Itálie - Arabba/Marmolada Itálie

 • Popis

  Královna Dolomit

  Romantické městečko Arabba je vklíněné mezi zasněžené velikány Dolomit, jimž kraluje ledovec Marmolada s nadmořskou výškou 3342 metrů. Na svazích nad Arabbou se rozkládají lyžařské areály Marmolada, Tre Valli Falcade a SkiCivetta. 65 kilometrů sjezdovek zaměřených na sportovní lyžaře stéká z ledové Marmolady až do městeček v údolí. Většina z nich začíná úzkým sedlem a rozšiřuje se do červeného nebo černého padáku. Úžasně dlouhá červená sjezdovka Pista Bellunese končí v městečku Malga Ciapela, měří 12 kilometrů a překonává 2124 výškových metrů. Na nejtěžší trať Pista Fodoma v délce 2,8 kilometrů a s převýšením 804 metrů si troufnou jen opravdoví dobrodruzi. Malé procento příjemných modrých tras znevýhodňuje rodiny s dětmi, které by za svou vysněnou dovolenou měli popojet o pár zatáček dál k průsmyku Campolongo. Naopak velký výběr free ride terénů v hlubokém sněhu od jednodušších až po extrémní značené trasy vykouzlí úsměv na tváři i těm nejnáročnějším lyžařům. Pouze jeden průměrný snow park rozhodně neuspokojí klientelu na prknech. Vyznavači bílé stopy opráší své běžkařské dovednosti na 15 kilometrovém okruhu v Malga Ciapela. Arabba je součástí lyžařského okruhu Sella Ronda, přes nějž navazuje na sousední střediska Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia.

  Après-ski

  Městečko Arabba si i přes nátlak cestovního ruchu zachovalo typickou horskou atmosféru a odolalo výstavbě masivních turistických komplexů. Výběr aktivit mimo sjezdovky proto není tak obsáhlý, zato se zaměřuje na regionální kulturu a ctí místní tradice. Navštivte malé válečné muzeum v poslední mezistanici Serauta na Marmoladě připomínající události z 2. světové války, kdy byly Dolomity nepřetržitě obsazeny vojáky a ledovec ukrýval jejich bojovnou techniku. Dobré jídlo a pití ochutnejte v samoobslužné restauraci Luigi Gorza na vrcholu Porta Vescovo nebo v panoramatickém lounge baru Cesa da Fuoch. Většina hotelů a apartmánů leží přímo u sjezdovek a za noční zábavou se musíte vydat po svých do centra městečka, kde si můžete zabruslit, posedět u výborné italské kuchyně nebo vyslechnout občasné živé koncerty. Milovníci adrenalinu mohou vyletět helikoptérou na horu Marmolada a následně ji sjet na lyžích nebo na snowboardu.

  Doprava

  Poloha Arabby v centrální části Dolomit a nevyhnutný přístup přes okolní horské průsmyky prodlužuje cestu o desítky minut. Nejbližší dálniční sjezd je vzdálený 65 kilometrů. Odměnou za náročný příjezd do městečka je přívětivá horská atmosféra a malý turistický ruch. Trasa z Prahy přes Mnichov a Brenner měří 684 kilometrů a za volantem strávíte asi 7 hodin. Z Brna se vydejte směrem na Salzburg, Innsbruck a Brenner. Za 7 a půl hodiny ujedete 748 kilometrů. Na záchytných parkovištích u nástupních stanic lanovek se nevybírá žádné parkovné. Bezplatnou dopravu ski busem mohou využít všichni držitelé vícedenních ski pasů. Ski busové linky spojují areály Marmolada – Alleghe a Civetta s městečky Arabba a Malga Ciapela.

  Kolik to stojí?

  Arabba si udržela evropskou prestiž jednoho z nejlepších lyžařských středisek. Poptávka po volných ubytovacích kapacitách zdaleka převyšuje nabídku a vytvořila se i stálá sezónní klientela. Při pobytu v Arabbě proto sáhnete hlouběji do peněženky a za kvalitní služby si připlatíte. Šestidenní ski pas Arabba / Marmolada stojí 250 € pro dospělého, 175 € pro náctileté a 225 € pro seniory. Děti do 8 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Arabba spadá i do rozšířeného ski pasu Dolomiti Superski platícího ve 12 okolních areálech.

  Léto s ledovou královnou

  Ledovec Marmolada před několika lety ukončil letní lyžařskou sezónu, přesto oblast poskytuje široké sportovní i relaxační vyžití pro letní návštěvníky. Marmolada, lokalita s pověstnou přírodní krásou, starověkými tradicemi a přívětivými obyvateli, je jako stvořená pro turistiku. Několik značených tras s převýšením 1000 metrů prochází okolo pozůstatků událostí ze světových válek. Hřeben Punta Serauta hrál důležitou roli italského strategického bodu, proto je pod ním zřízeno Muzeum války. Na jednotlivých vrcholech čekají panoramatické vyhlídky a informační cedule o okolní přírodě. Úpatí hřebenů i jejich svahy jsou protkány cyklostezkami pro horská i silniční kola. Perličkou na dortu jsou volné sjezdy po travnatých sjezdovkách a cyklokrosové trasy. Horolezci a vysokohorští turisté si mohou vybrat z desítek vrcholů Dolomit a vystoupat na jejich skalnatou hlavu, ať už s průvodcem nebo jen s mapkou v ruce. Do údolí se snášejí paraglidisté, u jezer relaxují rybáři a po hladině uhánějí plachetnice jako o závod. Osvěžit se můžete v přírodních jezerech nebo v bazénech krytého i venkovního koupaliště.

Nejnovější recenze Itálie - Arabba/Marmolada

Celkem: 6,4 Bohužel nám někdo odcizil dvoje lyžařské hole, což bylo velmi nepříjemné. Hotel nám je naštěstí bezplatně zapůjčil.Nakonec jedny...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Cena
 • 6 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Bohužel nám někdo odcizil dvoje lyžařské hole, což bylo velmi nepříjemné. Hotel nám je naštěstí bezplatně zapůjčil.Nakonec jedny věnoval.

Na nástupní stanici lanovky byla vždy fronta.

Nedoporučuji slabším lyžařům . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborná čistota, málo úložných prostor.

Strava
Přivítala bych k snídani více druhů pečiva, byla vždy pouze jedna bílá veka.

Výborné polévky.

Služby hotelu
Celkový dojem dobrý.

Sjezdovky
Některé úseky vždy naprosto nesjízdné.

Anonym, 25.03.2017, Datum pobytu: 10.3. - 17.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Principe Marmolada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Hotel, služby spokojenost . Jen pro lyžaře informace. Od minulé zimní dovolené ca. 3roky nazpět 100% nárust lyžařů. Dopolední lyžování na...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel, služby spokojenost . Jen pro lyžaře informace. Od minulé zimní dovolené ca. 3roky nazpět 100% nárust lyžařů. Dopolední lyžování na Marmoládě nedoporučuji. Skoro 1hod čekání na lanovku. Ráno po snídani od 8hod k lanovce, 8.30 se vyvezt na vrchol a sjezdem k lanovce na Sella Rondu. Jinak další jízdy na Marmoládu si již pěkně postojíte. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V pořádku. Každý den úklid, nové ručníky, postláno.

Strava
Oproti minulé návštěvě 3roky na zpět 100% zlepšení, ikdyž i tehdy to nebylo taky špatné

Služby hotelu
Vše ok, super, jen obsluha v restauraci katastrofa. Chodící neochotní lenochodi. Měli by si vzít příklad od obsluhy při snídani, večeři popř. z recepce. Tudíž příklad od všech zaměstnanců Principe.

Marcel, 20.03.2017, Datum pobytu: 11.3. - 16.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Principe Marmolada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Hotel pekny jidlo perfektni jen letos byl bazen moc obsazeny

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Hotel pekny jidlo perfektni jen letos byl bazen moc obsazeny Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bylo velmi pekny jen balkon na stranu kde nebylo moc co k videni

Strava
Velky vyber nemelo to chybu

Služby hotelu
Super

Sjezdovky
Parada

Nataša Císařová, 20.03.2017, Datum pobytu: 10.3. - 15.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Principe Marmolada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vyhled pri poledni pauze 1 fotografie

Celkem: 8,6 .

 • 8 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
relativně velký pokoj, v pohodě personál, bazén...

Strava
výborné večeře, snídaně jen jedna opakující se nabídka

Služby hotelu
.

Sjezdovky
skvělé, Marmolada, Arraba, Sella Ronda.

jen v případě méně zkušených lyžařů (dětí) od hotelu lanovka jen na Marmoladu...jinak skibus

Aleš V., 19.03.2017, Datum pobytu: 11.3. - 15.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Principe Marmolada

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Poma je přímo u hotelu. Výborné lyžování. Minusem je izolace lokality od zábavy a restaurací...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Cena
 • 8 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Poma je přímo u hotelu. Výborné lyžování. Minusem je izolace lokality od zábavy a restaurací... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalitní a čistý hotel.

Strava
Strava nebyla taková, jako jsem v Itálii zvyklý.

Sjezdovky
Poma končí přímo hotelu. Sjezdovky výborné.

Richard T., 14.03.2017, Datum pobytu: 3.3. - 10.3.2017
Oblast: Itálie Itálie, Arabba/Marmolada, Hotel: Roy

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Itálie - Arabba/Marmolada

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622