Itálie - Arabba/Marmolada Itálie

 • Popis

  Královna Dolomit

  Romantické městečko Arabba je vklíněné mezi zasněžené velikány Dolomit, jimž kraluje ledovec Marmolada s nadmořskou výškou 3342 metrů. Na svazích nad Arabbou se rozkládají lyžařské areály Marmolada, Tre Valli Falcade a SkiCivetta. 65 kilometrů sjezdovek zaměřených na sportovní lyžaře stéká z ledové Marmolady až do městeček v údolí. Většina z nich začíná úzkým sedlem a rozšiřuje se do červeného nebo černého padáku. Úžasně dlouhá červená sjezdovka Pista Bellunese končí v městečku Malga Ciapela, měří 12 kilometrů a překonává 2124 výškových metrů. Na nejtěžší trať Pista Fodoma v délce 2,8 kilometrů a s převýšením 804 metrů si troufnou jen opravdoví dobrodruzi. Malé procento příjemných modrých tras znevýhodňuje rodiny s dětmi, které by za svou vysněnou dovolenou měli popojet o pár zatáček dál k průsmyku Campolongo. Naopak velký výběr free ride terénů v hlubokém sněhu od jednodušších až po extrémní značené trasy vykouzlí úsměv na tváři i těm nejnáročnějším lyžařům. Pouze jeden průměrný snow park rozhodně neuspokojí klientelu na prknech. Vyznavači bílé stopy opráší své běžkařské dovednosti na 15 kilometrovém okruhu v Malga Ciapela. Arabba je součástí lyžařského okruhu Sella Ronda, přes nějž navazuje na sousední střediska Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia.

  Après-ski

  Městečko Arabba si i přes nátlak cestovního ruchu zachovalo typickou horskou atmosféru a odolalo výstavbě masivních turistických komplexů. Výběr aktivit mimo sjezdovky proto není tak obsáhlý, zato se zaměřuje na regionální kulturu a ctí místní tradice. Navštivte malé válečné muzeum v poslední mezistanici Serauta na Marmoladě připomínající události z 2. světové války, kdy byly Dolomity nepřetržitě obsazeny vojáky a ledovec ukrýval jejich bojovnou techniku. Dobré jídlo a pití ochutnejte v samoobslužné restauraci Luigi Gorza na vrcholu Porta Vescovo nebo v panoramatickém lounge baru Cesa da Fuoch. Většina hotelů a apartmánů leží přímo u sjezdovek a za noční zábavou se musíte vydat po svých do centra městečka, kde si můžete zabruslit, posedět u výborné italské kuchyně nebo vyslechnout občasné živé koncerty. Milovníci adrenalinu mohou vyletět helikoptérou na horu Marmolada a následně ji sjet na lyžích nebo na snowboardu.

  Doprava

  Poloha Arabby v centrální části Dolomit a nevyhnutný přístup přes okolní horské průsmyky prodlužuje cestu o desítky minut. Nejbližší dálniční sjezd je vzdálený 65 kilometrů. Odměnou za náročný příjezd do městečka je přívětivá horská atmosféra a malý turistický ruch. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 684 kilometrů a za volantem strávíte asi 7 hodin. Z Brna se vydejte směrem na Salzburg, Innsbruck a Brenner. Za 7 a půl hodiny ujedete 748 kilometrů. Na záchytných parkovištích u nástupních stanic lanovek se nevybírá žádné parkovné. Bezplatnou dopravu ski busem mohou využít všichni držitelé vícedenních ski pasů. Ski busové linky spojují areály Marmolada – Alleghe a Civetta s městečky Arabba a Malga Ciapela.

  Kolik to stojí?

  Arabba si udržela evropskou prestiž jednoho z nejlepších lyžařských středisek. Poptávka po volných ubytovacích kapacitách zdaleka převyšuje nabídku a vytvořila se i stálá sezónní klientela. Při pobytu v Arabbě proto sáhnete hlouběji do peněženky a za kvalitní služby si připlatíte. Šestidenní ski pas Arabba / Marmolada stojí 250 € pro dospělého, 175 € pro náctileté a 225 € pro seniory. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Arabba spadá i do rozšířeného ski pasu Dolomiti Superski platícího ve 12 okolních areálech.

  Léto s ledovou královnou

  Ledovec Marmolada před několika lety ukončil letní lyžařskou sezónu, přesto oblast poskytuje široké sportovní i relaxační vyžití pro letní návštěvníky. Marmolada, lokalita s pověstnou přírodní krásou, starověkými tradicemi a přívětivými obyvateli, je jako stvořená pro turistiku. Několik značených tras s převýšením 1000 metrů prochází okolo pozůstatků událostí ze světových válek. Hřeben Punta Serauta hrál důležitou roli italského strategického bodu, proto je pod ním zřízeno Muzeum války. Na jednotlivých vrcholech čekají panoramatické vyhlídky a informační cedule o okolní přírodě. Úpatí hřebenů i jejich svahy jsou protkány cyklostezkami pro horská i silniční kola. Perličkou na dortu jsou volné sjezdy po travnatých sjezdovkách a cyklokrosové trasy. Horolezci a vysokohorští turisté si mohou vybrat z desítek vrcholů Dolomit a vystoupat na jejich skalnatou hlavu, ať už s průvodcem nebo jen s mapkou v ruce. Do údolí se snášejí paraglidisté, u jezer relaxují rybáři a po hladině uhánějí plachetnice jako o závod. Osvěžit se můžete v přírodních jezerech nebo v bazénech krytého i venkovního koupaliště.

Nejnovější recenze Itálie - Arabba/Marmolada

Celkem: 9 Výborná strava v hotelu a poměr/cena výkon versus umístění. Hotel je vhodný pro nadšené lyžaře, kteří budou trávit dny na sjezdovkách,...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Výborná strava v hotelu a poměr/cena výkon versus umístění. Hotel je vhodný pro nadšené lyžaře, kteří budou trávit dny na sjezdovkách, neboť v okolí hotelu vyjma pár restaurací prakticky nic není. V rámci objektu hotelu jsou k dispozici i krámy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování odpovídá danému počtu hvězd, nicméně pokud jedete lyžovat, tak bohatě stačí aneb pokoje jsou trochu vybydlené a i nábytek něco pamatuje, ale je udržován a pokoje jsou čisté.

Strava
Strava byla skvělým překvapením, vždy může být sortiment nabídky větší, ale poprvé se nám stalo, že jsme každý den jsme jak k večeři tak snídani měli různé jídla, tj. žádné jídlo člověk nemusel jíst 2x a přitom pokaždé bylo ještě z čeho volit

Služby hotelu
Welness a i bazén byly odpovídající, jen otevírací doba mě přišla krátká (cca jen 3 hodiny denně v odpoledních hodinách). Velmi slušné ceny na hotelovém baru.

Sjezdovky
Sella Ronda je asi nejznámější italské lyžařské středisko a kvalita a možnosti lyžařského střediska (vlastně 4) tomu odpovídají. Díky koronaviru byl naštěstí počet lyžařů ideální.

Lukáš Z., 10.03.2020, Datum pobytu: 29.2. - 7.3.2020
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Principe Marmolada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,2 Ubytování bylo velké zklamání. Pokoj o velikosti cca 3x3 není opravdu nic moc. V koupelně se člověk nemohl pomalu ani otočit. Naprosto...

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Ubytování bylo velké zklamání. Pokoj o velikosti cca 3x3 není opravdu nic moc. V koupelně se člověk nemohl pomalu ani otočit. Naprosto žádná možnost sušení oblečení po celodenním lyžování. Postel, lépe řečeno takové lehátko při každém pohybu cestuje a ve dvou dost složité se vůbec kvalitně vyspat. Ale na druhou stranu vzdálenost od sjezdovky je super, lyžování nádherné a strava opravdu pestrá a moc chutná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel značně vybydleny l, chtělo by to opravdu velkou rekonstrukci. Výhoda je bazén a SPA.

Strava
Pestrá a moc chutná, vybere si zde opravdu každý.

Sjezdovky
Lepší lyžování jsem nezažil.

Hana Havrdová, 10.03.2020, Datum pobytu: 3.3. - 7.3.2020
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Principe Marmolada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,2 Jelikož jsme vyjížděli 28.2.20, byl celý náš zájezd ovlivněn "akcí koronavirus". Rozhodovali jsme se, zda vůbec jet, info od CK...

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Jelikož jsme vyjížděli 28.2.20, byl celý náš zájezd ovlivněn "akcí koronavirus". Rozhodovali jsme se, zda vůbec jet, info od CK že naše oblast (Civetta) není v oblasti karantény (i když se jednalo o region Benátsko), tudíž zrušení zájezdu se 100%ním stornem. Chápu postoj CK, ale my jsme měli hlavu také zamotanou.Nepočítáme se mezi ty, kterým by to bylo jedno, ale na druhou stranu to pro nás bylo dost peněz, o které jsme nechtěli přijít. I když jsme si celý zájezd užili relativně bez stresů z koronaviru, tak po návratu do ČR nás čekaly nepříjemné reakce. A to jme přesto, že nám to hygiena nenařídila, dobrovolně zůstali doma.

K dopravě - autobus tam i zpět - luxusní, pohodlné, hlavně s ohledem na místo mezi sedadly, ale to jsme s CK již zažili v loňském roce. Řidiči pohodoví, bezpečná jízda, k zakoupení nápoje.. Paní delegátka nám předala skipasy, pak jsme ji moc neviděli, o odjezdu informovala telefonicky - ale to není nic proti ničemu - neměli jsme pocit, že bychom potřebovali něco víc. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V hotelu čisto, ale pokoje velmi malé, i když tam člověk netráví moc času, působí dost stísněně. Není moc kde rozvěsit a usušit mokré věci.

Strava
Po několika letech italských polopenzí na lyžařských pobytech, toto bylo asi největší zklamání. S ohledem na cenu zájezdu jsme očekávali mnohem větší výběr studeného bufetu jak u snídaní, tak u večeří. Teplé večeře - skoro nic italského a úplně jsme si nepochutnali. Hlady jsme určitě netrpěli, ale těšili jsme se na lepší gastronomii.

Služby hotelu
V hotelu čisto, každý den vynesené koše, základní úklid - bez připomínek. Velmi milá paní v restauraci, ochotná, vstřícná, s našimi požadavky neměla problém.

Sjezdovky
I když nám nedopadlo typické italské azzurro, tak jsme si skvěle zalyžovali, sjezdovky poloprázdné, dobře upravené, velký výběr sjezdových tratí. Protože nám docela dost chumelilo, ocenili bychom více lanovek, nebo sedaček zakrytých "bublinou".

Jitka T., 09.03.2020, Datum pobytu: 28.2. - 4.3.2020
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Lorenzini (Selva di Cadore)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Nejlepší zimní dovolená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Nejlepší zimní dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi příjemné ubytování s milým personálem v dobré, ale klidné lyžařské oblasti. Koupelny dobře vybaveny.

Strava
Za celou dobu pobytu jsem nedostal jídlo, které by mi nechutnalo. Jídlo je velmi dobré, srovnatelné s hotely vyšších kategorií.

Služby hotelu
Personál je velmi milý. Měli o nás nadstandartní péči.

Sjezdovky
Marmolada a Sella Ronda, k tomu není asi co dodávat. To by měl vidět každý, kdo si troufne lyžovat v Alpách. Okruh zvládnou i průměrní lyžaři.

Filip Škorpil, 09.03.2020, Datum pobytu: 1.3. - 6.3.2020
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Villa Eden

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Celkovo sme boli spokojnî krásne prostredie, príjený personál.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkovo sme boli spokojnî krásne prostredie, príjený personál. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytovania zodpovedá ponuke.

Strava
Jedlo chutné raňajky mohli byť pestrejšie.

Služby hotelu
Celkový dojem - boli sme spokojný.

Sjezdovky
Jedným slovom super odporúčam zažiť každému.

Jaroslav Ivanič, 06.03.2020, Datum pobytu: 26.2. - 3.3.2020
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Rifugio Dolomia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Arabba/Marmolada