Itálie - Basilicata Itálie

 • Popis

  Basilicata je jižní oblast Itálie, která sousedí s Kampánií, Apulií a Kalábrií. Dělí se na dvě provincie Potenza a Matera a hlavním městem je Potenza.

  Krajina na Basilicata je převážně hornatá, má jen úzký pruh pobřeží Tyrhénského moře a Tatranský záliv v Jónském moři.

  Nejúžasnější krajinné oblasti můžete spatřit u Monticchio Lakes a u Grande Piccolo Lake. Na seznamu UNESCO je zapsáno paleolitické naleziště skalních útvarů a kostelů Sassi di Matera.

Nejnovější recenze Itálie - Basilicata

Celkem: 5,4 Horší než Sicilie, ale vyhovující. Nepřijatelné, pro další rozodovánío zvolení této destinace jsou časy odletu na destinaci a odlet z...

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Horší než Sicilie, ale vyhovující. Nepřijatelné, pro další rozodovánío zvolení této destinace jsou časy odletu na destinaci a odlet z detinace pro mimopražské klienty. Na odlet v 6:10 se nelze z Moravy běžnou dopravou dostat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré.

Strava
Dobrá, ale bez obměny.

Služby hotelu
Dobré.

Pláž
Spokojenost. Nepochopitelná je fixní rezevace lehátek na pláži po celou dobu pbytu bez možnosti změny míst ve vazbě na spřízněné spolucestující.

Miloš N., 25.09.2016, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Basilicata, Hotel: villaggio AKIRIS

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 celkový dojem velmi dobrý. Počasí bylo lepší,než jsme očekávali.Celý týden jsme trávili u moře.Voda krásně teplá a slunečno.Zklamalo nás...

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
celkový dojem velmi dobrý. Počasí bylo lepší,než jsme očekávali.Celý týden jsme trávili u moře.Voda krásně teplá a slunečno.Zklamalo nás jen zjištění, že zde není téměř žádné spojení s městy. Autobusová doprava zde fakticky není.Takže plánované výlety za památkami jsme si museli odpustit.Fakultativní výlety jsou, jako asi všude, předražené.Další vadou na kráse byly šílené fronty v jídelně, jak u snídaně, tak u večeře. Byly způsobeny špatnou organizací. Jinak jsme byli s naší dovolenou spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo moc pěkné.Malý nedostatek v koupelně u pokoje č.17: špatně odtékal odpad ve sprchovém koutu, na WC protékala voda a zářivka nad umyvadlem chvílemi nesvítila.Pokojová služba denně uklízela, vyměňovala ručníky a doplňovala mycí potřeby.Činila tak i tehdy, když na dveřích visela cedulka:Prosím,neuklízet.Nezlobili jsme se.V celém hotelu bylo čisto, bazén krásný, zahrada upravená.

Strava
Strava byla chutná, v dostatečném množství, neustále doplňována. Jen ty fronty na všechno.Měli jsme polopenzi, k večeři neomezené množství vína a vody, což bylo velice příjemné a milé.

Služby hotelu
V pořádku, není na co si stěžovat. To , že Italové jsou velice hluční, je všeobecně známé, s tím se musí počítat.Pokoj jsme měli situovaný s výhledem na vrátnici a měli jsme i v noci klid.

Pláž
Přístup na pláž pěknou procházkou lesní cestou, voněly borovice a Eukalypty. Bylo to romantické.Pláž čistá, pěkná nová lehátka i slunečníky. Celý týden jsme měli přidělené místo, které nám nikdo neobsadil. Byla to výhoda.Voda v moři čistá, teplá. Na šnorchlování to ovšem není. Dno je písčité.Při vstupu do moře oblázky, chce to boty do vody. Neměli jsme je a dalo se to i bez nich - masáž chodidel nám nevadila.

Eva Ducháčková, 25.09.2016, Datum pobytu: 14.9. - 21.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Basilicata, Hotel: villaggio AKIRIS

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

pláž 16 fotografií

Celkem: 7,2 Souhlasím s paní Hanou C.,která napsala recenzi.Basilicata je krásná.

 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Souhlasím s paní Hanou C.,která napsala recenzi.Basilicata je krásná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné,čisté.

Strava
Velké fronty na jídlo i nápoje,zmatek.Snídaně-každý den stejné,jeden druh šunky,tvrdého sýra,vejce,chléb.Velký výběr sladkého Večeře-dobré jídlo,ovoce,zelenina,zákusek.Vstávali jsme v 7hod. abysme se v klidu najedli.Večeře v 19,3Ohod.do 20,30hod.Nedá se zde odpoledne do večeře nikde nic koupit,obchod má zavřeno a v občerstvení měli jen jeden druh bagety.

Služby hotelu
Ochota.Byl trochu problém s půjčením auta,chlěli jsme si udět výlet sami.

Pláž
Pláž pěkná,vstup do vody trochu náročnější po kamenech.Moře krásně čisté.

Kateřina K., 23.09.2016, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Basilicata, Hotel: HOTEL AKIRIS

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 7,4 Hezké místo pro lidi, kteří rádi poznávají nová místa, akceptují odlišnosti, netouží po rušných velkých centrech, využijí širokou nabídku...

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hezké místo pro lidi, kteří rádi poznávají nová místa, akceptují odlišnosti, netouží po rušných velkých centrech, využijí širokou nabídku výletů od CK či upřednostní odpočinek na soukromé menší pláži či si sami zorganizují svůj program. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celý komplex umístěný v krásné zahradě, udržovaný. Náš pokoj byl v hlavní budově, s malou lednicí, vč. klimatizace , dostatečně prostorný ,skříň s věšáky i policemi , ocenili jsme i trezor v ceně na pokoji. Sprcha pevná shora se zástěnou. Vše dostatečné , ve srovnání s obdobnými hotely v Řecku v trochu vyšší kvalitě. Večer probíhaly animační programy, dosti hlučné, pro nespavce to může být problém. Hotel je asi 3 km od nejbližší obce , stranou rušným místům. Do bazénu jen s koupací čepicí , ale my je využili jen jednou , když nešlo koupat se v moři.

Strava
Polopenze dostatečná, hlady nikdo netrpí.Množství a doplňování všech jídel naprosto bez závad, k večeři libovolné množství vody a stolního vína. Největším nedostatkem byla organizace výdeje jídla , kdy docházelo k velkým frontám ( aspoň jsme si připomněli fronty na banány a jiné z minulých let :-) ), u snídaně u kávovarů ( i horká voda na čaj se musela brát z pouze těchto dvou strojů ) , u večeře výdajové stoly lineárně seřazené za sebou,s přístupem pouze z jedné strany , předkrm a hl. chod byly vydávané personálem. Do poloviny pobytu byla doba večeře limitovaná na 1 hodinu z důvodu druhé směny strávníků, což vzhledem k frontám nepřispívalo k očekávané pohodě u večeře. Chyběly popisy k jídlům , ale personál na dotaz ochotně zodpověděl. U snídaně bychom uvítali trochu zeleniny, ale lokální tradice dává přednost sladké snídani , tak asi proto. Jinak vše OK.

Služby hotelu
Čistota, ochota personálu ( špatný odtok ve sprše spraven ihned po nahlášení) - vše OK. Chyběly trochu turistické info - např. mapa oblasti , více kontaktů na auto půjčovny , či kola půjčovny , ale ochota pomoci recepčních vše napravila .

Pláž
Příjemná cesta na pláž zahradou a lesíkem asi 300 m, na pláži plavčík ( mimo polední siestu :-) ) , organizovány i lehátka na pláži - po celou dobu pobytu má každý pokoj "svá" lehátka na pláži. Zažili jsme dva dny bez koupání z důvodu velkých vln. Přístup do moře přes trochu kamenitou stráňku , asi není moc vhodný pro malé děti a lidi s omezenou pohyblivostí , mohl by tam být vybetonovaný kousek s lepším přístupem do moře či molo. Čistota OK, na pláži bar s drobným občerstvením ,hřiště na pláž. volejbal , šlapadla.

Hana C., 18.09.2016, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Basilicata, Hotel: villaggio AKIRIS

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 9,8 Krásné prostředí, všude čisto

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásné prostředí, všude čisto Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj se denně uklízel, žádné námitky

Strava
Snídaně by mohly být trochu rozmanité, míchaná vajíčka, párečky....

Ludmila O., 20.06.2016, Datum pobytu: 8.6. - 15.6.2016
Oblast: Itálie Itálie, Basilicata, Hotel: villaggio AKIRIS

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (2)

Všechny recenze Itálie - Basilicata

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622