Itálie - Arabba/Marmolada Itálie

 • Popis

  Královna Dolomit

  Romantické městečko Arabba je vklíněné mezi zasněžené velikány Dolomit, jimž kraluje ledovec Marmolada s nadmořskou výškou 3342 metrů. Na svazích nad Arabbou se rozkládají lyžařské areály Marmolada, Tre Valli Falcade a SkiCivetta. 65 kilometrů sjezdovek zaměřených na sportovní lyžaře stéká z ledové Marmolady až do městeček v údolí. Většina z nich začíná úzkým sedlem a rozšiřuje se do červeného nebo černého padáku. Úžasně dlouhá červená sjezdovka Pista Bellunese končí v městečku Malga Ciapela, měří 12 kilometrů a překonává 2124 výškových metrů. Na nejtěžší trať Pista Fodoma v délce 2,8 kilometrů a s převýšením 804 metrů si troufnou jen opravdoví dobrodruzi. Malé procento příjemných modrých tras znevýhodňuje rodiny s dětmi, které by za svou vysněnou dovolenou měli popojet o pár zatáček dál k průsmyku Campolongo. Naopak velký výběr free ride terénů v hlubokém sněhu od jednodušších až po extrémní značené trasy vykouzlí úsměv na tváři i těm nejnáročnějším lyžařům. Pouze jeden průměrný snow park rozhodně neuspokojí klientelu na prknech. Vyznavači bílé stopy opráší své běžkařské dovednosti na 15 kilometrovém okruhu v Malga Ciapela. Arabba je součástí lyžařského okruhu Sella Ronda, přes nějž navazuje na sousední střediska Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia.

  Après-ski

  Městečko Arabba si i přes nátlak cestovního ruchu zachovalo typickou horskou atmosféru a odolalo výstavbě masivních turistických komplexů. Výběr aktivit mimo sjezdovky proto není tak obsáhlý, zato se zaměřuje na regionální kulturu a ctí místní tradice. Navštivte malé válečné muzeum v poslední mezistanici Serauta na Marmoladě připomínající události z 2. světové války, kdy byly Dolomity nepřetržitě obsazeny vojáky a ledovec ukrýval jejich bojovnou techniku. Dobré jídlo a pití ochutnejte v samoobslužné restauraci Luigi Gorza na vrcholu Porta Vescovo nebo v panoramatickém lounge baru Cesa da Fuoch. Většina hotelů a apartmánů leží přímo u sjezdovek a za noční zábavou se musíte vydat po svých do centra městečka, kde si můžete zabruslit, posedět u výborné italské kuchyně nebo vyslechnout občasné živé koncerty. Milovníci adrenalinu mohou vyletět helikoptérou na horu Marmolada a následně ji sjet na lyžích nebo na snowboardu.

  Doprava

  Poloha Arabby v centrální části Dolomit a nevyhnutný přístup přes okolní horské průsmyky prodlužuje cestu o desítky minut. Nejbližší dálniční sjezd je vzdálený 65 kilometrů. Odměnou za náročný příjezd do městečka je přívětivá horská atmosféra a malý turistický ruch. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 684 kilometrů a za volantem strávíte asi 7 hodin. Z Brna se vydejte směrem na Salzburg, Innsbruck a Brenner. Za 7 a půl hodiny ujedete 748 kilometrů. Na záchytných parkovištích u nástupních stanic lanovek se nevybírá žádné parkovné. Bezplatnou dopravu ski busem mohou využít všichni držitelé vícedenních ski pasů. Ski busové linky spojují areály Marmolada – Alleghe a Civetta s městečky Arabba a Malga Ciapela.

  Kolik to stojí?

  Arabba si udržela evropskou prestiž jednoho z nejlepších lyžařských středisek. Poptávka po volných ubytovacích kapacitách zdaleka převyšuje nabídku a vytvořila se i stálá sezónní klientela. Při pobytu v Arabbě proto sáhnete hlouběji do peněženky a za kvalitní služby si připlatíte. Šestidenní ski pas Arabba / Marmolada stojí 250 € pro dospělého, 175 € pro náctileté a 225 € pro seniory. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Arabba spadá i do rozšířeného ski pasu Dolomiti Superski platícího ve 12 okolních areálech.

  Léto s ledovou královnou

  Ledovec Marmolada před několika lety ukončil letní lyžařskou sezónu, přesto oblast poskytuje široké sportovní i relaxační vyžití pro letní návštěvníky. Marmolada, lokalita s pověstnou přírodní krásou, starověkými tradicemi a přívětivými obyvateli, je jako stvořená pro turistiku. Několik značených tras s převýšením 1000 metrů prochází okolo pozůstatků událostí ze světových válek. Hřeben Punta Serauta hrál důležitou roli italského strategického bodu, proto je pod ním zřízeno Muzeum války. Na jednotlivých vrcholech čekají panoramatické vyhlídky a informační cedule o okolní přírodě. Úpatí hřebenů i jejich svahy jsou protkány cyklostezkami pro horská i silniční kola. Perličkou na dortu jsou volné sjezdy po travnatých sjezdovkách a cyklokrosové trasy. Horolezci a vysokohorští turisté si mohou vybrat z desítek vrcholů Dolomit a vystoupat na jejich skalnatou hlavu, ať už s průvodcem nebo jen s mapkou v ruce. Do údolí se snášejí paraglidisté, u jezer relaxují rybáři a po hladině uhánějí plachetnice jako o závod. Osvěžit se můžete v přírodních jezerech nebo v bazénech krytého i venkovního koupaliště.

Nejnovější recenze Itálie - Arabba/Marmolada

Celkem: 7 Vyborna poloha, trocha stiesneny priestor, nedostatok miesta na susenie lyziarskeho vystroja

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Vyborna poloha, trocha stiesneny priestor, nedostatok miesta na susenie lyziarskeho vystroja Zobrazit celou recenzi

Beata K., 14.03.2018, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Rezidence Campolongo

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 už jsme tam byli podruhé a skvělé

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
už jsme tam byli podruhé a skvělé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
příjemné pokoje

Strava
jídlo dostačující

Služby hotelu
super

Sjezdovky
kvalitní

Jana Součková, 12.03.2018, Datum pobytu: 3.3. - 8.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Aurora

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 SUPER

 • 7,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
SUPER Zobrazit celou recenzi

Ubytování
BOHUŽEL JSME NARAZILI I NA MALÉ POKOJE - HLAVNĚ V PODKROVÍ

Strava
BOŽÍ - JEDINÁ NEVÝHODA, ŽE SI ČLOVĚK PŘIVEZE ZPĚT KILA NAVÍC :-))))

Služby hotelu
BEZ PROBLÉMŮ - BYLO NÁM UMOŽNĚNO KONZUMOVAT I VLASTNÍ LIHOVINY VE SPOLEČENSKÝCH PROSTORÁCH

Sjezdovky
DOLOMITY JSOU PROSTĚ NEJLEPŠÍ!!!

Miroslav Cifra, 08.03.2018, Datum pobytu: 1.3. - 4.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Horská chata Dolomia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Super lyžování

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Super lyžování Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel pro nenáročné

Strava
Uspokojiva

Služby hotelu
Dle ceny ok

Sjezdovky
Super !!!

Michal H., 07.03.2018, Datum pobytu: 1.3. - 4.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Horská chata Dolomia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Celkový dojem z dovolené je positivní.

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené je positivní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v Residenci Campolongo je standartní. Positivní bylo dobré vytápění a možnost si regulovat teplotu přímo v pokoji. Zařízení apartmánu by zasloužilo trochu zamyšlení nad diposicemi a vybavením. Bylo málo prostoru, a to jsme byli jen dva v apartmánu se 4 lůžky (dvě vyklápěcí palandy a rozkládací pohovka na postel pro dva). Pro tři i čtyři osoby by byl prostor prakticky nepoužitelný. Jako obvykle bylo málo místa ve skříni na zavěšení zimního lyžařského i civilního oblečení. Kuchyňský kout absolutně nemožně řešený s dřezem v rohové skříňce (mytí nádobí v předklonu),vybaven nádobím byl celkem slušně. Absence varné konvice na vodu, není mikrovlnka. Koupelna s WC také miniaturní, ale dostačující (až na bidet, který klasickým způsobem mohla použít jen osoba výšky cca 150 cm).

Strava
bez stravy

Služby hotelu
Residence disponuje wellness centrem se saunou, parní lázní a vířivkou - to se velmi hodilo v mrazivém týdnu.

Pláž
K nejbližším sedačkám je to asi 1/2 km, ale přes kopec. Residence zajišťuje odvoz za residence na svah mezi 9. a 10. hodinou a zpět mezi 16 a 17 hod. mikrobusem. K residenci se dá z přilehlé sjezdovky traverzem sjet i na lyžích, ale i tak se musí kousek šlapat do kopce.

Hana T., 06.03.2018, Datum pobytu: 24.2. - 3.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Rezidence Campolongo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Arabba/Marmolada

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622