Itálie - Basilicata Itálie

 • Popis

  Basilicata je jižní oblast Itálie, která sousedí s Kampánií, Apulií a Kalábrií. Dělí se na dvě provincie Potenza a Matera a hlavním městem je Potenza.

  Krajina na Basilicata je převážně hornatá, má jen úzký pruh pobřeží Tyrhénského moře a Tatranský záliv v Jónském moři.

  Nejúžasnější krajinné oblasti můžete spatřit u Monticchio Lakes a u Grande Piccolo Lake. Na seznamu UNESCO je zapsáno paleolitické naleziště skalních útvarů a kostelů Sassi di Matera.

Nejnovější recenze Itálie - Basilicata

Celkem: 9,6 Klidný hotel. Perzonál velmi příjemný. Česká delegátka vždy poradila, pomohla. Moc děkuji.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Klidný hotel. Perzonál velmi příjemný. Česká delegátka vždy poradila, pomohla. Moc děkuji. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Každý den uklízeno. Pokoj prostorný. Není co vytknout.

Strava
Italská kuchyně mi vyhovuje.

Služby hotelu
Vždy pomohli - např. vypůjčit kolo, auto, poradili kdy a kam jede autobus atd.

Pláž
Pláž je čistá a písčitá, ale vstup do moře je asi tak 2m po kamenech. Doporučuji boty. 3 m od břehu již hloubka přes 2 m. U pláže je malý bar, lehátka a slunečník. Plavčík pomáhal starším lidem z moře.

Božena V., 09.10.2019, Datum pobytu: 22.9. - 29.9.2019
Oblast: Itálie Itálie, Basilicata, Hotel: Villaggio Akiris

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Pohodová dovolená.Vynikající slečna(paní) delegátka CK...byla kdykoliv k dispozici,pokaždé pomohla a poradila.Výlety s její asistencí...

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pohodová dovolená.Vynikající slečna(paní) delegátka CK...byla kdykoliv k dispozici,pokaždé pomohla a poradila.Výlety s její asistencí neměly chybu.CHVÁLÍME. Zobrazit celou recenzi

Jana J., 23.09.2018, Datum pobytu: 13.9. - 20.9.2018
Oblast: Itálie Itálie, Basilicata, Hotel: HOTEL AKIRIS

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 6,6 Krásná pláž a moře, jinak nic moc, rozhodně bychom se nikdy nechtěli vracet. Hotel je v pustině, do vesničky cca 20 minut pěšky. Autobus...

 • 8 Ubytování
 • 4 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Krásná pláž a moře, jinak nic moc, rozhodně bychom se nikdy nechtěli vracet. Hotel je v pustině, do vesničky cca 20 minut pěšky. Autobus nejezdil, i když měl jezdit. Kdo rád nakupuje, má smůlu, je tam pouze pár obchodů s potravinami. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Čisté, menší pokoje s hlučnou klimatizací, která moc nechladila. Náš pokoj byl obrácen na širokou terasu přímo s vývodem klimatizace z restaurace, takže dost hlučné. Žádný výhled. V noci do cca 1,30 hod. velký hluk z animačního programu. Každodení pečlivý úklid s kompletní výměnu ručníků, dostatek mýdel a sprchovacího gelu. Postel měla tvrdou matraci a hrozně vrzala. Pro 2 lidi dost úzká. Rozlehlý hotelový komplex je velmi čistý a upravený.

Strava
Katastrofa. Ke snídani denně naprosto to samé - 1 druh šunky a sýra, vejce na tvrdo a tvrdý vekochleba. Mameláda, trochu müsli, asi 3 druhy dusivých buchet a 1 druh croissantu. Při večeři naprostý chaos, jídlo vydává obsluha - 1 druh masa, 1 druh ryby , cca 3 druhy těstovin. 1 příloha, téměř žádná zelenina. Denně dušená brokolice, fazolky a špenát. Jinak nic. Připlatili jsme si obědy /4000,- Kč pro 2 osoby/ - vyhozené peníze. V obědovém balíčku jsme měli 2 veky se šunkou, 1 banán, 1 hrušku a lahev vody za 25 centů. Při odjezdu už bez vody, prý došla. Jediné pozitivum je voda a víno k obědu a večeři v dostatečném množství Naštěstí v hotelu lze koupit výbornou kávu.

Služby hotelu
Žádné služby jsem víceméně nevyužili. V hotelu možnost nakoupit potraviny, malá nákupní pasáž. Pro děti je v areálu velké hřiště /moc pěkné/, možnost minigolfu.

Pláž
Krásná. Každý má svoje lehátka a slunečník, vše nové a pohodlné. Moře bylo velmi teplé, malé vlny. Po pláži lze jít daleko na procházku. Boty do vody nejsou potřeba. Je zde jenom pár kamínků, které lze snadno přejít. Občas zde projdou prodejci s bižuterií, oděvy nebo šátky. Nikomu se nevnucují. Na pláži malé občerstvení.

Veronika H., 11.09.2017, Datum pobytu: 31.8. - 7.9.2017
Oblast: Itálie Itálie, Basilicata, Hotel: Villaggio Akiris

Byla tato recenze užitečná? Ano (10) Ne (1)

Obědový balíček za 330,- Kč 1 fotografie

Celkem: 5,4 Horší než Sicilie, ale vyhovující. Nepřijatelné, pro další rozodovánío zvolení této destinace jsou časy odletu na destinaci a odlet z...

 • 5,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Horší než Sicilie, ale vyhovující. Nepřijatelné, pro další rozodovánío zvolení této destinace jsou časy odletu na destinaci a odlet z detinace pro mimopražské klienty. Na odlet v 6:10 se nelze z Moravy běžnou dopravou dostat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dobré.

Strava
Dobrá, ale bez obměny.

Služby hotelu
Dobré.

Pláž
Spokojenost. Nepochopitelná je fixní rezevace lehátek na pláži po celou dobu pbytu bez možnosti změny míst ve vazbě na spřízněné spolucestující.

Miloš N., 26.09.2016, Datum pobytu: 15.9. - 22.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Basilicata, Hotel: Villaggio Akiris

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 6,4 celkový dojem velmi dobrý. Počasí bylo lepší,než jsme očekávali.Celý týden jsme trávili u moře.Voda krásně teplá a slunečno.Zklamalo nás...

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
celkový dojem velmi dobrý. Počasí bylo lepší,než jsme očekávali.Celý týden jsme trávili u moře.Voda krásně teplá a slunečno.Zklamalo nás jen zjištění, že zde není téměř žádné spojení s městy. Autobusová doprava zde fakticky není.Takže plánované výlety za památkami jsme si museli odpustit.Fakultativní výlety jsou, jako asi všude, předražené.Další vadou na kráse byly šílené fronty v jídelně, jak u snídaně, tak u večeře. Byly způsobeny špatnou organizací. Jinak jsme byli s naší dovolenou spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo moc pěkné.Malý nedostatek v koupelně u pokoje č.17: špatně odtékal odpad ve sprchovém koutu, na WC protékala voda a zářivka nad umyvadlem chvílemi nesvítila.Pokojová služba denně uklízela, vyměňovala ručníky a doplňovala mycí potřeby.Činila tak i tehdy, když na dveřích visela cedulka:Prosím,neuklízet.Nezlobili jsme se.V celém hotelu bylo čisto, bazén krásný, zahrada upravená.

Strava
Strava byla chutná, v dostatečném množství, neustále doplňována. Jen ty fronty na všechno.Měli jsme polopenzi, k večeři neomezené množství vína a vody, což bylo velice příjemné a milé.

Služby hotelu
V pořádku, není na co si stěžovat. To , že Italové jsou velice hluční, je všeobecně známé, s tím se musí počítat.Pokoj jsme měli situovaný s výhledem na vrátnici a měli jsme i v noci klid.

Pláž
Přístup na pláž pěknou procházkou lesní cestou, voněly borovice a Eukalypty. Bylo to romantické.Pláž čistá, pěkná nová lehátka i slunečníky. Celý týden jsme měli přidělené místo, které nám nikdo neobsadil. Byla to výhoda.Voda v moři čistá, teplá. Na šnorchlování to ovšem není. Dno je písčité.Při vstupu do moře oblázky, chce to boty do vody. Neměli jsme je a dalo se to i bez nich - masáž chodidel nám nevadila.

Eva Ducháčková, 26.09.2016, Datum pobytu: 15.9. - 22.9.2016
Oblast: Itálie Itálie, Basilicata, Hotel: Villaggio Akiris

Byla tato recenze užitečná? Ano (7) Ne (1)

pláž 16 fotografií

Všechny recenze Itálie - Basilicata