Itálie - Madonna di Campiglio / Pinzolo Itálie

 • Popis

  Elegance v srdci Dolomit

  Elegantní městečko Madonna di Campiglio patří k nejstarším lyžařským střediskům v Itálii. Mezi prvními hosty navštěvujícími Madonnu di Campiglio byl císař František Josef a jeho manželka Sissi. Historické centrum obklopuje amfiteátr rozmanitých sjezdovek propojených na jedné straně s Pinzolem a na druhé straně s Folgaridou a Marillevou. 70 kilometrů svahů situovaných do půlkruhu spadá spíše do lehké modré kategorie. Dvě sportovní tratě se zdvihají přímo z města na severním svahu Monte Spinale. Černá dvoukilometrová Spinale Direttissima dosahuje převýšení 600 metrů a při jejím sjezdu se rozbuší srdce každému sportovci. V Pinzolu jí konkuruje závodní trať Competition dlouhá 1,3 kilometru. Madonna di Campiglio je jediným místem v Trentinu pořádajícím závody Světového poháru. Snowpark Ursus pod Passo Grosté založili v roce 2000 dva freestyloví nadšenci a nyní přitahuje vyznavače snowboardingu ze širokého okolí. V parku stojí U-rampa, boardercrossová dráha, skoky, boxy a dalších 40 překážek. Pro běžkaře je připraveno 36 kilometrů tratí všech obtížností. Nejdelší desetikilometrový okruh v Madonně di Campiglio hostí závody Světového poháru. Hluboký sníh najdete ve Val Gelada, Serodoli, Cima Roma a Lago di Tovel.

  Après-ski

  Prestižní středisko Madonna di Campiglio přitahuje každou zimu VIP italskou klientelu a zámožnou smetánku. Promenáda v centru města je zasvěcena značkovým obchodům a butikům a na historickém náměstí se často pořádají kulturní akce pod širým nebem. Mnohem klidnější Pinzolo s cenově přístupnějším ubytováním se hodí pro rodinné dovolené. V okolí městeček vedou trasy pro pěší turisty, kudy projíždějí i koňská a psí spřežení. Okolní kopce přesahující 2000 metrů nad mořem čekají na pokoření horolezci. Večer se zábava rozjíždí na osvětleném bruslařském rynku, na snowtubingové dráze, v kině, v barech, v restauracích, ve vinných sklípcích a na diskotéce. Relax si dopřejte v sauně a na masáži.

  Doprava

  Madonna di Campiglio leží v srdci Brentských Dolomit asi 58 kilometrů od nejbližšího dálničního sjezdu. Poslední kilometry po klikatých horských silnicích by neměly řidiče odradit. Odměnou jim bude úžasná scenérie okolních kopců a nezapomenutelná dovolená. Cesta z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 764 kilometrů a trvá asi 7 a půl hodiny. Trasa z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner v délce 827 kilometrů zabere přibližně 8 hodin. Na zpevněných parkovištích u nástupních stanic lanovek Grosté nebo Pradalago se vybírá poplatek 3,5 € za den. Ski bus po Madonně koluje v hlavní sezóně každých 20 minut.Denní lístek stojí 2 € a týdenní jízdenka 10 €. Děti do 8 let mají dopravu zdarma. Meziměstské linky propojují Pinzolo, Carisolo, Mavignolu a Campiglio.

  Kolik to stojí?

  Ski pas Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta zahrnuje lyžařské areály Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva a Pejo Funivie tvořící jedinečné safari se 150 kilometry sjezdovek. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 271 € pro dospělého, 190 € pro juniory do 16 let a seniory nad 65 let a 136 € pro děti nad 8 let. Mladší lyžaři jezdí v doprovodu rodičů zdarma. K dispozici je i rozšířený ski pas Superskirama nebo permanentky platné pouze v Madonně di Campiglio nebo v Pinzolu. Skupiny nad 20 osob dostanou jeden ski pas zdarma.

  Perla Brenta Dolomites

  Oblíbená letní destinace Madonna di Campiglio si vysloužila mezi Italy přezdívku Perla Brenta Dolomites. Úchvatné panorama dvou a třítisícovek obklopujících romantické středisko a panenská příroda národního parku Adamello-Brenta přitahují každým rokem jak stálou klientelu, tak nové zahraniční návštěvníky. Parkem prochází přes 450 kilometrů stezek pro pěší turisty a horská kola. Trasy vedou přes stinné jedlové a modřínové lesy, okolo 80 horských jezer, k holým hlavám vrcholů Dolomit a k pohádkovým pastvinám a horským loukám. Dobrý pozorovatel zahlédne v dálce kamzíka, kozorožce, muflona či orla. Tvůrci okruhů pamatovali na vrcholové sportovce i na víkendové turisty. 26 cyklostezek křižuje celé Val Rendena a Giudicarie Centrali. Houbaření v Madonna di Campiglio je zpoplatněné. Platí přísný zákaz sběru hub od 7. večerní do 7. ranní a děti mladší 10 let musí být v doprovodu plnoletého houbaře. Tenisoví nadšenci ochutnají atmosféru 8 kurtů v údolí Rendena. Hladina adrenalinu stoupá při tandemovém paraglidingu a klid v duši naleznete při rybaření. Golfový klub Campo Carlo Magno čítá 9 jamek a 80 hektarů greenu.

Nejnovější recenze Itálie - Madonna di Campiglio / Pinzolo

Celkem: 9 Krásné místo hotelu, služby na jedničku, moc příjemný personal

 • 10 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásné místo hotelu, služby na jedničku, moc příjemný personal Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté, každý den uklizeno.Matrace nic moc, padala jsem do středu postele, koupelna malá, Ake staci, člověk vystačí s málem

Strava
Nebyla formou švédského stolu, výběr ze 2predkrmu, polévky a 3 hlavní jídla.Mě množství stačilo, ale manžel by uvítal větší porce.

Služby hotelu
Služby luxusni

Sportovní náplň kurzu
Sportovní vyžití dobre

Zlata M. R., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 20.03.2023, Datum pobytu: 13.3. - 17.3.2023
Oblast: Itálie Itálie, Madonna di Campiglio / Pinzolo, Hotel: Bellavista

Celkem: 8.1 Slušný hotel, s jídlem v odpovídajícím standardu, nedaleko lanovek a v moc pěkné vesničce.

 • 7.5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Slušný hotel, s jídlem v odpovídajícím standardu, nedaleko lanovek a v moc pěkné vesničce. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pohodlné postele. Negativně překvapila palanda a italský systém deky a prostěradla, pod kterým bylo někdy chladno. Nebylo kde sušit oblečení. Dostali jsme bohužel rušný pokoj u silnice.

Strava
Snídaně průměrné, večeře vynikající.

Služby hotelu
Bazén tak akorát velký a vybavený na protažení a relaxaci. V posilovně chyběla hrazda na zavěšení.

Sjezdovky
Pinzolo je menší, zastrčené středisko se skvělými sjezdovkami. Nejlepší překvapení dovolené. Negativum je oněch 400 metrů od hotelu v přezkáčích s lyžemi - lepší je nechat si lyže ve ski depotu. Což ovšem není moc praktické, chcete-li jiné dny jinam. Madonna působí rušněji a zalidněněji, ač se tu skvělé sjezdovky taky najdou.

Tomáš, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 16.03.2022, Datum pobytu: 5.3. - 12.3.2022
Oblast: Itálie Itálie, Madonna di Campiglio / Pinzolo, Hotel: Canada

Celkem: 10 Doporučuji. Pěkný, čistý, čistý hotel. Obsluha velmi milá a ochotná.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Doporučuji. Pěkný, čistý, čistý hotel. Obsluha velmi milá a ochotná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorný, dobře udržovaný pokoj s velkým balkonem.

Strava
Pestrá strava, možnost výběru. Italská večeře byla skvělá. DOPORUČUJI.

Služby hotelu
Hotel má vlastní SKIBUS, který vás doveze na svah. Návrat také SKIBUSEM po telefonickém kontaktu s Hotelem.

Jolanta K., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 19.01.2022, Datum pobytu: 9.1. - 15.1.2022
Oblast: Itálie Itálie, Madonna di Campiglio / Pinzolo, Hotel: Bellavista Pinzolo

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 10 velká spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
velká spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dokonalé

Strava
velká ochota personálu

Služby hotelu
ve všem nám bylo vyhověno.

Iveta Haschková, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 20.03.2020, Datum pobytu: 1.3. - 8.3.2020
Oblast: Itálie Itálie, Madonna di Campiglio / Pinzolo, Hotel: Villa Emma

Všechny recenze Itálie - Madonna di Campiglio / Pinzolo