Itálie - Arabba/Marmolada Itálie

 • Popis

  Královna Dolomit

  Romantické městečko Arabba je vklíněné mezi zasněžené velikány Dolomit, jimž kraluje ledovec Marmolada s nadmořskou výškou 3342 metrů. Na svazích nad Arabbou se rozkládají lyžařské areály Marmolada, Tre Valli Falcade a SkiCivetta. 65 kilometrů sjezdovek zaměřených na sportovní lyžaře stéká z ledové Marmolady až do městeček v údolí. Většina z nich začíná úzkým sedlem a rozšiřuje se do červeného nebo černého padáku. Úžasně dlouhá červená sjezdovka Pista Bellunese končí v městečku Malga Ciapela, měří 12 kilometrů a překonává 2124 výškových metrů. Na nejtěžší trať Pista Fodoma v délce 2,8 kilometrů a s převýšením 804 metrů si troufnou jen opravdoví dobrodruzi. Malé procento příjemných modrých tras znevýhodňuje rodiny s dětmi, které by za svou vysněnou dovolenou měli popojet o pár zatáček dál k průsmyku Campolongo. Naopak velký výběr free ride terénů v hlubokém sněhu od jednodušších až po extrémní značené trasy vykouzlí úsměv na tváři i těm nejnáročnějším lyžařům. Pouze jeden průměrný snow park rozhodně neuspokojí klientelu na prknech. Vyznavači bílé stopy opráší své běžkařské dovednosti na 15 kilometrovém okruhu v Malga Ciapela. Arabba je součástí lyžařského okruhu Sella Ronda, přes nějž navazuje na sousední střediska Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia.

  Après-ski

  Městečko Arabba si i přes nátlak cestovního ruchu zachovalo typickou horskou atmosféru a odolalo výstavbě masivních turistických komplexů. Výběr aktivit mimo sjezdovky proto není tak obsáhlý, zato se zaměřuje na regionální kulturu a ctí místní tradice. Navštivte malé válečné muzeum v poslední mezistanici Serauta na Marmoladě připomínající události z 2. světové války, kdy byly Dolomity nepřetržitě obsazeny vojáky a ledovec ukrýval jejich bojovnou techniku. Dobré jídlo a pití ochutnejte v samoobslužné restauraci Luigi Gorza na vrcholu Porta Vescovo nebo v panoramatickém lounge baru Cesa da Fuoch. Většina hotelů a apartmánů leží přímo u sjezdovek a za noční zábavou se musíte vydat po svých do centra městečka, kde si můžete zabruslit, posedět u výborné italské kuchyně nebo vyslechnout občasné živé koncerty. Milovníci adrenalinu mohou vyletět helikoptérou na horu Marmolada a následně ji sjet na lyžích nebo na snowboardu.

  Doprava

  Poloha Arabby v centrální části Dolomit a nevyhnutný přístup přes okolní horské průsmyky prodlužuje cestu o desítky minut. Nejbližší dálniční sjezd je vzdálený 65 kilometrů. Odměnou za náročný příjezd do městečka je přívětivá horská atmosféra a malý turistický ruch. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 684 kilometrů a za volantem strávíte asi 7 hodin. Z Brna se vydejte směrem na Salzburg, Innsbruck a Brenner. Za 7 a půl hodiny ujedete 748 kilometrů. Na záchytných parkovištích u nástupních stanic lanovek se nevybírá žádné parkovné. Bezplatnou dopravu ski busem mohou využít všichni držitelé vícedenních ski pasů. Ski busové linky spojují areály Marmolada – Alleghe a Civetta s městečky Arabba a Malga Ciapela.

  Kolik to stojí?

  Arabba si udržela evropskou prestiž jednoho z nejlepších lyžařských středisek. Poptávka po volných ubytovacích kapacitách zdaleka převyšuje nabídku a vytvořila se i stálá sezónní klientela. Při pobytu v Arabbě proto sáhnete hlouběji do peněženky a za kvalitní služby si připlatíte. Šestidenní ski pas Arabba / Marmolada stojí 250 € pro dospělého, 175 € pro náctileté a 225 € pro seniory. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Arabba spadá i do rozšířeného ski pasu Dolomiti Superski platícího ve 12 okolních areálech.

  Léto s ledovou královnou

  Ledovec Marmolada před několika lety ukončil letní lyžařskou sezónu, přesto oblast poskytuje široké sportovní i relaxační vyžití pro letní návštěvníky. Marmolada, lokalita s pověstnou přírodní krásou, starověkými tradicemi a přívětivými obyvateli, je jako stvořená pro turistiku. Několik značených tras s převýšením 1000 metrů prochází okolo pozůstatků událostí ze světových válek. Hřeben Punta Serauta hrál důležitou roli italského strategického bodu, proto je pod ním zřízeno Muzeum války. Na jednotlivých vrcholech čekají panoramatické vyhlídky a informační cedule o okolní přírodě. Úpatí hřebenů i jejich svahy jsou protkány cyklostezkami pro horská i silniční kola. Perličkou na dortu jsou volné sjezdy po travnatých sjezdovkách a cyklokrosové trasy. Horolezci a vysokohorští turisté si mohou vybrat z desítek vrcholů Dolomit a vystoupat na jejich skalnatou hlavu, ať už s průvodcem nebo jen s mapkou v ruce. Do údolí se snášejí paraglidisté, u jezer relaxují rybáři a po hladině uhánějí plachetnice jako o závod. Osvěžit se můžete v přírodních jezerech nebo v bazénech krytého i venkovního koupaliště.

Nejnovější recenze Itálie - Arabba/Marmolada

Celkem: 9,4 Všechno perfektní až na pozdní večeře

 • 9,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Všechno perfektní až na pozdní večeře Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné

Strava
Chutná, velký výběr

Sjezdovky
Velké možnosti v celém okolí i v místě pobytu. Fantastické sněhové podmínky i v březnu.

Simona F., 19.08.2019, Datum pobytu: 9.3. - 16.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Roy

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,4 Velmi dobrá poloha, hotel sice poněkud obstarsi, ale čistý, výborná obsluha, velmi chutná kuchyně.

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrá poloha, hotel sice poněkud obstarsi, ale čistý, výborná obsluha, velmi chutná kuchyně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bez vyhrad

Strava
Poněkud omezený vyber na snídani, milovníci parku, klobásek, vajíček namekko či omelet budou trošku zklamáni, ale jinak velmi chutná kuchyně a s příjemnou obsluhou.

Služby hotelu
Bez vyhrad

Pláž
N/A

Tomáš Francírek, 27.06.2019, Datum pobytu: 20.6. - 24.6.2019
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Horská chata Dolomia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,6 Výborná, hodně sjezdovek kousek autem.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Výborná, hodně sjezdovek kousek autem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborné

Strava
Výborná

Služby hotelu
Výborná

Pláž
Byl jsem lyžovat, lyžařská střediska skvělá.

Michal Kusák, 11.04.2019, Datum pobytu: 16.3. - 21.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Villa Eden

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Dovolená byla úžasná, naprostá spokojenost

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Dovolená byla úžasná, naprostá spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Celkový dojem z ubytování byl v pořádku

Strava
Strava bohatá, jídla hodně, několik chodů na což nejsme zvyklí, ale ochutnali jsem Italskou kuchyni a byla výborná.

Služby hotelu
Celkový dojem - velká pochvala.

Sjezdovky
Kvalita sjezdovek parádní.

Bohdana Dušová, 02.04.2019, Datum pobytu: 23.3. - 28.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Portavescovo

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 super, nebyl jediný problém

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
super, nebyl jediný problém Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování - naprostá spokojenost, byli jsme překvapeni službami, úklidem (denně čisté ložní prádlo, doplněné toaletní potřeby, výměny osušek, ručníku....., TOP úklid), čistotou, ochotou, velmi vstřícný personál s úsměvy na rtech.. Takovéto služby jsme nezažili ani v 5 hvězdičkovém hotelu. Opravdu SUPER

Strava
Snídaně formou samoobslužných stolů , myslím si , že si vybere každý.

Večeře o 5 chodech. Výběr z několika jídel i dezertů. Strava výborná , jak pro oko , tak pro chuťové buňky.

Služby hotelu
SUPER

Sjezdovky
Lyžování překrásné, lyžařské centrum opravdu obrovské, sjezdovky každé ráno úžasně upravené. Lyžování pro náročné a zkušené lyžaře. Pro učení malých dětí určitě nedoporučuji.

Lanovka 50m od hotelu , v době březen , kdy sníh je pouze na trati sjezdu byla mimo provoz. Hned vedle lanovky je sjezd k hlavní budově kabinové lanovky na Marmoladu, tak na lyžích jedete přímo od hotelu k lanovce a odpoledne po sjezdovce opět zpět přímo k hotelu. Tedy opět SUPER.

Lenka H., 26.03.2019, Datum pobytu: 16.3. - 23.3.2019
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Roy

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Všechny recenze Itálie - Arabba/Marmolada