Itálie - Arabba/Marmolada Itálie

 • Popis

  Královna Dolomit

  Romantické městečko Arabba je vklíněné mezi zasněžené velikány Dolomit, jimž kraluje ledovec Marmolada s nadmořskou výškou 3342 metrů. Na svazích nad Arabbou se rozkládají lyžařské areály Marmolada, Tre Valli Falcade a SkiCivetta. 65 kilometrů sjezdovek zaměřených na sportovní lyžaře stéká z ledové Marmolady až do městeček v údolí. Většina z nich začíná úzkým sedlem a rozšiřuje se do červeného nebo černého padáku. Úžasně dlouhá červená sjezdovka Pista Bellunese končí v městečku Malga Ciapela, měří 12 kilometrů a překonává 2124 výškových metrů. Na nejtěžší trať Pista Fodoma v délce 2,8 kilometrů a s převýšením 804 metrů si troufnou jen opravdoví dobrodruzi. Malé procento příjemných modrých tras znevýhodňuje rodiny s dětmi, které by za svou vysněnou dovolenou měli popojet o pár zatáček dál k průsmyku Campolongo. Naopak velký výběr free ride terénů v hlubokém sněhu od jednodušších až po extrémní značené trasy vykouzlí úsměv na tváři i těm nejnáročnějším lyžařům. Pouze jeden průměrný snow park rozhodně neuspokojí klientelu na prknech. Vyznavači bílé stopy opráší své běžkařské dovednosti na 15 kilometrovém okruhu v Malga Ciapela. Arabba je součástí lyžařského okruhu Sella Ronda, přes nějž navazuje na sousední střediska Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia.

  Après-ski

  Městečko Arabba si i přes nátlak cestovního ruchu zachovalo typickou horskou atmosféru a odolalo výstavbě masivních turistických komplexů. Výběr aktivit mimo sjezdovky proto není tak obsáhlý, zato se zaměřuje na regionální kulturu a ctí místní tradice. Navštivte malé válečné muzeum v poslední mezistanici Serauta na Marmoladě připomínající události z 2. světové války, kdy byly Dolomity nepřetržitě obsazeny vojáky a ledovec ukrýval jejich bojovnou techniku. Dobré jídlo a pití ochutnejte v samoobslužné restauraci Luigi Gorza na vrcholu Porta Vescovo nebo v panoramatickém lounge baru Cesa da Fuoch. Většina hotelů a apartmánů leží přímo u sjezdovek a za noční zábavou se musíte vydat po svých do centra městečka, kde si můžete zabruslit, posedět u výborné italské kuchyně nebo vyslechnout občasné živé koncerty. Milovníci adrenalinu mohou vyletět helikoptérou na horu Marmolada a následně ji sjet na lyžích nebo na snowboardu.

  Doprava

  Poloha Arabby v centrální části Dolomit a nevyhnutný přístup přes okolní horské průsmyky prodlužuje cestu o desítky minut. Nejbližší dálniční sjezd je vzdálený 65 kilometrů. Odměnou za náročný příjezd do městečka je přívětivá horská atmosféra a malý turistický ruch. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 684 kilometrů a za volantem strávíte asi 7 hodin. Z Brna se vydejte směrem na Salzburg, Innsbruck a Brenner. Za 7 a půl hodiny ujedete 748 kilometrů. Na záchytných parkovištích u nástupních stanic lanovek se nevybírá žádné parkovné. Bezplatnou dopravu ski busem mohou využít všichni držitelé vícedenních ski pasů. Ski busové linky spojují areály Marmolada – Alleghe a Civetta s městečky Arabba a Malga Ciapela.

  Kolik to stojí?

  Arabba si udržela evropskou prestiž jednoho z nejlepších lyžařských středisek. Poptávka po volných ubytovacích kapacitách zdaleka převyšuje nabídku a vytvořila se i stálá sezónní klientela. Při pobytu v Arabbě proto sáhnete hlouběji do peněženky a za kvalitní služby si připlatíte. Šestidenní ski pas Arabba / Marmolada stojí 250 € pro dospělého, 175 € pro náctileté a 225 € pro seniory. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Arabba spadá i do rozšířeného ski pasu Dolomiti Superski platícího ve 12 okolních areálech.

  Léto s ledovou královnou

  Ledovec Marmolada před několika lety ukončil letní lyžařskou sezónu, přesto oblast poskytuje široké sportovní i relaxační vyžití pro letní návštěvníky. Marmolada, lokalita s pověstnou přírodní krásou, starověkými tradicemi a přívětivými obyvateli, je jako stvořená pro turistiku. Několik značených tras s převýšením 1000 metrů prochází okolo pozůstatků událostí ze světových válek. Hřeben Punta Serauta hrál důležitou roli italského strategického bodu, proto je pod ním zřízeno Muzeum války. Na jednotlivých vrcholech čekají panoramatické vyhlídky a informační cedule o okolní přírodě. Úpatí hřebenů i jejich svahy jsou protkány cyklostezkami pro horská i silniční kola. Perličkou na dortu jsou volné sjezdy po travnatých sjezdovkách a cyklokrosové trasy. Horolezci a vysokohorští turisté si mohou vybrat z desítek vrcholů Dolomit a vystoupat na jejich skalnatou hlavu, ať už s průvodcem nebo jen s mapkou v ruce. Do údolí se snášejí paraglidisté, u jezer relaxují rybáři a po hladině uhánějí plachetnice jako o závod. Osvěžit se můžete v přírodních jezerech nebo v bazénech krytého i venkovního koupaliště.

Nejnovější recenze Itálie - Arabba/Marmolada

Celkem: 9 Příjemné a klidné prostředí

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Příjemné a klidné prostředí Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Možná více soukromí na balkónku mezi sousedy, ale jinak spokojenost.

Strava
Výborná v dostatečném výběru. Zařadil bych do nabídky možnost studené snídaně pro absolvování časově náročnějších výletů. Tedy opuštění hotelu třeba v 6:00 a se snídaní na cestu.

Služby hotelu
Ochotný personál, který nám umožnil vstup do bazénu a sauny již před oficiální provozní dobou.

Pláž
to jsou ty univerzální dotazníky.....

René Honiš, 16.07.2018, Datum pobytu: 30.6. - 4.7.2018
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Tyrolia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,2 Celkový dojem velmi dobrý až na to jídlo, to to sráží dolů.

 • 7,5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Cena
 • 9 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkový dojem velmi dobrý až na to jídlo, to to sráží dolů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj krásný prostorný, vybavení velmi dobré, horší s je to s kapacitou sauny a lehátky, zde byl prostor jen pro 5 lidí, další musel stát:-(

Strava
Velmi chudý výběr co se týče snídaně I když formou bufetu (žádná míchaná vejce, párky či salámy o zelenině ani nemluvě. Jen mysli, chleba, marmeláda, výjimečně pár plátku nějakého salámu. Večeře také docela slabé, výběr vína celkem dobrý- platí se veškeré nápoje při večeři

Služby hotelu
Služby dobré, Wellness s kapacitou jen pro 5 lidí:-(

Sjezdovky
Paráda, kousek od hotelu vlek na Marmoladu a celé Dolomiti super ski vám leží u nohou

Petr V., 08.05.2018, Datum pobytu: 29.3. - 1.4.2018
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Camoscio

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Vše bylo perfektní.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Vše bylo perfektní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na nic si nemůžeme stěžovat.

Strava
Nabídka pestrá, vybrali jsme si.

Služby hotelu
Využili jsme bazén a saunu.

Sjezdovky
Skvělé! Jsme nadšeni.

Karolina D., 27.03.2018, Datum pobytu: 17.3. - 24.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Tyrolia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Úžasná dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Úžasná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bezvadné. každý den uklizeno. Naprostá spokojenost.

Strava
Strava chutná, bohatá. Tří chodové menu na nás bylo hodně, ale bylo z čeho vybírat a bylo výborné.

Služby hotelu
Služby v hotelu na nás udělali velký dojem ke spokojenosti. Obsluha naprosto úžasná. Chtěla bych je moc pochválit. Vedoucí číšník (objednával jídla) byl usměvavý, ochotný, přátelský no člověk na svém místě. Na všech pracovnicích hotelu a v restauraci bylo vidět, že to dělají rádi a to je dobře. Ne všude jsou pracovníci ochotni.

Sjezdovky
Sjezdovky taky paráda, upravené. Příští rok plánujeme opět si zajet do Itálie na to samé místo Arraba-hotel Portavescovo. Rádi jezdíme na jiná místa, ale tento pobyt nás hodně kladně ovlivnil.

Bohdana Dušová, 26.03.2018, Datum pobytu: 17.3. - 22.3.2018
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Portavescovo

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Arabba/Marmolada