvěcena značkovým obchodům a butikům a na historickém náměstí se často pořádají kulturní akce pod širým nebem. Mnohem klidnější Pinzolo s cenově přístupnějším ubytováním se hodí pro rodinné dovolené. V okolí městeček vedou trasy pro pěší turisty, kudy projíždějí i koňská a psí spřežení. Okolní kopce přesahující 2000 metrů nad mořem čekají na pokoření horolezci. Večer se zábava rozjíždí na osvětleném bruslařském rynku, na snowtubingové dráze, v kině, v barech, v restauracích, ve vinných sklípcích a na diskotéce. Relax si dopřejte v sauně a na masáži.

  Doprava

  Madonna di Campiglio leží v srdci Brentských Dolomit asi 58 kilometrů od nejbližšího dálničního sjezdu. Poslední kilometry po klikatých horských silnicích by neměly řidiče odradit. Odměnou jim bude úžasná scenérie okolních kopců a nezapomenutelná dovolená. Cesta z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 764 kilometrů a trvá asi 7 a půl hodiny. Trasa z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner v délce 827 kilometrů zabere přibližně 8 hodin. Na zpevněných parkovištích u nástupních stanic lanovek Grosté nebo Pradalago se vybírá poplatek 3,5 € za den. Ski bus po Madonně koluje v hlavní sezóně každých 20 minut.Denní lístek stojí 2 € a týdenní jízdenka 10 €. Děti do 8 let mají dopravu zdarma. Meziměstské linky propojují Pinzolo, Carisolo, Mavignolu a Campiglio.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta zahrnuje lyžařské areály Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva a Pejo Funivie tvořící jedinečné safari se 150 kilometry sjezdovek. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 271 € pro dospělého, 190 € pro juniory do 16 let a seniory nad 65 let a 136 € pro děti nad 8 let. Mladší lyžaři jezdí v doprovodu rodičů zdarma. K dispozici je i rozšířený ski pas Superskirama nebo permanentky platné pouze v Madonně di Campiglio nebo v Pinzolu. Skupiny nad 20 osob dostanou jeden ski pas zdarma.

  Perla Brenta Dolomites

  Oblíbená letní destinace Madonna di Campiglio si vysloužila mezi Italy přezdívku Perla Brenta Dolomites. Úchvatné panorama dvou a třítisícovek obklopujících romantické středisko a panenská příroda národního parku Adamello-Brenta přitahují každým rokem jak stálou klientelu, tak nové zahraniční návštěvníky. Parkem prochází přes 450 kilometrů stezek pro pěší turisty a horská kola. Trasy vedou přes stinné jedlové a modřínové lesy, okolo 80 horských jezer, k holým hlavám vrcholů Dolomit a k pohádkovým pastvinám a horským loukám. Dobrý pozorovatel zahlédne v dálce kamzíka, kozorožce, muflona či orla. Tvůrci okruhů pamatovali na vrcholové sportovce i na víkendové turisty. 26 cyklostezek křižuje celé Val Rendena a Giudicarie Centrali. Houbaření v Madonna di Campiglio je zpoplatněné. Platí přísný zákaz sběru hub od 7. večerní do 7. ranní a děti mladší 10 let musí být v doprovodu plnoletého houbaře. Tenisoví nadšenci ochutnají atmosféru 8 kurtů v údolí Rendena. Hladina adrenalinu stoupá při tandemovém paraglidingu a klid v duši naleznete při rybaření. Golfový klub Campo Carlo Magno čítá 9 jamek a 80 hektarů greenu.

Nejnovější recenze Itálie - Madonna di Campiglio / Pinzolo

Celkem: 7,3 Dovolená super akorát za skibus se platilo 2eura a když jezdíte 6 dní tak je to docela pálka za 4 lidí to by se mělo změnit.Jinak velká...

 • 8 Ubytování
 • 6 Cena
 • 7 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená super akorát za skibus se platilo 2eura a když jezdíte 6 dní tak je to docela pálka za 4 lidí to by se mělo změnit.Jinak velká spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo super a personál velmi dobrý.

Strava
Nebyla strava vařili jsme si sami.

Služby hotelu
Byl možný welness super.

Sjezdovky
Super užili jsme si to.

Lenka Pěnkavová, 20.02.2019, Datum pobytu: 9.2. - 16.2.2019
Oblast: Itálie Itálie, Madonna di Campiglio / Pinzolo, Hotel: Residence La Rosa delle Dolomiti

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Příjemný hotel, příjemný majitel. Sjezdovky blízko hotelu (lanovka). Vyšlo i počasí. Velká spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Příjemný hotel, příjemný majitel. Sjezdovky blízko hotelu (lanovka). Vyšlo i počasí. Velká spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj sice malý ale pěkně uspořádaný a vybavením dostačující.

Strava
Strava dobrá, trochu monotónní nabídka při snídani. Ale jinak bez ztížností.

Služby hotelu
Úlkid každý den, vstřícný personál. Spokojenost

Sjezdovky
Sjezdovky upravené, díky lanovce dostupné i centrum Madona di Capiglio (nabídka původně v této sekci, ve skutečnosti centrum Pinzolo).

Dostatek sněhu i velká škála vleků a sjezdovek.

Dušan G., 03.04.2018, Datum pobytu: 17.3. - 24.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Madonna di Campiglio / Pinzolo, Hotel: Fiocco di Neve

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Cena a kvalita jsou ve velmi dobrem pomeru. Ac jsme byly na konci sezony, byl stale dostatek dobre upravenych sjezdovek

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Cena a kvalita jsou ve velmi dobrem pomeru. Ac jsme byly na konci sezony, byl stale dostatek dobre upravenych sjezdovek Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Mily rodinny hotel

Daniela Koláčová, 25.03.2017, Datum pobytu: 13.3. - 17.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Madonna di Campiglio / Pinzolo, Hotel: Quadrifoglio

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Krásný hotel v pěším dosahu od kabinek do areálu Pinzolo. V blízkosti množství barů a obchodů.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásný hotel v pěším dosahu od kabinek do areálu Pinzolo. V blízkosti množství barů a obchodů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Opravený, čistý , prostorný hotel, pokoje plně dostačující. Pouze byl malý problém s vytápěním. To se zapínalo pouze večer a k ránu. Nebylo si možno udělat teplo dle přání. Na pokojích nebyly župany.

Strava
Snídaně a večeře bez závad. Skvělý, profesionální servis.

Služby hotelu
Wellnes dostačující, lyžárna prostorná, dobře vybavená, množství salonků k pobavení s přáteli.

Pláž
Na pláži jsme nebyli. Teplota nic moc. Ale lyžařské středisko je perfektní. Široké a prudké sjezdovky dle gusta každého lyžaře.

Ludvík Štorek, 15.03.2017, Datum pobytu: 4.3. - 11.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Madonna di Campiglio / Pinzolo, Hotel: Canada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

Všechny recenze Itálie - Madonna di Campiglio / Pinzolo